Puchar Świata w skokach na antenach TVP, a w Wiśle Strefa Kibica!

Przed nami wielkie sportowe emocje! Drugi raz w historii Puchar Świata w skokach narciarskich wystartuje w Wiśle. Widzowie Telewizji Polskiej już od 16 listopada będą mogli oglądać zawody, serie treningowe i próbne oraz programy specjalne. Transmisje z kwalifikacji i konkursów w TVP1, TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Natomiast w Wiśle na kibiców czeka przygotowana przez TVP wspólnie z miastem wyjątkowa Strefa Kibica.

Kamil Stoch fot: GettyImages antena tvp 16 - 18 listopada
To już kolejny sezon Pucharu Świata w skokach, który jest transmitowany w Telewizji Polskiej. Faworytem w całym cyklu PŚ jest potrójny mistrz olimpijski Kamil Stoch, który w tym sezonie broni „Kryształowej Kuli”. Polak wygrał rywalizację w poprzednim sezonie. Zwyciężył także w Turnieju Czterech Skoczni, zdobył srebrny medal mistrzostw świata w lotach, a przede wszystkim zwyciężył w jednym z konkursów indywidualnych podczas igrzysk w Pjongczangu. W rywalizacji drużynowej, razem z Dawidem Kubackim, Maciejem Kotem i Stefanem Hulą zdobyli brązowy medal. Trener Stefan Horngacher ma do dyspozycji bardzo mocną ekipę, w której są jeszcze między innymi: Piotr Żyła i Jakub Wolny.

Podczas tegorocznych zawodów na antenach Telewizji Polskiej widzowie oglądać będą mogli poza samymi konkursami, także stałe elementy studia, m.in.: „Akademię Pana Kota”, czyli ABC skoków narciarskich, którą prowadzi Jakub Kot; autorskie felietony Włodzimierza Szaranowicza „Alfabet Szarana”, „Skoki od kuchni”, „Retro skoki” w których autorzy przypomną 40 najciekawszych konkursów w historii Pucharu Świata oraz przegląd Internetu i social media.

Transmisje z pierwszego konkursu Pucharu Świata rozpoczną się w piątek. W TVP Sport od godz. 11:35 będzie program „Przed Pucharem Świata – meldunek z Wisły”, a o godz. 16.30 widzowie zobaczą treningi i kwalifikacje. Kwalifikacje od godz. 17:55 kibice będą mogli obejrzeć także w Jedynce. W sobotę na antenach TVP konkurs drużynowy (TVP1 od godz. 15:55, a wcześniej w TVP Sport meldunek z Wisły i seria próbna), a w niedzielę konkurs indywidualny (TVP1 od godz. 14:40, TVP Sport od godz. 11:30). Zawody w Wiśle komentować będą: Przemysław Babiarz i Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a jego gośćmi będą m.in.: Adam Małysz, Apoloniusz Tajner, Jakub Kot, Rafał Kot i Włodzimierz Szaranowicz. W Wiśle nie zabraknie również reporterów: Macieja Jabłońskiego, Filipa Czyszanowskiego, Sebastiana Parfjanowicza i Aleksandry Rajewskiej.

Dla tych, którzy przyjadą do Wisły kibicować skoczkom narciarskim, Telewizja Polska przygotowała wyjątkowe atrakcje. W specjalnej Strefie Kibica, umiejscowionej przy deptaku w Wiśle, będzie można wypróbować m.in. symulator skoków. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski ufundował dla kibiców bilety na dwa konkursowe dni. Można je zdobyć przychodząc do Strefy Kibica i biorąc udział w konkursach TVP. Na kibiców czekają również inne niespodzianki.

16 listopada TVP1
godz. 17:55: PŚ w Wiśle, kwalifikacje 
 TVP Sport, godz. 11:35: Przed Pucharem Świata - meldunek z Wisły, godz. 16:30: PŚ w Wiśle, treningi i kwalifikacje

17 listopada TVP1
godz. 15:55: PŚ w Wiśle, konkurs drużynowy 
TVP Sport, godz. 11:30: Puchar Świata - meldunek z Wisły, godz. 14:35: PŚ w Wiśle, seria próbna i konkurs drużynowy

18 listopada TVP1
godz. 14:40: PŚ w Wiśle, konkurs indywidualny 
TVP Sport, godz. 11:30: Puchar Świata - meldunek z Wisły, godz. 13:50: PŚ w Wiśle, seria próbna i konkurs indywidualny


„Lato” w reżyserii Jana Englerta

Jan Englert, Dominika Kluźniak, Beata Ścibakówna, Marcin Franc, Ewa Wiśniewska i inni znakomici aktorzy wystąpią w premierowym spektaklu Teatru Telewizji. Na komedię Tadeusza Rittnera zapraszamy do Jedynki w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 21:00.

