• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„W sieci Mazurka” – warsztaty muzyki tradycyjnej on-line | LATO 2020

15:56, 09.07.2020
„W sieci Mazurka” – warsztaty muzyki tradycyjnej on-line | LATO 2020 <b>#wsiecimazurka<br><br> Do wszystkich stęsknionych za wspólnym muzykowaniem, pragnących wiedzy, praktycznych wskazówek i szukających przygody w graniu polskiej muzyki tradycyjnej! Janusz Prusinowski i Fundacja Wszystkie Mazurki Świata zapraszają do nauki w ramach warsztatów on-line „W sieci mazurka”.</b><br><br> Będziemy grać na skrzypcach, harmonii, bębnić i śpiewać! Janusz Prusinowski poprowadzi młodych, ale też zaawansowanych adeptów muzyki tradycyjnej, przez ścieżki i zakamarki twórczości wiejskich mistrzów, która została zebrana i udokumentowana przez fundację Muzyka Odnaleziona.<br><br> <b>Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa a potem spotkania w realu podczas Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” 29.09 - 3.10.2020!<br> Do tańca, do muzyki, do śpiewu!</b>

#wsiecimazurka

Do wszystkich stęsknionych za wspólnym muzykowaniem, pragnących wiedzy, praktycznych wskazówek i szukających przygody w graniu polskiej muzyki tradycyjnej! Janusz Prusinowski i Fundacja Wszystkie Mazurki Świata zapraszają do nauki w ramach warsztatów on-line „W sieci mazurka”.


Będziemy grać na skrzypcach, harmonii, bębnić i śpiewać! Janusz Prusinowski poprowadzi młodych, ale też zaawansowanych adeptów muzyki tradycyjnej, przez ścieżki i zakamarki twórczości wiejskich mistrzów, która została zebrana i udokumentowana przez fundację Muzyka Odnaleziona.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa a potem spotkania w realu podczas Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” 29.09 - 3.10.2020!
Do tańca, do muzyki, do śpiewu!

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Program będzie próbą syntezy doświadczeń terenowych Janusza Prusinowskiego, zebranych przez prawie 30 lat nauki u wiejskich muzykantów, praktykowania gry na skrzypcach, harmonii polskiej, basach, bębenku obręczowym, barabanie oraz śpiewu i tańca. Na przykładzie twórczości wybranych wiejskich mistrzów przedstawione zostaną zarówno podstawy gry na wymienionych instrumentach, umożliwiające rozpoczęcie grania osobom początkującym, jak i specyficzne elementy stylu, zdobienia, rytmizacji, współpracy poszczególnych instrumentów w zespole, właściwe wybranym mistrzom i regionom.

Projekt składał się będzie z trzech części. W pierwszej części opublikujemy 13 filmów warsztatowych, które będą wprowadzeniem w rozmaite elementy tradycyjnej gry na skrzypcach, harmonii i akordeonie, bębnie i basach. Podstawą nauki będą archiwalne nagrania wiejskich mistrzów ze zbiorów fundacji Muzyka Odnaleziona: Jana Lewandowskiego, Franciszka Grębskiego, Kazimierza Meto, Piotra Gacy, Konstantego Kędziory, Stanisława Stępniaka, Józefa Ciastka, Jana Ciarkowskiego a także śpiew Marii Siwiec. Będziemy też współpracować z wirtualnym bębnistą, a osoby nieposiadające harmonii polskiej będą mogły używać aplikacji harmonista.pl. Publikacja kolejnych odcinków warsztatów rozpocznie się 17 lipca 2020 i będzie kontynuowana do września w rytmie dwóch odcinków tygodniowo.

W części drugiej odbędzie się 13 interaktywnych spotkań warsztatowych online, podczas których Janusz Prusinowski będzie wspierał muzycznie i technicznie osoby, które podjęły naukę kolejnych utworów. Zakładamy międzynarodowy charakter spotkań, a uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość dosyłania własnych nagrań filmowych z wybranymi utworami.

Trzecim, finałowym etapem będą spotkania (w realu!) i warsztaty na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata (29.09-3.10.2020), podczas których wspólnie dopracujemy repertuar warsztatowy a następnie zagramy podczas Nocy Tańca.

Zapraszamy wszystkich – początkujących i zaawansowanych – do wspólnej, muzycznej przygody!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
„W sieci Mazurka” – warsztaty muzyki tradycyjnej on-line | LATO 2020
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wyrażenie zgody na publikację wizerunku w wszystkich materiałach dotyczących projektu. Planujemy publikację migawek ze spotkań on-line i przesłanych filmów prezentujących nagrania uczestników.