„Wielki Test. Mistrzowie uśmiechu” w Jedynce

Marcin Miller, Andrzej Krzywy, Jerzy Engel, Bogdan Kalus, Katarzyna Ankudowicz i inni znakomicie goście już w najbliższą środę będą rozwiązywać „Wielki Test. Mistrzowie uśmiechu”. Zapraszamy do Jedynki 24 stycznia o godz. 20:25!

Wielki Test. Mistrzowie uśmiechu. antena tvp1 Środa, 24 stycznia, godz. 20:25
Kto i w jaki sposób rozśmieszał nas przez ostatnie sto lat komentując satyrycznie polską rzeczywistość? W Wielkim Teście z historii kabaretu przypomniani zostaną mistrzowie uśmiechu i ich niezapomniane, legendarne żarty. Wśród ikon polskiej sceny kabaretowej będzie mowa m.in. o Kabarecie Starszych Panów, Dudek, Tey, Pod Egidą, Kabarecie Olgi Lipińskiej i Kabarecie Moralnego Niepokoju. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

„Wielki Test. Mistrzowie uśmiechu” poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

„Wielki Test.Mistrzowie uśmiechu”. Środa, 24 stycznia, godz. 20:25. TVP1.

Polski Justin Bieber w „The Voice Kids”

Gdy tylko na scenie „The Voice Kids” pojawi się czternastoletni Tomek Gregorczyk niejednej dziewczynie mocniej zabije serce. Choć ten uczestnik nie zaśpiewał jeszcze z Usherem, to i tak ma dużo wspólnego z kanadyjskim piosenkarzem. Jego styl, zarówno muzyczny, jak i modowy niewątpliwie przypomina Biebera. Porównań będzie więc Tomkowi trudno uniknąć… ale może nie o to chodzi? Zapraszamy do Dwójki w sobotę, 20 stycznia, o godz. 20:05!

"The Voice Kids" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Sobota, 20 stycznia, godz. 20:05
Czternastoletni Tomek, podobnie jak Justin Bieber, pierwsze muzyczne kroki stawiał w wieku kilku lat. Od 2007 roku jest członkiem stowarzyszenia „Viva la Musica”, gdzie rozwija swoje umiejętności wokalne i taneczne. Choć nie został odkryty przez YouTube, to video z jego udziałem możemy obejrzeć w serwisie. 

Jak sam przyznaje, muzyka to jego największa pasja. -Potrzebuję tego do życia, muszę trenować i występować. Uważam, że to się nigdy nie zmieni - zaznacza. Zapytany o to, gdzie widzi siebie za 10 lat, bez wahania odpowiada, że na scenie. -Nie muszę być bardzo sławny, po prostu kocham śpiewać - dodaje. 

Poza śpiewaniem, uwielbia język angielski, dlatego, by szlifować brytyjski akcent, zdecydował się wyruszyć w samodzielną podróż na Wyspy. To rozśpiewany włóczykij, który nie boi się wyzwań. Udział w programie „The Voice Kids” dał mu energetycznego kopa. -Poczułem, że to jest mój moment. Odwrócenie się pierwszego fotela, to było docenienie ciężkiej pracy, jaką włożyłem w przygotowania - przyznaje. W najbliższym odcinku „The Voice Kids” Tomek urządzi mały koncert i podgrzeje atmosferę w studio piosenką „Love Yourself” Justina Biebera. Zachwytom nie będzie końca, a walka o tego młodego wokalistę będzie niezwykle zacięta. 

 „The Voice Kids” to wyjątkowy muzyczny talent-show dla młodych wykonawców w wieku 8-15 lat, który odniósł spektakularny sukces na całym świecie. W pierwszej edycji programu w fotelach trenerskich zasiadają Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.

„The Voice Kids”. Sobota, 20 stycznia, godz. 20:05. TVP2.


Premiera „Triumfu czasu i rozczarowania” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego

Już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia, o godz. 14:25 TVP Kultura pokaże widowisko teatralne „Triumf czasu i rozczarowania” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, zarejestrowane podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Operowego w Aix-en-Provence. Zapraszamy!

