• Wersja do druku
  • -AA+A

4-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Podejrzenie sepsy w Puchaczowie

19:18, 03.02.2014
4-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Podejrzenie sepsy w Puchaczowie Podejrzenie sepsy w Puchaczowie. Do szpitala w Lublinie z objawami posocznicy trafiła 4-letnia dziewczynka. Lekarze zapewniają, że jej stan jest dobry i nie ma powodów do obaw, a do podobnych zakażeń u dzieci dochodzi często. Rodzice innych maluchów poczuli się jednak zaniepokojeni. Jak ustaliliśmy, informacji w tej sprawie udziela dyrekcja przedszkola i sanepid w Łęcznej.

Podejrzenie sepsy w Puchaczowie. Do szpitala w Lublinie z objawami posocznicy trafiła 4-letnia dziewczynka. Lekarze zapewniają, że jej stan jest dobry i nie ma powodów do obaw, a do podobnych zakażeń u dzieci dochodzi często. Rodzice innych maluchów poczuli się jednak zaniepokojeni. Jak ustaliliśmy, informacji w tej sprawie udziela dyrekcja przedszkola i sanepid w Łęcznej.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
O sprawie - anonimowo - poinformowali redakcję TVP Lublin zaniepokojeni rodzice dzieci. Jak potwierdziliśmy w łęczyńskim sanepidzie, w weekend jedna z dziewczynek z gminy Puchaczów trafiła do szpitala w Lublinie z podejrzeniem sepsy.

Dziewczynka w przedszkolu ostatni raz była 27 stycznia. Dyrekcja placówki zapewnia, że nie ma powodów do obaw. Rodzice dzieci, które miały styczność z dziewczynką, a także pracownicy przedszkola zostali profilaktycznie skierowani do lekarza. Antybiotyki lub chemioterapeutyki stosowane są w przypadku bliskiego kontaktu z osobą zakażoną.

Sepsa, inaczej zwana posocznicą jest specyficzną reakcją organizmu na zakażenie drobnoustrojami, bakteriami, grzybami i pasożytami. Czasem ma gwałtowny przebieg, a początkowe objawy mogą przypominać grypę.

(TVP Lublin)
 
 
 
...