• Wersja do druku
  • -AA+A

Krew, która leczy. "Dzień Krwi Pępowinowej"

21:40, 26.10.2011
Krew, która leczy. "Dzień Krwi Pępowinowej" Może być pobrana tylko raz w życiu, przy narodzinach dziecka. Jest nieocenionym skarbem, który w przyszłości może uratować życie dziecka. To krew pępowinowa. Na razie niewiele matek decyduje się jednak na oddanie i zdeponowanie krwi. "Dzień Krwi Pępowinowej" ma to zmienić.

Może być pobrana tylko raz w życiu, przy narodzinach dziecka. Jest nieocenionym skarbem, który w przyszłości może uratować życie dziecka. To krew pępowinowa. Na razie niewiele matek decyduje się jednak na oddanie i zdeponowanie krwi. "Dzień Krwi Pępowinowej" ma to zmienić.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Krew pępowinowa to cenne źródło komórek macierzystych - tłumaczą specjaliści. "Dni krwi pępowinowej" mają zwiększyć zapasy krwi w Polsce, ale też edukować społeczeństwo, na temat możliwości jej wykorzystania.

W ramach akcji, rodzące kobiety mogły nieodpłatnie oddać krew do banku. Zdeponowane porcje będą wykorzystywane u potrzebujących chorych.

Polski Bank Komórek Macierzystych zamierza kontynuować akcje propagujące oddawanie krwi. Kolejne mają być organizowane w przyszłym roku. (TVP Lublin)