„Ostatni hrabia Edward Bernard Raczyński”

Olgierd Łukaszewicz, Beata Ścibakówna, Aleksandra Pisula i Joanna Derengowska w najbliższy poniedziałek, 24 września, o godz. 21:00, wystąpią na scenie Teatru Telewizji. Gorąco polecamy premierowy spektakl Krzysztofa Magowskiego „Ostatni hrabia Edward Bernard Raczyński”.

"Ostatni hrabia Edward Bernard Raczyński" fot: Stanisław Loba/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 24 września, godz. 21:00
Akcja spektaklu toczy się w dwóch planach czasowych: w 1988 oraz w 2015 roku. Drugą bohaterką, po tytułowym Edwardzie Bernardzie Raczyńskim (Olgierd Łukaszewicz), jest Ewa Labnicka (Aleksandra Pisula), studentka historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, która, oszukując władze uczelni, wyjeżdża do Londynu w celu zebrania materiałów do pracy magisterskiej o hrabiowskim rodzie Raczyńskich. Młodą dziewczynę wciąga atmosfera londyńskiego domu hrabiego, a pobyt w Londynie daje szansę poznania i zrozumienia świata, który po wojnie zniszczyli w Polsce komuniści.

Hrabia Raczyński, początkowo nieufny wobec Ewy, powoli przełamuje swoją obojętność uświadamiając sobie, że istnieją jeszcze w Polsce młodzi ludzie, którzy reprezentują podobne co on wartości. Ich rozmowy są również pretekstem do przypomnienia losów pięciu generacji rodu. Spotkania z Edwardem Bernardem młoda studentka dokumentuje za pomocą magnetofonu. Niestety po przylocie do kraju, w 1988 roku, nagrania zostają skonfiskowane przez Służbę Bezpieczeństwa.

Odzyskanie taśm po wielu latach jest wątkiem, wokół którego rozgrywa się plan współczesny opowieści. Widz ma okazję dowiedzieć się, że pasja, którą zaraził Ewę ostatni hrabia z rodu Raczyńskich, przetrwała próbę czasu i wyznaczyła jej życiowe cele. Polecamy!

PREMIERA! Teatr Telewizji – „Ostatni hrabia Edward Bernard Raczyński”. Poniedziałek, 24 września, godz. 21:00. TVP1.

Koncert „Roztańczony PGE Narodowy” w TVP2!

W sobotę, 22 września, Dwójka zaprasza na koncert z udziałem polskich i światowych gwiazd muzyki tanecznej. Na warszawskim stadionie „PGE Narodowy” wystąpią, m.in.: Sławomir, Zenon Martyniuk, Cleo i Stachursky. Poza polskimi gigantami sceny muzycznej będziemy gościć również takie legendy, jak Sabrina, Londonbeat i „Shanguy”. Początek transmisji o godz. 21:00 w TVP2. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

"Roztańczony PGE Narodowy " w TVP2 antena tvp2 Sobota, 22 września, godz. 21:00
W sobotnie popołudnie, 22 września, uwaga fanów muzyki tanecznej w Polsce będzie zwrócona w kierunku PGE Narodowego. Najbardziej roztańczoną imprezę w naszym kraju, transmitowaną w TVP2, uświetnią artyści bijący wszelkie rekordy popularności. Na koncercie wystąpią ikony polskiej muzyki Disco - Zenon Martyniuk i zespół Akcent. Największa gwiazda Rock Polo i twórca megahitu „Miłość w Zakopanem" – Sławomir z pewnością rozgrzeje publiczność na stadionie i przed telewizorami. Nie można pominąć również takich osobowości jak Cleo, Stachursky czy Filipa Lato.

Poza Polskimi gigantami w sobotę usłyszymy Sabrinę i Londonbeat. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru będzie grupa osiągająca obecnie największe sukcesy w branży muzycznej, czyli Shanguy znana z hitów La Loose i King Of The Jungle.

Koncert poprowadzą Iza Krzan, Tomasz Kammel i Norbi.

„Roztańczony PGE Narodowy”. Sobota, 22 września, godz. 21:00. TVP2.

Pierce Brosnan w znakomitym serialu: „Syn” w poniedziałek w Dwójce

W poniedziałek, 24 września, o godz. 22:00 Dwójka zaprasza na pierwszy odcinek znakomitego, dziesięcioodcinkowego serialu z Piercem Brosnanem. „Syn” to adaptacja nominowanego do nagrody Pulitzera bestsellera Philippa Meyera o tym samym tytule. Zapraszamy na bezlitosny dziki zachód!

