• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Made in Polska – ABRADAB I GUTEK

11:38, 21.05.2013
Made in Polska – ABRADAB I GUTEK Cykl koncertów realizowanych przez TVP2 oraz Narodowy Instytut Audiowizualny, których celem jest tworzenie i aktualizowanie zasobów audiowizualnych prezentujących polską scenę muzyczną oraz udostępnianie ich publiczności.

Cykl koncertów realizowanych przez TVP2 oraz Narodowy Instytut Audiowizualny, których celem jest tworzenie i aktualizowanie zasobów audiowizualnych prezentujących polską scenę muzyczną oraz udostępnianie ich publiczności.

AbradAb jest uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów (fot. PAT)
AbradAb jest uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów (fot. PAT)

Podziel się:   Więcej
AbradAb jako członek legendarnego zespołu Kaliber 44, uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyk. Po raz pierwszy został nominowany do w 1996 roku po debiutanckim krążku Kalibra 44 „Księga Tajemnicza – Prolog”. Zespół otrzymał statuetkę w 2000 roku za płytę „3:44” w kategorii najlepszy album hip-hop. Wcześniej ich album „w 63 minuty dookoła świata” z 1998 roku doczekał się statusu złotej płyty.

W roku 2000, po wydaniu trzeciej płyty i siedmiu latach obecności na scenie, Kaliber 44 zawiesił działalność. Po rozpadzie zespołu, mając za sobą doświadczenie w rapowym składzie, który zmienił oblicze polskiej muzyki, AbradAb zdecydował się na karierę solową. Równocześnie zmienił nieco styl swojej twórczości – zrezygnował z charakterystycznych dla Kalibra 44 mrocznych brzmień. Nadal jednak tworzy oryginalne i przemyślane teksty. W 2004 roku wydał debiutancki „Czerwony album”. Pochodzące z tej płyty utwory szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce hip-hopu. Teledysk do „Rapowe ziarno 2” (Szyderap)” otrzymał nagrodę MTV oraz Yacha Publiczności.

Podczas koncertu wystąpi na scenie razem ze swoim przyjacielem Gutkiem, z którym nagrał swój największy przebój, „Rapowe ziarno 2” (Szyderap)”.

Wykonawcy:
AbradAb - wokal,
Przemysław Borowiecki - bębny,
Mateusz Pawluś - klawisze,
Adam Stodolski - bas, kontrabas,
Tomas Leś - gitara, chórki,
Dj Jaroz – skrecze,
oraz gościnnie Piotr „Gutek” Gutkowski – wokal.

Wykonano utwory: „Yo Yo”, „Mamy królów na banknotach”, „Kiedy wejdę”, „Choć na słowo”, „Czuję się jak”, „Dzikołaj”, „Extravertik”, „Sprawiedliwość”, „Agustus”, „Rap to nie zabawa już”, „Lubię dobre”, „Rapowe ziarno 2”, „Miasto jest nasze”, „Ostrzegawczy strzał”, „Spadam”.

Emisja 31 maja, godz. 23.50, TVP Kultura