• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bartosz Kołsut zwycięzcą Młodego Muzyka Roku 2014

18:07, 03.03.2014
Bartosz Kołsut zwycięzcą Młodego Muzyka Roku 2014 Bartosz Kołsut został zwycięzcą Młodego Muzyka Roku 2014. Młody akordeonista będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizja dla Młodych Muzyków w Kolonii. Ulubienicą publiczności została Inga Piwowarska.

Bartosz Kołsut został zwycięzcą Młodego Muzyka Roku 2014. Młody akordeonista będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizja dla Młodych Muzyków w Kolonii. Ulubienicą publiczności została Inga Piwowarska.

Znamy zwycięzcę Młodego Muzyka Roku (fot. mat. prasowe).
Znamy zwycięzcę Młodego Muzyka Roku (fot. mat. prasowe).

Podziel się:   Więcej
Podczas finału Bartosz Kołsut zaprezentował "Conceto Classico cz. I" Kazimierza Przybylskiego. Towarzyszyła mu Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Łukasza Borowicza.

"Był jedyną osobą, której występ był na absolutnie takim samym poziomie w półfinale i finale konkursu" - powiedziała jurorka Patrycja Piekutowska. "To co gra, gra z niesamowitym oddaniem muzyce. Jego wykonanie było idealne pod każdym względem, ale to również jest osobowość. A to w tym wieku rzadko się zdarza" - dodała jurorka.

Bartosz Kołsut urodził się w Radomiu. W 2003 roku rozpoczął naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, w klasie akordeonu Artura Miedzińskiego. W czasie nauki należał do zespołów: Akordeonowe Smyki, Humi Accordion Band pod kierownictwem Andrzeja Humskiego a obecnie Artura Miedzińskiego - koncertujących zarówno na scenach krajowych, jak i zagranicznych. Występował na licznych koncertach, festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Od 2009 roku należy do Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od września 2011 roku uczestnik duetu akordeonowego z Łukaszem Brzeziną, prowadzonego przez Klaudiusza Barana, prorektora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W styczniu 2013 roku rozpoczął współpracę z akordeonistą Tomaszem Gieroniem - studentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od września 2013 roku tworzy duet z jednym z najlepszych polskich saksofonistów młodego pokolenia - Piotrem Wysockim. Od 2011 roku samodzielnie ćwiczy grę na bandoneonie.

Młody artysta będzie reprezentował Polskę na Eurowizji dla Młodych Muzyków w Kolonii. Gdy zapytaliśmy, czego mu życzyć, Bartosz odpowiedział: "Na pewno trzeba mi życzyć opanowania nerwów, bo jak widać cały czas jestem bardzo przejęty. A potem tego żebym był wytrwały w dalszych ćwiczeniach"


Więcej informacji na:
www.mlodymuzykroku.tvp.pl