„Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny” na żywo w TVP1

W poniedziałek, 19 marca, o godz. 20:35 w telewizyjnej Jedynce transmisja z Teatru Scena STU w Krakowie. W spektaklu „Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny” w reżyserii Artura „Barona” Więcka wystąpią m.in. Piotr Cyrwus, Beata Schimscheiner i Jerzy Trela. Gorąco polecamy!

"Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny" fot: materiały promocyjne antena tvp1 Poniedziałek, 19 marca, godz. 20:35
Ksiądz Tischner, znakomity filozof, jak nikt znał realia mieszkańców polskich gór. W góry często wracał i uważał je za swoje ukochane miejsce na ziemi. Ksiądz Tischner twierdził, że wszystko można przełożyć na „góralski”, a to, czego nie można, nie jest warte zachodu. W spektaklu wykorzystano fragmenty „Historii filozofii po góralsku” Józefa Tischnera oraz fragmenty „Wieści ze słuchanicy” Wandy Czubernatowej.

Filozofia po góralsku, bestseller księdza Józefa Tischnera, to kopalnia teatralnych anegdot, kalejdoskop niezwykle dowcipnie i ciepło sportretowanych postaci. Spektakl przedstawia dzień z życia Księdza - Jegomościa Autora - podzielony między spotkania z mieszkańcami okolicznych wiosek. Prowadzone z księdzem dysputy ujawniają wyjątkowe filozoficzne zacięcie Górali.

W roli głównej zobaczymy Piotra Cyrwusa (Jegomość Autor), któremu towarzyszyć będą: Beata Schimscheiner (Gospodyni Jegomościa Autora), Jerzy Trela (Wawrzek), Marcin Zacharzewski (Józek), Andrzej Róg (Jędrek), Monika Kępka (Maryś) i Krzysztof Pluskoty (Maciuś). Spektakl uświetni wyjątkowa muzyka Andrzeja Obrochty (Bartusia z Zakopanego), zespołu Trybunie Tutki oraz fragmenty kompozycji J.K. Pawluśkiewicza.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.).

Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny”. Poniedziałek, 19 marca, godz. 20:35. TVP1.

Spektakl będzie również dostępny na TVP VOD (vod.tvp.pl).


Wielki Test z Historii. Polscy dowódcy.

Anna Popek i Przemysław Babiarz zapraszają na „Wielki Test z Historii. Polscy dowódcy”. Na pytania z tej dziedziny jak zawsze odpowiadać będą gwiazdy show-biznesu, sportowcy, dziennikarze i politycy. Zapraszamy do Jedynki w środę, 21 marca, o godz. 20:35!

Wielki Test z Historii. Polscy dowódcy. antena tvp1 Środa, 21 marca, godz. 20:35
Wielki Test z Historii. Polscy dowódcy to widowisko, które Telewizja Polska przygotowała z okazji obchodzonego w tym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dotyczyć będzie wybitnych dowódców, którzy prowadzili naszych żołnierzy do walki o wolność Ojczyzny. Przypomniane zostaną kulisy najważniejszych bitew, które zmieniały losy wojen oraz nieznane ciekawostki o ich bohaterach, zarówno z życia wojskowego, jak i prywatnego. Pokazane zostaną fascynujące historie ludzi, dla których nie było rzeczy niemożliwych, a oficerski honor mobilizował ich do heroicznych decyzji i największych poświęceń.

Wielki Test rozwiązywać będzie wielu wspaniałych gości połączonych w dwuosobowe drużyny. W programie wystąpią między innymi Bartosz Obuchowicz, Andrzej Supron, Aleksander Socha, Marek Sierocki, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Aleksander Kostka i zespół Kombi. Zwycięski duet gwiazd przeznaczy główną nagrodę (30 tys. zł) na szczytny cel.

Jak zawsze widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

„Wielki Test z Historii. Polscy dowódcy”. Środa, 21 marca, godz. 20:35. TVP1.

Drugi odcinek „The Big Music Quiz”! Tego nie można przegapić!