"Syn" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Poniedziałek, 24 września, godz. 22:00
Akcja zrealizowanego z rozmachem serialu opowiada o trzech pokoleniach rodu McCulloughów. Historia rozpoczyna się w 1832 roku – wówczas na świat przychodzi Eli McCullough (Pierce Brosnan), późniejszy charyzmatyczny nestor jednego z najbogatszych rodów w Teksasie. Jako dziecko uprowadzony przez Komanczów i wychowany przez członków tego plemienia według bezlitosnych zasad, nie ma najmniejszych oporów, żeby kierować się nimi w późniejszym życiu.

Bezwzględność Eli’a McCullougha, który jako dorosły mężczyzna zbija fortunę na handlu bydłem i ropie naftowej, kładzie się cieniem na kolejnych pokoleniach. Najstarszy syn McCullougha, Pete (Henry Garrett) rezygnuje z własnej tożsamości, żeby sprawić, by ojciec był z niego dumny, a uparta córka Pete’a, Jeanne (Sydney Lucas), nie potrafi pogodzić się z życiem zdominowanym przez mężczyzn i narzuconymi rolami społecznymi.

Droga, jaką McCulloughowie podążają przez 150 lat jest pełna przemocy, okrucieństwa i zniszczenia, a obraz dzikiego zachodu wyłaniający się z kolejnych kadrów, jaskrawo pokazuje jak bardzo w rzeczywistości był krwawy… Gorąco polecamy!

PREMIERA! „Syn”. Poniedziałek, 24 września, godz. 22:00. TVP2.

Sportowe emocje tylko z TVP!

Najbliższy weekend na antenach TVP będzie obfitować w emocjonujące wydarzenia sportowe. Po pierwszej, udanej dla Polaków rundzie, czas na kolejne mecze siatkarskiego mundialu. W sobotę na widzów czeka ponadto mocne uderzenie – superwalka dwóch gladiatorów – z Anthonym Joshuą zmierzy się pretendent do tytułu mistrzowskiego, Aleksander Powietkin. Wielkie sportowe emocje gwarantowane!

Sport w TVP antena tvp 21 - 23 września
Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się na Mistrzostwach Świata siatkarzy z reprezentacją Argentyny, w sobotę z Francją, a w niedzielę z Serbią. Mecze komentować będą Piotr Dębowski i Grzegorz Szymański – srebrny medalista MŚ z 2006 roku. Studio poprowadzą: Maciej Kurzajewski (piątek), Marcin Rams (sobota) i Przemysław Babiarz (niedziela), a w Warnie będą reporterzy: Aleksandra Rajewska i Filip Czyszanowski.

Polska – Argentyna, piątek, 21 września, TVP Sport – godz. 19:00, TVP1 – godz. 20:10.
Polska – Francja, sobota, 22 września, TVP Sport – godz. 19:00, TVP1 – godz. 20:10.
Polska – Serbia, niedziela, 23 września, TVP Sport – godz. 18:15, TVP2 – godz. 19:25.

Transmisje spotkań dostępne będą także na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

W weekend miłośników sportowych emocji czeka prawdziwe mocne uderzenie – w sobotę (22 września) na stadionie Wembley odbędzie się superwalka dwóch wielkich gladiatorów, która transmitowana będzie na antenie TVP1 i TVP Sport od godz. 23:05.

W pojedynku o zawodowe mistrzostwo świata czterech federacji IBF, IBO, WBA i WBO wystąpią: Anthony Joshua i pretendent Aleksander Powietkin. Tuż po nich do ringu w Łomży wyjdzie Kamil Szeremeta, który w pojedynku o mistrzostwo Europy zmierzy się z Rubenem Diazem. To będzie walka wieczoru podczas Knockout Boxing Night. Zapraszamy!

Małgorzata Szumowska w „Niedzieli z…”

Reżyserka, scenarzystka, producentka filmowa. Choć na polu dokumentu odnosiła ważne sukcesy jeszcze będąc studentką, to największe artystyczne spełnienia przyniosło jej kino fabularne. 23 września o godz. 17:15 zapraszamy na „Niedzielę z… Małgorzatą Szumowską”.

