• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Sylwester z Dwójką – Radość Muzyki!”, Wrocław 2011

13:16, 05.12.2011
„Sylwester z Dwójką – Radość Muzyki!”, Wrocław 2011 Kayah, Zakopower, Brodka, T.Love, Vavamuffin, Dub Pistols – to tylko niektóre gwiazdy tegorocznego Sylwestera TVP2 i Miasta Wrocław. W tym roku proponujemy wyjątkowe połączenie różnych gatunków muzycznych, gwarantujące doskonałą sylwestrową zabawę. Gospodarzami wieczoru będą Grażyna Torbicka i Hubert Urbański. Transmisja koncertu w telewizyjnej Dwójce rozpocznie się o godz. 21.00.

Kayah, Zakopower, Brodka, T.Love, Vavamuffin, Dub Pistols – to tylko niektóre gwiazdy tegorocznego Sylwestera TVP2 i Miasta Wrocław. W tym roku proponujemy wyjątkowe połączenie różnych gatunków muzycznych, gwarantujące doskonałą sylwestrową zabawę. Gospodarzami wieczoru będą Grażyna Torbicka i Hubert Urbański. Transmisja koncertu w telewizyjnej Dwójce rozpocznie się o godz. 21.00.


Podziel się:   Więcej
Element scenografii
Energetyczne rytmy i dużo dobrej muzyki na żywo. Telewizyjna Dwójka i Miasto Wrocław po raz kolejny zapraszają na wyjątkową imprezę sylwestrową. Obok polskich artystów wystąpią zespoły z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Kraju Basków.

„Podczas sylwestrowej nocy na wrocławskim rynku chcielibyśmy skoncentrować się na szczerej radości płynącej z muzyki, jej wykonywania na żywo, bez playbacku, sięgania do jej źródeł i przekraczania granic kulturowych i stylistycznych. Publiczność potrzebuje kontaktu z żywą muzyką” - mówi Konrad Imiela, reżyser sylwestrowego koncertu, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Na wrocławskim rynku wystąpi więc Kayah, która z cygańską kapelą wykona największe przeboje z płyty „Kayah i Bregović”. Na scenie zobaczymy również zespół Zakopower, który z powodzeniem połączy muzykę góralską z popowym, nowoczesnym brzmieniem. Artyści Teatru Muzycznego Capitol sięgną do hipisowskich źródeł pozytywnej energii we fragmentach musicalu „Hair”, a folkowa R.U.T.A. zagra w towarzystwie muzyków ukraińskich i baskijskich. Swoje największe przeboje zaśpiewają Brodka, T.Love, Lech Janerka i Urszula Dudziak, a zespół IncarNations wystąpi z nową, akustyczną wersją hitu „Daj mi tę noc“.
Element scenografii
Noc sylwestrowa to eksplozja zabawy i radości powitania Nowego Roku. Nie zabraknie gwiazd, które gorącymi rytmami rozgrzeją tłum zgromadzony na wrocławskim rynku i widzów telewizyjnej Dwójki. Bałkański taneczny nastrój wprowadzi zespół Las Balkanieras.

W słoneczny klimat reggae i soul’u przeniosą nas senegalski muzyk Pako Sarr i warszawska grupa Vavamuffin. W podobnym charakterze zagra londyńska formacja Dub Pistols, która umiejętnie łączy reggae, dub i dancehall. Baskijski zespół Oreka Tx zaznaczy kulturalną współpracę Wrocławia i San Sebastian jako Europejskich Stolic Kultury 2016.

„Sylwestrowa północ to metaforyczne spotkanie Starego z Nowym” – mówi reżyser koncertu, Konrad Imiela. Brzmienia starych, ludowych instrumentów spotkają się w utworach L.U.C.–a z nowoczesną hip-hopową elektroniką. Nowy Rok przywita diva scen operowych Alicja Węgorzewska. Na koncercie nie zabraknie oczywiście finalisty muzycznego show Dwójki, „The Voice of Poland. Najlepszy głos“.

Reżyserem widowiska jest Konrad Imiela, a reżyserem transmisji telewizyjnej Konrad Smuga. W układach choreograficznych autorstwa Jacka Gębury zobaczymy tancerzy Teatru Muzycznego Capitol. Obok Grażyny Torbickiej i Huberta Urbańskiego na scenie pojawią się także Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak.

Zabawa na Rynku rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do ok. 1.30. Transmisja telewizyjna w TVP2 rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do godz. 1.00.
Element scenografii
Scenografia Sylwestra to kreatywne zderzenie nowoczesności i tradycji, folkloru i techniki multimedialnej. Scena o powierzchni 400 metrów kw., uzupełniona o wybieg, zostanie specjalnie dopasowana do występów zespołów na żywo: dwie ogromne kieszenie sceniczne o powierzchni 300 metrów kw. zmieszczą ekipę obsługi technicznej i zapewnią sprawną zmianę backline’u. Szczelnie obudowana scena utrzyma temperaturę nawet kilkunastu stopni, co pozwoli muzykom grać na żywo. Autorem projektu jest Radek Dębniak, scenograf znany m.in. z wielu wrocławskich spektakli w Operze Dolnośląskiej oraz autor scenografii koncertu „Tu Warszawa”, inaugurującego polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej.

Podczas koncertu muzyce towarzyszyć będą animacje wideo utrzymane w stylistyce łączenia przeciwieństw (realizm i abstrakcja, technika i plastyka tradycyjna) – przygotowane dla każdego wykonawcy tak, by podkreślić specyfikę i charakter jego muzyki. Będą one wyświetlane na wielkich ekranach ledowych. Wizualizacje przygotowuje wrocławski grafik i animator, Jacek Szleszyński.