Niedzielny wieczór z Dwójką zapowiada się niezwykle emocjonująco! Sławomir Zapała w drugim odcinku „The Big Music Quiz” będzie gościł Joannę Kurowską, Alżbetę Lenską, Maję Bohosiewicz, Joannę Jabłczyńską, Rafała Cieszyńskiego, Mariusza Ostrowskiego, Marka Molaka i Andrzeja Krzywego. Kto tym razem wykaże się największą muzyczną wiedzą? Zapraszamy do Dwójki w niedzielę, 18 marca, o godz. 20:05.

"The Big Music Quiz" fot: Wit Romaniszyn/TVPNiedziela, 18 marca, godz. 20:05
„The Big Music Quiz” to nowy teleturniej TVP2, w którym dwie czteroosobowe drużyny Gwiazd prześcigają się w odgadywaniu nazwisk wykonawców i tytułów najpopularniejszych przebojów muzycznych. Program poprowadzi charyzmatyczny piosenkarz, aktor i showman Sławomir Zapała, który przebojem wszedł na scenę muzyczną i był jedną z głównych gwiazd koncertu sylwestrowego Dwójki.

Każdy odcinek „The Big Music Quiz” składa się z 6. rund, w ramach których uczestnicy rozwiązują zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Pierwsza runda ma dodatkowo na celu wyłonienie kapitanów obu drużyn, którzy następnie dobierają sobie zespół spośród pozostałych uczestników.

„The Big Music Quiz” bazuje na francuskim formacie z 2015 r. „Le Grand Blind Test” emitowanym w pierwszym kanale telewizji TF1. Format trafił do Australii, Niemczech, Włoch, Hiszpanii i Holandii. We wszystkich wspomnianych krajach show okazał się hitem. W marcu, oprócz Polski, „The Big Music Quiz” zawita również do Wietnamu.

„The Big Music Quiz”. Niedziela, 18 marca, godz. 20:05. TVP2.

Odcinki programu dostępne na TVP VOD (vod.tvp.pl)


„Leśniczówka” w piątek w Jedynce!

Jolanta Fraszyńska, Marek Bukowski, Przemysław Bluszcz, Marian Dziędziel, Anna Seniuk, Henryk Talar, Krystyna Tkacz, Weronika Książkiewicz i Krzysztof Globisz wcielają się w bohaterów nowej telenoweli Jedynki. Na dwa odcinki „Leśniczówki” zapraszamy do Jedynki w piątek, 16 marca, o godz. 15:55 i 18:25!

"Leśniczówka" fot: Tomasz Wawer/TVP antena tvp1 Piątek, 16 marca, godz. 15:55 i 18:25
Leśniczówka to miejsce, do którego po nagłej śmierci ukochanego dziadka Antoniego (Marian Dziędziel), leśniczego postrzelonego w tajemniczych okolicznościach, przenosi się rodzina Katarzyny Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska). Katarzyna, wraz z domem ojca, przejmuje rodzinne tajemnice z przeszłości. Staje przed dylematem czy pielęgnować sekrety, czy podjąć się wyjaśnienia nierozwiązanych spraw.

W „Leśniczówce” w reżyserii Macieja Żaka przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a rodzinne tajemnice rozgrywające się na tle przepięknej przyrody związane są m.in. z wyjątkową historią Polski.

W nowej produkcji Jedynki występują mi.in Marian Dziędziel, Beata Schimscheiner, Marek Bukowski, Jolanta Fraszyńska, Julia Kostowa, Agata Turkot, Iwona Cichosz, Michał Czernecki, Przemysław Bluszcz, Henryk Talar, Weronika Książkiewicz, Przemysław Stippa, Arkadiusz Janiczak, Anna Seniuk, Krystyna Tkacz, Michał Lesień i Zbigniew Lesień. Gorąco polecamy!

„Leśniczówka”. Piątek, 16 marca, godz. 15:55 i 18:25.
Powtórka w niedzielę, 18 marca, godz. 11:00 i 11:30. TVP1.


