„Okno na tamtą stronę”

Wojciech Solarz, Marcin Przybylski, Artur Barciś, Krzysztof Szczepaniak, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Żak i Adrianna Gruszka wystąpią na scenie Teatru Telewizji. Zapraszamy do Jedynki w poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 20:35 na przejmujący spektakl Artura Hofmana „Okno na tamtą stronę”.

"Okno na tamtą stronę" fot: Stanisław Loba/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 23 kwietnia, godz. 20:35
75. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim to doskonała okazja do przedstawienia twórczości Władysława Szlengla – polskiego poety pochodzenia żydowskiego, autora tekstów kabaretowych i piosenek, dziennikarza, aktora estradowego i kronikarza getta. Spektakl wyreżyserował Artur Hofman – aktor, reżyser i dziennikarz, działacz społeczności żydowskiej w Polsce.

Inscenizacja to rodzaj podróży artystycznej przez przedwojenne, pełne szlagierów sceny i ulice Warszawy. Lekka forma kabaretowa, tak charakterystyczna dla lat trzydziestych, stanowi wyraźny kontrapunkt dla czasu okupacji i specyfiki życia artystycznego w getcie.

Sam fakt funkcjonowania kabaretu w getcie nie jest dla każdego współczesnego odbiorcy oczywisty. Niezwykle ostre spojrzenie na okrutną rzeczywistość, sarkazm i ironia, to unikatowa forma komentarza i przedstawienia stanu ducha ludzi z zamkniętej dzielnicy. Obraz wyłaniający się z tekstów Szlengla to wyraźny szkic epoki, końca lat trzydziestych i przede wszystkim - getta.

Oczyma Szlengla poznajemy Władysława Szpilmana, Wierę Gran i innych znakomitych artystów. Każdy tekst porusza, a im bardziej akcja zbliża się do tragicznego finału, tym większa u widza świadomość pojęć: JA, ŚWIAT, ŻYCIE, ŚMIERĆ, BÓG. Władysław Szlengel zginął pod koniec powstania, 8 maja 1943 roku.

PREMIERA! Teatr Telewizji - „Okno na tamtą stronę”. Poniedziałek, 23 kwietnia, godz. 20:35. TVP1.

Fryderyki 2018 w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na Galę wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. Najbardziej prestiżowa gala muzyczna w Polsce, ale także jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę, odbędzie się w Teatrze Polskim. Po raz pierwszy uroczystość zobaczą widzowie TVP Kultura - we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 20:00. Gorąco polecamy!

Fryderyk2018 antena tvpkultura Wtorek, 24 kwietnia, godz. 20:00
TVP Kultura po raz pierwszy będzie relacjonować to ważne dla polskiej kultury wydarzenie, podczas którego wręczone zostaną nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Uroczystość rozdania nagród w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej uświetnią występy takich artystów jak: Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży, Lemon, Anita Lipnicka & The Hats, Paulina Przybysz, Grubson, Miuosh, Natalia Nykiel, Tulia, Pianohooligan - Piotr Orzechowski, Marek Napiórkowski, Kuba Więcek, Dominik Wania, Michał Miśkiewicz, Sławomir Kurkiewicz, zespół Laboratorium i kobieca część formacji Mitch&Mitch: Joanna Sokołowska i Aleksandra Bilińska (Tribute To Zbigniew Wodecki) oraz gość specjalny - Basia Trzetrzelewska.

Złote Fryderyki przyznawane za całokształt osiągnięć artystom szczególnie zasłużonym dla polskiej kultury muzycznej otrzymają Agnieszka Duczmal, Andrzej Dąbrowski oraz pośmiertnie Zbigniew Wodecki.

O oprawę muzyczną gali zadbają Kuba Karaś (The Dumplings) i Wojtek Urbański (Rysy). Galę poprowadzą Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz.

Transmisja gali Fryderyki 2018. Wtorek,  24 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura.

