• Wersja do druku
  • -AA+A

Jerzy Stuhr kręcił w Łodzi film

16:01, 07.11.2013
Jerzy Stuhr kręcił w Łodzi film <p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt"><span style="font-family: tahoma; font-size: 10pt"><font color="#000000">Jerzy Stuhr reżyser i odtwórca tytułowej roli w swoim najnowszym filmie, właśnie rozpoczął zdjęcia w Łodzi. Jak mówi, "Obywatel" to historia, każdego Polaka, który w trakcie swójego życia przetrwał Gomułkę, rok 68 i który dziś wciąż spogląda ciekawie na otaczający go świat. Obok Jerzego Stuhra, w filmie występują również Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Ireneusz Czop. <p></p></font></span></p>

Jerzy Stuhr reżyser i odtwórca tytułowej roli w swoim najnowszym filmie, właśnie rozpoczął zdjęcia w Łodzi. Jak mówi, "Obywatel" to historia, każdego Polaka, który w trakcie swójego życia przetrwał Gomułkę, rok 68 i który dziś wciąż spogląda ciekawie na otaczający go świat. Obok Jerzego Stuhra, w filmie występują również Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Ireneusz Czop.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Podziel się:   Więcej

Jerzy Stuhr wykorzystuje każdą chwilę, by przygotować się do czekających go zdjęć, analizuje kalendarzówkę.

 

W kamperze, w którym jest jego produkcyjne biuro, wciąż pojawiają się kolejni dziennikarze. W tym czasie ekipa filmowa ustawia plan. Tym razem w Urzędzie stanu cywilnego "Tak!" powiedzą sobie Sonia Bohosiewicz, filmowa żona Bohatera, jak roboczo nazywana jest postać, czyli Jana Bartka, i Maciej Stuhr, który w tym filmie wciela się w młodszą odsłonę Bohatera, czyli tak naprawdę gra swojego ojca, kilkanaście lat wcześniej. – On jest skupiony na swoim, ja na swoim. On wie, że nie może mi przeszkadzać, bo skupienie reżysera jest zupełnie inne niż skupienie aktora – mówi współpracy Jerzy Stuhr.

 

Akcja filmu to sześć dekad, które przeżył Polak, który dziś jest rówieśnikiem Jerzego Stuhra. Postać, którą napisał, reżyseruje i gra Jerzy Stuhr, to zwykły człowiek, chodzący, jak wielu z nas po ulicach miasta. Filmowym miastem w tym wypadku będzie Warszawa. Koniec zdjęć planowany jest na początku grudnia. Premiera w 2014 roku. Czyli w roku, w którym kończy się filmowa opowieść, o człowieku który przeżył kilka dekad.

K. Pawlina - ŁWD