Legia Warszawa – Cork City w TVP

Pierwszy spotkanie mistrza Polski z Cork City zakończyło się zwycięstwem Legii Warszawa. Na transmisję meczu rewanżowego I rundy eliminacji Ligii Mistrzów zapraszamy we wtorek, 17 lipca, o godz. 20:55 w TVP1 i TVP Sport. Spotkanie będzie można także obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej (przedmeczowe studio od 18:45).

LM antena tvp1 Lato z TVP Kultura
Po reformie kwalifikacji Ligi Mistrzów UEFA Legia, aby awansować do fazy grupowej Champions League, musi wyeliminować czterech rywali. Jeśli Legia zwycięży również w drugim spotkaniu z Cork City, mistrz Polski zagra w drugiej rundzie ze słowackim Spartakiem Trnawa lub bośniackim HSK Zrinjski Mostar. Jeśli nie poradził sobie z Cork City, będzie występować w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej (wolny los w drugiej).

Piłka nożna - Eliminacje Ligi Mistrzów UEFA: Legia Warszawa - Cork City. Wtorek, 17 lipca, godz. 20:55. TVP1.

„Drogi wolności” – premiera pilotażowego odcinka nowego serialu w TVP1!

W rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP przygotowuje wyjątkową produkcję. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych oraz miłość, żądza, zdrada i honor. Premiera „Dróg wolności” na antenie Jedynki już we wrześniu. Pilotażowy odcinek w niedzielę, 15 lipca o godz. 20:10 w TVP1. Zapraszamy!

"Drogi wolności" fot: Anna Gostkowska/TVP antena tvp1 Niedziela, 15 lipca, godz. 20:10
„Drogi wolności” to intrygująca historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala). Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku. Akcja serialu rozgrywa się w latach 1914-1926. Ważnym elementem będzie także ukazanie roli nowinek technicznych, które miały wpływ na codzienność Polaków.

Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania. Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu, w którym nie zabraknie informacji m.in. o Pokoju Brzeskim, odzyskaniu niepodległości, Powstaniu Wielkopolskim, powstaniu rządu Paderewskiego, początkach wojny polsko-bolszewickiej, podpisaniu Traktatu Wersalskiego, Bitwie Warszawskiej, przegranym plebiscycie na Warmii i Mazurach, Powstaniu Śląskim, uchwaleniu konstytucji marcowej, prawach wyborczych dla kobiet, Powstaniu Krakowskim, a także zamachu majowym.

W filmie zobaczymy również Annę Polony, Julię Rosnowską, Paulinę Gałązkę, Katarzynę Zawadzką, Izę Kunę, Bernadettę Machała-Krzemińską, Adama Cywkę, Adriana Zarembę, Damiana Kreta i innych.

„Drogi wolności”. Pilotażowy odcinek w niedzielę, 15 lipca o godz. 20:10 w TVP1!

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów

Niepowtarzalny klimat cygańskiego taboru, widowiskowe tańce i porywające rytmy. Don Vasyl zaprasza do Ciechocinka na XXII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów. Finałowy koncert największego święta muzyki romskiej już w sobotę, 14 lipca, o godz. 20:05, 21:05 i 22:10 w Dwójce!

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów antena tvp2 Sobota, 14 lipca, godz. 20:05, 21:05 i 22:10
Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów to największy w Europie festiwal cygański. Co roku odbywa się w perle polskich uzdrowisk – Ciechocinku.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Don Vasyl Szmidt – najpopularniejszy Rom w Polsce, który jest nie tylko wspaniałym muzykiem, piosenkarzem i kompozytorem, ale także poetą.

Festiwal Romów przyciąga tłumy miłośników folkloru, tańca i muzyki. Do Ciechocinka zjeżdżają Romowie z najodleglejszych zakątków świata. Głównym celem tego niezwykłego wydarzenia jest kultywowanie tradycji i kultury cygańskiej oraz szerzenie tolerancji.

W finałowym koncercie XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów wystąpią Guitar Master, zespół TEATRU ROMEN z Rosja, Duet akordeonistów VIVA z Mołdawii, Siostry Rajfer z Izraela, Vasyl Zhadan z Ukrainy, Gienadij Ishakov z Izraela, Trubadurzy i Romanca z Polski, Balkan Ekspres z Bałkany, Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni Polska i inni.

