• Wersja do druku
  • -AA+A

Chińska przyszłość. Dzień Chiński na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

14:35, 22.05.2013
Chińska przyszłość. Dzień Chiński na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Dla większości z nas, Chiny to zupełnie inny świat. Są jednak tacy, którzy postanowili zrozumieć ten kraj i związać z nim swoją przyszłość. Studenci sinologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zorganizowali w środę Dzień Chiński, by pokazać wszystkim, że chiński język to przyszłość.

Dla większości z nas, Chiny to zupełnie inny świat. Są jednak tacy, którzy postanowili zrozumieć ten kraj i związać z nim swoją przyszłość. Studenci sinologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zorganizowali w środę Dzień Chiński, by pokazać wszystkim, że chiński język to przyszłość.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Sinologia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jako oddzielny kierunek, działa od roku. Studenci - pod okiem wykładowców ze wschodu - uczą się czytać, pisać i mówić po chińsku. Studenci poznają też chińską kulturę.

Sinologia na KUL to obecnie 3-letnie studia licencjackie. Władze uczelni z uruchomienia tego kierunku są zadowolone. Znajomość języka chińskiego daje nadzieję na zatrudnienie w rozwijających się chińskich korporacjach.

Obecnie sinologię na KUL studiuje około 60 osób. W przyszłości, kierunek zostanie - prawdopodobnie - rozbudowany do 5-letnich studiów magisterskich. (TVP Lublin)
 
 
 
...