Transmisja spektaklu „Krawiec Niteczka” z Teatru Lalka w Warszawie

W niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 11:45 TVP Kultura zaprasza najmłodszych widzów oraz ich rodziców na transmisję spektaklu „Krawiec Niteczka” z Teatru Lalka w Warszawie. Znakomita rozrywka dla całej rodziny gwarantowana!

"Krawiec Niteczka" fot: Marta Ankiersztejn antena tvpkultura Niedziela, 22 kwietnia, godz. 11:45
Adaptacja baśni Kornela Makuszyńskiego jest piękną pochwałą tradycji lalkowego teatru i wyobraźni, którą ten rodzaj sztuki dla dzieci potrafi uruchomić.

Historię tytułowego krawca z miasteczka Tajdarajda, pełną przygód i niebezpieczeństw, reżyser Jarosław Kilian opowiada stosując rozmaite środki: animowane lalki, teatr cieni, tzw. żywy plan aktorski, a także piosenki autorstwa kierownika muzycznego Teatru Lalka Grzegorza Turnaua.

W przedstawieniu występują Grzegorz Feluś, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Tomasz Mazurek, Andrzej Perzyna, Olga Ryl-Krystianowska. Autorką scenografii jest Magdalena Gajewska.

Przed spektaklem z reżyserem, Dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Lalka Jarosławem Kilianem rozmawia Marta Perchuć-Burzyńska, która po przedstawieniu spotka się z jego twórcami i aktorami.

Wstęp i rozmowa z reżyserem Jarosławem Kilianem – godz. 11:45
Transmisja przedstawienia „Krawiec Niteczka” – godz. 12:00
Spotkanie z twórcami i aktorami – godz. 13:05


„Big Music Quiz” w Jedynce!

Monika Mazur, Ela Romanowska, Grażyna Wolszczak, Agata Nizińska, Kavin Aiston, Leszek Stanek, Michał Wiśniewski i Marcin Cejrowski będą rywalizować o Złotą Płytę w najbliższym odcinku „Big Music Quiz”! Kto tym razem wykaże się największą muzyczną wiedzą? Sławomir Zapała zaprasza na program w piątek, 20 kwietnia, o godz. 21:35. Ten wieczór z Jedynką zapowiada się niezwykle emocjonująco!

"Big Music Quiz" fot: Cezary Piwowarski/TVP antena tvp1 Piątek, 20 kwietnia, godz. 21:35
„Big Music Quiz” to teleturniej, w którym dwie czteroosobowe drużyny Gwiazd prześcigają się w odgadywaniu nazwisk wykonawców i tytułów najpopularniejszych przebojów muzycznych. Program prowadzi charyzmatyczny piosenkarz, aktor i showman Sławomir Zapała.

Każdy odcinek „Big Music Quiz” składa się z 6. rund, w ramach których uczestnicy rozwiązują zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Pierwsza runda ma dodatkowo na celu wyłonienie kapitanów obu drużyn, którzy następnie dobierają sobie zespół spośród pozostałych uczestników.

„Big Music Quiz” bazuje na francuskim formacie z 2015 r. „Le Grand Blind Test” emitowanym w pierwszym kanale telewizji TF1. Format trafił do Australii, Niemczech, Włoch, Hiszpanii i Holandii. We wszystkich wspomnianych krajach show okazał się hitem.

„Big Music Quiz”. Piątek, 20 kwietnia, godz. 21:35. TVP1.

Odcinki programu dostępne na TVP VOD (vod.tvp.pl)


Sobotni wieczór „Kocham Cię, Polsko!”

To będzie bardzo „młodzieżowy” odcinek programu! Zobaczymy w nim gwiazdy serialu „Za marzenia” i przekonamy się, dlaczego tym razem powinien nosić tytuł „Kocham Cię, Polko!”. Do zobaczenia w Dwójce w sobotę, 21 marca, o godz. 20:05!