"Lato" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 19 listopada, godz. 21:00
„Lato” to trzyaktowa komedia napisana na początku XX wieku. Główny temat utworu, który pozornie jest melodramatem, stanowią starcia marzeń z rzeczywistością, iluzji z prawdą. Jego bohaterowie więcej skrywają niż mówią, wciąż tęsknią za czymś lepszym, ważniejszym i wciąż poszukują wielkiej miłości.

Akcja toczy się podczas upalnego lata w nadmorskim sanatorium prowadzonym przez Doktora (Jan Englert) i jego dużo młodszą, uwodzicielską żonę. Pozornie panuje spokój i nic złego się nie wydarza. Obserwujemy wczasowo-leniwe życie pensjonariuszy. Jest wśród nich młodzieniec, który podkochuje się w doktorowej. Chłopak dowiaduje się o swej nieuleczalnej chorobie i zbliżającej się śmierci. Fakt ten dodaje mu odwagi do wyznania miłości uwielbianej kobiecie. Wyzwala w nim uśpioną siłę i powoduje, że z dnia na dzień staje się innym człowiekiem.

Teatr telewizji – „Lato”. Poniedziałek, 19 listopada, godz. 21:00. TVP1.

The Voice of Poland – LIVE!

Znakomita muzyka, niezapomniana atmosfera i niezwykłe emocje! „The Voice of Poland” wchodzi w decydującą fazę - etap „Live” już w najbliższą sobotę! W pierwszym odcinku wystąpią wyjątkowi goście specjalni, m.in. brytyjski zespół Years&Years. Zapraszamy do Dwójki w sobotę, 17 listopada, o godz. 20:05.

"The Voice of Poland" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Sobota, 17 listopada, godz. 20:05
Koniec przesłuchań w ciemno, koniec bitew, nie będzie już dogrywek! Zaczyna się etap występów na żywo! Szesnastu nadzwyczaj uzdolnionych wokalistów pod wodzą Patrycji Markowskiej, Piotra Cugowskiego, Michała Szpaka oraz Grzegorza Hyżego stanie do walki o tytuł najlepszego głosu w Polsce. Podczas odcinków emitowanych na żywo występy wokalistów będą poddane ocenie Trenerów oraz głosowaniu telewidzów poprzez SMS-y.

Swoim repertuarem muzyczną scenę rozgrzeje brytyjski zespół Years&Years, tworzący szeroko rozumianą muzykę elektroniczną. Grupa została założona w 2010 roku, a w muzycznym świecie zadebiutowała w 2015 roku albumem „Communion”. Single „Desire”, „King” czy „Shine” podbiły światowe listy przebojów. Zapraszamy!

Wszystkich, którzy jeszcze raz chcą zobaczyć dotychczasowe odcinki zapraszamy na www.voice.tvp.pl i fanpag programu na Facebooku

„The Voice of Poland – Live”. Sobota, 17 listopada, godzina 20.05. TVP2.


„Wielki Test o Zdrowiu” w Jedynce!

Jedynka zaprasza na kolejny sprawdzian wiedzy! W środę, 21 listopada, o godz. 21:00 widzowie i zaproszeni do studia goście będą rozwiązywać „Wielki Test o Zdrowiu”. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski fot: TVP antena tvp1 Środa, 21 listopada, godz. 21:00
Jak się odżywiać, kiedy robić badania lekarskie, w jaki sposób spędzać wolny czas, aby żyć jak najdłużej i cieszyć się dobrym zdrowiem? W jakim stopniu stres, picie alkoholu, palenie tytoniu, zbyt krótki sen i zbyt długie opalanie się mogą zwiększać ryzyko zachorowań na nowotwory? Swoją wiedzę na ten temat będzie można sprawdzić już w najbliższą środę w Jedynce!

