• Wersja do druku
  • -AA+A

Zbigniew Bródka - duma Domaniewic

16:49, 26.03.2013
Zbigniew Bródka - duma Domaniewic <p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt"><span style="font-family: tahoma; font-size: 10pt"><font color="#000000">Zbigniew Bródka z Domaniewic pod Łowiczem zdobył w Berlinie brązowy medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim i triumfował w Pucharze świata na dystansie <metricconverter>1500 metrów</metricconverter>. Łyżwiarz, który wczoraj wrócił do Polski, a na co dzień pracuje w łowickiej jednostce straży pożarnej, dostał dziś od kolegów gromkie owacje. <p></p></font></span></p>

Zbigniew Bródka z Domaniewic pod Łowiczem zdobył w Berlinie brązowy medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim i triumfował w Pucharze świata na dystansie 1500 metrów. Łyżwiarz, który wczoraj wrócił do Polski, a na co dzień pracuje w łowickiej jednostce straży pożarnej, dostał dziś od kolegów gromkie owacje.

Fot. ŁWD
Fot. ŁWD

Podziel się:   Więcej

"Panczena" - bo tak mówią o nim koledzy z jednostki sukces nie zmienił. – Przede wszystkim można na niego liczyć podczas akcji. Nie jest dla nas jakimś celebrytą. Normalny strażak, wyjeżdża do pożarów, wyjeżdża do wypadków – chwali go młodszy kapitan Tomasz Ledzion z Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

 

Zbyszek do pracy najczęściej dojeżdża ... na rolkach. Przejazd 15 kilometrową trasą z rodzinnych Domaniewic do Łowicza to dla niego forma treningu. Koledzy wpadli na pomysł, aby podarować mu prezent – sygnalizator, żeby był lepiej widoczny na trasie.

 

W samych Domaniewicach mieszkańcy wprost nie mogą się nachwalić Zbyszka. Ich Zbyszka - jak z dumą dodają. – Zbyszek jest spokojnym, grzecznym pracowitym chłopakiem. Gdyby nie pracował to nie osiągałby takich sukcesów – mówi jedna z sąsiadek. Dla innych to duma nie tylko Domaniewic, ale również całego kraju.

 

Sam mistrz już teraz wyznacza sobie kolejne cele do zdobycia. – W Soczi chciałbym nie tylko uczestniczyć w igrzyskach, ale powalczyć o najwyższe trofea, czyli medale… Złoty, miejmy nadzieję, że to będzie złoty – mówi.

 

Żałuje tylko tego, że większość treningów musi odbywać zagranicą. Mistrz ma nadzieje, że jego sukcesy przyczynią się do tego, że w Polsce powstanie choć jeden zadaszony tor łyżwiarski z prawdziwego zdarzenia.

J. Glapińska, A. Ziemiańczyk - ŁWD

 
 
 
...