Intrygi, flirty i burze namiętności w Teatrze Telewizji

Katarzyna Gniewkowska jako pani Dobrójska, Jan Englert jako Radost, Patrycja Soliman w roli Anieli, Kamilla Baar-Kochańska jako Klara, Marcin Hycnar w roli Gustawa oraz Grzegorz Małecki jako Albin to zapowiedź znakomitej rozrywki! Na najbliższy poniedziałek, 27 marca, Jedynka przygotowała premierę „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Zapraszamy do Teatru Telewizji!

"Śluby panieńskie" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 27 marca, godz. 20:30
Radost, podstarzały birbant, przyjeżdża wraz ze swoim bratankiem Gustawem do majątku pani Dobrójskiej, mieszkającej z córką Anielą i siostrzenicą Klarą. Pragnie ożenić młodego człowieka z córką gospodyni. Okazuje się, że zarówno Aniela jak i Gustaw nie marzą o małżeństwie. Także jej kuzynka Klara, która nie wierzy w stałość męskich uczuć, odrzuca zaloty nieporadnego Albina. Panny składają uroczystą przysięgę „nigdy nie być żoną”.

Gdy fircykowaty Gucio, jako wytrawny uwodziciel, dowiaduje się, że Aniela go nie chce, mimo podrażnionej męskiej ambicji postanawia przekonać do siebie pannę, a w intrygę wciąga nieszczęśliwie zakochanego Albina. Antymęski spisek słabnie na dobre, gdy zaczyna działać obustronny „magnetyzm serca”.

Kobiety się buntują, mężczyźni zaczynają podchody, młodym sekundują dojrzali, z nostalgią wracając do swoich niespełnionych namiętności. Konfrontacje między bohaterami bawią i śmieszą, a wszystko toczy się w pięknym rytmie i melodii wiersza. W spektaklu toczą się miłosne gry, wciągające i dwuznaczne.

„Śluby panieńskie” to przedstawienie idealnie dopracowane pod względem reżyserii, a aktorzy tworzą doskonałe i niezapomniane kreacje. W spektaklu wystąpią m.in. Katarzyna Gniewkowska (pani Dobrójska), Jan Englert (Radost), Patrycja Soliman (Aniela), Kamilla Baar-Kochańska (Klara), Marcin Hycnar (Gustaw) oraz Grzegorz Małecki (Albin). Scenografia Barbary Hanickiej łączy sielski krajobraz z nowoczesnością, a muzyka Leszka Możdżera nadaje im refleksyjności.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.)

Teatr Telewizji - „Śluby panieńskie”. Poniedziałek, 27 marca, godz. 20:30. TVP1 i na stronie teatrtelewizji.tvp.pl

„Narodziny Fryderyka Demuth”

W najbliższą niedzielę, w Studiu Teatralnym Dwójki, premierowy spektakl Macieja Wojtyszki. Autor, a zarazem reżyser, z właściwą sobie erudycją i finezją tworzy kolejny ciekawy i poruszający spektakl, w którym stawia na nowo odwieczne pytania o hierarchię ważności spraw i wartości. Zapraszamy do Dwójki w niedzielę, 26 marca, o godz. 23:10.

"Narodziny Fryderyka Demuth" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Niedziela, 26 marca, godz. 23:10
Maciej Wojtyszko, autor cenionych sztuk teatralnych opartych na biografiach wybitnych postaci historycznych, tym razem postanowił pokazać frapujący i mało znany przypadek z biografii Karola Marksa i Fryderyka Engelsa.

Sztuka opowiada o okresie, w którym Marks (Marcin Sianko) z rodziną przenosi się do Londynu i przy pomocy Engelsa (Grzegorz Mielczarek) zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Przy okazji na jaw wychodzi pewien starannie ukrywany sekret...

W spektaklu zobaczymy Karolinę Kamińską (Helena Demuth), Dominikę Bednarczyk (Jenny von Westphalen), Marcina Sianko (Karol Marks), Grzegorza Mielczarka (Fryderyk Engels) i Krzysztofa Piątkowskiego (Wilhelm Liebknecht).