Małgorzata Szumowska fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvpkultra Niedziela, 23 września, godz. 17:15
O swoim talencie Małgorzata Szumowska dała znać jeszcze podczas studiów reżyserskich na PWSFTviT w Łodzi, gdy odnosiła pierwsze sukcesy w filmie dokumentalnym. Jednak to kino fabularne przyniosło artystce największe spełnienie i rozgłos. Chociaż nie bez kontrowersji. Do dziś filmy takie, jak „Ono” wzbudzają mieszane uczucia tak wśród krytyków, jak i widzów. Nie mniej uczyniły ją jedną z najbardziej popularnych reżyserek swojego pokolenia.

Dopiero nakręcone w 2008 roku „33 sceny z życia” uznane zostały za jeden z najważniejszych polskich filmów pierwszej dekady XXI wieku. Jej filmy „W imię...”, „Body/Ciało” i „Twarz” zostały nagrodzone na festiwalu w Berlinie.

Goście Małgorzaty Szumowskiej - Maja Ostaszewska, Paweł Mykietyn, Michał Englert, Mateusz Kościukiewicz, Andrzej Chyra, Katarzyna Lewińska i Julia Jarża będą rozmawiać m.in. o rodzinie i przyjaźni - tej prawdziwej i tej filmowej, o pracy nad filmami i tematach tabu.

Po spotkaniu z artystką zapraszamy na emisje jej filmów: „A czego tu się bać?” (godz. 18:10) i „Szczęśliwy człowiek” (godz. 19:00). Później, o godz. 20:40, TVP Kultura wyemituje film „Body/Ciało”. Gorąco polecamy!

„Niedziela z… Małgorzatą Szumowską”. Niedziela 23 września, godz. 17:15. TVP Kultura.


Czwarty odcinek „Bake Off Junior” w czwartek, 27 września!

Kuchnię „Bake Off…” przejęły dzieci! Kulinarne zmagania najmłodszych adeptów sztuki cukierniczej ocenia doświadczone jury programu „Bake off – Ale Ciacho!”: Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. Czwarty odcinek programu już w czwartek, 27 września, o godz. 20:45 w TVP2! Gorąco zapraszamy!

"Bake Off Junior" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Czwartek, 27 września, godz. 20:45
Do walki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków „Bake Off Junior” i 25 tysięcy złotych stanęło 12. dzieci w wieku 8 - 14 lat. Jurorzy programu - Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki przygotowali aż 20 konkurencji, w trakcie których ocenią umiejętności, wyobraźnię i kreatywność uczestników pierwszej polskiej edycji „Bake Off Junior”. Młodzi adepci sztuki cukierniczej będą musieli przygotować m.in. drip cake, pizzę, babeczki, tartę warzywną i francuskie naleśniki.

Uczestnicy muszą trzymać się wyznaczonych zadań i nie będą mogli przekroczyć czasu na ich wykonanie. Wielka, kolorowa kuchnia kulinarnego show umiejscowiona na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim, będzie areną, na której dojdzie do najpyszniejszej rywalizacji w polskiej telewizji.

Debiutująca w programie Ida Nowakowska wspólnie z dotychczasową prowadzącą, Marceliną Zawadzką, będą dbały o atmosferę, komfort i dobre samopoczucie juniorów na planie.

„Bake Off Junior”. Czwartek, 27 września, godz. 20:45. TVP2.

„Rolnik szuka żony” w niedzielny wieczór w Jedynce!

Piąta edycja najpopularniejszego polskiego programu „Rolnik szuka żony” to coś więcej niż telewizyjna rozrywka. To prawdziwe historie prawdziwych ludzi poszukujących prawdziwej miłości. Zapraszamy do Jedynki w niedzielę, 23 września, o godz. 21:15!

Marta Manowska fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp1 Niedziela, 23 września, godz. 21:15
38-letni Grzegorz z Kamionki Nowej, 58-letni Jan z Brzeziny, 36-letni Łukasz z Lipowiec, 26-letni Krzysztof z Osówca Kmiecego i 47-letni Marek z Żydowa przygotowują się na przyjęcie swoich wybranek. 

U jednych konieczne są tylko kosmetyczne zmiany, u innych przemeblowania, a u wszystkich w ruch idą miotły, mopy i ścierki. Panie po raz pierwszy zobaczą miejsce, które może stać się ich domem. Czy wszystko jest przygotowane? Czy spodoba się gościom? I czy goście spodobają się reszcie domowników?

Program, który podbił serca milionów, po raz piąty zagościł w Jedynce! Bohaterowie odnieśli sukces, są samodzielni, niezależni, z miłością i pasją podchodzą do swoich codziennych obowiązków. Dzięki nim możemy poznać nowe oblicze polskiej wsi. Zapraszamy na kolejny odcinek niezwykłego programu „Rolnik szuka żony”!

