• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Węgry Gościem Honorowym 3. Śląskich Targów Książki

12:26, 11.10.2017
Węgry Gościem Honorowym 3. Śląskich Targów Książki Rok Kultury Węgierskiej 2016/2017 zaowocował wydaniem ponad 40 madziarskich tytułów w języku polskim. Śląskie Targi Książki, gdzie Węgry będą Gościem Honorowym, to doskonała okazja, aby zapoznać się z literackim dorobkiem tych 18 miesięcy.

Rok Kultury Węgierskiej 2016/2017 zaowocował wydaniem ponad 40 madziarskich tytułów w języku polskim. Śląskie Targi Książki, gdzie Węgry będą Gościem Honorowym, to doskonała okazja, aby zapoznać się z literackim dorobkiem tych 18 miesięcy.

img
img

Podziel się:   Więcej
Największe węgierskie przedsięwzięcie kulturalne w Polsce, czyli obchody Roku Kultury Węgierskiej, zaczęło się 19 maja 2016 roku, kiedy to Węgry były Honorowym Gościem Targów Książki w Warszawie. Literatura to jedna z dziedzin, w której Madziarzy mają ogromne osiągnięcia. Wiele dzieł jest docenianych na całym świecie. Wystarczy wspomnieć „Pamięć” Pétera Nádasa, uznaną przez Susan Sontag za „najlepszą powieść naszych czasów i jedną z najlepszych powieści XX wieku”, a która w tym roku została wydana w Polsce (tł. Elżbieta Sobolewska, Biuro Literackie).

To tylko jedna z ponad 40 nowych publikacji, z którymi dzięki obchodom Roku Kultury Węgierskiej mogą zapoznać się polscy czytelnicy. Zyskali oni dostęp do wielu ważnych książek węgierskich autorów – od powieści i zbiorów opowiadań, przez eseje i opracowania historyczne, do interesujących przykładów literatury dziecięcej.

Jednym z ostatnich wydarzeń intensywnego cyklu obchodów będzie obecność Węgier jako Gościa Honorowego na Śląskich Targach Książki w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dn. 10-12.11.2017. Jest to świetna okazja, aby pokazać dorobek ostatnich 18 miesięcy, jak również w trakcie wydarzeń towarzyszących Targom, zaprezentować kolejnych autorów oraz szerszy kontekst kultury węgierskiej.