• Wersja do druku
  • -AA+A

Zdolni gimnazjaliści. Nagrody prezydenta dla najlepszych uczniów

17:01, 19.06.2013
Zdolni gimnazjaliści. Nagrody prezydenta dla najlepszych uczniów Są młodzi, zdolni i chętni do nauki. Dzięki swojej ciężkiej pracy, zostali laureatami konkursów przedmiotowych i artystycznych. W środę z uczniami gimnazjów spotkał się prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Jednym z nagrodzonych był Jan Rybojad z gimnazjum im. Stanisława Kostki w Lublinie. Jest laureatem sześciu olimpiad przedmiotowych, m.in. z matematyki, polskiego, francuskiego i niemieckiego.

Są młodzi, zdolni i chętni do nauki. Dzięki swojej ciężkiej pracy, zostali laureatami konkursów przedmiotowych i artystycznych. W środę z uczniami gimnazjów spotkał się prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Jednym z nagrodzonych był Jan Rybojad z gimnazjum im. Stanisława Kostki w Lublinie. Jest laureatem sześciu olimpiad przedmiotowych, m.in. z matematyki, polskiego, francuskiego i niemieckiego.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Laureaci - gimnazjaliści odebrali od prezydenta nagrody, dyplomy i gratulacje. W sumie nagrodzono 180 uczniów z 21 gimnazjów, którzy łącznie otrzymali 232 tytuły laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych oraz ogólnopolskich konkursach artystycznych.

Dodatkowo laureaci, którzy mieli w semestrze zimowym średnią ocen ponad 4,5 otrzymali jednorazowe stypendium prezydenta Lublina w wysokości 371 zł. Ci, którzy uzyskali więcej niż jeden tytuł laureata, otrzymali wielokrotność tej kwoty. To cześć miejskiego programu wspierania zdolnych dzieci i młodzieży. (TVP Lublin)