• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Królowe popu – Mariah Carey i Britney Spears

09:45, 16.01.2015
Królowe popu – Mariah Carey i Britney Spears "Królowe Popu" to serial, w którym nacisk położono na wgląd w historię naszej kultury i analizę kariery kobiet, które ukształtowały muzykę popularną ostatnich 50 lat.

"Królowe Popu" to serial, w którym nacisk położono na wgląd w historię naszej kultury i analizę kariery kobiet, które ukształtowały muzykę popularną ostatnich 50 lat.

Spears sprzedała ponad 200 milionów płyt i należy do najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki
Spears sprzedała ponad 200 milionów płyt i należy do najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki

Podziel się:   Więcej
W najnowszym odcinku "Królowych Popu" analizie zostaje poddana kariera amerykańskiej wokalistki Mariah Carey. Debiutowała w 1990 albumem Mariah Carey. Na swoim konciema wiele przebojów i nagród, w tym 5 Grammy. Sprzedała ponad 200 milionów płyt na całym świecie. Jest laureatką tytułu Gwiazda millenium. Na swoim koncie ma wiele rekordów sprzedażowych w tym najwyższą gażę za udział w programie telewizyjnym.

Emisja 17 stycznia, godz. 19:15, TVP KulturaKolejny odcinek to historia oszałamiającej kariery Britney Jean Spears, amerykańskiej piosenkarki i tancerki. Spears sprzedała ponad 200 milionów płyt i należy do najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jest ósmą najlepiej sprzedającą się artystką w USA. Otrzymała również nagrodę dla najlepiej sprzedającego się artysty muzycznego pierwszej dekady XXI wieku. Jej kariera miała ogromny wpływ na odrodzenie się muzyki pop w latach 90

Emisja 17 stycznia, godz. 19:40, TVP Kultura