• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Paulina Bidzińska wygrała konkurs Młody Tancerz Roku

17:07, 29.05.2017
Paulina Bidzińska wygrała konkurs Młody Tancerz Roku Pochodząca z Gliwic 18-letnia tancerka będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy pod koniec roku w Czechach.

Pochodząca z Gliwic 18-letnia tancerka będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy pod koniec roku w Czechach.

img
img

Podziel się:   Więcej
O tytuł Młodego Tancerza Roku walczyło 8 tancerzy w wieku 16-20 lat: Szymon Hawryszko, Weronika Sieczkarek, Bartłomiej Malarz, Patryk Kaczmarek, Alicja Kaczor, Paulina Bidzińska, Hanna Szychowicz i Pola Gonciarz.

Na podstawie występów indywidualnych i tańców grupowych Jury (Iwona Pasińska - dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego, Maksim Woitiul – pierwszy solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Grzegorz Pańtak - współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca) wskazało dwie osoby, które miały się zmierzyć w finałowym pojedynku: Hannę Szychowicz, która wcześniej zatańczyła do „Locked up” Hansa Zimmera we własnej, autorskiej choreografii, oraz Paulinę Bidzińską, która ujęła sędziów taneczną interpretacją „Diamentowego snu” Juliena Marchala do choreografii Anny Śmiganowskiej.

W duetowym, improwizowanym pojedynku zwyciężyła Paulina Bidzińska. „Ten występ miał tytuł „Diamentowy sen”, i rzeczywiście – byliśmy świadkami tańczącego diamentu” -skomentowała Przewodnicząca Jury Iwona Pasińska.

Statuetkę wręczyli Paulinie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Dyrektor TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz. Nagrodę Instytutu Muzyki i Tańca otrzymała Hanna Szychowiak, a Nagroda Narodowego Centrum Edukacji trafiła do zwyciężczyni całego konkursu, Pauliny Bidzińskiej. Nagrodę Przewodniczącej Jury Iwona Pasińska przekazała Bartłomiejowi Malarzowi, zaś wśród publiczności triumfowała Pola Gonciarz.

Pochodząca z Gliwic Paulina jest uczennicą IX klasy w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołowskiego w Gdańsku w 2017 roku. Jest uczestniczką licznych warsztatów, w tym ART IN MOTION MUNICH w Monachium, Impresje Chopinowskie w Gdańsku, letniej szkoły tańca współczesnego w Koszęcinie oraz praktyk scenicznych w Operze Śląskiej. Brała udział w megawidowisku „Peregrinus” z okazji dni papieskich w Spodku Katowice w 2015 roku oraz w Gali Baletowej w Ołomuńcu w 2016 roku. Uwielbia czytać książki i jeździć na rowerze, a gdyby nie zajęła się tańcem - jeździłaby konno. Często śnią jej się role, które chciałaby zatańczyć.

fot. Jan Bogacz