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.).

Studio Teatralne Dwójki - „Narodziny Fryderyka Demuth”. Niedziela, 26 marca, godz. 23:10. TVP2.

Stoch vs Kraft: Wielki finał w Planicy!

Tylko trzy konkursy pozostały do końca sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas zawodów w Planicy Kamil Stoch stoczy zaciętą walkę ze Stefanem Kraftem o końcowy triumf. Emocji na pewno nie zabraknie! Zapraszamy do Jedynki!

Kamil Stoch antena tvp1 Piiątek - niedziela, 24 - 26
Pierwszy konkurs (indywidualny) rozpocznie się 24 marca (piątek) o godz. 14:50, drugi (drużynowy) – 25 marca (sobota) o 09:40, a trzeci (indywidualny) – 26 marca (niedziela) o godz. 09:50. Tego ostatniego dnia w Jedynce będzie można jeszcze zobaczyć trzy programy podsumowujące finał w Planicy, a w Sportowej Niedzieli (godz. 22:35) – ocenę całego sezonu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch, który wygrał ostatni konkurs w Vikersund, traci już tylko 31 punktów do prowadzącego Stefana Krafta. To oznacza, że cały czas ma szansę na końcowy triumf, podobnie jak i nasza reprezentacja – lider w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Zawody w Planicy komentować będą Włodzimierz Szaranowicz i Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a wśród jego gości znajdą się m.in. Apoloniusz Tajner i Adam Małysz, stały ekspert TVP Sport. Reporterem w Słowenii będzie Michał Regulski.

Plan transmisji
Piątek, 24 marca Konkurs indywidualny o godz. 14:50. TVP1.

Sobota, 25 marca
Konkurs drużynowy o godz. 09:40. TVP1.

Niedziela, 26 marca
Konkurs indywidualny o godz. 09:50. TVP1.

Podsumowanie o godz. 16:00, 18:25 i 22:15. TVP1.
Sportowa Niedziela: godz. 22:35. TVP1.

Zbrodnia kontra potęga umysłu w nowym serialu „Kontakt”

Szczególny dar głównego bohatera pomaga rozwiązywać zagadki tajemniczych zbrodni. Zapraszamy do Dwójki w sobotę, 25 marca, o godz. 22:55 na premierę francuskiego serialu kryminalnego - „Kontakt”.

"Kontakt" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Sobota, 25 marca, godz. 22:55
Thomas Adam (Thomas Jouannet) posiada niezwykły dar - dotykając przedmiotów jest w stanie zobaczyć osoby, zdarzenia czy sytuacje z nimi związane. Czasami rzeczy przechowują pamięć dramatycznych wydarzeń.

Przez 10 lat Thomas wykorzystywał swoje umiejętności, by pomagać w śledztwach FBI. Teraz wewnętrzny impuls nakazuje mu wrócić do rodzinnej Francji i chronić swojego brata, porucznika policji w Aix-en-Provence. Wspólnie prowadzą śledztwa usiłując jednocześnie rozwiązać tajemnicę zaginięcia siostry i śmierci swoich rodziców.

„Kontakt”. Soboty od 25 marca o godz. 22:55 w TVP2!

Najnowsze odcinki na vod.tvp.pl!

Starcie Tytanów w „Kocham Cię, Polsko”!

Anna Mucha, Andrzej Młynarczyk i Marcin Mroczek, czyli ekipa z „M jak miłość” vs Izabela Trojanowska, Anna Matysiak i Tomasz Stockinger, czyli reprezentanci „Klanu” rozegrają pojedynek Tytanów polskich seriali! Gościem muzycznym programu będzie Beata Kozidrak i zespół Bajm. Zapraszamy do Dwójki w sobotę, 25 marca, o godz. 20:05!