Gospodarzami Festiwalu będą Anna Popek i syn Don Vasyla - Dziani.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów - Ciechocinek 2018. Sobota, 14 lipca, godz. 20:05, 21:05 i 22:10. TVP2.

Niezwykły „Sen nocy letniej” Williama Szekspira

Jedynka zaprasza do Teatru Telewizji na znakomitą adaptację „Snu nocy letniej” Russela T. Daviesa, przygotowaną w ramach obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira. Zdaniem krytyków wnosi ona więcej inwencji niż którakolwiek przed nią - to sen, którego nigdy się nie zapomina... Gorąco zapraszamy w sobotę, 14 lipca, o godz. 13:40 (cz.1) i w niedzielę, 15 lipca, o godz. 14:04 (cz. 2).

"Sen nocy letniej" fot: materiały promocyjne antena tvp1 14 i 15 lipca
Na ateńskim dworze bezlitosny dyktator Theseus (John Hannah) planuje swój ślub z Hippolitą (Eleanor Matsuura), która jest jeńcem wojennym, podczas gdy młoda Hermia zostaje skazana na śmierć przez własnego ojca.

Tymczasem na uboczu w górach amatorska grupa teatralna Mechanicals ćwiczy prześcigając się w umiejętnościach komicznych. Gdzieś poza Atenami, w dzikim lesie, budzą się ciemne moce…

W spektaklu występują m.in. Maxine Peake (Tytania), Nonso Anozie (Oberon), Matt Lucas (Bottom) i Bernard Cribbins (Ryjak). Gorąco Polecamy!

„Sen nocy letniej”. Cz. 1. sobota, 14 lipca, godz. 13:40. Cz. 2. niedziela, 15 lipca, godz. 14:05. TVP1.

„The Good Doctor” w niedzielne wieczory w Dwójce

Znakomity serial medyczny producentów kultowego „Doktora House'a” - „The Good Doctor” - już od 15 lipca, w wakacyjne niedziele, o godz. 21:50 i 22:50 (dwa odcinki!). Gorąco polecamy wieczorny relaks z Dwójką!

"The Good Doctor" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Niedziela, 15 lipca, godz. 21:50 i 22:50
Głównym bohaterem nowego serialu Dwójki jest młody chirurg, u którego zdiagnozowano autyzm i Zespół Sawanta - dr Shaun Murphy (Freddie Highmore). Chce dołączyć do zespołu lekarzy prestiżowego szpitala w Kalifornii. Ale czy ktoś, kto nie potrafi nawiązywać normalnych relacji uczuciowych z innymi ludźmi, będzie w stanie skutecznie ich leczyć?

W szpitalu Świętego Bonawentury w San Jose odbywa się nadzwyczajne zebranie zarządu. Szef chirurgii, dr Marcus Andrews (Hill Harper) sprzeciwia się decyzji dyrektora, dr. Aaron Glassmana (Richard Schiff), który przyjął nowego rezydenta, dr. Shauna Murphy'ego. W pewnym momencie okazuje się, że numerem 1 we wszystkich mediach jest informacja o tym, że dr Murphy ocalił życie chłopcu poranionemu odłamkami szkła…

„The Good Doctor”. Dwa odcinki w niedziele, od 15 lipca, o godz. 21:50 i 22:50. TVP2.

Enter Enea Fesival 2018 - Symphosphere

Leszek Możdżer, Tia Fuller, Bodek Janke, Vojto Monteur, Lars Danielsson, Orkiestra Collegium F. i Marcin Sompoliński wystąpili w finałowym koncercie tegorocznej edycji Enter Enea Festival, który odbył się po raz ósmy nad jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu. Na koncert zapraszamy w niedzielę, 15 lipca, o godz. 23:40, do Dwójki! Gorąco polecamy!