 

„Rolnik szuka żony”. Niedziela, 23 września, godz. 21:15. TVP1.


„Jaka to melodia?” w nowej, przebojowej odsłonie!

Na premierowe odcinki uwielbianego przez telewidzów show, które od września prowadzi Norbi, zapraszamy przez 7 dni w tygodniu! Najpopularniejszy teleturniej muzyczny z udziałem nowych, przebojowych zawodników można oglądać od poniedziałku do piątku. W soboty odbywają się drużynowe bitwy na hity, a w niedziele w muzycznych starciach biorą udział goście specjalni. Gorąco polecamy!

"Jaka to melodia?" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp1 Poniedziałek-sobota godz. 17:30, niedziela godz. 18:30
Popularne show muzyczne Jaka to melodia? oparte na amerykańskim formacie „Name that tune” od września gości na antenie Jedynki od poniedziałku do niedzieli. W każdym odcinku na widzów czekają niespodzianki i atrakcje - show zostało przeformatowane na królewską rewię gwiazd wypełnioną najpopularniejszymi hitami z list przebojów, a nowy prowadzący - Norbi - bawi i zaskakuje. 

Program ukazuje się w trzech odsłonach: od poniedziałku do piątku jako teleturniej muzyczny z udziałem nowych przebojowych zawodników, w soboty możemy oglądać bitwy na hity, w których walczą dwie dwuosobowe drużyny, natomiast w niedziele kibicujemy znanym i lubianym postaciom rodzimego showbusinessu. 

Już w najbliższą sobotę o wygraną na cele  charytatywne będą walczyć pogodynki i dziennikarze sportowi TVP. W drużynowej bitwie na hity staną naprzeciw siebie: Agnieszka Dziekan i Ola Kostka oraz Marcin Rams i Piotr Sobczyński. W niedzielnym odcinku specjalnym zawodnikami będą finaliści konkursu Mister Polski: Jakub Kucner, Kamil Popławski i Bartek Piekarski. Zapraszamy!

„Jaka to melodia?”. Poniedziałek-sobota godz. 17:30, niedziela godz. 18:30. TVP1.


„Pojedynki stulecia” – Marek Hłasko vs Leopold Tyrmand

W czwartki TVP Kultura zaprasza na przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości nowy cykl „Pojedynki stulecia”, w którym będą ścierać się życiorysy, dzieła, postawy, pomysły na Polskę i świat najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Zapraszamy o godz. 22:15 oraz na platformę TVP VOD. Gorąco polecamy!

"Pojedynki stulecia" w TVP Kultura antena tvpkultura Czwartek, 27 września, godz. 22:15
W każdym odcinku skonfrontowana zostanie para czołowych twórców polskiej literatury i życia intelektualnego, zaś zaproszeni do udziału w programie historycy, kulturoznawcy, pisarze, reżyserzy, aktorzy i socjologowie spróbują odpowiedzieć na pytania o ocenę ich postaw i twórczości ze współczesnej perspektywy.

Bohaterami najbliższego odcinka „Pojedynków stulecia” będą Marek Hłasko Leopold Tyrmand, a następnych: Karol Wojtyła i Leszek Kołakowski, Stanisław Reymont i Antoni Słonimski, Władysław Broniewski i Julian Tuwim, Tadeusz Konwicki i Jarosław Iwaszkiewicz, Gustaw Herling–Grudziński i Leon Kruczkowski, Marek Nowakowski i Roman Bratny, Melchior Wańkowicz i Miron Białoszewski, Zbigniew Herbert i Czesław Miłosz, Agnieszka Osiecka i Jacek Kaczmarski, Krzysztof Kamil Baczyński i Zuzanna Ginczanka, Tadeusz Borowski i Zofia Kossak–Szczucka, Stefan Kisielewski i Ryszard Kapuściński, Aleksander Wat i Stanisław Cat–Mackiewicz, Maria Janion i Jarosław Marek Rymkiewicz.

Obchody stulecia niepodległości dają doskonałą okazję do przyjrzenia się różnym podejściom i poglądom osób, które poprzez swoje dzieła kształtowały światopogląd polskiego społeczeństwa. Wypowiedzi zaproszonych do programu gości będą przeplatane unikalnymi archiwaliami i animacjami. Gorąco polecamy!

„Pojedynki stulecia”. Czwartek, 27 września, godz. 22:15. TVP Kultura.


