• Wersja do druku
  • -AA+A

Długa kolejka do specjalisty. Szpital rejestruje pacjentów tylko co dwa miesiące

15:15, 24.02.2012
Długa kolejka do specjalisty. Szpital rejestruje pacjentów tylko co dwa miesiące Kolejka ustawiła się już o 4 rano. Był wielki tłok i wielkie nerwy, czy uda się zapisać - tak wyglądała w piątek rejestracja pacjentów do lekarzy specjalistów w szpitalu w Lubartowie. Rejestracja odbywa się tu tylko raz na dwa miesiące. Po piątkowym, wielkim zamieszaniu - szpital przyznaje, że system jest wadliwy i trzeba go zmienić.

Kolejka ustawiła się już o 4 rano. Był wielki tłok i wielkie nerwy, czy uda się zapisać - tak wyglądała w piątek rejestracja pacjentów do lekarzy specjalistów w szpitalu w Lubartowie. Rejestracja odbywa się tu tylko raz na dwa miesiące. Po piątkowym, wielkim zamieszaniu - szpital przyznaje, że system jest wadliwy i trzeba go zmienić.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Gigantyczna kolejka to skutek decyzji szpitala który wyznaczył rejestracje w jeden, konkretny dzień. Zdaniem pacjentów - tak nie powinno być. Dyrekcja szpitala tłumaczy, że taka forma rejestracji tylko częściowo wynika z jego winy. Jej zdaniem, winne są również ograniczenia w przyjęciu pacjentów, wynikające z kontraktów z NFZ.

Po godzinie 9 do części specjalistów nie było już numerków. Władze szpitala przyznają, że taka forma rejestracji się nie sprawdziła. W przyszłości chcą ją prowadzić osobiście, telefonicznie i przez internet. I codziennie.

Pacjentom pozostaje nadzieja, że taki dzień, jak w piątek będzie tylko przykrym wspomnieniem, i że następnym razem zarejestrują się już bez zbędnych emocji. (TVP Lublin)