• Wersja do druku
  • -AA+A

Od 1 stycznia Modliborzyce - miastem. Kto za a kto przeciw?

17:13, 01.08.2013
Od 1 stycznia Modliborzyce - miastem. Kto za a kto przeciw? Modliborzyce - miastem. Oficjalnie będą od 1 stycznia 2014 r. Taka jest decyzja rządu. Władze samorządowe świętują, a mieszkańców ta wiadomość dzieli: jedni są za, inni przeciw. Dlaczego?

Modliborzyce - miastem. Oficjalnie będą od 1 stycznia 2014 r. Taka jest decyzja rządu. Władze samorządowe świętują, a mieszkańców ta wiadomość dzieli: jedni są za, inni przeciw. Dlaczego?

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Informacje o nadaniu praw miejskich Modliborzycom przekazał na swoim profilu społecznościowym minister skarbu państwa. Wpis brzmiał: "Ta urokliwa miejscowość w powiecie janowskim otrzymała status miasta. Tak zdecydowała Rada Ministrów przyjmując stosowne rozporządzenie". Z tego faktu ucieszyły się władze Modliborzyc.

Wśród mieszkańców osady opinie są podzielone. Pan Zygfryd, który jest jednym z najstarszych mieszkańców Modliborzyc w zmianie statusu miejscowości widzi wiele dobrego.

Przeciwnicy zmian, jako główny argument podnoszą kwestię podatków. Te według nich na prawach miejskich mają być wyższe, a rolnicy mogą utracić swoje prawa i co - ważniejsze dopłaty. Wójt, który od stycznia przyszłego roku zostanie burmistrzem podkreśla, że poza zwiększeniem prestiżu miejscowość niczego nie straci.

W Modliborzycach mieszka blisko 1500 osób. O ponowne nadanie praw miejskich władze starały się przez kilka miesięcy. Dla porównania położony niedaleko Zamościa Skierbieszów także ubiegał się o zmianę statusu, ale miastem niestety nie został. (TVP Lublin)
 
 
 
...