„Wielki Test o Zdrowiu” to widowisko, w którym widzowie Jedynki, a także znane i lubiane duety gwiazd estrady, filmu, sportu i dziennikarstwa sprawdzą swoją wiedzę na temat zdrowia.

Podczas trwania programu można rozwiązywać test online lub wykorzystując aplikację „Wielki Test TVP”.

„Wielki Test o Zdrowiu”. Środa, 21 listopada, godz. 21:00. TVP1.

Niedziela z... Krystyną Jandą

Zawsze ma coś do powiedzenia i zawsze są chętni do jej słuchania. Wychodzą jej kolejne dzienniki, które pisze nawet o 5:30 rano. Kobieta orkiestra. Kobieta teatr. Kobieta praca. Kobieta pasja. Ciągle w ruchu. 47 lat w zawodzie. Jak wchodzi na scenę przestaje chorować. Bohaterką „Niedzieli z...” jest Krystyna Janda. Gorąco polecamy!

Krystyna Janda fot: Jan Bogacz/TVP antena tvpkultura Niedziela, 18 listopada, godz. 17:15
Aktorka, reżyserka, założycielka i dyrektorka teatrów, blogerka i autorka dzienników w najbliższej „Niedzieli z…” będzie rozmawiać z Marią Seweryn, Szymonem Majewskim, Wojciechem Malajkatem, Jackiem Borcuchem, Andrzejem Domalikiem, Rafałem Rutkowskim, Agnieszką Przepiórką i Piotrem Machalicą.

Po programie, o godz. 18:10, zapraszamy na film Andrzeja Barańskiego „Parę osób, mały czas”, w którym Krystyna Janda zagrała rolę Jadwigi Stańczakowej, przyjaciółki Mirona Białoszewskiego. Za tę kreację otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2005 roku. Następnie, o godz. 20:10 polecamy „Golema” Piotra Szulkina. W tym filmie Janda wcieliła się w główną bohaterkę kobiecą, Rozynę. Kreacja została uhonorowana Srebrną Asteroidą na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Trieście w 1981 roku. Polecamy!

Niedziela z… Krystyną Jandą. Niedziela, 18 listopada, godz. 17:15. TVP Kultura.

Poland In, nowy anglojęzyczny kanał o Polsce jest już dostępny!

Poland In, nowy kanał anglojęzyczny wystartował 11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybliża polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, prezentuje polską gospodarkę, kulturę, tradycję i historię. Kanał jest tworzony z myślą o wszystkich obcokrajowcach, którzy interesują się Polską. Również o tych przebywających na stałe lub czasowo w Polsce, którzy swobodniej posługują się językiem angielskim. Jest dostępny w streamingu na portalu Polandin.com, na YouTube i Facebooku.

Poland Inantena tvp
Zapraszająca i zapadająca w pamięć nazwa kanału jest de facto skrótem nazw pasm programowych prezentujących Polskę w wielu aspektach życia. Poland in News, Poland in Culture, Poland in History to flagowe programy różnorodnej oferty kanału.

„Chcemy, by dzięki nam cudzoziemcy mogli odkryć wszystko to, co najciekawsze w naszym kraju, to z czego słyniemy, z czego jesteśmy dumni, ale i to, co nowe. Chcemy pokazać Polskę, której najprawdopodobniej nie znają. Taką, jaka jest w rzeczywistości. Dlatego tworząc ramówkę kanału, kierujemy się hasłem „The best of Poland” podkreśla wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki. „Intencją twórców jest pokazanie w publicystyce zjawisk społecznych z pewnego dystansu. W sposób czytelny dla anglojęzycznych odbiorców, niezanurzonych w codziennych, bieżących tematach kraju” .

W ofercie kanału nie zabraknie relacji oraz analiz dotyczących najważniejszych zjawisk społecznych, kulturowych, jak i ekonomicznych w Polsce. Jednym z tytułów, który zasługuje na uwagę jest cykl dokumentalny „W stronę Polski”. Ukazuje on kraj oczami cudzoziemców, którzy wybrali Polskę na swoją nową ojczyznę. Bohaterowie dokumentu pochodzą z różnych krajów, każdy z nich inaczej odbiera Polskę i inaczej patrzy na codzienne życie w nowym dla nich kraju.

