• Wersja do druku
  • -AA+A

Lublin. Miasto dla seniorów

16:44, 18.05.2012
Lublin. Miasto dla seniorów Lublin będzie wspierał seniorów, żeby mogli rozwijać swoje pasje, zainteresowania i miło spędzać wolny czas. Władze Lublina przedstawiły w piątek politykę miasta wobec seniorów. Program wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych.

Lublin będzie wspierał seniorów, żeby mogli rozwijać swoje pasje, zainteresowania i miło spędzać wolny czas. Władze Lublina przedstawiły w piątek politykę miasta wobec seniorów. Program wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych.

(fot. TVP Lublin)
(fot. TVP Lublin)

Podziel się:   Więcej
Lubelskie czaderki to zespół czirliderek po pięćdziesiątce. Założony i działający w Dzielnicowym Domu Kultury na Węglinie jest przykładem, że na emeryturze też można realizować swoje pasje.

Od poniedziałku do końca maja, codziennie w Lublinie będą organizowane festyny, warsztaty i spotkania dla i o seniorach. Lublin ma pełnomocnika prezydenta do spraw seniorów - Ewę Dados i Radę Seniorów, która doradza prezydentowi.

Rok 2012 decyzją Parlamentu Europejskiego został ustanowiony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. I dobrze, że nie jest to puste hasło. (TVP Lublin)