"Triumf czasu i rozczarowania" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura Niedziela, 21 stycznia, godz. 14:25
Letni Festival d’Aix-en-Provence odbywa się co roku na południu Francji i słynie z przedstawień operowych oraz koncertów symfonicznych. W 2015 roku dyrekcja festiwalu ogłosiła, że chce wystawić oratorium Georga Friedricha Haendla „Il Trionfo del Tempo e del Disinganno” i zaprasza do współpracy polskiego reżysera - Krzysztofa Warlikowskiego.

„Il Trionfo del Tempo e del Disinganno”, czyli „Triumf czasu i rozczarowania”, jest pierwszym oratorium Georga Friedricha Haendla, który napisał je w 1707 roku podczas swojego pobytu w Rzymie. Kardynał Benedetto Pamphili stworzył libretto: alegoryczną przypowieść o wyższości piękna duchowego nad cielesnym i porzuceniu doczesnych przyjemności na rzecz wyższych wartości. Występują w niej cztery postacie: Bellezza – Piękno, Piacere – Przyjemność, Tempo - Czas oraz Disinganno – Rozczarowanie.

Krzysztof Warlikowski wpisał tę przypowieść we współczesne realia, a postaciom nadał ludzki wymiar, czego efektem była niezwykła i zaskakująca inscenizacja. Do obsady oratorium zaangażowano znakomitych śpiewaków, jak Franco Fagioli, Sara Mingardo i Michael Spyres oraz gwiazdę francuskiej opery Sabine Devieilhe. Artystom towarzyszyła orkiestra Le Concert d'Astrée pod dyrekcją Emmanuelle Haim.

„Triumf czasu i rozczarowania”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 14:25. TVP Kultura.

Czy Mistrzostwa Świata przyniosą sukces biało-czerwonych?

Trwają Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2018. Prognozy pogody nie są optymistyczne, ale organizatorzy są przygotowani na wszelkie ewentualności. Transmisje w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Stefan Hula podczas kwalifikacji PŚ w Wiśle. antena tvp1 19 - 21 stycznia
W historii MŚ w lotach jeszcze się nie zdarzyło, by odwołano z powodu warunków atmosferycznych konkurs indywidualny, choć cztery lata temu w Harrachovie nie odbyła się rywalizacja drużynowa.

Stefan Horngacher do konkursu indywidualnego MŚ wybrał Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Stefana Hulę. Jednym z faworytów wydaje się być Stoch, który w swojej karierze wygrał już niemal wszystko. Jest podwójnym mistrzem olimpijskim z Soczi (2014), mistrzem świata (2013), dwukrotnym triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni i zdobywcą Kryształowej Kuli (2013/14). Za to nigdy nie stanął jeszcze na podium mistrzostw świata w lotach.

PLAN TRANSMISJI:
Sobota – 19 stycznia
16:00 – III i IV seria konkursu indywidualnego (TVP1, TVP Sport, aplikacja i SPORT.TVP.PL)

Niedziela – 20 stycznia
16:00 – konkurs drużynowy (TVP1, TVP Sport, aplikacja i SPORT.TVP.PL)


Artur Żmijewski w premierowej „Niedzieli z…”

Tym razem w studio „Niedzieli z…” spotkają się Danuta Stenka, Lucyna Kobierzycka, Tomasz Kot, Wojciech Wójcik, Piotr Trzaskalski, Paweł Maślona i Marek Krupiński. Bohaterem odcinka będzie znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Artur Żmijewski. Zapraszamy do TVP Kultura w niedzielę, 21 stycznia, o godz. 17:15.

Artur Żmijewski fot: Jan Bogacz/TVP antena tvpkultura Niedziela, 21 stycznia, godz. 17:15
Bohaterem Niedzieli z... jest aktor, który od lat cieszy ogromną sympatią i niegasnącą popularnością wśród widzów - Artur Żmijewski. Z Agnieszką Szydłowską oraz zaproszonymi gośćmi będzie rozmawiał o studiach w szkole teatralnej, o współpracy ze Zbigniewem Zapasiewiczem, Tadeuszem Łomnickim, Joanną Szczepkowską i Gustawem Holoubkiem, grze w filmie oraz teatrze, spełnionych marzeniach i niesieniu pomocy potrzebującym.