Aktorzy vs wokaliści w „Kocham Cię, Polsko!”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Marek Kaliszuk, Rafał Cieszyński, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder i Grzegorz Skawiński będą rywalizować w najnowszym odcinku „Kocham Cię, Polsko!”. Czy tym razem wygra drużyna Antka Królikowskiego czy Tomasza Kammela? Zapraszamy do Dwójki w sobotę, 17 marca, o godz. 20:05!

"Kocham Cię, Polsko!" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Sobota, 17 marca, godz. 20:05
W sobotni wieczór będziemy świadkami wyjątkowej rywalizacji dwóch niezwykłych drużyn. Tomasz Kammel poprowadzi drużynę aktorów, a Antek Królikowski - wokalistów. Obie grupy nie zamierzają odpuścić i można być pewnym, że najbliższy, pełen humoru odcinek „Kocham Cię, Polsko!”, rozpali ducha rywalizacji również u widzów. Gościem muzycznym odcinka będzie Wanda Kwietniewska, która zaśpiewa piosenkę „Nie będę Julią”.

„Kocham Cię, Polsko” to rozrywkowe show, w którym dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), rywalizują ze sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce i Polakach. Prowadzącą jest znana i lubiana aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

„Kocham Cię, Polsko”. Sobota, 17 marca, godz. 20:05. TVP2.
Premierowe odcinki są również dostępne na www.vod.tvp.pl


Uczestnicy „The Voice Kids” w „Bake Off – Ale ciacho!”

W trzecim odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” na uczestników czeka miła niespodzianka. Tego dnia w studiu zawitają specjalni goście z programu muzycznego „The Voice Kids”, a cukiernicy będą musieli przygotować dla nich wyśmienite ciasteczka. Zapraszamy do Dwójki w niedzielę, 18 września, o godz. 15:20!

"Bake Off – Ale Ciacho!" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Niedziela, 18 września, godz. 15:20
Do rywalizacji o tytuł najlepszego cukiernika-amatora w Polsce stanęło dwanaście osób. Ich umiejętności sprawdza profesjonalne jury: Krzysztof Ilnicki – jeden z najlepszych cukierników w Polsce oraz jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce - Michał Bryś.

W każdym odcinku jurorzy poddają uczestników serii prób i zadań pod presją czasu. Z programu odpadło już dwoje cukierników - nie udało im się pokonać rywali w konkurencjach na tort naleśnikowy, biało-czarną tartę i deser w szkle. Kto w tym tygodniu opuści program?

W najnowszej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” uczestników opieką otoczyła Marcelina Zawadzka i Kasia Kołeczek.

„Bake Off – Ale Ciacho!”. Niedziela, 18 września, godz. 15:20. TVP2.

Krajowy Finał konkursu Młody Muzyk Roku 2018

Kto w tym roku będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu? Tego dowiemy się już w najbliższy wtorek! TVP Kultura zaprasza na transmisję krajowego Finału konkursu Młody Muzyk Roku. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne i medialne będzie można zobaczyć 20 marca, o godz. 20:00. Gorąco polecamy!

Młody Muzyk Roku 2018 fot: TVP antena tvpkultura Wtorek, 20 marca, godz. 20:00
Dwa tygodnie temu na antenie TVP Kultura odbył się półfinał najnowszej edycji konkursu Młody Muzyk Roku, w którym wzięło udział 12 artystów. Każdy z nich wykonał ok. 5-minutowy program na instrument solo lub przy akompaniamencie fortepianu.

Muzycy prezentowali się przed jury złożonym z autorytetów w dziedzinie muzyki poważnej: Katarzyną Budnik-Gałązką, altowiolistką i nauczycielem akademickim, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, dyrygentem, muzykiem i dyrektorem Opery Wrocławskiej oraz przewodniczącym jury - Włodkiem Pawlikiem, kompozytorem, pianistą jazzowym i pedagogiem, laureatem Grammy Award 2014.

Do finałów zakwalifikowali się: Marta Chlebicka (flet, OSM II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie), Grzegorz Chwaliński (perkusja, ZSM im. O. Kolberga w Radomiu), Kacper Dworniczak (gitara, OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu), Piotr Motyka (akordeon, ZSM im. O. Kolberga w Radomiu) i Maciej Prokopowicz (puzon, ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku – Białej).

Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu. Warto przypomnieć, że laureat Młodego Muzyka Roku 2016, Łukasz Dyczko, wygrał Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków w Kolonii.

Konkurs zorganizowano przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Muzyki i Tańca.

Młody Muzyk Roku - finał. Wtorek, 20 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.

Oglądaj również na TVP VOD i mlodymuzykroku.tvp.pl


„Wojenne dziewczyny” powracają do Jedynki!

Walka, miłość i zdrada, a w tle okupowana Warszawa. Do Jedynki wracają Irka, Ewka i Marysia – „Wojenne dziewczyny”. Premiera już 25 marca o godz. 20:10. Gorąco polecamy!

"Wojenne dziewczyny" fot: Ola Grochowska/TVP antena tvp1 Niedziela, 25 marca, godz. 20:10
Losy trzech Polek u progu dorosłego życia splatają się w okupowanej Warszawie. Irka (Marta Mazurek) pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka (Vanessa Aleksander) ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia (Aleksandra Pisula) jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. 

Tytułowe „Wojenne dziewczyny” stają do często beznadziejnej walki o ideały. Żeby była ona skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.

Pierwszy sezon zakończył się odnalezieniem Kamila Brodzkiego (Józef Pawłowski) w folwarku. Irka zobaczy go po raz pierwszy od sierpnia ‘39 roku. Niestety Kamil nie poznaje ani jej, ani nikogo z przeszłości. Został znaleziony pod gruzami domu po bombardowaniu i wyciągnięty przez mieszkańców przyfolwarcznej wsi. Irka musi ukryć go zarówno przed poszukującą go Abwehrą, jak i polskim kontrwywiadem. Liczy, że z jej pomocą odzyska pamięć….

„Wojenne dziewczyny”. Niedziela, 25 marca, godz. 20:10. TVP1.

Premierowe odcinki dostępne również na TVP VOD (vod.tvp.pl)


Filmy w Jedynce

Dwayne Johnson zostaje zdradzony przez boginię, Alexa Vega i Camilla Belle dowiadują się o bankructwie ojca, a Cheryl Ladd i Michaela Nouri połączy niespodziewane uczucie. Zapraszamy do Jedynki na wieczory z dobrym filmem.

"Prada albo nic" fot: materiały promocyjne antena tvp1 16 - 21 marca
Weekendowy Hit Jedynki – „Zmiany”. Piątek, 16 marca, godz. 22:35. TVP1.
Ceniona spikerka telewizyjna Melanie Adams (Cheryl Ladd) jest atrakcyjną kobietą w średnim wieku. Samotnie wychowuje 16-letnie bliźniaczki, znakomicie łącząc obowiązki służbowe i domowe. Pewnego dnia poznaje słynnego kardiochirurga Petera Hallama (Michael Nouri). Okazuje się, że łączy ich więcej, niż przypuszczali.

Hit na sobotę – „Herkules”. Sobota, 17 marca, godz. 22:20. TVP1.
Herkules (Dwayne Johnson), syn potężnego Zeusa (Adrian Bouchet), po wykonaniu legendarnych dwunastu prac zostaje zdradzony przez boginię Herę, która doprowadza go do obłędu. Przez nią traci żonę i córki. Aby zagłuszyć cierpienie, toczy krwawe bitwy, które przynoszą mu ulgę i ukojenie.

Zakochana Jedynka – „Prada albo nic”. Niedziela, 18 marca, godz. 21:15. TVP1.
Mary (Alexa Vega) i Nora (Camilla Belle) dowiadują się o bankructwie zmarłego ojca. Siostry żyjące do tej pory w luksusie zmuszone są do zamieszkania w ubogiej dzielnicy Los Angeles.

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Odc. 2. „Lancet i pług”. Wtorek, 20 marca, godz. 20:30. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„Mała praska Mata Hari”. Środa, 21 marca, godz. 23:10. TVP1.
Czechosłowacja, wczesne lata 50. Grupa przyjaciół - muzyków i miłośników jazzu, pada ofiarą skomplikowanej intrygi zaaranżowanej przez Służbę Bezpieczeństwa tropiącą wrogów socjalizmu.

