• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

STREFY KONTAKTU 2016 / DNI PATRONÓW 6 – 9 października

12:53, 23.09.2016
STREFY KONTAKTU 2016 / DNI PATRONÓW 6 – 9 października Mini-festiwal realizacji utworów Kajzara, Karpowicza i Różewicza.

Mini-festiwal realizacji utworów Kajzara, Karpowicza i Różewicza.

img
img

Podziel się:   Więcej
Projekt Wrocławskiego Teatru Współczesnego STREFY KONTAKTU 2016 w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury to między innymi koprodukcje i własne realizacje tekstów Helmuta Kajzara, Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza, a także konkurs dramaturgiczny i wystawienia najnowszych sztuk polskich autorów niemal od razu po ich napisaniu. Do konkursu zapraszamy nie tylko dramatopisarzy, ale również scenarzystów filmowych, poetów, prozaików, publicystów, aktorów i performerów, którzy debiutują u nas w nowej roli. Nasz główny cel to inicjowanie i wspieranie twórczości dramaturgicznej poszukującej nowych form wyrazu, oryginalnego języka teatralnego. Takie właśnie były strategie twórcze Kajzara, Karpowicza i Różewicza – twórców wrażliwych na otaczającą ich rzeczywistość i nieustannie eksperymentujących w poszukiwaniu jej artystycznego wcielenia.

STREFY KONTAKTU to projekt nawiązujący do bogatej tradycji dramaturgicznej Wrocławia i sceny przy ul. Rzeźniczej. W latach 60. i 70. utwory patronów naszego projektu wyznaczały jej profil programowy. Ich dzieła należały do kategorii najbardziej nowatorskich, eksperymentalnych zjawisk teatralnych w Polsce, były świadectwem podjętego przez ich autorów twórczego ryzyka. Sztuki te gościły także często w repertuarze wrocławskiego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych, były na nim nagradzane i dyskutowane. Nieprzypadkowo zatem, odwołując się do tej tradycji, ustanowiliśmy Kajzara, Karpowicza i Różewicza patronami projektu STREFY KONTAKTU 2016 i właśnie im będą poświęcone październikowe Dni Patronów.

Jesteśmy przekonani, że trzej wrocławscy twórcy mogą być interesujący dla współczesnego widza i inspirujący dla dzisiejszego teatru – przede wszystkim poprzez teksty, ale także przez bezkompromisową i konsekwentnie niezależną postawę twórczą.