Po rozmowie w studio, o godz. 18:10, zapraszamy na wielokrotnie nagradzany film Andrzeja Wajdy – „Katyń”. Początek drugiej wojny światowej. Po inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę spada kolejny cios - 17 września 1939 roku na wschodnie ziemie Rzeczpospolitej wkraczają oddziały armii radzieckiej. Wszyscy znajdujący się tam polscy oficerowie trafiają do sowieckiej niewoli…

„Niedziela z... Arturem Żmijewskim”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 17:15.

Trwa nabór do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji

Telewizja Polska przypomina, że trwa nabór do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W marcu 2018 podczas Koncertu Krajowych Eliminacji zostanie wybrany reprezentant Polski na finałowy konkurs, który odbędzie się 12 maja 2018 w Lizbonie. Zgłoś się już teraz!

Trwa nabór do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizjiantena tvp
W Krajowych Eliminacjach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji może wziąć udział każdy artysta powyżej 16 roku życia. Autor oraz wykonawca piosenki nie muszą posiadać polskiego obywatelstwa. Wykonawca powinien zgłosić premierowy utwór, który trwa nie dłużej niż 3 minuty oraz nie został wyemitowany na łamach anten radiowych i telewizyjnych, a także nie został wykonany publicznie (chociażby w wersji „demo”) przed 1 września 2017.

Termin zgłaszania kompozycji upływa 1 lutego 2018. Piosenka może być przygotowana w dowolnym języku. Koncert Krajowych Eliminacji odbędzie się w marcu tego roku.

Spośród piosenek zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji, telewidzowie oraz jury wspólnie wybiorą zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę podczas finału 63. Konkursu Eurowizji w Lizbonie. Portugalia miano gospodarza finału zawdzięcza Salvadorowi Sobralowi, którego utwór „Amar pelos dois” okazał się bezkonkurencyjny podczas organizowanego w Kijowie finału Eurowizji 2017.

Eurowizja to corocznie organizowana od 1956 roku europejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Jest to widowisko telewizyjne z udziałem publiczności, w którym reprezentant każdego kraju uczestniczącego wykonuje na żywo swój utwór połączony z prezentacją sceniczną. O zwycięstwie decydują głosy przyznawane przez profesjonalne jury oraz telewidzów z kraju każdego uczestnika. Regulamin konkursu jest dostępny na eurowizja.tvp.pl

Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się w dniach 8, 10 i 12 maja 2018 w malowniczo położonej sali koncertowej Altice Arena.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest najpopularniejszym i najdłużej trwającym programem telewizyjnym na świecie. Każdy finał Eurowizji ogląda nawet 600 milionów widzów!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 w Telewizji Polskiej

200 godzin transmisji z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 już za trzy tygodnie w TVP1 i TVP2! Wszystkie występy Polaków i finały wszystkich konkurencji widzowie Telewizji Polskiej będą mogli zobaczyć na antenach otwartych.

Igrzyska Olimpijskie w TVP antena tvp 9 - 25 lutego
Obsługa igrzysk to jeden z przykładów wypełniania przez TVP misji nadawcy publicznego. Po raz kolejny widzowie będą mogli oglądać zmagania najlepszych sportowców świata za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Co najistotniejsze, wszystkie najważniejsze momenty igrzysk – ceremonie otwarcia i zamknięcia, starty Polaków oraz finały wszystkich konkurencji będzie można zobaczyć na żywo na antenach otwartych – w Jedynce i Dwójce. W sumie 200 godzin transmisji, a kolejne 50 godzin to studia, podsumowania i programy dodatkowe. Widzowie TVP zobaczą o 70 godzin więcej, niż podczas igrzysk cztery lata temu w Soczi.

Bez wątpienia kibiców zimowych sportów najbardziej interesuje rywalizacja skoczków narciarskich. Po raz pierwszy w Polsce TVP1 pokaże nie tylko kwalifikacje i konkursy (dwa indywidualne i jeden drużynowy) w rywalizacji mężczyzn, lecz także wszystkie serie treningowe. Z uwagi na chęć pokazania widzom przygotowań naszych skoczków transmisje z igrzysk rozpoczną się dzień przed ceremonią otwarcia, czyli 8 lutego (treningi i kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej). TVP będzie towarzyszyć skoczkom 24 godziny na dobę.

