• Wersja do druku
  • -AA+A

Oczyszczalnia w Hajdowie.Nowe zbiorniki do pozyskiwania biogazu

16:49, 19.08.2011
Oczyszczalnia w Hajdowie.Nowe zbiorniki do pozyskiwania biogazu Więcej biogazu będzie pozyskiwać oczyszczalnia ścieków w Hajdowie. MPWiK uruchomił nowe większe zbiorniki, w których przechowywany jest biogaz. Jego wykorzystanie pozwoli na produkcję energii i wykorzystywanie jej do pracy spółki.

Więcej biogazu będzie pozyskiwać oczyszczalnia ścieków w Hajdowie. MPWiK uruchomił nowe większe zbiorniki, w których przechowywany jest biogaz. Jego wykorzystanie pozwoli na produkcję energii i wykorzystywanie jej do pracy spółki.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Powstający w oczyszczalni ścieków biogaz od tej pory będzie przetrzymywany w zbiornikach. Jeden z dwóch już stoi, drugi dziś był napełniany powietrzem. Potem znajdzie się w nim biogaz.

W starej instalacji znajdowały się dwa zbiorniki o pojemności dwóch tysięcy metrów sześciennych. Nowe są nie tylko półtora raza większe. Mają też nowoczesną konstrukcję i estetyczny wygląd. Przetrzymywany w zbiornikach biogaz pozyskiwany jest z osadów ściekowych. Produkowana potem energia w 12 procentach zabezpiecza potrzeby MPWiK.

Inwestycja kosztowała ok. 8 milionów złotych. Jest jedną z wielu realizowanych teraz w spółce. W sumie ich wartość przekracza 350 milionów złotych. Prawie w połowie jest finansowana przez Unię Europejską.