"Kocham Cię, Polsko!" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Sobota, 25 marca, godz. 20:05
Rodzina Lubiczów pod wodzą Tomasza Kammela ostro, ale z humorem walczyć będzie z drużyną Mostowiaków kierowaną przez Antka Królikowskiego. Oba klany będą konkurować w quizach, zgadywankach i zagadkach muzycznych. Zapraszamy do TVP2 na czwarty odcinek „Kocham Cię, Polsko” w sobotę o 20:05.

„Kocham Cię, Polsko” to rozrywkowe show, w którym dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), rywalizują ze sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Prowadzącą jest Barbara Kurdej-Szatan, laureatka trzech Telekamer.

„Kocham Cię, Polsko”. Sobota, 25 marca, godz. 20:05. TVP2.

Wszystkie odcinki są dostępne na vod.tvp.pl.
Więcej o programie na kochamciepolsko.tvp.pl


Przyjaciel do zadań specjalnych

Ona piękna, młoda i aktywna. On w podeszłym wieku, schorowany i samotny. Co się stanie, gdy ich losy się splotą? Fascynujące spotkania, ciekawi bohaterowie i zaskakujące sytuacje w nowym reality show „Przyjaciel do zadań specjalnych”. Zapraszamy do Jedynki w niedzielę, 26 marca, o godz. 16:15.

"Przyjaciel do zadań specjalnych" fot: materiały promocyjne antena tvp1 Niedziela, 26 marca, godz. 16:15
„Przyjaciel do zadań specjalnych” to intrygujący, pełen emocji program rozrywkowy. Świat ludzi starszych, niepełnosprawnych i samotnych oraz młodych, pełnych energii, których życie polega na sprawianiu sobie przyjemności. Jak będą wyglądać ich spotkania i czy zaprzyjaźnią się ze sobą? Bohaterowie otrzymają także zadanie specjalne, które wspólnie będą musieli wykonać.

W pierwszym odcinku widzowie poznają 93-letniego powstańca warszawskiego Pana Jerzego i Olę, której świat skupiony jest wokół imprez z przyjaciółmi. Czy są w stanie zaopiekować się sobą i co wyniknie z ich spotkania?

„Przyjaciel do zadań specjalnych”. Niedziela, 26 marca, godz. 16:15. TVP1.

Niedziela z Jackiem Braciakiem

Aktor teatralny i filmowy. Jak powtarza w wywiadach uwielbia swój zawód, ale uważa, że to zawód jak każdy inny, a aktorstwo to zwykła robota. Zapraszamy do TVP Kultura na „Niedzielę z…” Jackiem Braciakiem.

Jacek Braciak fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvpkultura Niedziela, 26 marca, godz. 17:15
W studio najbliższej „Niedzieli z…” Agnieszka Szydłowska spotka się z Jackiem Braciakiem oraz Agatą Kuleszą, Marcinem Dorocińskim, Władysławem Kowalskim, Cezarym Żakiem, Sławomirem Packiem i Michałem Szczerbcem.

Jacek Braciak urodził się w Drezdenku, wychował we wsi Rzekcin, ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich i trafił do Warszawskiej PWST. Na deskach teatralnych zadebiutował w 1991 roku. Od tamtej pory, aż do 2010 był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Grał między innymi w „Edim”, „Róży”, „Pod mocnym aniołem”, „Mistrzu”, „Drogówce” i „Wołyniu”.

Po rozmowie w studio zapraszamy na dwa filmy z udziałem bohatera „Niedzieli z…” - „Jasne błękitne okna” (godz. 18:10) i „Z odzysku” (godz. 19:55.

„Jasne błękitne okna”. Beata (Beata Kawka) podczas imprezy odbiera telefon. Krótka, ale pełna ciepła rozmowa z przyjaciółką z dzieciństwa, Sygitą (Joanną Brodzik), sprawia, że Beata postanawia odwiedzić rodzinne strony. Choć wizyta nie trwa długo, wracają wspomnienia…

„Z odzysku”. Współczesny Śląsk. Dziewiętnastoletni Wojtek (Antoni Pawlicki) od miesiąca pracuje w cementowni przy taśmie. Mieszka razem z Dziadkiem emerytem (Jerzy Trela) i Matką (Dorota Pomykała) w małym domku na peryferiach miasta. Wojtek jest zakochany w Ukraince Katji (Natalia Wdowina) samotnie wychowującej syna. Za wszelką cenę chce pomóc dziewczynie. Do pensji dorabia boksując się w nielegalnych walkach. Tam zauważa go Gazda (Jacek Braciak), który zatrudnia go w swojej agencji ochroniarskiej.

