• Wersja do druku
  • -AA+A

"Kim jesteś przy drodze". Droga Krzyżowa przeniesiona w realia współczesnego miasta

20:53, 03.04.2012
"Kim jesteś przy drodze". Droga Krzyżowa przeniesiona w realia współczesnego miasta Pasję "Kim jesteś przy drodze" przygotowali i zagrali seniorzy, dzieci a także opiekunowie kół teatralnych z Lublina. Widowisko wprowadza w klimat Wielkiego Tygodnia i udowadnia, że młodych i starszych ludzi może połączyć wspólne teatralno-religijne przeżycie.

Pasję "Kim jesteś przy drodze" przygotowali i zagrali seniorzy, dzieci a także opiekunowie kół teatralnych z Lublina. Widowisko wprowadza w klimat Wielkiego Tygodnia i udowadnia, że młodych i starszych ludzi może połączyć wspólne teatralno-religijne przeżycie.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
W przedstawieniu zagrali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „Kalina” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie. W lubelskim kościele pod wezwaniem św. Agnieszki spotkały się trzy pokolenia, odgrywające i przeżywające Mękę Pańską. To kolejne wspólne przedsięwzięcie obu tych placówek, które realizują hasło Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Pasja powstała według tekstu brata Tadeusza Rucińskiego. Droga Krzyżowa przeniesiona jest w realia współczesnego miasta. Cierpiący Chrystus spotyka więc na swojej drodze współczesnych ludzi i prowokuje do refleksji. (TVP Lublin)