"Kocham Cię, Polsko!" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Sobota, 21 kwietnia, godz. 20:05
W najbliższą sobotę w programie będą rywalizować gwiazdy serialu „Za marzenia”. Tomasz Kammel i Antek Królikowski pod swoje skrzydła wezmą Annę Karczmarczyk, Macieja Radla i Maję Bohosiewicz oraz Julię Wieniawę, Marcelinę Zawadzką i Mateusza Szymkowiaka. Specjalnie dla widzów programu zaśpiewa Michał Szpak.

W tym odcinku dowiemy się między innymi jaki procent Polaków myje włosy tylko raz w tygodniu oraz jakimi trzema cechami kobieta różni się od mężczyzny. Maciej Radel zaskoczy wszystkich talentem plastycznym, a Julia Wieniawa doskonałą wiedzą w zakresie sportu.

Program jak zawsze prowadzi niezawodna Barbara Kurdej–Szatan.

„Kocham Cię, Polsko!”. Sobota, 21 kwietnia, godz. 20:05. TVP2.

Premierowe odcinki „Leśniczówki” w piątek w Jedynce!

W piątkowe wieczory Jedynka zaprasza na dwa premierowe odcinki serialu „Leśniczówka”, w którym przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a rodzinne tajemnice nie dają o sobie zapomnieć. Premierowe odcinki o godz. 17:55 i 18:25! Gorąco polecamy!

"Leśniczówka" fot: Tomasz Wawer/TVP antena tvp1 Piątek, 20 kwietnia, godz. 17:55 i 18:25
Leśniczówka to miejsce, do którego po nagłej śmierci ukochanego dziadka Antoniego (Marian Dziędziel), leśniczego postrzelonego w tajemniczych okolicznościach, przenosi się rodzina Katarzyny Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska). Katarzyna, wraz z domem ojca, przejmuje rodzinne tajemnice z przeszłości. Staje przed dylematem czy pielęgnować sekrety, czy podjąć się wyjaśnienia nierozwiązanych spraw.

W najbliższych odcinkach Katarzyna zacznie pisać nową książkę, ale od pracy oderwie ją zaginięcie Zuzi. Krzysztof nic nie wie o zniknięciu córki, bo skupia się na sprawach firmy oraz… na Lidii. Daniel, który rozpoznał się na zdjęciach z fotopułapek, opowiada dziadkowi o wydarzeniach, które miały miejsce tego samego dnia, w którym postrzelono Antoniego...

W nowej produkcji Jedynki występują mi.in Beata Schimscheiner, Marek Bukowski, Jolanta Fraszyńska, Julia Kostowa, Agata Turkot, Iwona Cichosz, Michał Czernecki, Przemysław Bluszcz, Henryk Talar, Weronika Książkiewicz, Przemysław Stippa, Arkadiusz Janiczak, Anna Seniuk, Krystyna Tkacz, Michał Lesień i Zbigniew Lesień. Gorąco polecamy!

„Leśniczówka”. Piątek, 20 kwietnia, godz. 17:55 i 18:25.

Hokejowa reprezentacja Polski walczy o awans do elity

22 kwietnia reprezentacja Polski meczem z Włochami rozpoczyna start w mistrzostwach świata dywizji 1A w hokeju na lodzie. Początek spotkania o godz. 19:20 – transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Hokej w TVP Sport antena tvpsport 22 - 28 kwietnia
Reprezentacja Polski na tym szczeblu rozgrywek zagra po raz czwarty z rzędu. W poprzednich turniejach do ostatniego drużyna walczyła o awans do światowej elity – premiowane są dwa najlepsze zespoły. W tym roku jednak przygotowania przebiegały w cieniu m.in. kontuzji kilku podstawowych zawodników. Podstawowym celem będzie utrzymanie pozycji, choć kibice liczą na niespodzianki i awans. Od jesieni kadrę hokeistów prowadzi znany kanadyjski trener Ted Nolan, który ma za sobą udaną karierę zawodniczą (m.in. 78 meczów w NHL), a przede wszystkim trenerską (najlepszy trener 1997 roku w NHL z Buffalo Sabres i sukcesy z reprezentacją Łotwy).

