• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Hokej na lodzie w TVP przez kolejne trzy sezony

15:02, 29.08.2013
Hokej na lodzie w TVP przez kolejne trzy sezony Przez najbliższe trzy sezony, najważniejsze transmisje z hokeja na lodzie będą dostępne w Telewizji Polskiej.

Przez najbliższe trzy sezony, najważniejsze transmisje z hokeja na lodzie będą dostępne w Telewizji Polskiej.

logo
logo

Podziel się:   Więcej
TVP SPORT porozumiał się z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie (PZHL) i Polską Hokej Ligą (PHL) w sprawie nabycia praw do meczów reprezentacji Polski, Ekstraligi i Pucharu Polski na kolejne trzy sezony – 2013/14, 2014/15 i 2015/16. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w najbliższym czasie.

Na mocy umowy TVP SPORT zobowiązuje się do transmisji ponad trzydziestu meczów w każdym kolejnym sezonie. Współpraca pomiędzy TVP SPORT a PZHL trwa nieprzerwanie od 2006 roku, w tym okresie TVP SPORT jako jedyny kanał telewizyjny w Polsce pokazywał krajowe rozgrywki hokejowe.

TVP SPORT posiada już prawa do mistrzostw świata (elity i niższej dywizji, w której gra reprezentacja Polski) w 2014 i 2015 roku. Telewizja Polska pokaże także turniej hokejowy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Hokej na lodzie na poziomie rywalizacji krajowej i międzynarodowej pozostaje istotną pozycją w ofercie programowej TVP SPORT i informacyjnych serwisów sportowych telewizji publicznej.