Strona główna » Kultura » wydarzenia » Gwarancje Kultury

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Gwarancje Kultury - Na 10. urodziny TVP Kultura życzę...

fot.43– Więcej pieniędzy, większego nagłośnienia, rozwoju, dynamiki i jak najlepszej orientacji w wyborze tego, co jest naprawdę dobre – czyli co życzą twórcy kultury swojej stacji. »  
00:00:46

Gwarancje Kultury - TVP Kultura to...

fot.43... fajna telewizja, moje życie, źródło rozwoju – jak oceniają stację ci, którzy ją oglądają i ci, którzy ją tworzą? »  
00:00:00

Gwarancje Kultury - Literatura – Olga Tokarczuk, „Księgi Jakubowe”

fot.43– Ten rok był bardzo dobry dla literatury. Dużo książek się pojawiło i czasami myślę, że to jest niezręczne, żeby te książki rywalizowały ze sobą – Olga Tokarczuk, laureatka Gwarancji Kultury w kategorii „Literatura”. »  
00:00:48

Gwarancje Kultury - Film – Małgorzata Szumowska, „Body/Ciało”

fot.43– To jest wyjątkowa sytuacja dostać tę nagrodę przy dziesięcioleciu. Czuję, że spoczywa na mnie obowiązek krzewienia tej kultury dalej. Nie mogę zawieść – Małgorzata Szumowska otrzymała nagrodę w kategorii „Film”. »  
00:01:05

Gwarancje Kultury - Muzyka – Jazz, rock i inne – Artur Rojek

fot.43– Przed premierą nie miałem takich uczuć, że to się tak potoczy. Taka też chyba moja natura, że zawsze mam dużo obaw – Artur Rojek otrzymał nagrodę za długo oczekiwaną solową płytę „Składam się z ciągłych powtórzeń”. »  
00:01:09

Gwarancje Kultury - Nagroda zobowiązuje

fot.43Wielka nagroda, ukoronowanie pracy, obowiązek krzewienia kultury dalej… – jakie znaczenie ma nagroda Gwarancji Kultury dla jej laureatów? »  
00:01:08

Gwarancje Kultury - Mieć wpływ na kulturę

fot.43– Profesor Bartoszewski dał potężne podwaliny swoją działalnością jeszcze w latach komunistycznych pod nową państwowość polską i ujawnienie inicjatywy indywidualnej Polaka - mówi Krzesimir Dębski. A kto zdaniem innych twórców miał największy wpływ na polską kulturę w ostatnich latach? »  
00:01:13

Gwarancje Kultury - Supergwarancje 2015

fot. TVPSupergwarancja dla Krystiana Lupy, artysty, który wciąż poszukuje, prowokuje i inspiruje, dla którego sztuka jest formą poznawania człowieka i odkrywania jego tajemnic. Supergwarancja dla Petera Gelba za wielki wkład w promocję polskich artystów na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku. »  
00:06:16