Plakat Enter Enea  Festival 2018 antena tvp2 Niedziela, 15 lipca, godz. 23:40
Enter Enea Festival to coroczne święto miłośników muzyki - łączy w sobie niezależność i swobodę związaną z atmosferą imprezy plenerowej oraz wyjątkowością wynikającą z kameralnego spotkania i bliskiego kontaktu z artystami, a przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera (dyrektora artystycznego festiwalu) muzyków, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Symphosphere to próba połączenia odległych muzycznych światów - elektronika, muzyka orkiestrowa, improwizacja oraz brzmienia z obrzeży muzyki techno stanowią tło, na którym amerykańska saksofonistka Tia Fuller, Leszek Możdzer i Lars Danielson improwizują, łącząc ze sobą pozornie odległe stylistyki. Poznańską Orkiestrę Collegium F poprowadził maestro Marcin Sompoliński.

Orkiestra Collegium F. to zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków, studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów.

Podczas koncertu usłyszymy min. innymi kompozycje Leszka Możdżera, Tii Fuller i Larsa Danielsona, wszystkie zaaranżowane w nowym kierunku przez Leszka Możdżera. W projekcie udział wzięli również niemiecki perkusista Bodek Janke i Vojto Monter - gitarzysta, artysta muzyki elektronicznej. Gorąco polecamy!

ENTER Enea Fesival 2018 – Symphosphere. Niedziela, 15 lipca, godz. 23:40. TVP2.

Niedziela z... twórczością Wojciecha Młynarskiego

Tym razem Niedziela z... poświęcona jest twórczości Wojciecha Młynarskiego - poety, satyryka, artysty kabaretowego, autora ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturga, scenarzysty, librecisty, tłumacza, kompozytora, reżysera teatralnego. Zapraszamy do TVP Kultura w niedzielę, 15 lipca, o godz. 17:15.

Wojciech Młynarski fot: Jan Bogacz/TVP antena tvpkultura Niedziela, 15 lipca, godz. 17:15
Wojciech Młynarski był jednym z największych twórców polskich piosenek, często ich wykonawcą. Jeremi Przybora zaliczył Młynarskiego do „trójcy wieszczów polskiej piosenki”, obok Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty.

Agnieszka Osiecka mówiła o nim: „Wojciech Młynarski to jest moja zwycięska konkurencja. Piosenki Młynarskiego różnią się od moich ‘in plus’ tym, że są porządnie porymowane, dowcipne i mają puentę”.

Program poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a wspomnieniami o artyście podzielą się Jan Emil Młynarski, Włodzimierz Korcz, Janusz Sent, Edyta Geppert, Gaba Kulka, Alicja Majewska, Ewa Wiśniewska i Janusz Stokłosa.

O godz. 18:15 i 19:15 rozpocznie się emisja programu „Niedziela na Głównym” - dwie części koncertu galowego z udziałem m.in. Mariana Opani, Zbigniewa Zamachowskiego, Katarzyny Groniec, Dariusza Kordka, Wiktora Zborowskiego, Krystyny Jandy, Michała Bajora i Janusza Józefowicza.

W programie usłyszymy m.in. Nie ma gdzie pójść , Ach, co to był za ślub, Jak artyści szli do nieba, Mam złe lata i dobre dni, Moje życie, twoje życie, Bez jutra nie da się żyć, Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę i Jesteśmy na wczasach. Polecamy!

Niedziela z… twórczością Wojciecha Młynarskiego. Niedziela, 15 lipca, godz. 17:15. TVP Kultura.


Aleksandra Przesław zagra Adelajdę w „Koronie królów”

Dwa lata po śmierci pierwszej żony Aldony Anny Kazimierz Wielki poślubił Adelajdę Heską. W roli małżonki polskiego władcy widzowie Jedynki zobaczą Aleksandrę Przesław. Drugi sezon cieszącej się znakomitą oglądalnością telenoweli historycznej TVP1 „Korona królów” zapowiada się niezwykle interesująco!

"Korona królów"  fot: Marcin Makowski/TVPantena tvp1
Aleksandra Przesław ma 24 lata, ukończyła PWSFTviT w Łodzi. Widzowie mogli obejrzeć młodą aktorkę m.in. w filmie Łukasza Barczyka „Soyer“ oraz w serialu TVP2 „Na sygnale“. Zagrała też w kilku spektaktach teatralnych.

