• Wersja do druku
  • -AA+A

Remont generalny. Nowe dworce w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim

19:12, 10.08.2011
Remont generalny. Nowe dworce w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim W tym roku PKP rozpocznie generalny remont dworców kolejowych w Białej Podlaksiej i Międyrzecu Podlaskim. Na te inwetsycje spółka chce przeznaczyć blisko 3,5 miliona złotych. Po remoncie dworce będą wykorzytstywane w celach społeczno-kulturalnych.

W tym roku PKP rozpocznie generalny remont dworców kolejowych w Białej Podlaksiej i Międyrzecu Podlaskim. Na te inwetsycje spółka chce przeznaczyć blisko 3,5 miliona złotych. Po remoncie dworce będą wykorzytstywane w celach społeczno-kulturalnych.

fot. TVP Lublin
fot. TVP Lublin

Podziel się:   Więcej
Już za kilka miesięcy ponure dworce w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu zmienią się nie do poznania. Potrzebę tych zmian widzą zarówno władze mista jak i mieszkańcy.

Zakres zaplanowanych prac jest szeroki: remont elewacji, wymiana okien i drzwi, montaż instalacji technicznych. To tylko część inwestycji.

Renowacja dworców przyniesie korzyści nie tylko pasażerom. Władze obu miast zyskają nowe dodatkowe lokale. Plany ich przeznaczenia już są.

Podobnie będzie w Białej Podlaskiej. Spółce PKP zależy na tym by organizacje pożytku publicznego działały w budynkach dworca. Powód - dodatkowe pieniądze na takie inwestycje. Nowe dworce będą gotowe pod koniec przyszłego roku. (TVP Lublin)