• Wersja do druku
  • -AA+A

Pikieta nauczycielskiej Solidarności

16:40, 15.06.2010
Pikieta nauczycielskiej Solidarności Stop niekorzystnym dla uczniów zmianom w szkolnictwie specjalnym, stop materialnej degradacji pracowników oświaty ale też "wysłać Hall w siną dal". To tylko niektóre z haseł pikietujących dziś przed siedzibą wojewody lubelskiego pracowników oświaty zrzeszonych w nauczycielskiej Solidarności.

Stop niekorzystnym dla uczniów zmianom w szkolnictwie specjalnym, stop materialnej degradacji pracowników oświaty ale też "wysłać Hall w siną dal". To tylko niektóre z haseł pikietujących dziś przed siedzibą wojewody lubelskiego pracowników oświaty zrzeszonych w nauczycielskiej Solidarności.

(fot. arch. TVP)
(fot. arch. TVP)

Podziel się:   Więcej
Wśród 21 postulatów przygotowanych przez nauczycielską Solidarność znalazły się m.in. żądanie niedokonywania zmian w Karcie Nauczyciela, przywrócenie uprawnień nauczycieli do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek, czy też zaprzestania nieuzasadnionych zdaniem związkowców, likwidacji szkół.

Nauczyciele żądają gruntownych zmian w oświacie. Płace - ich zdaniem - nadal pozostawiają wiele do życzenia, a obowiązków wciąż przybywa. Nauczycieli niepokoi także rządowa zapowiedź zmian finansowania placówek specjalnych i zmian w systemie nauczania osób niepełnosprawnych.

Nauczycielska Solidarność przekazała postulaty na ręce wicewojewody lubelskiego.

Pikiety nauczycielskiej Solidarności odbyły się dziś we wszystkich miastach wojewódzkich. Związkowcy żądają rozmów a w razie ich nie podjęcia - grożą eskalacją protestów.