Początek dnia olimpijskiego w TVP1 i TVP2 (które często będą transmitować igrzyska jednocześnie) nastąpi tuż po północy, ze względu na różnicę czasu z Koreą Południową. Relacje z zawodów potrwają nawet do godziny 16:00. Później czas na programy: „Halo, tu PjongCzang” (TVP1 ok. godz. 16.20), „Skrót wydarzeń” (TVP1, ok. godz. 16:30) i „Dzień na igrzyskach”, w którym zostaną pokazane najważniejsze momenty dnia (TVP1 tuż przed „Wiadomościami” o godz. 19:30).

Telewizja Polska pokaże igrzyska również w sieci. Każdy użytkownik polskiego internetu będzie mógł oglądać zmagania sportowców w Korei Południowej zarówno w domu, jak i poza nim. Na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport zostanie pokazanych po kilkanaście godzin transmisji dziennie. Ale to nie wszystko! Kulisy rywalizacji, niesamowite wyczyny sportowców, rozemocjonowanych komentatorów i wszystko to, czego nie będzie można zobaczyć w telewizyjnych transmisjach, będzie można znaleźć także na kanałach społecznościowych TVP Sport. Do PjongCzang wyruszy bowiem specjalna ekipa, która będzie tworzyć treści dedykowane właśnie użytkownikom Facebooka, Twittera i strony sport.tvp.pl. Zapraszamy! Niezwykłe sportowe emocje gwarantowne!

„Drogi wolności” – nowy serial Telewizji Polskiej już jesienią!

W rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości TVP przygotowuje wyjątkową produkcję. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych oraz miłość, żądza, zdrada i honor. „Drogi wolności” widzowie TVP będą mogli oglądać już jesienią.

Julia Rosnowska fot: Jan Bogacz/TVPantena tvp
„Drogi wolności” to historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala). Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku. Ważnym elementem będzie także ukazanie roli nowinek technicznych, które miały wpływ na codzienność Polaków.

Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku, a tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania. Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu, w którym nie zabraknie informacji m.in. o: Pokoju Brzeskim, odzyskaniu niepodległości, Powstaniu Wielkopolskim, powstaniu rządu Paderewskiego, początkach wojny polsko-bolszewickiej, podpisaniu Traktatu Wersalskiego, Bitwie Warszawskiej, przegranym plebiscycie na Warmii i Mazurach, Powstaniu Śląskim, uchwaleniu konstytucji marcowej, prawach wyborczych dla kobiet, Powstaniu Krakowskim, a także zamachu majowym.

Widzowie w serialu zobaczą także m.in. Annę Polony (w roli Emilii Biernackiej), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kunę (Janina Biernacka), Michalinę Olszańską (Ester Holtorp) oraz wielu aktorów młodego pokolenia.

Pomysłodawcą serialu jest Stanisław Krzemiński, reżyserem Maciej Migas, a za scenariusz odpowiada Joanna Wojtowicz. Serial emitowany będzie w Jedynce już jesienią br.

Filmy w Jedynce

Robert Więckiewicz przenosi się do Sandomierza, Mel Gibson buntuje się przeciwko okrutnemu kapitanowi, Pierce Brosnan przyjeżdża do Rosji, a Howard Terrence ucieka z więzienia. Zapraszamy do Jedynki na wieczory z dobrym kinem.

"Ziarno prawdy" fot: materiały promocyjne antena tvp1 19 - 22 stycznia
Weekendowy Hit Jedynki – „Bunt na Bounty”. Piątek, 19 stycznia, godz. 21:25. TVP1.
Załoga angielskiego statku "Bounty" buntuje się przeciwko okrutnemu kapitanowi Williamowi Blightowi (Anthony Hopkins). Marynarze pod wodzą porucznika Fletchera Christiana (Mel Gibson) zostają na jednej z wysp wśród Polinezyjczyków, a kapitan z kilkoma oficerami odpływa z wyspy szalupą.

Hit na sobotę – „Goldeneye”. Sobota, 20 stycznia, godz. 20:15. TVP1.
Generał Arkady Orumow (Gottfried John) i pilotka Xenia (Famke Jannssen) wykradają z syberyjskiego centrum kosmicznego narzędzia przeznaczone do kierowania systemem GoldenEye. Kiedy wychodzi na jaw, że świadkiem całej akcji była Natalia (Izabella Scorupco), na kobietę zostaje wydany wyrok śmierci. Tymczasem do Rosji przyjeżdża James Bond (Pierce Brosnan).

