• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Kawa czy herbata?” TVP1 w wakacyjnej podróży po Polsce

09:42, 22.06.2009
„Kawa czy herbata?” TVP1 w wakacyjnej podróży po Polsce Kilkanaście malowniczych polskich miejscowości, w górach i nad morzem, w słońcu i w deszczu, 10 wydawców, 7 kierowników produkcji, 6 prowadzących, 5 reżyserów, szef programu i producent oraz inni twórcy – ekipa „Kawy czy herbaty?” z nową oprawą wyrusza w energetyczną wakacyjną podróż po całej Polsce. Program w TVP1 można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 6.00- 8.00.

Kilkanaście malowniczych polskich miejscowości, w górach i nad morzem, w słońcu i w deszczu, 10 wydawców, 7 kierowników produkcji, 6 prowadzących, 5 reżyserów, szef programu i producent oraz inni twórcy – ekipa „Kawy czy herbaty?” z nową oprawą wyrusza w energetyczną wakacyjną podróż po całej Polsce. Program w TVP1 można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 6.00- 8.00.

mapka wyjazdowa wydań "Kawy czy herbaty?"
mapka wyjazdowa wydań "Kawy czy herbaty?"

Podziel się:   Więcej
Poranny program Jedynki będzie jedyną „śniadaniówką”, która w czasie tegorocznych wakacji będzie miała premierowe wydania.
Letnią podróż po całej Polsce ekipa „Kawy czy herbaty?” TVP1 rozpocznie od Mikołajek (25 czerwca). Następnie odwiedzi: Szczecinek (26 czerwca), Kołobrzeg (30 czerwca i 16 lipca), Gdynię (2 i 3 lipca), Ełk (10 lipca), Leśniów (17 lipca), Rabkę (20 lipca), Gostynin (27 lipca), Szczucin (31 lipca), Białystok (3 sierpnia), Rzeszów (5 sierpnia) i Zabrze (28 sierpnia).
Wiosną „Kawa czy herbata?” była już w Iławie (22 maja), Dąbrowie Górniczej (29 maja), Żyrardowie (8 czerwca) oraz w Jarosławiu (19 czerwca).
Rozmowy z kolejnymi miastami, do których chce przyjechać „Kawa czy herbata?” trwają, więc widzowie mogą liczyć na jeszcze więcej emocjonujących wyjazdowych wydań.

- To będzie wspaniała okazja do bezpośredniego spotkania się z naszymi widzami i pokazania im programu „od kuchni”. W czasie wakacji pokażemy interesujące miejsca w Polsce i dotrzemy do lokalnych ekspertów. Jak zwykle zaproponujemy ciekawe rozmowy, wywiady, muzykę i najważniejsze informacje, bo „Kawa czy herbata?” to najlepszy zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień – zapowiada Katarzyna Nazarewicz, Kierownik Redakcji Audycji Społeczno-Poradnikowych TVP1.

Wakacyjne wydania będą prowadziły znane twarze Jedynki: Iwona Schymalla, Agnieszka Szulim-Badziak, Paulina Chylewska, Paweł Pochwała, Radek Brzózka i Marek Zając.

Poza wyjazdowymi wydaniami, w czasie wakacji „Kawa czy herbata?” będzie nadawana ze studia w Warszawie. Od 22 czerwca br. widzowie będą oglądali program z elementami nowej oprawy. Wakacyjną czołówkę przygotowała Joanna Michaelis, którą zainspirowała radosna, letnia atmosfera, kojarząca się z wypoczynkiem poza miastem i letnimi sportami.
Chciałabym, aby po obejrzeniu programu każdy, kto w lecie jest w mieście, czuł się zachęcony do czynnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu – mówi autorka.
Muzykę do nowej czołówki „Kawy czy herbaty?” skomponowali Paweł Zientara i Łukasz Mackiewicz- Krzos. Jak mówią, chcieli przygotować wiosenną i lekką muzykę, co w powiązaniu z poranną porą emisji „Kawy” od razu skojarzyło im się z piejącym kogutem, mającym już swoją telewizyjną tradycję (choćby kiedyś w czołówce „Teleranka”) i śpiewającymi o poranku ptakami - symbolami miłego początku dnia.
Do tego dołączyliśmy lekki, pozytywny i dynamiczny podkład z motywem smyczkowym, który bardzo ładnie skomponował się z „ptasim” pomysłem. W rezultacie dało to naszym zdaniem bardzo udaną czołówkę, która jest charakterystyczna, łatwa do zapamiętania i zanucenia przez widza – opowiadają kompozytorzy.

Z kolei scenografię programu o elementy związane z latem wzbogacił Marcin Zawistowski.
To akcenty lata i wakacji, czyli motywy kwiatowe, zwierzęta oraz formy plastyczne kojarzące się z aktywnym wypoczynkiem – podsumowuje scenograf.