Filmy w Dwójce

Cameron Diaz, Elizabeth Banks i Anna Kendrick spodziewają się dzieci, Andrzej Chyra wyjeżdża w Bieszczady, Brenton Thwaites zostaje odbiorcą wspomnień, a Bogusław Linda stacjonuje w Bośni. Zapraszamy do Dwójki na filmowe wieczory.

"Jak urodzić i nie zwariować" fot: materiały promocyjne antena tvp2 18 - 22 marca
„Demony wojny wg Goi”. Niedziela, 18 marca, godz. 00:40. TVP2.
Wojna w byłej Jugosławii dobiega kresu, ale sytuacja jest nadal napięta. W Bośni stacjonuje oddział majora Kellera (Bogusław Linda), który wchodzi w skład międzynarodowej misji pokojowej NATO. Dowództwo zakazuje wtrącania się w lokalne konflikty, jednak major ma inny pogląd na rolę sił pokojowych…

„Dawca pamięci”. Niedziela, 18 marca, godz. 21:05. TVP2.
Jonas (Brenton Thwaites) żyje w świecie bez wad. Każdy ma przypisaną rolę i funkcjonuje według ściśle określonych zasad. Kiedy osiąga wiek 12 lat dowiaduje się, że ma zostać "Odbiorcą wspomnień".

Kino bez granic – „Na granicy”. Niedziela, 18 marca, godz. 22:50. TVP2.
Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Mateusz (Andrzej Chyra) po śmierci żony decyduje się na wyjazd w Bieszczady. Wspólnie z synami chce na nowo odnaleźć sens życia. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, pojawia się tajemniczy, pokiereszowany Konrad (Marcin Dorociński)…

Kino relaks – „Jak urodzić i nie zwariować”. Środa, 21 marca, godz. 22:25. TVP2.
Historie pięciu par spodziewających się potomstwa. Trenerka fitness Jules (Cameron Diaz) i jej partner taneczny Evan (Matthew Morrison) zwyciężają telewizyjne show. Niespodziewanie okazuje się, że Jules jest w ciąży. Fotografka Holly (Jennifer Lopez) nie może mieć dzieci i wraz z mężem Alexem (Rodrigo Santoro) postanawiają adoptować niemowlę z Etiopii. Wendy (Elizabeth Banks) i Gary (Ben Falcone) od dwóch lat starają się o dziecko. W końcu liczne próby kończą się sukcesem. Rosie (Anna Kendrick) i jej szkolny kolega Marco (Chace Crawford) mają zupełnie inny problem – przypadkowe spotkanie zwieńczone namiętną nocą kończy się nieplanowaną ciążą.

„Trzecia połowa”. Odc. 1. Czwartek, 22 marca, godz. 20:45. TVP2.
Serial komediowy o męskim świecie bohaterów, których największą pasją jest piłka nożna i kibicowanie ukochanemu zespołowi. Zakochani w swoich partnerkach, ciężko pracujący, zmagający się z życiowymi problemami, raz w tygodniu stają się prawdziwymi wojownikami. Stosując przeróżne fortele, wyrywają się z domu, żeby w pobliskim pubie wspólnie obejrzeć mecz.

Filmy w TVP Kultura

Marian Dziędziel wydaje za mąż Tamarę Arciuch, Piotr Głowacki i Wojciech Mecwaldowski stosują nieetyczne sztuczki, a Olivia Wilde i Jake Johnson zakochują się w sobie. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Dziewczyna z szafy" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 16 - 22 marca
Wieczór kinomana – „Konformista”. Piątek, 16 marca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Agent faszystowskiego wywiadu Marcello (Jean-Louis Trintignant) wykorzystuje podróż poślubną do Paryża, by wykonać powierzone mu zadanie rozszyfrowania antyfaszystowskiej działalności profesora Quadri (Enzo Tarascio), który niegdyś był jego wykładowcą.

