• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kino nocne - „Szczęście”

11:30, 10.05.2013
Kino nocne - „Szczęście” Wzruszająca i pełna dramatyzmu, choć niepozbawiona poczucia humoru historia o tęsknocie za szczęściem, które ciągle umyka.

Wzruszająca i pełna dramatyzmu, choć niepozbawiona poczucia humoru historia o tęsknocie za szczęściem, które ciągle umyka.

Slama kontynuuje rozważania na temat poszukiwania miłości i satysfakcji (fot. mat. dystrybutora)
Slama kontynuuje rozważania na temat poszukiwania miłości i satysfakcji (fot. mat. dystrybutora)

Podziel się:   Więcej
Monika, Tonik i Dasha są przyjaciółmi z tego samego osiedla, mieszczącego się na przemysłowych przedmieściach małego czeskiego miasteczka, w pobliżu największej fabryki chemicznej w kraju. Razem dorastali i jako dorośli starają się iść ramię w ramię. Łączą ich codzienne sprawy - te radosne i te smutne. Jednak gdy problemy stają się bardziej uciążliwe, ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.

Tonik, który skrycie kocha się w Monice, uciekł od konserwatywnej rodziny i schronił się w podupadłym gospodarstwie ekscentrycznej ciotki. Ale kobieta nie odwzajemnia uczucia i z utęsknieniem czeka na swojego chłopaka, który przebywa w USA. Dasha, matka dwójki małych dzieci, spotyka się z żonatym mężczyzną i powoli traci kontakt z rzeczywistością.

„Szczęście” jest filmem o poszukiwaniu miłości, o tajemniczych, niezwykłych zmianach, jakie ona w nas powoduje. Skłania nas do walki o życie, o życie dla nas samych i dla naszych bliskich” - powiedział o filmie reżyser Bohdan Slama.

W 2005 roku film otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu w San Sebastian.

Emisja 6 kwietnia, godz. 01:35, TVP Kultura