• Wersja do druku
  • -AA+A

Kolonie pod kontrolą. Sanepidu i kuratorium

16:22, 05.07.2011
Kolonie pod kontrolą. Sanepidu i kuratorium Wakacje w pełni. Wiele dzieci wyjechało na kolonie czy obozy a w ślad za nimi kontrolerzy sanepidu i wizytatorzy z kuratorium. Na Lubelszczyźnie takie kontorle na razie wypadły dobrze, choć były mandaty i zalecenia głównie za brud na koloniach.

Wakacje w pełni. Wiele dzieci wyjechało na kolonie czy obozy a w ślad za nimi kontrolerzy sanepidu i wizytatorzy z kuratorium. Na Lubelszczyźnie takie kontorle na razie wypadły dobrze, choć były mandaty i zalecenia głównie za brud na koloniach.

fot. TVP Lublin
fot. TVP Lublin

Podziel się:   Więcej
Śpiew, zabawy edukacyjne, rysowanie. Choć za oknem deszcz to wychowawcy na półkoloniach nudzić się nie pozwalają. Na półkolonii w Zespole Szkół numer 1 w Łęcznej od końca czerwca wypoczywa trzydeiścioro dzieci.

We wtorek tę półkolonię kontrolowali wizytatorzy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Wypadła dobrze choć były małe uchybienia. Wizytatorzy sprawdzają przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci.

Do tej pory ze 199 zgłoszonych form wypoczynku skontrolowano 8. Pracownicy sanepidu natomiast sprawdzili dotąd 30 miejsc wypoczynku młodzieży na Lubelszczyźnie.

Kontrole sanepidu i Kuratorium Oświaty będą prowadzone do końca wakacji. Rodzice w każdej chwili mogą złożyć skargę na organizację wypoczynku - wówczas kontrolerzy reagują natychmiast. (TVP Lublin)