• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Made in Polska - Abradab i Gutek

11:38, 21.05.2013
Made in Polska - Abradab i Gutek Koncert członka legendarnego zespołu Kaliber 44 - AbradAba i jego przyjaciela Gutka zorganizowany w ramach projektu Made In Polska.

Koncert członka legendarnego zespołu Kaliber 44 - AbradAba i jego przyjaciela Gutka zorganizowany w ramach projektu Made In Polska.

AbradAb jest uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów (fot. PAT)
AbradAb jest uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów (fot. PAT)

Podziel się:   Więcej
AbradAb uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyk, do której po raz pierwszy został nominowany w 1996 roku po debiutanckim krążku Kalibra 44 „Księga Tajemnicza - Prolog”. W 2000 roku w kategorii najlepszy album hip-hop, zespół otrzymał statuetkę za płytę „3:44”. Wcześniej ich album „w 63 minuty dookoła świata” z 1998 roku doczekał się statusu złotej płyty.

W roku 2000, po wydaniu trzeciej płyty i siedmiu latach obecności na scenie, Kaliber 44 zawiesił działalność. Po rozpadzie grupy, mając za sobą doświadczenie w rapowym składzie, który zmienił oblicze polskiej muzyki, AbradAb zdecydował się na karierę solową. Równocześnie zmienił nieco styl swojej twórczości - zrezygnował z charakterystycznych dla Kalibra 44 mrocznych brzmień. Nadal jednak tworzy oryginalne i przemyślane teksty. W 2004 roku wydał debiutancki „Czerwony album”. Pochodzące z tej płyty utwory szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce hip-hopu. Teledysk do „Rapowego ziarna (Szyderap)” otrzymał nagrodę MTV oraz Yacha Publiczności.

Podczas koncertu Made In Polska wystąpił na scenie razem ze swoim przyjacielem Gutkiem, z którym nagrał swój największy przebój, „Rapowe ziarno (Szyderap)”.

Wykonawcy:
AbradAb - wokal; Przemysław Borowiecki - bębny; Mateusz Pawluś - klawisze; Adam Stodolski - bas, kontrabas; Tomas Leś - gitara, chórki; Dj Jaroz - skrecze; gościnnie Piotr „Gutek” Gutkowski - wokal. Wykonano utwory: „Yo Yo”, „Mamy królów na banknotach”, „Kiedy wejdę”, „Choć na słowo”, „Czuję się jak”, „Dzikołaj”, „Extravertik”, „Sprawiedliwość”, „Agustus”, „Rap to nie zabawa już”, „Lubię dobre”, „Rapowe ziarno 2”, „Miasto jest nasze”, „Ostrzegawczy strzał”, „Spadam”.

Made in Polska to telewizyjny cykl koncertów, przygotowany przez TVP2 i Narodowy Instytut Audiowizualny, w którym można zobaczyć najlepszych polskich wykonawców w wyjątkowym repertuarze, niezwykłej oprawie wizualnej i jakości HD. Made in Polska prezentuje muzykę rozrywkową znajdującą się poza mainstreamowym popem. Stawia na artystów poruszających się po różnych gatunkach muzycznych, prezentujących ciekawe kompozycje i niebanalne teksty.

Emisja 23 maja, godz. 01:15, TVP Kultura