• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Rusza pierwszy w Polsce „Internetowy Teatr TVP dla szkół”

14:10, 25.10.2012
Rusza pierwszy w Polsce „Internetowy Teatr TVP dla szkół” 29 października br. o godz. 10.00 w ponad 100 szkołach podstawowych Telewizja Polska zainauguruje projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Po raz pierwszy przez internet, w sposób kodowany, uczniowie będą mogli obejrzeć spektakl teatralny na żywo. Tym razem będzie to transmisja z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w reż. Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.

29 października br. o godz. 10.00 w ponad 100 szkołach podstawowych Telewizja Polska zainauguruje projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Po raz pierwszy przez internet, w sposób kodowany, uczniowie będą mogli obejrzeć spektakl teatralny na żywo. Tym razem będzie to transmisja z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w reż. Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.


Podziel się:   Więcej
Szkoły, które wezmą udział w tym przedsięwzięciu, zostały wytypowane przez oddziały terenowe TVP. Warunkiem była ich lokalizacja – małe miejscowości, oraz dostęp do szerokopasmowego internetu.

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” to kolejna inicjatywa Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych. Dzięki przychylności dyrektora Teatru im. J. Słowackiego – Krzysztofa Orzechowskiego i całego zespołu twórców, co najmniej kilkanaście tysięcy uczniów z miejscowości często znacznie oddalonych od placówek teatralnych, ma szansę obejrzenia na żywo słynnego spektaklu. Telewizja Polska traktuje to przedsięwzięcie nie tylko jako wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, ale także jako ważny element edukacji artystycznej i sposób na tworzenie nawyku korzystania z życia kulturalnego. Internetowy Teatr TVP dla szkół doskonale wpisuje się w misyjną działalność TVP i jest kontynuacją emisji spektakli teatralnych na żywo na antenie TVP1.

Centrum Informacji TVP