• Wersja do druku
  • -AA+A

Nie dłużej niż kwadrans!

19:44, 28.09.2010
Nie dłużej niż kwadrans! Problem na osiedlu

Problem na osiedlu

Fot. ŁWD
Fot. ŁWD

Podziel się:   Więcej

Rada osiedla i spółdzielnia mieszkaniowa zmieniły funkcję kopert dla niepełnosprawnych na takie, na których stać można tylko kwadrans. Służby miejskie nie wiedzą co robić, bo do tej pory nie spotkały się z takim przepisem... Dla pana Piotra i jego rodziny takie wyprawy, z samochodu do mieszkania i w drugą stronę, to codzienność.

 

Do tej pory przed klatką mogli swobodnie parkować o każdej porze. Teraz też mogą, tyle że po 15 minutach łamią przepisy ustanowione przez administratora.

 

Zarząd spółdzielni tłumaczy się, że decyzję dotyczącą kopert wymusili mieszkańcy, bo ich zdaniem miejsc uprzywilejowanych było za dużo.

 

Pan Piotr twierdzi, że na zebranie, na którym zapadła ta decyzja, nie został zaproszony. Mężczyzna dalej parkuje na tym miejscu i nie stosuje się do nowych zasad bo - jak sam mówi - stan zdrowia dziecka i ojca mu na to nie pozwala. Straż Miejska raz interweniowała już w tej sprawie.

 

Ani Straż Miejska ani łódzka drogówka nie spotkały się do tej pory z takim przepisem. Po naszej wizycie spółdzielnia zapowiedziała, że nowy przepis zmieni. Kara za nieuprawnione parkowanie na kopercie dla niepełnosprawnych to 500 zł. Pan Piotr zapowiada, że jeśli dalej nie będzie mógł parkować na starych warunkach zgłosi sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich lub pójdzie do sądu.

P.Śpiechowicz - ŁWD

 
 
 
...