„Niedziela z… Jackiem Braciakiem”. Niedziela, 26 marca, godz. 17:15. TVP Kultura.

Filmy w Jedynce

Jennifer Lawrence i Josh Hutcherson dowiadują się o fali zamieszek, Sandra Bullock ratuje Petera Callaghan, Ben Affleck zakłada kostium superbohatera, a William H. Macy popada w kłopoty. Zapraszamy do Jedynki na wieczory z dobrym kinem!

"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" fot: materiały promocyjne antena tvp1 24 - 29 marca
Weekendowy Hit Jedynki – „Bitwa o Anzio”. Piątek, 24 marca, godz. 21:30. TVP1.
II wojna światowa, rok 1944. Amerykański korespondent wojenny, Dick Ennis (Robert Mitchum), przyłącza się do alianckich wojsk przygotowujących się do desantu morskiego w rejonie Anzio. Wbrew przewidywaniom alianci lądują na plaży bez przeszkód. Podejrzewając zasadzkę, generał wydaje nowe rozkazy.

Hit na sobotę – „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Sobota, 25 marca, godz. 21:25. TVP1.
Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) i Peeta Mellark (Josh Hutcherson) w trakcie obowiązkowego Tournee Zwycięzców dowiadują się o fali zamieszek. Okazuje się, że zwycięska para stanie przed kolejnym wyzwaniem.

„Ja cię kocham, a ty śpisz”. Sobota, 25 marca, godz. 23:55. TVP1.
Lucy (Sandra Bullock), sprzedawczyni biletów w metrze, przypadkowo ratuje życie Peterowi (Peter Callaghan). Mężczyzna w wyniku wypadku zapada w śpiączkę i trafia do szpitala. Tam dziewczyna poznaje rodziców mężczyzny, którzy biorą ją za narzeczoną syna.

„Daredevil”. Wtorek, 28 marca, godz. 23:25. TVP1.
Matt Murdock (Ben Affleck) razem ze swoim przyjacielem Foggy Nelsonem (Jon Favreau) prowadzi kancelarię prawną. Matt jest niewidomy, ale pozostałe zmysły wyostrzyły mu się tak bardzo, że nie tylko zastępują utracony, ale też wykształciły nadzwyczajne umiejętności. Nocami Matt zakłada kostium superbohatera, aby walczyć z przestępczością.

„Fargo”. Środa, 29 marca, godz. 23:00. TVP1.
Finansista Jerry Lundegaard (William H. Macy) popada w kłopoty i w desperacji wynajmuje dwóch mężczyzn, aby porwali jego żonę i zażądali wysokiego okupu od jej bogatego ojca. Niestety okazują się prawdziwymi nieudacznikami i sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Filmy w Dwójce

Steve Carell poznaje Juliette Binoche, Paul Walker musi zyskać zaufanie szefa gangu, Raven-Symoné i JoAnna Garcia Swisher postanawiają zapobiec małżeństwu, a George C. Scott wszczyna dochodzenie. Zapraszamy do Dwójki na wieczorne seanse filmowe.

"Ja cię kocham, a ty z nim" fot: materiały promocyjne antena tvp2 24 - 30 marca
„Ja cię kocham, a ty z nim”. Piątek, 24 marca, godz. 23:35. TVP2.
Życie wdowca, Dana Burnsa (Steve Carell), obraca się wokół trzech córek i pracy dla lokalnej gazety, w której redaguje rubrykę z poradami dla samotnych rodziców. Pewnego dnia w księgarni poznaje Marie (Juliette Binoche).

