• Wersja do druku
  • -AA+A

Obwodnica z problemami. Będzie nowy przetarg na wykonawcę obwodnicy Chodla

12:04, 25.09.2013
Obwodnica z problemami. Będzie nowy przetarg na wykonawcę obwodnicy Chodla Będzie nowy przetarg, który wyłoni wykonawcę obwodnicy Chodla. Zarząd Województwa Lubelskiego zapowiada, że zostanie ogłoszony 14 października. Firma, która wygrała poprzedni przetarg, nawet nie zaczęła robót. Umowa z wykonawcą została już rozwiązana.

Będzie nowy przetarg, który wyłoni wykonawcę obwodnicy Chodla. Zarząd Województwa Lubelskiego zapowiada, że zostanie ogłoszony 14 października. Firma, która wygrała poprzedni przetarg, nawet nie zaczęła robót. Umowa z wykonawcą została już rozwiązana.

(fot.  TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Firma Doren, która wygrała przetarg na budowę obwodnicy, prace miała zacząć na wiosnę. Nieoficjalnie wiadomo, że nie była w stanie znaleźć podwykonawców. Dlatego rozpoczęcie inwestycji opóźniała.

Zgodnie z planem, obwodnica Chodla ma mieć ponad 5 kilometrów. Znajdą się na niej dwa wiadukty i most. Powstaną skrzyżowania, drogi serwisowe i trasa rowerowa.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował już wykonawcę, że odstępuje od umowy, ze względu na brak postępu prac. Władze województwa zapewniają, że obwodnica Chodla powstanie.
 
 
 
...
 
Obwodnica Chodla to element modernizacji drogi wojewódzkiej 747 od Konopnicy do Kamienia.

Niedoszły wykonawca obwodnicy Chodla, miał też wyremontować drogę z Wysokiego do Frampola. Nawet nie zaczął prac. Władze Chodla liczą, że tym razem obwodnica w końcu powstanie - i to do końca przyszłego roku. (TVP Lublin)