Adelajda była córką Henryka II Żelaznego, Landgrafa Hesji i według ówczesnych kronikarzy słynęła z urody. Księżniczka miała 17 lat, kiedy poślubiła 31-letniego Kazimierza. 29 września 1341 r. w Poznaniu odbyło się huczne wesele. Panna Młoda otrzymała dożywotnie nadania, które miały zabezpieczyć jej przyszłość - ziemię sandomierską wraz z Sandomierzem. Młoda żona dawała Kazimierzowi nadzieję na męskiego potomka…

To nie jedyna zmiana w obsadzie - w związku z przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami, w roli Kazimierza Wielkiego widzowie Jedynki zobaczą Andrzeja Hausnera. Historia króla, zostanie rozszerzona o opowieść o losach drugiego niezwykłego Piasta – Bolka II Małego.

W drugiej serii „Korony królów“ dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły.

Premierowe odcinki już Jesienią!

Filmy w Jedynce

Brittany Murphy musi znaleźć nową pracę, Michael Douglas próbuje zatuszować zbrodnię, Ryan O'Kane zakochuje się w Emmie Hamilton, a Katarzyna Figura i Jakub Gierszał trudnią się drobnymi kradzieżami. Zapraszamy do Jedynki na wieczorne seanse filmowe.

"Pojedynek na pustyni" fot: materiały promocyjne antena tvp1 13 - 15 lipca
„Dziewczyny z wyższych sfer”. Piątek, 13 lipca, godz. 21:15. TVP1.
Beztroska Molly Gun (Brittany Murphy) jest córką dawnej legendy rocka i prawdziwą gwiazdą manhattańskiej śmietanki towarzyskiej. Kiedy jednak cały odziedziczony przez nią majątek zostaje skradziony, dziewczyna jest zmuszona zrobić to, czego nigdy jeszcze dotąd nie próbowała - podjąć pracę…

Hit na sobotę – „Pojedynek na pustyni”. Sobota, 14 lipca, godz. 21:05. TVP1.
Cyniczny i bezwzględny Horton Madec (Michael Douglas) uważa, że za pieniądze może mieć wszystko. Postanawia zapolować na zagrożony gatunek zwierząt. Wyznaczony przez skorumpowanego szeryfa przewodnik Ben (Jeremy Irvine) wyrusza razem z nim na pustynię. Kiedy Madec podczas polowania przypadkowo zabija człowieka, chce zapłacić Benowi za milczenie, ale ten zamierza zawiadomić policję…

„Dług”. Sobota, 14 lipca, godz. 22:50. TVP1.
Rok 1965. Młoda agentka Mosadu, Rachel Singer (Helen Mirren), przyjeżdża do Berlina Wschodniego, gdzie spotyka się z Davidem Peretzem (Ciarán Hinds) i Stefanem Goldem (Tom Wilkinson). Mają razem schwytać nazistowskiego lekarza zwanego „Chirurgiem z Birkenau”.

Zakochana Jedynka – „Jak zostać księżną”. Niedziela, 15 lipca, godz. 21:15. TVP1.
28-letnia Mary Donaldson (Emma Hamilton) w pubie w Sydney poznaje grupę przyjaciół z Danii. Wpada w oko przystojnemu Fryderykowi (Ryan O'Kane), a znajomość niebawem przeradza się w miłość. Okazuje się, że chłopak jest księciem Danii.…

„Yuma”. Niedziela, 15 lipca, godz. 22:55. TVP1.
Trzy lata po upadku PRL. Zyga (Jakub Gierszał) przy pomocy kumpli oraz obrotnej ciotki (Katarzyna Figura) zostaje królem „Yumy” trudniącej się drobnymi kradzieżami tuż za zachodnią granicą. Ich passa sukcesów zostaje gwałtownie przerwana…

Filmy w Dwójce

Stanisław Tym zostaje bohaterem Solidarności, Sylvester Stallone chce pomścić przyjaciela, Julia Stemberger ratuje dziecko, Martin Lawrence postanawia wycofać się z czynnej służby w FBI, a Til Schweiger chce odzyskać dawną miłość. Zapraszamy do Dwójki na dobre filmy.