TVP pokaże z mistrzostw świata 10 spotkań. Transmisje w antenach TVP Sport i TVP3 oraz na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Mecze skomentują: Jacek Laskowski i Stanisław Snopek. Ekspertami będą: Mariusz Czerkawski, Waldemar Matuszak i Patryk Rokicki. Reporterem TVP Sport w Budapeszcie będzie Olga Rybicka.

Plan transmisji:

22 kwietnia (niedziela)

Węgry – Kazachstan:   TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 15:55
Polska – Włochy:  TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 19:20

23 kwietnia (poniedziałek)
Słowenia – Polska:   TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 15:50
Włochy – Węgry:  TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 19:25

25 kwietnia (środa)
Włochy – Kazachstan:  TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 12:25
W. Brytania – Polska:   TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 15:50

26 kwietnia (czwartek)
Polska – Węgry:   TVP3, TVP Sport, sport.tvp.pl, godz. 18:50

27 kwietnia (piątek)
Kazachstan – Słowenia:  TVP Sport, sport.tvp.pl,  godz. 15:55


Telewizja Polska na Warsaw Comic Con

Koncert Dawida Kwiatkowskiego, spotkanie z gwiazdami „The Voice Kids” - to atrakcje stoiska Telewizji Polskiej podczas III edycji największego festiwalu popkultury w Polsce Warsaw Comic Con w Nadarzynie od 20 do 22 kwietnia. Gorąco polecamy!

Dawid Kwiatkowski w "The Voice Kids" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp 20 - 22 kwietnia
Na odwiedzających stoisko TVP czeka wiele atrakcji m.in. karaoke, gift budka, a w sobotę 21 kwietnia gwiazdy muzycznego show TVP2 „The Voice Kids” - Zuzia Jabłońska, Antek Scardina, Witek Sosulski i Leon Paszek.

W niedzielę, o godzinie 12:00 na koncert zaprosi Dawid Kwiatkowski, jeden z trenerów pierwszej edycji „The Voice Kids”. Tego dnia w strefie TVP obecni będą kolejni uczestnicy muzycznego show Dwójki dla dzieci: Nela Zawadzka, Zuzia Janik oraz zespół 4DREAMERS.

Na Warsaw Comic Con swoją obecność potwierdziły gwiazdy filmów i seriali takich jak: „Gra o tron”, „Hobbit” i „Teen Wolf”: Krisitian Nairn, Ken Stott, Dylan Sprayberry, Kerry Ingram i inni. W programie imprezy spotkania z pisarzami, youtuberami, wystawy komiksów, zwiedzanie stref tematycznych, turnieje gier, koncert Magic Orchestry, trzy konkursy Cosplay.

TVP czeka na zgłoszenia artystów na 55. KFPP w Opolu

Telewizja Polska do 30 kwietnia czeka na zgłoszenia artystów do koncertów „Debiuty”, „Premiery” i „Przebój na Mundial”. Tegoroczny 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu będzie trwał od 8 do 10 czerwca.

TVP antena tvp Tylko do 30 kwietnia!
Rada Artystyczna powołana przez TVP i Miasto Opole wybierze do 9. wykonawców, a jednego - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu i zaprosi ich do udziału w konkursie „Debiuty” podczas pierwszego dnia Festiwalu. Rada wyłoni również maksymalnie dziesięciu artystów, którzy 9 czerwca wystąpią podczas koncertu „Premiery”.

Jury powołane przez Telewizję Polską dokona wyboru maksymalnie 10 utworów, które zostaną zaprezentowane 8 czerwca w konkursie „Przebój na Mundial”.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminach zamieszczonych na stronie www.festiwalopole.tvp.pl.

Filmy w Jedynce

Reese Whiterspoon zostaje porzucona przez narzeczonego, Christian Bale udaje księdza, Kevin Zegers decyduje się na desperacki krok, a Nikita Michałkow marzy o spotkaniu z córką. Zapraszamy do Jedynki na wieczory z dobrym kinem.