W ramówce znajdą się również sport, rozrywka i najlepsze polskie seriale. Na start pokażemy m. in. serial historyczny „Czas honoru”. Serial przybliży obcokrajowcom mało znane losy żołnierzy Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, którzy w czasie II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Polsce prowadzili konspiracyjną walkę o niepodległość. Ciekawą propozycją będzie serial „Bodo” ukazujący niezwykłą historię życia idola międzywojennego kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, biznesmena, bohatera plotek i skandali, Eugeniusza Bodo. W najbliższej ramówce widzowie zobaczą też współcześnie rozgrywający się serial obyczajowy pt. „O mnie się nie martw” z Joanną Kulig w roli głównej. Aktorka jest rozważana do nominacji Oskarowej.

„Integralną część kanału stanowić będzie portal internetowy Polandin.com. Od momentu uruchomienia wiosną serwisu Poland In English byliśmy pytani przez naszych kolegów z EBU (European Broadcasting Union) o możliwość wymiany programowej pomiędzy kanałami anglojęzycznymi w Europie. Teraz możemy w pełni przyłączyć się do międzynarodowej współpracy dostarczając wysokojakościowe materiały informacyjne dotyczące naszego kraju. W planach na 2019r. mamy uruchomienie aplikacji mobilnej oraz rozszerzenie streamingowej emisji kanału o dostęp satelitarny.”

Nad produkcją Poland In pracuje odrębna kilkudziesięcioosobowa redakcja. Głównymi prezenterami i dziennikarzami kanału są Klaudia Czerwińska, Victoria Bieniek, David Kennedy (specjalista ds. ekonomicznych), Maciej Mikos, Bartek Morawski, Krzysztof Mularczyk (specjalista ds. politycznych), Jonasz Rewiński, Sally Jastrzębska. Za realizację projektu odpowiada Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP, dzięki czemu udało się stworzyć bardzo nowoczesną oprawę graficzną, która łączy technologie telewizyjne z internetowymi.

Stworzono również możliwości interaktywnego kontaktu z odbiorcami kanału. Celem całego przedsięwzięcia jest zintegrowanie społeczności zainteresowanej tym, co najciekawsze we współczesnej Polsce.

„Córka trenera” nagrodzona podczas Cottbus Film Festival

„Córka trenera” Łukasza Grzegorzka, film którego koproducentem jest Telewizja Polska, otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu Młodzieżowego (Best Youth Film Award) podczas zakończonego 10 listopada Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cottbus. Jury nagrodziło film za wiarygodne postaci, fascynującą historię oraz wysokie standardy produkcji.

"Córka trenera" fot: materiały promocyjneantena tvp
„Córka trenera” to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i wielką chlubą. Chciałby, aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski) - dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zaczyna trenować.

Film swoją światową premierę miał na Festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie zebrała bardzo dobre recenzje. Widzów zachwycił Jacek Braciak nareszcie obsadzony w głównej roli. - W „Córce trenera” najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą – mówi o swoim filmie reżyser i współscenarzysta Łukasz Grzegorzek. - Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej – dodaje.

W filmie zobaczymy także Agatę Buzek oraz Piotra Żurawskiego. Współscenarzystą filmu jest Krzysztof Umiński, z którym Grzegorzek współpracował już przy swoim pełnometrażowym debiucie fabularnym „Kamper”. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino, autorką zdjęć Weronika Bilska, a scenografii Natalia Giza. Z kolei za kostiumy odpowiedzialna jest Wiola Uliasz, za dźwięk Błażej Kafarski. Film zmontowała Maria Zuba.

Koproducentami „Córki trenera” są TVP S.A i Krakowskie Biuro Festiwalowe, film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie. Dystrybutorem jest Akson Dystrybucja.

„Córka trenera” trafi do kin w całej Polsce 1 marca 2019 roku.

Zakończyły się zdjęcia do serialu Jedynki „Stulecie Winnych”

Zakończyły się zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Polskiej „Stulecie Winnych”. Serial obyczajowy został zrealizowany na motywach bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa, wplecionych w dramatyczne wydarzenia XX wieku.

"Stulecie Winnych" fot: R. Pałka/TVPantena tvp
Akcja rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Historia bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, to niezwykle emocjonalna opowieść o sile rodzinnych więzów, o miłości, poświęceniu i głęboko skrywanych rodzinnych sekretach. To również wnikliwy portret polskiego społeczeństwa przedstawiony na tle burzliwej, stuletniej historii naszej państwowości. W filmowej opowieści pojawią się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. Członkowie rodziny Winnych mimo różnicy charakterów, zawodów, statusów społecznych, mimo tragedii jakie stają się ich udziałem starają się trzymać razem.