"Agent XXL 2" fot: materiały promocyjne antena tvp2 13 - 19 lipca
„Lwie serce”. Piątek, 13 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Żołnierz legii cudzoziemskiej Lyon Gaultier (Jean-Claude Van Damme) dowiaduje się, że jego brat parający się handlem narkotykami padł ofiarą mafijnych porachunków. Gdy przełożeni nie wyrażają zgody na wyjazd Lyona do ciężko rannego brata, żołnierz postanawia uciec.

Gwiazdy w południe – „Tygrysy murawy”. Sobota, 14 lipa, godz. 12:15. TVP2.
Sportowe ambicje w rodzinie Phila Westona (Will Ferrell) i jego ojca Bucka (Robert Duvall) stały się przyczyną konfliktu między mężczyznami, który przenosi się na całą rodzinę i kolejne pokolenie.

„Agent XXL 2”. Niedziela, 15 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Malcolm Turner (Martin Lawrence) postanawia wycofać się z czynnej służby w Federalnym Biurze Śledczym. Zmienia swoją decyzję, kiedy jego partner z FBI zostaje zamordowany. Poszlaki prowadzą do Toma Fullera (Mark Moses), którego żona właśnie poszukuje niani…

„Rozmowy kontrolowane”. Poniedziałek, 16 lipca, godz. 20:45. TVP2.
Współpracujący z SB prezes klubu sportowego „Tęcza” Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym) otrzymuje zlecenie wniknięcia w struktury suwalskiej Solidarności. W północno-wschodniej Polsce zastaje go stan wojenny. Ochódzki postanawia wrócić do stolicy, jednak w drodze do Warszawy powoduje wypadek samochodowy. Musi uciekać przed milicją i… zostaje bohaterem Solidarności.

„Rocky 4”. Wtorek, 17 lipca, godz. 20:40. TVP2.
Mistrz wagi ciężkiej Rocky Balboa (Sylvester Stallone) osiągnął w życiu wszystko. Zdobył sławę, ogromny majątek, ma kochającą żonę i syna. Kiedy jego przyjaciel umiera po walce z reprezentantem ZSRR Iwanem Drago (Dolph Lundgren), Balboa postanawia go pomścić.

Kino relaks – „Tata do pary”. Środa, 18 lipca, godz. 20:45. TVP2.
Henry (Til Schweiger) jest scenarzystą z problemami finansowymi. Nieoczekiwanie jego była dziewczyna Katharina (Jasmin Gerat) – popularna pisarka – zaprasza go do współpracy przy pisaniu scenariusza na podstawie jej powieści. To dla niego nie tylko szansa na pozbycie się problemów materialnych, ale także na powrót do miłości sprzed laty.

Kino relaks – „Julie de Maupin”. Cz. 1/2 czwartek, 19 lipca, godz. 20:45. TVP2.
Francja, rok 1659, okres panowania Ludwika XIV. Podczas sekretnej czarnej mszy młoda kobieta, Agnes Dormes (Julia Stemberger) ratuje od śmierci niemowlę, które miało być złożone w ofierze diabłu. Dziecko wyrasta na piękną dziewczynę. Julie (Sarah Biasini) nie domyśla się, czego dowie się podczas poszukiwań informacji o swojej przeszłości…

Filmy w TVP Kultura

Robert De Niro zostaje mistrzem bokserskim, Robert Więckiewicz jest świadkiem przerażającego wypadku, Clotilde Hesme i Romain Paul muszą wyprowadzić się z domu na plaży, a Gustaw Holoubek pojawia się w zrujnowanym dworku w przeddzień prastarego obrzędu. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Śniadanie na Plutonie" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 13 - 19 lipca
Na wschód od Hollywood – „Ostatnie uderzenie młotem”. Piątek, 13 lipca, godz. 20:00. TVP Kutlura.
Trzynastoletni Victor (Romain Paul) mieszka z matką (Clotilde Hesme) w domu na plaży. Pewnego dnia dowiaduje się, że muszą się przeprowadzić. Chłopiec obawia się, że już nigdy nie uda mu się poznać ojca.

