• Wersja do druku
  • -AA+A

Śmiertelny wypadek na A2

11:09, 05.08.2012
Śmiertelny wypadek na A2 36-letnia kobieta zginęła, a jej 15-letni syn został ciężko ranny w wyniku wypadku na autostradzie A2 w pobliżu Wartkowic. Trzyosobowa rodzina prawdopodobnie wracała do domu z wakacji.

36-letnia kobieta zginęła, a jej 15-letni syn został ciężko ranny w wyniku wypadku na autostradzie A2 w pobliżu Wartkowic. Trzyosobowa rodzina prawdopodobnie wracała do domu z wakacji.

Do wypadku doszło na wysokości Wartkowic w powiecie poddębickim (fot. arch.)
Do wypadku doszło na wysokości Wartkowic w powiecie poddębickim (fot. arch.)

Podziel się:   Więcej

Do wypadku doszło około godziny 7. rano na 315. kilometrze autostrady A2 w kierunku na Warszawę. Nissan primera na podlaskich tablicach rejestracyjnych, którym podróżowała trzyosobowa rodzina, nagle zjechał na pobocze. Po przejechaniu około stu metrów 36-letnia kierująca samochodem odbiła kierownicą w drugą stronę. Chwilę później straciła panowanie nad samochodem. Nissan najpierw uderzył w barierki zabezpieczające, a następnie wbił się w ekrany akustyczne.

 

36-letnia kobieta zginęła na miejscu. Jej 15-letni syn został ciężko ranny. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki. 38-letni mężczyzna – mąż i ojciec rodziny – nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Autostrada A2 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana przez trzy godziny. Po dokładnych oględzinach wraku i zebraniu śladów (około godz. 10.) przywrócono ruch jedną nitką jezdni. Godzinę później autostradę odblokowano zupełnie.

 
 
 
...