• Wersja do druku
  • -AA+A

Papieskie monety

16:19, 29.04.2011
Papieskie monety Zachwycają a nawet zaskakują kształtem i sposobem wykonania. To monety, które podczas pielgrzymek głowom państw wręczał Jan Paweł II, także te, wydane z okazji kolejnych rocznic jego pontyfikatu. Są to monety okazjonalne z wizerunkiem papieża Polaka.Taką numizmatyczną wystawę przygotował Narodowy Bank Polski w Lublinie z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

Zachwycają a nawet zaskakują kształtem i sposobem wykonania. To monety, które podczas pielgrzymek głowom państw wręczał Jan Paweł II, także te, wydane z okazji kolejnych rocznic jego pontyfikatu. Są to monety okazjonalne z wizerunkiem papieża Polaka.Taką numizmatyczną wystawę przygotował Narodowy Bank Polski w Lublinie z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Trójkątne, kwadratowe, w kształcie serca,ozdobione kryształami - mogą zaskakiwać a wyemitowano je na specjalne okazje w różnych krajach - w Korei, Stanach Zjednoczonych a nawet w Somalii. Są nie tylko srebrbne i złote, są malachitowe a nawet trójwymiarowe.

Piękne są całe zestawy monet z Malty, ale po nie ustawiła się kolejka. Edward Daciuk specjalnie przyjechał z Włodawy do Lublina po dwuzłotowe monety z wizerunkiem Jana Pawła II.

Narodowy Bank Polski wyemitował kilka monet z wizerunkiem Jana Pawła II o różnych nominałach. Jacek Kozak jest kolekcjonerem i nie mógł przegapić takiej okazji. Stał się właścicielem srebrnej 20 złotówki i malutkiej 25 złotówki. Jest też złota 100 złotówka z papieżem wykonana lustrzanym stemplem. Tę jednak moga mieć nieliczni - ze względu na ogranoiczoną emisję i na cenę monety. Kosztuje 30 tysięcy złotych.