Filmy w Jedynce

Kristoffer Polaha ma poważne problemy osobiste, Richard Madden okrada Charlotte Le Bon, James Marsden pracuje na platformie wiertniczej, a Callard Harris pisze list miłosny do swojej koleżanki. Zapraszamy do Jedynki na wieczorne seanse filmowe!

"Dzień Bastylii" fot: materiały promocyjne antena tvp1 21 - 26 września
„Odnaleźć nadzieję”. Piątek, 21 września, godz. 22:35. TVP1.
Profesjonalny gracz baseballa, Calvin Campbell (Kristoffer Polaha), przeżywa załamanie błyskotliwej kariery, spowodowane problemami osobistymi. Odnajduje radość życia, gdy zaprzyjaźnia się z chłopcem cierpiącym na zespół Downa.

Hit na sobotę – „Dzień Bastylii”. Sobota, 22 września, godz. 21:30. TVP1.
Kieszonkowiec Michael Mason (Richard Madden) okrada Zoe (Charlotte Le Bon). Nie przypuszcza, ze jej torebka wyrzucona do kosza na stacji metra uczyni go głównym podejrzanym w sprawie eksplozji.

Zakochana Jedynka – „Dla ciebie wszystko”. Niedziela, 23 września, godz. 23:30. TVP1.
Dawson Cole (James Marsden) pracuje na platformie wiertniczej u wybrzeży Luizjany. Pewnego dnia dochodzi tam do wybuchu, w którym nieomal traci życie. Kiedy po kilku miesiącach odzyskuje siły, dowiaduje się, że umarł jego bliski przyjaciel. Po prawie 20 latach Dawson wraca do domu, by wykonać ostatnią wolę zmarłego i spotyka swoja dawną miłość - Amandę Collier (Michelle Monaghan).

„Wielka ucieczka”. Wtorek, 25 września, godz. 22:35. TVP1.
Niemcy, II wojna światowa. Dowództwo Luftwaffe postanawia przenieść do jednego obozu jenieckiego dotychczas rozsianych po oflagach zestrzelonych pilotów sił alianckich. Nie podejrzewa, że tym samym niemal cała „Organizacja X” stworzona przez więzionych pilotów RAF-u zgromadzi się w jednym miejscu.

„Niewysłany list”. Środa, 26 września, godz. 21:00. TVP1.
Tuz przed zakończeniem szkoły Henry (Callard Harris) pisze list miłosny do swojej koleżanki z klasy Claire (Haley Webb), ale w ostatniej chwili wycofuje się i postanawia go nie wysyłać. Po 10 latach spotykają się, a dawne uczucie odżywa.

Filmy w Dwójce

Angelina Jolie samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna, Pierce Brosnan musi powstrzymać Jonathana Pryce’a, Jowita Budnik prowadzi trudne śledztwo, a Sigourney Weaver i Jennifer Love Hewitt zarabiają w nietypowy sposób. Zapraszamy do Dwójki na dobre filmy.

"Oszukana" fot: materiały promocyjne antena tvp2 21 - 27 września
„Jeziorak”. Piątek, 21 września, godz. 22:25. TVP2.
Iza Dereń (Jowita Budnik), policjantka z prowincjonalnego miasteczka, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci ukraińskiej prostytutki. Równocześnie trwają poszukiwania dwóch policjantów zaginionych na służbie. Jeden z nich jest jej partnerem.

„Wielki podryw”. Sobota, 22 września, godz. 11:45. TVP2.
Max Conners (Sigourney Weaver) i jej córka Page (Jennifer Love Hewitt) kochają pieniądze i luksus. Na zaspokajanie swoich potrzeb zarabiają w nietypowy sposób. Max łamie serca bogatym mężczyznom, szybko doprowadza ich do ołtarza i - korzystając z pomocy córki - szybko się z nimi rozwodzi zatrzymując oczywiście sporą część mężowskich majątków. Niestety Page ma już dosyć współpracy z matką…

Gwiazdy w południe – „Był tu Willie Boy”. Niedziela, 23 września, godz. 12:10. TVP2.
W roku 1909 Willie Boy (Robert Blake) wraca na doroczne święto do rezerwatu Morongo pod Riverside, w którym mieszka jego dziewczyna Lola (Katharine Ross). Ojciec dziewczyny jest przeciwny małżeństwu córki z Williem. Kiedy Lola udaje się nocą na spotkanie z ukochanym, jej ojciec zakrada się na miejsce schadzki i usiłuje zastrzelić chłopaka. Willie, broniąc się, zabija go. Za młodymi rusza pościg.

