• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

FRYDERYKI 2013 - gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej

10:46, 17.04.2013
FRYDERYKI 2013 - gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Zapraszamy na pierwszą w TVP Kultura transmisję z całości Gali Wręczenia Nagrody Fryderyk. W tym roku uroczystość poprowadzą: Grażyna Torbicka, Artur Orzech oraz Piotr Metz.

Zapraszamy na pierwszą w TVP Kultura transmisję z całości Gali Wręczenia Nagrody Fryderyk. W tym roku uroczystość poprowadzą: Grażyna Torbicka, Artur Orzech oraz Piotr Metz.

Gala Fryderyków to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę (fot. stx-jamboree.com)
Gala Fryderyków to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę (fot. stx-jamboree.com)

Podziel się:   Więcej
Fryderyk - to nagroda przyznawana przez autorytety polskiego przemysłu muzycznego: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Grono to liczy dzisiaj ponad 1200 osób.

Gala Fryderyk to nie tylko najbardziej prestiżowa gala muzyczna w Polsce, ale także jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę. Akademia uhonoruje najlepszy album i najwybitniejszego artystę ubiegłego roku w muzyce rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Nagrodzony zostanie również najciekawszy debiutant w muzyce rozrywkowej i jazzie, najlepszy utwór w muzyce rozrywkowej, a także najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej spośród albumów muzyki poważnej.

Wśród nominowanych znaleźli się między innymi: Hey, Monika Brodka, Maria Peszek, Skubas, Mela Koteluk, T. LOVE, Luxtorpeda, Lemon, Atom String Quartet i Adam Bałdych. Akademia Fonograficzna honoruje także muzyków i twórców szczególnie zasłużonych dla polskiej kultury muzycznej. W edycji 2013 nagrody Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych przyznano wybitnemu multiinstrumentaliście, kompozytorowi i wokaliście Józefowi Skrzekowi (muzyka rozrywkowa), legendarnemu saksofoniście jazzowemu Tomaszowi Szukalskiemu Szakalowi (muzyka jazzowa) oraz wybitnemu pianiście, pedagogowi i kompozytorowi, wieloletniemu jurorowi Konkursów Chopinowskich w Warszawie profesorowi Janowi Ekierowi (muzyka poważna).

Podczas uroczystej gali na scenie Teatru Polskiego w Warszawie wystąpią między innymi: grupa Voo Voo z towarzyszeniem orkiestry strażackiej, Maria Peszek, Hey, Józef Skrzek i SBB oraz finalistka VoP Natalia Sikora. Na scenie nie zabraknie też artystów nominowanych do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, w tym Kari Amirian, Meli Koteluk, a także Skubasa.

Emisja 25 kwietnia, godz. 19.00, TVP Kultura
 
 
 
...