• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Tu było, tu stało 3. Spacery architektoniczne: Bar Wenecja, PDT Wola, Muzeum Powstania Warszawskiego, WOL

14:02, 10.11.2015
Tu było, tu stało 3. Spacery architektoniczne: Bar Wenecja, PDT Wola, Muzeum Powstania Warszawskiego, WOL Tu było, tu stało i Stowarzyszenie Masław zapraszają na czwarty spacer z cyklu „Tu było, tu stało 3. Spacery architektoniczne” będący częścią projektu „Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r.”.

Tu było, tu stało i Stowarzyszenie Masław zapraszają na czwarty spacer z cyklu „Tu było, tu stało 3. Spacery architektoniczne” będący częścią projektu „Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r.”.

img
img

Podziel się:   Więcej
Dawny Bar Wenecja – perła funkcjonalizmu w architekturze Woli. Powszechny Dom Towary (PDT Wola) –modernizm i socrealizm zgrabnie ujęte w jednym budynku. Co nam zostało po tych założeniach? Co się stało z powojenną ideą centrum kulturalno-handlowego Woli? Gdzie się podziało kino W-Z? Jak funkcjonuje obecnie przestrzeń, która miała być reprezentatywna dla tej dzielnicy? Na spacerze będzie można przyjrzeć się modelowej rewitalizacji jakiej została poddana d. Elektrownia Tramwajowa czyli obecne Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy przejdą się także na ulicę Chłodną i zobaczą jak funkcjonuje obecne centrum (?) Woli po częściowym remoncie i modernizacji ulicy. Zobaczą też realizacje artystyczne usytuowane w pobliżu Chłodnej i będą mogli zastanowić się co mówią nam one o tożsamości dzielnicy.

Sobota, 14 listopada, godz. 13
zbiórka: pod d. PDT Wola, ul. Młynarska 8/12
Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska (historyczka sztuki, Tu było, tu stało)

Wstęp wolny

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa