• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zaginiony film dokumentalny Krzysztofa Kieślowskiego odnaleziony!

16:34, 03.03.2011
Zaginiony film dokumentalny Krzysztofa Kieślowskiego odnaleziony! 12 marca w przeddzień 15 rocznicy śmierci Krzysztofa Kieślowskiego TVP Kultura wyemituje film dokumentalny „Zdjęcie”.

12 marca w przeddzień 15 rocznicy śmierci Krzysztofa Kieślowskiego TVP Kultura wyemituje film dokumentalny „Zdjęcie”.

„Zdjęcie” - zaginiony film dokumentalny Krzysztofa Kieślowskiego
„Zdjęcie” - zaginiony film dokumentalny Krzysztofa Kieślowskiego

Podziel się:   Więcej
Jest to pierwszy samodzielnie zrealizowany obraz tego twórcy nakręcony poza Łódzką Szkołą Filmową. Przez wiele lat film uchodził za zaginiony, w zbiorach Telewizji pozostawała jedna kopia pozbawiona dźwięku. Dzięki staraniom filmoznawcy Mikołaj Jazdona (autora książki "Dokumenty Kieślowskiego") i profesora Marka Hendrykowskiego, wieloletniego współpracownika TVP Kultura, udało się odnaleźć zaginioną ścieżkę dźwiękową filmu. Telewizja Polska dokona cyfryzacji i rekonstrukcji „Zdjęcia” w wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt telewizyjnym Ośrodku Dokumentacji i Zbiorów Programowych, gdzie połączy odnalezioną ścieżkę dźwiękową z istniejącym obrazem. Film zostanie zapisany w jakości HD.

Film zostanie wyemitowany w ramach cyklu Telekino i poprzedzi go dziesięciominutowe studio, w którym profesor Marek Hendrykowski wraz z Michałem Chacińskim przybliżą widzom skomplikowane losy „Zdjęcia”.

Film pokazuje poszukiwanie dwójki małych chłopców pozujących w okresie II wojny Światowej do fotografii z karabinami w ręku. Kieślowski odnajduje ich po latach już jako dorosłych mężczyzn.

Telekino „Zdjęcie”, emisja 12 marca, godzina 15.10