Bilet do kina – „Wściekły Byk”. Sobota, 14 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Film biograficzny o Jake'u La Motty (Robert De Niro) - zawodowym mistrzem wagi średniej w boksie, który na ringu odznaczał się wyjątkową brutalnością i wolą walki.

l Panorama kina polskiego – „Wymyk”. Niedziela, 15 lipca, godz. 20:40. TVP Kultura.
Alfred (Robert Więckiewicz) i jego młodszy brat Jerzy (Łukasz Simlat) uczestniczą w brutalnym incydencie. W trakcie podróży kolejką podmiejską kilku chuliganów napastuje dziewczynę. Alfred staje się biernym świadkiem wyrzucenia z pędzącego pociągu Jerzego, który stanął w jej obronie.

Mistrzowie polskiego kina – „Lawa”. Poniedziałek, 16 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Pierwsza filmowa adaptacja „Dziadów” Adama Mickiewicza. Okolice Wilna. W przeddzień Święta Zmarłych i prastarego obrzędu Dziadów, w zrujnowanym dworku zjawia się widmo Poety (Gustaw Holoubek)…

Lekkie obyczaje – „Śniadanie na Plutonie”. Wtorek, 17 lipca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Lata 70-te ubiegłego wieku. Sympatyczny, zabawny, młody transwestyta Patrick Braden (Cillian Murphy) codziennie musi znosić uwagi dość nieprzychylnego społeczeństwa. Jednak dzięki sprytowi i urokowi osobistemu potrafi sobie poradzić w niesprzyjających warunkach.

NIE-ZŁE-FIL-MY – „Misja specjalna”. Wtorek, 17 lipca, godz. 22:25. TVP Kultura.
Londyn 1943 roku. Porucznik Romański pseudonim "Meteor 6" (Mirosław Konarowski), agent angielskiego wywiadu, czeka na przerzut do okupowanej Polski, w okolice Przemyśla, gdzie na lotnisku hitlerowcy ukryli skrzynię z tajemniczym podarunkiem dla Hitlera.

Wieczór kinomana – „Grona gniewu”. Środa, 18 lipca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Po odsiedzeniu kary czterech lat więzienia Tom Joad (Henry Fonda) wraca na małą rodzinną farmę w Oklahomie, ale zastaje tylko opustoszały dom. Po zabudowaniach błąka się jedynie upośledzony umysłowo sąsiad…

Czwartkowy klub filmowy – „Persona”. Czwartek, 19 lipca, godz. 21:25. TVP Kultura.
Aktorka Elisabeth Vogler (Liv Ullmann) nagle przestaje mówić podczas spektaklu. Zdaniem lekarzy milczenie artystki nie wynika z zaburzeń psychicznych, lecz jest jej świadomym wyborem.

Strefa ABO na TVP VOD

W TVP VOD dostępna jest strefa ABO oferująca szeroki wachlarz wyjątkowych i wartościowych produkcji. Gorąco polecamy!

vod.tvp.pl antena tvp Od 1 kwietnia
Strefa ABO (strefa Abonenta) na platformie TVP VOD to najnowsza oferta subskrypcyjna Telewizji Polskiej. Katalog TVP VOD został rozbudowany o treści Premium, produkowane lub dystrybuowane przez BBC Studios, ale też o inne produkcje polskie i zagraniczne.

Dzięki porozumieniu z BBC Studios użytkownicy będą mieli dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym dokumentów muzycznych oraz dokumentalnych serii przyrodniczych. W pierwszej odsłonie serwisu pojawiło się 150 godzin filmów i seriali. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.

Wśród już dostępnych na platformie treści znajdują się, m. in.: „Burton i Taylor”- rewelacyjna fabuła ze świetną rolą Heleny Bonham Carter w roli Elizabeth Taylor; „Ostatni posterunek” („Last post”) – serial mający swoją polską premierę na platformie TVP VOD oraz takie klasyki jak „Allo, ‘Allo!”, „Wojna i pokój”, „Duma i uprzedzenie” czy brytyjski „Dom z kart” („House of Cards” z 1990 roku). Pierwsze odcinki wybranych tytułów zostaną udostępnione do obejrzenia za darmo.

Dostęp do strefy ABO w TVP VOD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