„Kontakt”. Odc. 1/8. Sobota, 25 marca, godz. 22:55. TVP2.
8-odcinkowy serial kryminalny. Thomas Adam zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Po kilku latach zostaje wypuszczony na wolność i rozpoczyna pracę dla FBI. Ma niezwykły dar: dotykając przedmiotów potrafi zobaczyć związane z nimi wydarzenia.

„Szybcy i wściekli”. Niedziela, 26 marca, godz. 20:10. TVP2.
Nielegalne nocne wyścigi samochodowe zyskują coraz większą popularność. Aby rozpracować środowisko ulicznych gangów, młody policjant Brian O’Conner (Paul Walker) musi zyskać zaufanie i szacunek lidera grupy – Dominica Torreto (Vin Diesel). Sprawy komplikują się, gdy Brian zakochuje się w jego siostrze.

Kino relaks – „Podstępne druhny”. Środa, 29 marca, godz. 22:25. TVP2.
Abigail (Raven-Symoné) i Parker (JoAnna Garcia Swisher) znają się od dziecka. Odwiedzając rodzinne miasteczko dowiadują się, że ukochany ich przyjaciółki żeni się z inną. Postanawiają zapobiec małżeństwu. Zostają druhnami znienawidzonej panny młodej. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli…

„Fotograf”. Czwartek, 30 marca, godz. 21:50. TVP2.
Współczesna Moskwa. Psychopatyczny seryjny morderca terroryzuje miasto. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, do mrocznych wydarzeń z lat 70.

„Egzorcysta III”. Czwartek, 30 marca, godz. 23:50. TVP2.
W Georgetown dochodzi do serii makabrycznych tajemniczych morderstw. Sposób, w jaki nieuchwytny sprawca zabija ludzi, przypomina metody działania Jamesa Venamona (Brad Dourif), nazywanego „Mordercą Bliźniakiem”, który został stracony przed 15 laty. Porucznik Kinderman (George C. Scott) wszczyna dochodzenie.

Filmy w TVP Kultura

Susan Sarandon i Barry Bostwick trafiają do tajemniczego zamku, Antoni Pawlicki pracuje w cementowni przy taśmie, Marek Kondrat cierpi na nerwicę natręctw, a Jon Voight wyrusza na podbój Nowego Jorku. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Z odzysku" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 24 - 30 marca
Wieczór kinomana – „Rocky Horror Picture Show”. Piątek, 24 marca, godz. 20:25. TVP Kultura.
Do tajemniczego zamku zamieszkiwanego przez groźnego doktora Frank-N- Furtera (Tim Curry) pewnej nocy trafiają Janet (Susan Sarandon) i Brad (Barry Bostwick). Para stanie się świadkiem stworzenia idealnego kochanka.

Bilet do kina – „Bling Ring”. Sobota, 25 marca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Historia oparta na autentycznych wydarzeniach. Grupa dobrze sytuowanych nastolatków zaczyna okradać wille Lindsay Lohan, Paris Hilton, Orlando Blooma, Megan Fox i Rachel Bilson. Proceder zaczyna się od szczeniackiego wybryku, ale szybko przeistacza w sposób na życie i... zdobywanie lajków na Facebooku.

Niedziela z... Jackiem Braciakiem- „Z odzysku”. Niedziela, 26 marca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Dziewiętnastoletni Wojtek (Antoni Pawlicki) od miesiąca pracuje w cementowni przy taśmie. Mieszka razem z Dziadkiem emerytem (Jerzy Trela) i Matką (Dorota Pomykała) w małym domku na peryferiach miasta. Wojtek jest zakochany w Ukraince Katji (Natalia Wdowina) samotnie wychowującej syna. Za wszelką cenę chce pomóc dziewczynie.