"Kwiaty wojny" fot: materiały promocyjne antena tvp1 20 - 25 kwietnia
„Bicie serca”. Piątek, 20 kwietnia, godz. 23:35. TVP1.
Adrian Towers (Polly Draper) niespodziewanie zachodzi w ciążę, a jej mąż Steven (Kevin Kilner) stawia ultimatum: albo on albo dziecko. Adrian w ostatniej chwili rezygnuje z aborcji. W tej sytuacji Steven odchodzi od żony.

Hit na sobotę – „Kwiaty wojny”. Sobota, 21 kwietnia, godz. 21:20. TVP1.
Rok 1937. Po inwazji Japonii rozpoczyna się druga wojna chińsko-japońska. Amerykański grabarz John Miller (Christian Bale) udaje księdza, żeby obronić przed japońskimi żołnierzami uczennice ukrywające się w katolickim klasztorze.

„Idealny plan”. Sobota, 21 kwietnia, godz. 23:50. TVP1.
Paul Dynan (Kevin Zegers) liczył na to, że solidna edukacja i uczciwa praca zapewnią mu dobrobyt w życiu. Niespodziewany kryzys gospodarczy brutalnie sprowadził go na ziemię. Bez pracy, perspektyw i nadziei decyduje się na desperacki krok…

Zakochana Jedynka – „Legalna blondynka”. Niedziela, 22 kwietnia, godz. 22:50. TVP1.
Głupiutka i rozpieszczona blondynka Elle Woods (Reese Whiterspoon) przeżywa dramat. Odchodzi od niej narzeczony, który, jako przyszły prawnik i polityk, chce mieć dziewczynę dorównującą mu intelektem i ambicjami. Elle postanawia sprostać jego wymaganiom. Dostaje się na studia, gdzie swoim stylem bycia i ubiorem wzbudza sensację...

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Odc.4: „Bazar czy rewolucja”. Wtorek, 24 kwietnia, godz. 20:35. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„Spaleni słońcem 2”. Środa, 25 kwietnia, godz. 01:50. TVP1.
Pułkownik Siergiej Piotrowicz Kotow (Nikita Michałkow) przeżył stalinowskie czystki – karę śmierci zamieniono na łagier, z którego udało mu się uciec. Przy życiu trzyma go wyłącznie nadzieja, że uda mu się spotkać swoją ukochaną córkę.

Filmy w Dwójce

Maja Ostaszewska leczy córkę Janusza Gajosa, Ryan Reynolds wspiera Helen Mirren, Sandra Bullock ratuje Petera Callaghana, a Mateusz Kościukiewicz ucieka z domu. Zapraszamy do Dwójki na wieczorne seanse filmowe.

"Złota dama" fot: materiały promocyjne antena tvp2 22 - 26 kwietnia
„Poltergeist”. Niedziela, 22 kwietnia, godz. 20:05. TVP2.
Rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się do podmiejskiego domu. Niespodziewanie najmłodsza córka znika, a domownicy jednoczą siły, żeby ją odnaleźć. Okazuje się, że dom jest opanowany przez złe duchy…

Kino bez granic – „Złota dama”. Niedziela, 22 kwietnia, godz. 21:50. TVP2.
Kilkadziesiąt lat po II wojnie światowej Maria Altmann (Helen Mirren) wspierana przez młodego amerykańskiego adwokata austriackiego pochodzenia (Ryan Reynolds), rozpoczyna heroiczną walkę z rządem Austrii o odzyskanie rodzinnej kolekcji dzieł sztuki. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów słynny obraz Gustava Klimta „Złota Adela”.

„Bez wstydu”. Niedziela, 22 kwietnia, godz. 23:50. TVP2.
Tadek (Mateusz Kościukiewicz) przed końcem roku szkolnego ucieka od ciotki, która go wychowuje. Jedzie do swojej siostry Anki (Agnieszka Grochowska). Po pewnym czasie odkrywa u siebie erotyczną fascynację dziewczyną. Targany wewnętrznym poczuciem winy bezskutecznie próbuje walczyć z uczuciem.