„Agent XXL”. Sobota, 20 stycznia, godz. 22:30. TVP1.
Groźny przestępca Lester Vesco (Howard Terrence) ucieka z więzienia. Do poszukiwań zbiega zostaje wyznaczony agent do zadań specjalnych Malcolm Turner (Martin Lawrence). Będzie działać „pod przykrywką” jako… kobieta.

Zakochana Jedynka – „Nie mów do mnie dziadku”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 21:10. TVP1.
Werner (Steffen Groth) ma 45 lat i duże powodzenie u kobiet. Pewnego dnia jego dorosła córka podrzuca mu pod opiekę swoje dziecko. Werner przyjmuje to z niezadowoleniem, za nic nie chce przyznać, że jest dziadkiem.

„Królowa”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 22:50. TVP1.
Kiedy pojawia się informacja o śmierci Księżnej Diany (Laurence Burg), Królowa Elżbieta II (Helen Mirren) ukryta wraz ze swoją rodziną za ścianami Zamku Balmoral, próbuje zrozumieć reakcje ludzi na to wydarzenie.

„Ziarno prawdy”. Poniedziałek, 22 stycznia, godz. 22:10. TVP1.
Wiosna 2013 roku. Prokurator Teodor Szacki (Robert Więckiewicz) nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Chce zacząć nowe życie, ale dość szybko spotyka go rozczarowanie.

Filmy w Dwójce

Sylvester Stallone nie chce stracić formy, Judi Dench postanawia odnaleźć syna, Géraldine Nakache przyjmuje oświadczyny Pascala Demolona, a Grzegorz Heromiński zakochuje się w Katarzynie Śmiechowicz. Zapraszamy do Dwójki na dobre filmy.

"Tajemnica Filomeny" fot: materiały promocyjne antena tvp2 19 - 25 stycznia
„U Pana Boga za miedzą”. Piątek, 19 stycznia, godz. 20:45. TVP2.
Staszek Niemotko (Grzegorz Heromiński) po 20 latach wraca z USA jako bogacz. Postanawia osiąść w Królowym Moście i znaleźć kandydatkę na żonę. Jego wybranką zostaje kasjerka miejscowego banku – Ludmiła (Katarzyna Śmiechowicz). Plany niestety nieco się komplikują.

„Eks mojego życia”. Piątek, 19 stycznia, godz. 22:50. TVP2.
Ariane (Géraldine Nakache), młoda i zdolna skrzypaczka, przyjmuje oświadczyny szefa orkiestry, zakochanego w niej bez pamięci Christena (Pascal Demolon). Na drodze do ich szczęścia stoi tylko jedna przeszkoda: w świetle prawa dziewczyna jest nadal mężatką…

„Rocky Balboa”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 20:10. TVP2.
Bokser wszechczasów - Rocky Balboa (Sylvester Stallone) ma już 50 lat i utrzymuje się z prowadzenia restauracji. Nie chce stracić formy, dlatego też bierze udział w mało znaczących walkach bokserskich. Kiedy wyzwanie rzuca mu aktualny mistrz świata w boksie Mason Dixon (Antonio Tarver), Rocky decyduje się je przyjąć…

Kino bez granic – „Tajemnica Filomeny”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 22:00. TVP2.
Philomena Lee (Judi Dench) jest skromną, religijną irlandzką emerytką, która w latach 50., jako młoda niezamężna dziewczyna, zaszła w ciążę. Rodzina oddała ją jako zhańbioną do zakonu, gdzie urodziła dziecko, które zakonnice przekazały wbrew jej woli do adopcji. W 50. urodziny syna kobieta postanawia go odnaleźć.

Kino relaks – „Sekrety i grzeszki”. Środa, 24 stycznia, godz. 22:25. TVP2.
Rony (Vince Vaughn) widzi żonę swojego najlepszego kumpla Nicka (Kevin James) która całuje się z innym facetem. Postanawia wyjaśnić sprawę. Rozpoczyna prywatne śledztwo, w trakcie którego odkrywa, że Nick również ma swoje małe sekrety…

„W kręgu miłości”. Czwartek, 25 stycznia, godz. 21:55. TVP2.
Elise (Veerle Baetens) i Didier (Johan Heldenbergh) żyją od siedmiu lat w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle (Nell Cattrysse) zapada na ciężką chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie rodziców poddane zostaje próbie.

