• Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

     
    • *
    • *
    •  
    • Pola oznaczone * są wymagane.
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki

11:12, 23.08.2019
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki <b>W Konkursie wzięło udział 14 ludowych zespołów instrumentalnych,<br> 9 instrumentalistów ludowych, 9 śpiewaków ludowych oraz 7 grup śpiewaczych.</b><br><br> Nagrodzeni zostali:

W Konkursie wzięło udział 14 ludowych zespołów instrumentalnych,
9 instrumentalistów ludowych, 9 śpiewaków ludowych oraz 7 grup śpiewaczych.


Nagrodzeni zostali:

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W kategorii Ludowych Zespołów Instrumentalnych:

- Zbrykadło za I miejsce - Kapela "Muzyka Macieja Obrochoty (Polska)
- Dwa równorzędne Zbrykadła za II miejsce - Kapela "Muzyka Macieja Szczeciny" (Polska) oraz Kapela Zespołu "Studio Folklor" (Republika Macedonii Północnej)
- Zbrykadło za III miejsce - Kapela Zespołu "Kalkedon Dance and Sports Club Assocciation" (Turcja)

W kategorii Instrumentalistów Ludowych:

- Zbrykadło za I miejsce - Maksymilian Czerwiński (Polska)
- Zbrykadło za II miejsce - Adam Czyszczoń (Polska)
- Zbrykadło za III miejsce - nie przyznano

W kategorii Śpiewaków Ludowych:

- Zbrykadło za I miejsce - Maria Nowak (Polska)
- Zbrykadło za II miejsce - Ana Micevska (Macedonia)
- Zbrykadło za III miejsce - Hasan Kavalii (Turcja)

W kategorii Grup Śpiewaczych:

- Zbrykadło za I miejsce - Anife Bektash, Vayda Alim (Bułgaria)
- Zbrykadło za II miejsce - Grupa śpiewacza Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera" z Legnicy (Polska)
- Zbrykadło za III miejsce - Grupa śpiewacza Zespołu im. Klimka Bachledy (Polska)

Nagrodę specjalną "Sabałową gęśle" dla najlepszego instrumentalisty za wierność tradycji w zakresie stylu gry, instrumentarium i prezentowanego repertuaru Jury przyznało:

Pawłowi Basałydze (Polska)

Ponadto Jury przyznało następujące Wyróżnienia:

I. Olga Starzyńska - Za interpretację tradycyjnego repertuaru
II. Roberto Ciappino - Za stylową technikę gry na Tammorze
III. Kapela "Muzyka Jaśka Kubika"- Za podtrzymanie regionalnej tradycji muzycznej
IV. Salih Bukovyan - Za zachowanie stylowej gry na dwustrunowej tamburze
V. Buddha Bahadur Ghising - Za wirtuozowską grę na Basuri
VI. Kapela "Trzebuńskie Kliszczaki"- Za żywiołowe wykonanie nut weselnych