Panorama kina polskiego – „Dzień świra”. Poniedziałek, 27 marca, godz. 20:20. TVP Kultura
Polonista Adaś Miauczyński (Marek Kondrat) jest sfrustrowanym nauczycielem cierpiącym na nerwicę natręctw. Żona (Joanna Sienkiewicz) dawno go porzuciła i samotnie wychowuje ich jedynego syna (Michał Koterski). Każdy dzień dla Adasia to wielkie wyzwanie.

Panorama kina światowego – „Biały Bóg”. Środa, 29 marca, godz. 22:25. TVP Kultura.
Wbrew 13-letniej Lili (Zsófia Psotta) ojciec porzuca jej psa na środku ulicy. Zwierzę błąka się po mieście, na własnej skórze doświadczając, jak okrutni potrafią być ludzie. W końcu dołącza do sfory rozjuszonych psów, które mszczą się na swoich oprawcach.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Nocny kowboj”. Czwartek, 30 marca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Kowboj z Teksasu Joe Buck (Jon Voight) wyrusza na podbój Nowego Jorku, gdzie zamierza robić karierę żigolaka. Poznaje ciemną stronę życia w metropolii. Osiągając życiowe dno odkrywa coś, czego do tej pory nie znał - przyjaźń i bezinteresowne oddanie.

Weekend z dokumentem w TVP Historia

TVP Historia przygotowała dla widzów wyjątkowe premiery filmów dokumentalnych. 25 marca (sobota) zaprasza na film Dagmary Spolniak „Bona”, zaś 26 marca (niedziela) na niezwykłą wyprawę przez cztery wieki i siedem krajów Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki i Europy z nowym serialem „Droga od Chrystusa do Konstantyna” oraz poruszający dokument Rafała Geremka „Gusen – wojna o pamięć”.

"Bona" fot: materiały promocyjne antena tvphistoria Sobota i niedziela, 25 i 26 marca
We Włoszech ledwie kojarzona, w Polsce nieprzerwanie budzi emocje: Bona Sforza. Dagmara Spolniak w niekonwencjonalny sposób opowiada o perypetiach i dziwactwach z życia polskiej królowej, o kolekcjonowaniu przez nią zegarków, zacięciu ekolożki i manii pisania listów. Porusza również temat domniemanych koligacji rodzinnych pomiędzy Leonardem da Vinci a Boną.

„Droga od Chrystusa do Konstantyna” to nowy serial podróżniczo-historyczny, w którym Jonatan Philips, profesor Uniwersytetu Londyńskiego Royal Holloway, zabiera nas w spektakularną, liczącą 1200 mil, podróż życia. Wiedzie ona antycznymi drogami do miejsc, w których chrześcijaństwo ma swoje początki. Przewodnikiem profesora, podążającego śladami Jezusa od narodzin i nauczania do męki i zmartwychwstania są ewangelie. Serial to nie tylko historia biblijna, lecz także opowieść o codziennym życiu w czasach Chrystusa i Apostołów oraz o współczesności miejsc, które zapisały się w historii.

W niedzielny wieczór swoją premierę będzie miał dokument Rafała Geremka „Gusen – wojna o pamięć”. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny KL Mauthausen-Gusen był jednym z największych miejsc zagłady Polaków w czasie II wojny światowej, „drugim Katyniem” polskiej inteligencji. W Austrii, w Gusen, na początku 2016 r., doszło do zdewastowania placu apelowego dawnego obozu koncentracyjnego. Film jest odpowiedzią na te wydarzenia. Dokument to swego rodzaju świadectwo, a jednocześnie materiał, który może być punktem wyjścia do dyskusji o zmianie polityki austriackich władz w kwestii upamiętnienia ofiar KL Mauthausen-Gussen.

„Bona”. Sobota, 25 marca, godz. 22:50. TVP Historia. Po premierze na vod.tvp.pl.
„Droga od Chrystusa do Konstantyna”. Niedziele, od 26 marca, o godz. 12:10. TVP Historia.
„Gusen – walka o pamięć”. Niedziela, 26 marca, godz. 21:35. TVP Historia.


Czas na dokument!

