• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Przekraczając przyjemność

12:02, 19.09.2019
Przekraczając przyjemność <b>18. Ciało/Umysł<br> Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu<br> 4-12 października 2019</b>

18. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
4-12 października 2019

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Ideę tegorocznego festiwalu odzwierciedlają słowa: PRZEKRACZANIE oraz PRZYJEMNOŚĆ. Czytane razem, bądź oddzielnie, pozwalają na różnie interpretować rozpięte między nimi sensy – od prób roztopienia się w przyjemności po szukanie nowych dróg w życiu i sztuce. Zaproszeni artyści dotykają takich tematów, jak przekraczanie własnych ograniczeń, by w pełni czerpać przyjemność z życia; porzucanie starych schematów i budowanie siebie na nowo, czy poszukiwanie przyjemności totalnej poprzez ciało.

W programie 18. edycji Ciało/Umysł spektakle artystów z Danii, Polski, Portugalii, Włoch oraz USA, warsztaty z tańcalindy hop, spotkania z artystami i nowa propozycja dla widzów festiwalu: zaPOZNAJmy SIĘ, czyli 20-minutowe spotkania wprowadzające, przybliżające widzom kontekst, estetykę i format spektaklu.

Przekraczając przyjemność
18. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak
Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Współorganizatorzy: STUDIO teatrgaleria, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr
Partnerzy: network apap – Performing Europe 2020 w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”, Danish Arts Fundation, Flander State of the Art, Komuna// Warszawa, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.
Festiwal Ciało/Umysł jest współfinansowany ze środków M. St. Warszawa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.