„Jutro nie umiera nigdy”. Niedziela, 23 września, godz. 20:05. TVP2.
Agent Jej Królewskiej Mości (Pierce Brosnan) musi powstrzymać działania magnata medialnego Elliota Carvera (Jonathan Pryce), który chce doprowadzić do konfliktu między Wielką Brytanią i Chinami. Bondowi pomaga Wai Lin (Michelle Yeoh) oraz jego była kochanka, a obecnie żona Carvera - Paris (Teri Hatcher).

Kino bez granic – „Oszukana”. Niedziela, 23 września, godz. 22:10. TVP2.
Rok 1928, Los Angeles. Christine Collins (Angelina Jolie) samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna, Waltera (Gattlin Griffith). Pewnego dnia po powrocie z pracy nie zastaje chłopca w domu. Gdy po kilku miesiącach policjanci odnajdują Waltera, Collins twierdzi że to nie jej dziecko.

Kino relaks – „Sekrety i grzeszki”. Środa, 26 września, godz. 22:35. TVP2.
Rony (Vince Vaughn) widzi żonę swojego najlepszego kumpla Nicka (Kevin James), która całuje się z innym facetem. Postanawia wyjaśnić sprawę. Rozpoczyna prywatne śledztwo, w trakcie którego odkrywa, że Nick również ma swoje małe sekrety…

„Piżama Party”. Czwartek, 27 września, godz. 21:50. TVP2.
Czternastoletnia Julie (Alexa PenaVega) po wakacjach rozpoczyna naukę w liceum. Przed powrotem w szkolne ławy postanawia urządzić piżama party. Jeszcze nie wie, że ta noc odmieni jej życie.

Filmy w TVP Kultura

Janusz Gajos nie potrafi nawiązać kontaktu z Justyną Suwałą, Joaquin Phoenix zakochuje się w głosie Scarlett Johansson, Tom Hanks dowiaduje się, że jest chory na AIDS, a Anne Dorval musi znowu zamieszkać ze swoim synem. Polecamy znakomite cykle filmowe w TVP Kultura.

"Ona" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 21 - 27 września
Wieczór kinomana – „Mama”. Piątek, 21 września, godz. 20:25. TVP Kultura.
Diane (Anne Dorval) to młoda duchem czterdziestosześcioletnia wdowa, której nie udało się do tej pory zawodowo ustabilizować i odnaleźć. Kiedy, po wznieceniu pożaru, jej piętnastoletni syn Steve (Antoine-Olivier Pilon) zostaje zwolniony z kliniki dla dzieci z problemami psychicznym, musi wprowadzić się do jej domu.

Bilet do kina – „Filadelfia”. Sobota, 22 września, godz. 22:30. TVP Kultura.
Andrew Beckett (Tom Hanks) dowiaduje się, że jest chory na AIDS. Kiedy – w związku z chorobą - zostaje zwolniony z pracy, postanawia pozwać byłych pracodawców.

Panorama kina polskiego – „Body/Ciało”. Niedziela, 23 września, godz. 20:40. TVP Kultura.
Cyniczny prokurator Janusz Koprowicz (Janusz Gajos) nie potrafi dotrzeć do swojej córki Olgi (Justyna Suwała), która po śmierci matki cierpi na anoreksję. Pewnego dnia terapeutka dziewczyny Anna (Maja Ostaszewska) oznajmia, że zmarła skontaktowała się z nią.

Lekkie obyczaje – „Ona”. Wtorek, 25 września, godz. 23:40. TVP Kultura.
Theodore (Joaquin Phoenix) pracuje w serwisie BeautifulHandwrittenLetters.com, gdzie pisze osobiste listy w imieniu klientów. Pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, by móc je jak najlepiej zaspokajać. Tak zaczyna się jego związek z OS (Scarlett Johansson).

Na wschód od Hollywood – „Wyznanie wiary”. Środa, 26 września, godz. 20:20. TVP Kultura.
Maryam (Maryam Zaree), Sammi (Jeremias Acheampong) i Ismail (Carlo Ljubek) mają wątpliwości dotyczące wyznawanego przez nich systemu wartości. Ich ścieżki przecinają się w meczecie.

Czwartkowy klub filmowy – „Butch Cassidy i Sundance Kid”. Czwartek, 27 września, godz. 20:20. TVP Kultura.
Butch Cassidy (Paul Newman) i Sundance Kid (Robert Redford) to rabusie i rewolwerowcy. Kiedy okazuje się, że stróże prawa depczą im po piętach, postanawiają uciec do Boliwii.