• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

WAR HORNS - koncert Pawła Pudło w NOSPR.

16:15, 17.05.2017
WAR HORNS - koncert Pawła Pudło w NOSPR. Już w sobotę 20 maja w sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert pt. "War Horns" w wykonaniu którego udział wezmą waltorniści NOSPR. Utworem zadyryguje Alexander Humala.

Już w sobotę 20 maja w sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert pt. "War Horns" w wykonaniu którego udział wezmą waltorniści NOSPR. Utworem zadyryguje Alexander Humala.

img
img

Podziel się:   Więcej
Utwór autorstwa Pawła Pudło pt. "War Horns", jest koncertem napisanym na dziesięć waltorni. Instrument ten wybrany jest nieprzypadkowo. W muzyce symbolizuje odwagę, majestat, bohaterstwo i melancholię. Od tysiącleci waltornie, wykorzystywane były w celu komunikacji podczas bitew i polowań. A wojna jest zawsze polowaniem na ludzi. Posługując się instrumentem sygnałowym, autor chce zwrócić uwagę odbiorców i przypomnieć jak wielką tragedią jest wojna, jakie są jej konsekwencje i że pokój jest najwyższym dobrem ludzkości. Utwór jest refleksją nad wojną, będącą powtarzalnym procesem dziejów. Unaocznia cierpienia ludności cywilnej, potępiając wojnę w ogóle. Premiera utworu odbyła się w 2015 roku w Gdańsku, kilka kilometrów od Westerplatte, miejsca szczególnie symbolicznego dla dziejów Świata. W premierze udział wzięli muzycy m.in. z Filharmonii Berlińskiej, Opery we Florencji, Filharmonii Narodowej , Narodowego Forum Muzyki.

Koncert organizowany w ramach „Nocy Muzeów w NOSPR”.

Wstęp bezpłatny.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, pl. Wojciecha Kilara 1, Katowice. Godzina 21.30