zaloguj się
Dostępność

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Strona główna » Kultura » wydarzenia » Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

wideo

fot. TVP

Wideoblog, odc. 4

W czwartym odcinku wideobloga Mateusz nareszcie dotarł do Filharmonii Narodowej. Trwa próba do koncertu finałowego Warszawskiej Jesieni. więcej »  
FOT

Wideoblog, odc. 3

Omijając warszawskie korki Mateusz spieszy się na próbę Orkiestry Sinfonia Varsovia. Sprawdza także, ile mocy da wycisnąć się z dwóch klarnetów kontrabasowych, z których każdy ma długość dwóch i pół metra... Taki potężny duet zestawiła bowiem w jednym ze swoich utworów kompozytorka Annesley Black. więcej »  
FOT

Wideoblog, odc. 2

Ajmarowie to prastary ród wywodzący się z terenów dzisiejszej Boliwii. Duchy przeszłości ożywia Orquesta Experimental de Instrumentos Nativos, której członkowie grają na instrumentach liczących sobie setki lat. Czy ich muzyka jest bliska współczesnym słuchaczom? więcej »  
fot.tvp

Bezkonkurencyjny festiwal?

Dlaczego trudno konkurować z Warszawską Jesienią? Dyrektor festiwalu, Tadeusz Wielecki zdradza, co wyróżnia to wielkie muzyczne wydarzenie. więcej »  
fot.tvp

Warszawska Jesień 2014

Dyrektor festiwalu, Tadeusz Wielecki opowiada o najważniejszych punktach tegorocznego programu. więcej »  
Fot. TVP

Wideoblog, 19.09.2014

Wraz z Mateuszem Grzesińskim podglądamy przygotowania do koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal. Warszawska Jesień dla najmłodszych, czyli dźwiękowe instalacje Erwina Stache w warszawskiej Królikarni. W Soho Factory do występu przygotowuje się Warszawska Grupa Cellonet. więcej »  
fot. tvp

Wideoblog, 26.09.2013

Przyglądamy się próbom do finałowego koncertu Warszawskiej Jesieni wprost z Filharmonii Narodowej. więcej »