• Wersja do druku
  • -AA+A

Lublin przystąpił do projektu "Moje miasto bez elektrośmieci"

16:07, 26.04.2013
Lublin przystąpił do projektu "Moje miasto bez elektrośmieci" Lublin przystąpił do ogólnopolskiego projektu "Moje miasto bez elektrośmieci". Do tej pory elektrośmieci mogliśmy przynosić w określone dni w wybrane miejsca miasta, teraz będzie też możliwość zgłoszenia elektrośmieci na telefon. Będą też kupony, które pozwolą placówkom oświatowym, chcącym włączyć się w program, skorzystanie z Funduszu Oświatowego.

Lublin przystąpił do ogólnopolskiego projektu "Moje miasto bez elektrośmieci". Do tej pory elektrośmieci mogliśmy przynosić w określone dni w wybrane miejsca miasta, teraz będzie też możliwość zgłoszenia elektrośmieci na telefon. Będą też kupony, które pozwolą placówkom oświatowym, chcącym włączyć się w program, skorzystanie z Funduszu Oświatowego.

(fot. materiały organizatora)
(fot. materiały organizatora)

Podziel się:   Więcej
Każdy sposób jest dobry, by zachęcić do ekologicznego pozbywania się elektrośmieci. Po kampaniach z udziałem znanych osób, przyszedł czas na wymierne korzyści z pozbywania się starego sprzętu. Już od poniedziałku mieszkańcy Lublina oddając elektrośmieci do punktów zbiórki prowadzonych przez ElektroEko, otrzymają kupony, które będą mogli przekazać wybranej szkole. Przeliczone na pieniądze kupony zasilą fundusz oświatowy placówki.

Każdego roku Polacy produkują ponad 300 tysięcy ton elektrośmieci. Lublin jest jednym ze 140 polskich miast, które włączyły się do tego projektu. 41 lubelskich szkół zadeklarowało chęć współpracy i skorzystania z Funduszu Oświatowego, w ramach którego kupony z elektrośmieci wymienione zostaną na pomoce dydaktyczne.

(TVP Lublin)
 
 
 
...