Ale to jeszcze nie koniec „Kawowych” niespodzianek na nadchodzące lato. W tym roku „Kawa czy herbata?” znów nawiązała współpracę z „Latem z radiem”.
 – Łączy nas wspólny plebiscyt muzyczny polegający na tym, że widzowie i słuchacze razem wybiorą Przebój Lata – zapowiada Marta Kielczyk, która ze Sławą Bieńczycką i Paulą Michalik poprowadzi „Lato z radiem”. W każdą środę o przebojach, zarówno w programie telewizyjnym, jak i radiowym, będzie mówił Robert Leszczyński, który co tydzień rozda widzom „śniadaniówki” 5 tegorocznych płyt „Lata z radiem”.

- „Kawę” i „Lato” połączy też turniej na naszych trasach wyjazdowych. 11 lipca w Nidzicy odbędzie się Turniej o Puchar Kawy czy herbaty – rycerze kontra dziennikarze. Stworzymy wspólną drużynę i śpiewem, głosami jak dzwon, celnym okiem, z kuszą w ręku zmierzymy się z bracią rycerską – dodają Nazarewicz i Kielczyk.

W czasie tegorocznej letniej podróży „Kawy czy herbaty?” zostanie uruchomione Wakacyjne Biuro Prasowe „Kawy czy herbaty?”, które będzie informowało dziennikarzy o tym, w jakim mieście będzie stacjonowała ekipa „Kawy czy herbaty?” i jakim tematom będzie poświęcone kolejne wydanie. To szczególnie dla prasy regionalnej niepowtarzalna okazja do spotkań z twórcami programu i rozmów o kulisach jego powstawania.
Strona programu „Kawa czy herbata?” pod adresem kawaczyherbata.tvp.pl wraz z wakacyjnymi wydaniami ma swoją nową, letnią odsłonę. Na nowej stronie programu „Kawa czy herbata?” internauci znajdą wideo z najciekawszymi fragmentami porannej audycji, zapowiedzi tematów przewodnich, informacje o gościach i prowadzących. Strona zawiera streszczenia wyemitowanych odcinków oraz wideo prezentujące sylwetki prowadzących program. Forum programu to miejsce, gdzie Internauci mogą podzielić się swoimi opiniami o audycji. Oprawa graficzna strony współgra z letnią scenografią porannego magazynu.

Warto przypomnieć, że „Kawa czy herbata?” TVP1 osiąga w tym roku bardzo dobre wyniki oglądalności. Jeden z ważniejszych rekordów padł 4 maja br., kiedy to w porannym paśmie programowym w grupie widzów 16-49 udziały ukształtowały się na poziomie aż 42,8 proc. Był to najlepszy wynik od 15 października 2007 r. Wówczas udziały widowni wyniosły 43,2 proc. 4 maja br. w grupie komercyjnej program obejrzało ponad 263 tys. widzów i był to drugi wynik w tym roku. Wydanie z 4 maja br. w grupie 4+ osiągnęło udziały na poziomie 33,1 proc., a przed telewizorami zgromadziło się ponad 498 tys. widzów.

Zaplanowane wyjazdowe wydania „Kawy czy herbaty?” w letniej ramówce:
• 25 czerwca – Mikołajki (Iwona Schymalla i Paweł Pochwała)
• 26 czerwca – Szczecinek (Agnieszka Szulim i Radek Brzózka)
• 30 czerwca – Kołobrzeg (Paulina Chylewska i Marek Zając)
• 2 lipca – Gdynia (Paulina Chylewska i Marek Zając)
• 3 lipca – Gdynia (Paulina Chylewska i Marek Zając)
• 10 lipca – Ełk (Paulina Chylewska i Marek Zając)
• 16 lipca – Kołobrzeg (Iwona Schymalla i Marek Zając)
• 17 lipca – Leśniów (Agnieszka Szulim i Radek Brzózka)
• 20 lipca – Rabka (Agnieszka Szulim i Radek Brzózka)
• 27 lipca – Gostynin (Agnieszka Szulim i Radek Brzózka)
• 31 lipca – Szczucin (Iwona Schymalla i Paweł Pochwała)
• 3 sierpnia – Białystok (Iwona Schymalla i Paweł Pochwała)
• 5 sierpnia – Rzeszów (Paulina Chylewska i Marek Zając)
• 28 sierpnia – Zabrze (Iwona Schymalla i Marek Zając)

Zrealizowane wyjazdowe wydania „Kawy czy herbaty?” w wiosennej ramówce:
• 22 maja – Iława (Iwona Schymalla i Paweł Pochwała)
• 29 maja – Dąbrowa Górnicza (Paulina Chylewska i Marek Zając)
• 8 czerwca – Żyrardów (Iwona Schymalla i Paweł Pochwała)
• 19 czerwca – Jarosław (Paulina Chylewska i Marek Zając)