Bilet do kina – „Kumple od kufla”. Sobota, 17 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Przyjaciele Kate (Olivia Wilde) i Luke (Jake Johnson) razem pracują w browarze. Kate jest związana z Chrisem (Ron Livingston), a Luke - z Jill (Anna Kendrick). Mimo to między przyjaciółmi rodzi się coś więcej…

Mocne Kino – „Dotyk grzechu”. Sobota, 17 marca, godz. 22:45. TVP Kultura.
Trzy morderstwa i jedno samobójstwo - wszystkie popełnione w Chinach. Wydarzenia te zdarzyły się naprawdę w Shanxi, Chongqing, Hubei i Guangdong i odbiły szerokim echem wśród chińskiego społeczeństwa.

Panorama kina polskiego – „Wesele”. Niedziela, 18 marca, godz. 20:35. TVP Kultura.
Wiesław Wojnar (Marian Dziędziel), bogaty mieszkaniec podkarpackiej wsi organizuje córce (Tamara Arciuch) wesele. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli - muzykanci chcą wypłatę z góry, bigos okazuje się zepsuty, a prezent ślubny - nowiutkie audi - kradzione.

Lekkie obyczaje – „Dziewczyna z szafy”. Wtorek, 20 marca, godz. 22:50. TVP Kultura.
Internetowy podrywacz Jacek (Piotr Głowacki) opiekuje się swoim bratem Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski), który cierpi na zespół sawanta. Pewnego dnia zostawia go pod opieką sąsiadki Magdy (Magdalena Różańska).

Na wschód od Hollywood – „Gloria”. Środa, 21 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku, bywalczyni dancingów, na których miło spędza czas. Zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn, ale to zmienia się, gdy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernndez).

Czwartkowy klub filmowy – „Smak wiśni”. Czwartek, 22 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Mężczyzna w średnim wieku, pan Badii (Homayoun Ershadi) chce popełnić samobójstwo. Jeździ samochodem po przedmieściach Teheranu szukając kogoś, kto za sowitą opłatą pomógłby zrealizować jego plan.

Warsztaty lektorskie „Reklama i film”

Akademia Telewizyjne zaprasza na jednodniowe, intensywne „Warsztaty lektorskie” przeznaczone dla osób pragnących zweryfikować predyspozycje i udoskonalić umiejętność czytania ścieżki dźwiękowej reklam radiowych i telewizyjnych, a także filmów dokumentalnych i fabularnych.

Warsztaty lektorskie „Reklama i film” antena tvp Sobota, 21 kwietnia
W zajęciach prowadzonych przez doświadczonego lektora-trenera uczestniczy grupa zaledwie 8. osób. Szkolenie zawiera intensywne treningi praktyczne podczas czterech indywidualnych sesji nagraniowych, które odbywają się w profesjonalnym studiu lektorskim.

Podczas treningów wykorzystywane są, odpowiednio dobrane, materiały (radiowe i telewizyjne), najczęściej stanowiące fragmenty oryginalnych (audycji, reklam lub filmów) z zasobów Telewizji Polskiej. Do dyspozycji uczestników przygotowanych jest ponad 100 różnego rodzaju ćwiczeń. W trakcie każdej sesji uczestnicy warsztatów nagrywają własne interpretacje 2-3 reklam lub fragmentów filmów wybranych wspólnie z prowadzącym zajęcia. Nagrania są analizowane i oceniane podczas zajęć.

Program kursu obejmuje łącznie 10 godzin. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Telewizyjnej TVP (Warszawa, ul. J.P.Woronicza 17).

Warsztaty odbędą się w sobotę 21 kwietnia 2018. Cena: 600,00 zł + VAT od osoby (cena brutto: 738,00 zł).

Udział w warsztatach potwierdzany jest certyfikatem.

Dodatkowe informacje: szkolenia@tvp.pl, tel. (22) 5478674 (od poniedziałku do piątku, w godz.10.00 – 16.00).

ZAPRASZAMY TAKŻE DO KORZYSTANIA Z POZOSTAŁYCH KURSÓW I SZKOLEŃ AKADEMII TELEWIZYJNEJ TVP.

Szczegółowe informacje i terminy zawsze na www.akademia.tvp.pl oraz na www.facebook.com/akademiatelewizyjna.