W serialu pojawią się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda oraz Roman Gancarczyk. Reżyserem „Stulecia Winnych” jest Piotr Trzaskalski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Filmy w Jedynce

Casey Affleck musi zaopiekować się swoim bratankiem, Chiwetel Ejiofor zostaje porwany, Rob Lowe usiłuje zapobiec katastrofie, Jennifer Lopez marzy o prawdziwej miłości, a Robert Redford reformuje więzienie. Zapraszamy do Jedynki na wieczory z dobrym filmem.

"Plan B" fot: materiały promocyjne antena tvp1 16 - 20 listopada
„Manchester by the Sea”. Piątek, 16 listopada, godz. 22:35. TVP1.
Pewnego dnia dozorca z Bostonu Lee Chandler (Casey Affleck) dowiaduje się, że jego brat Joe (Kyle Chandler) nie żyje. Kiedy okazuje się, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice, gdzie musi zmierzyć się z przeszłością.

Hit na sobotę – „Zniewolony”. Sobota, 17 listopada, godz. 21:30. TVP1.
Rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor) czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników.

„Pociąg śmierci do Denver”. Sobota, 17 listopada, godz. 23:55. TVP1.
Pociąg wiozący groźne chemikalia przez Góry Skaliste ulega awarii. Jeżeli się wykolei, może dojść do katastrofy ekologicznej. Nieszczęściu próbuje zapobiec agent rządowy(Rob Lowe), który w jednym z wagonów odkrywa rosyjską bombę atomową.

Zakochana Jedynka – „Plan B”. Niedziela, 18 listopada, godz. 22:20. TVP1.
Śliczna Zoe (Jennifer Lopez) jest singielką, która marzy o prawdziwej miłości i założeniu rodziny. Pasmo wielkich miłosnych niepowodzeń skłania dziewczynę do podjęcia radykalnych decyzji. Wszystko się zmienia, gdy przypadkowo spotyka Stana (Alex O'Loughlin).

„Dekalog – Sześć”. Poniedziałek, 19 listopada, godz. 22:25. TVP1.
Niespełna dwudziestoletni Tomek (Olaf Lubaszenko), wychowanek domu dziecka, wprowadza się do małego pokoiku w bloku, w którym wcześniej mieszkał jego starszy kolega. Znajomy, oprócz lokum, zostawia mu kartkę z literami „FDCD”. Tajemniczy skrót dotyczy kobiety z okna naprzeciwko. Tomek zaczyna podglądać Magdę (Grażyna Szapołowska). Oczarowanie niepostrzeżenie przeradza się w głębsze uczucie. Chłopak postanawia wyznać jej miłość.

„Więzień Brubaker”. Wtorek, 20 listopada, godz. 22:55. TVP1.
Henry Brubaker (Robert Redford) przybywa incognito do więzienia Wakefield. Okazuje się, że skorumpowani strażnicy nie przestrzegają prawa, a więźniów torturuje się nawet za niewielkie przewinienia. Po ujawnieniu swojej tożsamości, obejmuje stanowisko naczelnika.


Filmy w Dwójce

Marcin Dorociński pomaga Agacie Kuleszy, Jennifer Aniston i Owen Wilson przeprowadzają się do Kalifornii, Eddie Murphy jest sterowany przez obcych, Judy Dench wysyła Daniela Craiga na Madagaskar, Woody Allen i Judy Davis przyjeżdżają do Włoch, a Pierce Brosnan zakochuje się w Trine Dyrholm. Zapraszamy do Dwójki na dobre filmy!

"Wesele w Sorrento" fot: materiały promocyjne antena tvp2 16 - 22 listopada
„Róża”. Piątek, 16 listopada, godz. 23:00. TVP2.
Lato 1945 roku. Tadeusz (Marcin Dorociński), były żołnierz AK, wyrusza na Mazury, żeby wypełnić ostatnią wolę swojego nieżyjącego towarzysza i spotkać się z jego żoną. Róża (Agata Kulesza) przyjmuje Tadeusza chłodno, ale pozwala mu zostać.

