• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Hala Odlotów: Miłość w czasach ponowoczesnych

12:36, 12.02.2014
Hala Odlotów: Miłość w czasach ponowoczesnych Czy nastały czasy mniej romantyczne? Odpowiada statystyka: gwałtownie maleje liczba zawieranych małżeństw a drastycznie wrasta – rozwodów. O miłości i związkach w czasach ponowoczesnych porozmawiamy w najbliższej Hali odlotów.

Czy nastały czasy mniej romantyczne? Odpowiada statystyka: gwałtownie maleje liczba zawieranych małżeństw a drastycznie wrasta – rozwodów. O miłości i związkach w czasach ponowoczesnych porozmawiamy w najbliższej Hali odlotów.

O miłości i związkach w czasach ponowoczesnych porozmawiamy w najbliższej Hali odlotów ( fot. Tomasz Urbanek / East News).
O miłości i związkach w czasach ponowoczesnych porozmawiamy w najbliższej Hali odlotów ( fot. Tomasz Urbanek / East News).

Podziel się:   Więcej
Głośno mówi się o coraz powszechniej panujących kryzysach związkowych, długoletnie pary chodzą wciąż na terapie, młodzi mówią, że „miłość jest przereklamowana”, w popkulturze promuje się wolne związki i efekt tego jest taki, że coraz mniej Polaków decyduje się na stałe związki.

Ze współczesną miłością jest związany paradoks: podejmujemy niedojrzałe, pochopne decyzje o tym, że chcemy z kimś być, ale nie walczymy o związki, nie pracujemy nad sobą, boimy się odpowiedzialności i kompromisów. Czy idąc tropem prof. Baumana w dzisiejszych hedonistycznych czasach związek na całe życie to przeżytek?

Gośćmi Katarzyny Janowskiej i Maxa Cegielskiego będą pisarz Michał Witkowski, aktorka Beata Ścibakówna, dziennikarka Karolina Sulej, aktorka Katarzyna Maciąg, psycholog Zuzanna Celmer, socjolog Krzysztof Tymicki, publicysta Rafał Ziemkiewicz oraz historyk sztuki i kurator Jarosław Suchan.

Emisja 13 lutego, godz. 20.20 i 00.20, TVP Kultura