• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

#naukaczytania

12:07, 08.06.2015
#naukaczytania Wystawa dyplomowa Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach specjalności „strategie kuratorskie i promowanie kultury”.

Wystawa dyplomowa Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w ramach specjalności „strategie kuratorskie i promowanie kultury”.

miniatura
miniatura

Podziel się:   Więcej
Dzisiejsza rzeczywistość kształtowana jest przez systemy obrazów, które stały się współczesną formą komunikacji. Czytanie zastąpione zostało przez widzenie, a ikony, znaki i symbole są nowym językiem. Konsekwencją życia w rzeczywistości ukształtowanej przez wielość obrazów jest zdolność ich bezkrytycznego odczytywania. Ilość pokonała jakość z siłą tak wielką, że dzisiejsze społeczeństwo wydaje się być zupełnie nieprzystosowane do odbioru symbolicznego komunikatu wizualnego.

Wystawa #naukaczytania podejmuje problematykę związaną z wizualnym analfabetyzmem. Ujawniony zostanie charakter krytyczny wobec współczesnej recepcji sztuki, która w dobie cywilizacji obrazowej jest powierzchowna, a samo „patrzenie” nie jest równoznaczne „zobaczeniu” i umiejętności czytania przekazu wizualnego. Zaprezentowane prace stanowią rodzaj rebusów stworzonych przez współczesnych artystów, które mają skłonić widza do przyglądania się i poszukiwania.

Artyści: Azorro, Tymek Borowski i Paweł Sysiak, Karolina Breguła, Michał Bałdyga, Oskar Dawicki, Stanisław Dróżdż, zespół Gówno, Justyna Gryglewicz, Katarzyna Jankowiak, Łukasz Jastrubczak, Jerzy Kosałka, Jarosław Kozłowski, Corinna Krebber, Gizela Mickiewicz, Paweł Susid, Mateusz Szczypiński, Gijsbert van der Wal

Kuratorka: Maria Ancukiewicz

Galeria Słodownia +1, Stary Browar w Poznaniu 18-28 czerwca 2015 Otwarcie: 17 czerwca 2015, godz. 18.00

strony internetowe:
http://www.artstationsfoundation5050.com/wystawy/wydarzenie/naukaczytashynia/2548
http://uap.edu.pl/2015/05/nauka-czytania/#more-26583

Facebook:
https://www.facebook.com/events/816773235086051/