• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Akademia” w TVP Kultura

15:52, 24.03.2010
„Akademia” w TVP Kultura Cykl "Akademia" przedstawia codzienne perypetie studentów i absolwentów Akademii Teatralnej. Na kolejny odcinek pt. "Absolwent" zapraszamy już w piątek o godz. 17.30 do TVP Kultura.

Cykl "Akademia" przedstawia codzienne perypetie studentów i absolwentów Akademii Teatralnej. Na kolejny odcinek pt. "Absolwent" zapraszamy już w piątek o godz. 17.30 do TVP Kultura.

W "Absolwencie" w jednej z głównych ról występuje Bartek Magdziarz (fot. DDBC.pl)
W "Absolwencie" w jednej z głównych ról występuje Bartek Magdziarz (fot. DDBC.pl)

Podziel się:   Więcej
Cykl autorstwa studentów Wydziału Reżyserii utrzymany jest w konwencji mockumentu, czyli fabuły naśladującej film dokumentalny. Jej bohaterami są studenci, wykładowcy i pracownicy Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Twórcami „wziętych z życia” intryg są portretujący samych siebie oraz swoich znajomych studenci i absolwenci Wydziałów Reżyserii, Wydziału Aktorskiego oraz pracownicy Akademii, którzy doskonale znają wewnętrzne życie uczelni i potrafią odnieść się do niego z dystansem i ironią.

W najbliższym 3 odcinku w Akademii pojawia się Spontan, który podając się za absolwenta Wydziału Aktorskiego próbuje zyskać uznanie studentów szkoły i zdobyć serce na pozór naiwnej Justyny. Im bardziej jego plan kruszy się, tym dalej brnie w swoich kłamstwach, doprowadzając do przykrego finału.

„Akademia” w każdy piątek o godz. 17.30 w TVP Kultura.

Odc. 3 "Absolwent"

Scenariusz i reżyseria: Adam Biernacki
Zdjęcia: Wojciech Suleżycki i Tomasz Sołtys

Występują: Bartek Magdziarz, Izabela Gwizdak, Barbara Kluczyk, Ewa Serwa, Andrzej Strzelecki, Mateusz Lisiecki, Agata Sasinowska, Ryszard Borowiec.