„Mów mi Dave”. Sobota, 17 listopada, godz. 12:15. TVP2.
Ogromna kula ognia uderza w nowojorski Central Park, a w miejscu wybuchu pojawia się mężczyzna (Eddie Murphy). Okazuje się, że jest… statkiem kosmicznym obsługiwanym przez setkę miniaturowych obcych, którzy szukają sposobu na ocalenie swojej planety.

Gwiazdy w południe – „Lawrence z Arabii”. Cz. 1/2. Niedziela, 18 listopada, godz. 11:55. TVP2.
Młody oficer brytyjski Thomas Lawrence (Peter O'Toole), pracownik wojskowego wywiadu, zostaje wysłany na Bliski Wschód. Lawrence, który jest rzecznikiem uniezależnienia się Arabów, skłania ich do otwartego wystąpienia przeciwko Turkom.

„Casino Royale”. Niedziela, 18 listopada, godz. 20:05. TVP2.
James Bond (Daniel Craig) zostaje wysłany przez szefową wywiadu M (Judy Dench) na Madagaskar. Pozornie niegroźna misja kończy się niepowodzeniem, a agent 007 popada w niełaskę. Na szczęście trafia na ślad groźnego przestępcy - matematyka Le Chiffre’a (Mads Mikkelsen), który jest bankierem mafii. Le Chiffre traci powierzone mu pieniądze i postanawia je odzyskać grając w pokerowym turnieju.

Kino bez granic – „Zakochani w Rzymie”. Niedziela, 18 listopada, godz. 22:35. TVP2.
Podczas wakacji w Rzymie amerykańska turystka Hayley (Alison Pill) zakochuje się i zaręcza z włoskim adwokatem Michelangelo (Flavio Parenti). Jej rodzice, Jerry (Woody Allen) i Phyllis (Judy Davis), przylatują do Włoch, aby poznać narzeczonego córki i jego rodzinę. Tymczasem student Jack (Jesse Eisenberg) czuje się przytłoczony związkiem z Sally (Greta Gerwig) i staje się łatwą ofiarą dla jej przyjaciółki, neurotycznej aktorki Moniki (Ellen Page).

Kino relaks – „Wesele w Sorrento”. Środa, 21 listopada, godz. 22:35. TVP2.
Czterdziestoletnia Ida (Trine Dyrholm) tuż po tym, jak pokonała raka, dowiaduje się, że mąż odchodzi do swojej kochanki. Mimo fatalnego samopoczucia wyrusza na ślub córki, która wychodzi za mąż na Sorrento. Tam poznaje owdowiałego Philipa (Pierce Brosnan), ojca pana młodego, z którym bardzo się zaprzyjaźnia.

„Marley i ja”. Czwartek, 22 listopada, godz. 21:50. TVP2.
Dziennikarze Jenny i John Grogan (Jennifer Aniston i Owen Wilson) krótko po swoim ślubie przeprowadzają się do Kalifornii. Jenny uważa, że nadszedł czas, aby pomyśleli o dzieciach. Pomysł żony budzi u Johna wątpliwości. Kolega z pracy (Eric Dane) radzi mu, aby podarował Jenny szczeniaka. Mały, słodki labrador całkowicie zmienia ich życie.

Filmy w TVP Kultura

Tatsuya Nakadai zostaje śmiertelnie ranny, Holly Hunter wyrusza do Nowej Zelandii, Hugh Grant zakochuje się w Andie MacDowell, a Kirk Douglas dowodzi oddziałem straceńców. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Cztery wesela i pogrzeb" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 16 - 22 listopada
Wieczór kinomana – „Sobowtór”. Piątek, 16 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Potężny szogun Shingen Takeda (Tatsuya Nakadai) zostaje śmiertelnie ranny. Poleca członkom swego klanu znaleźć sobowtóra, który go zastąpi. Chce utrzymać swoją śmierć w tajemnicy, aby powstrzymać wrogów przed atakiem.

Bilet do kina – „Fortepian”. Sobota, 17 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Połowa XIX wieku. Ada McGrath (Holly Hunter) razem z córką wyrusza do Nowej Zelandii. Tam ma poznać swojego męża, którego nigdy wcześniej nie widziała, bo ślub został zawarty na odległość. Wiezie ze sobą ukochany instrument.