Kino relaks – „Ja cię kocham, a ty z nim”. Środa, 25 kwietnia, godz. 22:25. TVP2.
Lucy (Sandra Bullock), sprzedawczyni biletów w metrze, przypadkowo ratuje życie Peterowi (Peter Callaghan). Mężczyzna w wyniku wypadku zapada w śpiączkę i trafia do szpitala. Tam dziewczyna poznaje rodziców mężczyzny, którzy biorą ją za narzeczoną syna.

„Szpieg D'83”. Czwartek, 26 kwietnia, godz. 20:45. TVP2.
Rok 1983, sytuacja na świecie staje sie coraz bardziej napięta. Młody żołnierz z Niemiec Wschodnich, Martin Rauch (Jonas Nay), zostaje wysłany do Niemiec Zachodnich w celu infiltracji armii wroga i zdobycia strategii wojennych NATO. Wychowany w rzeczywistości NRD, wkracza w zupełne nieznaną rzeczywistość.

„Body/Ciało”. Czwartek, 26 kwietnia, godz. 23:35. TVP2.
Cyniczny prokurator Janusz Koprowicz (Janusz Gajos) nie potrafi dotrzeć do swojej córki Olgi (Justyna Suwała), która po śmierci matki cierpi na anoreksję. Pewnego dnia terapeutka dziewczyny Anna (Maja Ostaszewska) oznajmia, że zmarła skontaktowała się z nią.

Filmy w TVP Kultura

Leonardo DiCaprio romansuje z Gwen Stefani, Cate Blanchett i Kate Beckinsdale, Tom Hanks dowiaduje się, że jest chory, Filip Pławiak odkrywa mroczną stronę swojej natury, a Peter Finch dostaje wypowiedzenie z pracy. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Czerwony Pająk" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 20 - 26 kwietnia
Wieczór kinomana – „Sieć”. Piątek, 20 kwietnia, godz. 20:05. TVP Kultura.
Prezenter programu informacyjnego stacji UBS Howard Beale (Peter Finch), dostaje wypowiedzenie z pracy. W ostatnim wejściu na antenę postanawia zapowiedzieć swoje samobójstwo...

Bilet do kina – „Filadelfia”. Sobota, 21 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Andrew Beckett (Tom Hanks) dowiaduje się, że jest chory na AIDS. Kiedy – w związku z chorobą - zostaje zwolniony z pracy, postanawia pozwać byłych pracodawców.

Panorama kina polskiego – „Czerwony Pająk”. Niedziela, 22 kwietnia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Lata 60. XX wieku. Karol Kremer (Filip Pławiak) pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów z nauką, odnosi sukcesy w sporcie, jest zakochany. Nagle mroczna strona jego natury daje o sobie znać i chłopiec zaczyna mordować…

Lekkie obyczaje – „Rent”. Wtorek, 24 kwietnia, godz. 23:00. TVP Kultura.
Nowy Jork, przełom lat 80. i 90. XX w. Filmowiec Mark (Anthony Rapp), muzyk Roger (Adam Pascal) i geniusz komputerowy Tom (Jesse L. Martin) z trudem wiążą koniec z końcem, ale nie przestają marzyć o sukcesie.

Na wschód od Hollywood – „Lewiatan”. Środa, 25 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Rosyjska prowincja. Przeciętni obywatele są całkowicie zdani na łaskę absolutnie bezkarnej, skorumpowanej i wiecznie pijanej lokalnej władzy.

Czwartkowy klub filmowy – „Aviator”. Czwartek, 26 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Amerykański milioner, pilot, konstruktor lotniczy i producent filmowy Howard Hughes (Leonardo DiCaprio) romansuje z największymi gwiazdami Hollywood - Jean Harlow (Gwen Stefani), Katharine Hepburn (Cate Blanchett) i Avą Gardner (Kate Beckinsdale). Na zewnątrz szczęśliwy, podziwiany i uwielbiany, uchodzi za wielkiego ekscentryka. To, co uważa się za przejaw oryginalności i kaprys, w rzeczywistości jest przejawem pogłębiających się zaburzeń psychicznych…