• Wersja do druku
  • -AA+A

Co dalej z lotniskiem w Białej Podlaskiej? Miało powstać do końca maja

14:39, 23.04.2011
Co dalej z lotniskiem w Białej Podlaskiej? Miało powstać do końca maja Co dalej z lotniskiem w Białej Podlaskiej? Spółka, która ma je wybudować zapowiedziała, że lądowisko powstanie do końca maja, ale na razie żadnych robót ziemnych nie widać.

Co dalej z lotniskiem w Białej Podlaskiej? Spółka, która ma je wybudować zapowiedziała, że lądowisko powstanie do końca maja, ale na razie żadnych robót ziemnych nie widać.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Na terenie dawnego wojskowego lotniska żadnych prac budowlanych nie widać, a termin ukończenia pierwszego etapu coraz bliżej - bo 31 maja.

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. lotniska tłumaczy, że teraz w spółce Cargo Hub, która dzierżawi teren dawnego wojskowego lotniska, trwają prace projektowe nad inwestycją i nie jest ona zagrożona.

Spółka w założeniu miała uruchomić lądowisko jesienią zeszłego roku. Nie udało się to, bo zmieniły się przepisy dotyczące wymagań, związanych z takimi obiektami. Miasto wyznaczyło więc firmie nowy termin na inwestycję, który upływa 31 maja.

Spółka dzierżawi teren na 35 lat. Zgodnie z umową do 31 maja musi uruchomić lądowisko a za dwa lata lotnisko. W założeniu ma to być lotnisko typu cargo służące do transportowania towarów na Wschód. (TVP Lublin)