Panorama kina polskiego – „Golem”. Niedziela, 18 listopada, godz. 20:10. TVP Kultura.
Przyszłość. Ziemia po kataklizmie atomowym. Ludzie, którzy przeżyli, to w większości jednostki zdegenerowane, panuje nędza, powszechne jest donosicielstwo. Władza w sposób totalny kontroluje życie obywateli.

Lekkie obyczaje – „Cztery wesela i pogrzeb”. Wtorek, 20 listopada, godz. 22:45. TVP Kultura.
Przystojny, pełen wdzięku bon vivant Charles (Hugh Grant) jest zdeklarowanym przeciwnikiem formalnych związków. Choć jego znajomi – jeden po drugim - dołączają do grona „żonkosiów”, to on ciągle unika zobowiązań. Pewnego dnia poznaje Amerykankę Carrie (Andie MacDowell)…

Filmowa Polska – „Pianista”. Środa, 21 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Wrzesień 1939 roku. Koncert Władysława Szpilmana (Adrien Brody) w Polskim Radiu przerywa wybuch, który niszczy siedzibę rozgłośni. Niemcy wprowadzają rozliczne restrykcje wobec ludności żydowskiej. Prześladowania nasilają się, a Szpilmanowie wraz z tysiącami innych Żydów muszą się przenieść do getta…

Czwartkowy klub filmowy – „Ścieżki chwały”. Czwartek, 22 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Toczy się pierwsza wojna światowa. Do francuskiego sztabu przybywa generał Georges Broulard (Adolphe Menjou) i nakłania generała Mireau (George Macready), aby rozkazał swoim ludziom przypuścić atak na niemieckie pozycje. Choć wiadomo, że operacja jest z góry skazana na niepowodzenie, Mireau nie waha się i wysyła oddział na pewną śmierć. Straceńcami ma dowodzić pułkownik Dax (Kirk Douglas).

TVP Polonia poszukuje reporterów!

Już 25 lat - Łączy Nas Polska! TVP Polonia wypełnia misję łączenia Polaków w kraju i za granicą, przybliża Polskę rodakom rozsianym na świecie i opowiada o ich działalności i sukcesach. Była wielokrotnie nagradzana zarówno w Polsce i za granicą min. Nagrodą Bene Meritus (Dobrze Zasłużony) przyznaną przez Stowarzyszenie Europejski Klub Biznesu Polska za popularyzację polskiej gospodarki za granicą i niepowtarzalny dorobek w budowaniu dumy narodowej Polonii. Magazyn ekonomiczny „Polish Market” przyznał TVP Polonii Perłę Honorową. Antena otrzymała odznakę i dyplom „Za Honor i Prawdę” oraz Nagrodę POLONICUS 2015 - najwyższe odznaczenia europejskiej Polonii. Nagroda honorowa za całokształt misji medialnej na rzecz przekazu dla i o Polonii w Europie i na całym świecie. TVP Polonia zdobyła również tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

TVP Polonia antena tvppolonia Do 31 grudnia!
Poszukujemy osób zainteresowanych współpracą z serwisami informacyjnymi stacji jako

Reporter/Reporterka
Cała Polska

Zakres współpracy:
• twórczy współudział w doborze tematów reporterskich,
• przygotowywanie reportaży, felietonów, konspektów realizacyjnych i komentarzy dziennikarskich,
• współpraca przy montażu materiałów audiowizualnych.

Oczekujemy:
• ciekawości i orientacji w bieżących wydarzeniach, krajowych, zagranicznych i polonijnych,
• doświadczenia dziennikarskiego,
• umiejętności wyszukiwania interesujących i ważnych tematów oraz rzetelnej weryfikacji faktów,
• umiejętności redagowania tekstów do felietonów, poprawności merytorycznej materiałów,
• znajomości zasad realizacji i montażu reportażu telewizyjnego,
• znajomości języka angielskiego lub innego języka obcego,
• umiejętności pracy w zespole,
• dyspozycyjności, umiejętności pracy pod presją czasu.

Oferujemy:
• kreatywne zadania i współpracę w zespole redakcyjnym,
• możliwość zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności,
• pracę w środowisku międzynarodowym,
współpracę na podstawie umowy cywilno-prawnej lub B2B.

Na aplikacje (CV oraz list motywacyjny) czekamy do 31.12.2018 r.

APLIKUJ


Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.