„Badjao. Duchy z morza”, „Legendarne lemury z Madagaskaru”, „Mali zakupoholicy”, „Dziedzictwo Shakespeare'a”, „Ci okropni impresjoniści” i „Podwójnie skazani” to znakomite filmy dokumentalne, które można zobaczyć na antenach TVP. Gorąco polecamy!

"Badjao. Duchy z morza" fot: materiały promocyjne antena tvp 25 - 30 marca
Dokument tygodnia – „Dziedzictwo Shakespeare'a”. Sobota, 25 marca, godz. 11:35. TVP Kultura.
Film dokumentalny o Williamie Shakespearze - jego życiu, twórczości i ponadczasowym dziedzictwie, które po sobie pozostawił.

„Fascynujący świat - Apokalipsa człowieka pierwotnego”. Sobota, 25 marca, godz. 12:50. TVP1.
Film o neandertalczykach, których gwałtowne zniknięcie z powierzchni Ziemi jest jedną z większych tajemnic w historii.

Rodzinne oglądanie – „Legendarne lemury z Madagaskaru”. Niedziela, 26 marca, godz. 11:10. TVP2.
Dokumentalny film przyrodniczy o florze i faunie Madagaskaru – czwartej pod względem wielkości wyspy świata.

BBC w Jedynce – „Życie w powietrzu”. Niedziela, 26 marca, godz. 13:05. TVP1.
Dokumentalny serial przyrodniczy o lataniu i życiu zwierząt w przestworzach.

Historia w Jedynce – „Gra o życie”. Poniedziałek, 27 marca, godz. 22:10. TVP1.
Film o ruchu społecznym obrońców życia dzieci nienarodzonych w Polsce, który działał w okresie komunizmu oraz w latach 90 tych XX.

Czy świat oszalał? – „Maras - zbrodnia i strach”. Poniedziałek, 27 marca, godz. 23:45. TVP2.
Dokument o najbardziej przerażającym i okrutnym gangu Ameryki Płd. zmieniającym duże miasta w strefę wojny.

Portrety – „Ci okropni impresjoniści”. Wtorek, 28 marca, godz. 18:55. TVP Kultura.
Film dokumentalny o impresjonizmie, jego przedstawicielach i rewolucji, jakiej dokonał ten nurt w nowożytnej sztuce.

Świat bez fikcji – „Mali zakupoholicy”. Wtorek, 28 marca, godz. 22:55. TVP2.
Dokument o dzieciach, które uwielbiają wydawać pieniądze rodziców oraz rodzicach, którzy z różnych względów nie są w stanie niczego dziecku odmówić.

Polska w dokumencie – „Siedmiu Żydów z mojej klasy”. Środa, 29 marca, godz. 19:10. TVP Kultura.
Dokument, którego bohaterami są Żydzi zmuszeni do wyjazdu z Polski wskutek antysemickiej nagonki w roku 1968.

Więcej niż fikcja – „Podwójnie skazani”. Środa, 29 marca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Film o więźniach odbywających karę w więzieniu w głębi Rosji, oddalonym od najbliższej miejscowości kilkadziesiąt kilometrów. Osadzeni to ponad 260. więźniów skazanych za popełnienie blisko 800. morderstw.

Nasz Świat w Jedynce – „Erdogan, studium żądzy władzy”. Środa, 29 marca, godz. 21:50. TVP1.
Film dokumentalny o Turcji, w której 15 lipca 2016 roku doszło do piątego wojskowego zamachu stanu w historii tego kraju.

Świat w dokumencie – „Badjao. Duchy z morza”. Czwartek, 30 marca, godz. 18:35. TVP Kultura.
Film o społeczność nomadów morza, ludzi-ryb, zamieszkujących tereny między Filipinami, Borneo i Indonezją.

Dokument przed północą – „Kismet - turecka telenowela zmienia świat”. Czwartek, 30 marca, godz. 23:35. TVP1.
Dokument o tureckich operach mydlanych cieszących się olbrzymią popularnością nie tylko w Turcji, lecz również na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce, na Bałkanach i w Azji.