Filmy w TVP Kultura

Meryl Streep musi zaopiekować się Shirley MacLaine, Mirjana Karanović prowadzi wygodne i szczęśliwe życie, Freida Pinto zakochuje się w Rizu Ahmedzie, a John Collin wysyła Nastassjaę Kinski do pałacu. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Anatomia zła" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 19 - 25 stycznia
Na wschód od Hollywood – „Dobra żona”. Piątek, 19 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Powojenna Serbia. Milena (Mirjana Karanović) jest kobietą w średnim wieku, żoną i matką, żyjącą wygodnie w ekskluzywnej dzielnicy Belgradu. Razem z mężem prowadzą beztroskie życie. Pewnego dnia wszystko zaczyna się zmieniać…

Bilet do kina – „Trishna. Pragnienie miłości”. Sobota, 20 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Piękna Triszna (Freida Pinto) z małej hinduskiej wsi poznaje przystojnego i bogatego Jaya Singha (Riz Ahmed). Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci. Z czasem okazuje się, że dzieli ich więcej, niż mogło wydawać się na początku…

Panorama kina polskiego – „Anatomia zła”. Niedziela, 21 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Lulek (Krzysztof Stroiński), płatny zabójca pracujący dla gangsterów, zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. W zamian, na polecenie prokuratora, który kilka lat wcześniej go zamknął, ma „sprzątnąć” komendanta Centralnego Biura Śledczego.

Lekkie obyczaje – „Pocztówki znad krawędzi”. Wtorek, 23 stycznia, godz. 22:05. TVP Kultura.
Drugorzędna aktorka Suzanne Vale (Meryl Streep), żyje w cieniu swojej matki, hollywoodzkiej gwiazdy Doris Mann (Shirley MacLaine). Wiedząc, że Suzanne ma problemy z narkotykami, producent uzależnia powierzenie jej kolejnej roli od sprawowania nad nią opieki przez kogoś odpowiedniego. Kiedy kobiety postanawiają zamieszkać razem, okazuje się, że Doris jest alkoholiczką.

Wieczór kinomana – „Tess”. Środa, 24 stycznia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Ubogi wiejski woźnica John Durbeyfield (John Collin) dowiaduje się, że być może jest potomkiem pewnej bogatej rodziny. Zmusza swoją najstarszą córkę, szesnastoletnią Tess (Nastassja Kinski), by udała się do pałacu rzekomych krewnych.

Czwartkowy klub filmowy – „Jak utopić doktora Mraczka”. Czwartek, 25 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Rodzinie praskich wodników grozi niebezpieczeństwo - mogą ulec zagładzie przez wysuszenie. Wszystko przez nakaz opuszczenia zawilgoconej willi położnej nad rzeką i konieczność przeniesienia się do budynku z centralnym ogrzewaniem.

Nowe aplikacje TVP VOD

Telewizja Polska udostępniła bezpłatne aplikacje TVP VOD na tablety, smartfony i smart TV. Dzięki nim można zyskać wygodny, łatwy dostęp do seriali, filmów i programów telewizji publicznej. Zapraszamy do korzystania!

Nowe aplikacje TVP VODantena tvp
W aplikacjach TVP VOD dostępne są aktualne pozycje programowe TVP, koncerty, gale, spektakle teatralne oraz telewizyjne archiwalia. Najnowsze udogodnienia pozwalają oglądać kanały nadające „na żywo” dając szybki dostęp do bieżących informacji z kraju i świata.

Dzięki nowej aplikacji TVP VOD internauci mają dostęp do bogatej biblioteki cyfrowej, mogą oglądać najnowsze odcinki swoich ulubionych seriali - „Korony Królów”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Na Sygnale”, „Klanu” czy „rodzinki.pl”, wyszukiwać ulubione tytuły i oglądać je w dowolnym momencie. Ponadto „na żywo” mogą oglądać TVP INFO, TVP3, TVP Parlament i TVP Polonia.

Aplikacja TVP VOD jest dostępna na urządzeniach z systemem Android, Android TV i iOS - Apple. Zapraszamy do korzystania!