Mundial Rosja 2018 w TVP

Najważniejsza impreza sportowa tego roku trwa! Przypominamy, że wszystkie spotkania Mundialu 2018 można oglądać w antenach otwartych TVP – TVP1 i TVP2. Kanał TVP Sport jest na czas mistrzostw dostępny w NTC i przez miesiąc jego oferta programowa poświęcona będzie tylko temu wydarzeniu. Dodatkowo, mecze w jakości 4K można oglądać w nowym kanale TVP 4K. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Mundial 2018 antena tvp 14 czerwca - 15 lipca
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej są szeroko relacjonowane przez TVP. Mundial w Rosji zajmie w antenach otwartych (TVP1, TVP2) ok. 250 godzin; w TVP Sport – ok. 500 godzin, w TVP3 – ok. 80 godzin (nocne pasmo powtórkowe).

TVP Sport zamienił się w kanał poświęcony wyłącznie Mistrzostwom. W porannym programie „Prosto z Mundialu” reporterzy z Rosji informują o tym, co dzieje się w reprezentacji Polski. Następnie eksperci przeprowadzają analizę meczów z poprzedniego dnia. W paśmie popołudniowym i wieczornym sportowa antena Telewizji Polskiej transmituje mecze wzbogacone analizami w studiu i relacjami reporterów. Na koniec „Mundialowy Wieczór”, w którym można znaleźć skróty ze spotkań, dokładne analizy („Matematyka futbolu”), cięte komentarze Macieja Szczęsnego („Okiem cenzora”), relacje z Mundialu („Pozdrowienia z Rosji”) i tematykę life style’ową dotyczącą choćby fryzur i tatuaży zawodników („Stylówka z dnia”).

W antenach otwartych można znaleźć programy podsumowujące i zapowiadające poszczególne etapy mistrzostw, a mecze są wzbogacone rozmowami w studiu. Wśród prowadzących znajdują się: Przemysław Babiarz, Maciej Kurzajewski, Piotr Sobczyński, Maciej Jabłoński i Piotr Dębowski. Studia na stadionach przy meczach reprezentacji Polski prowadzą: Jacek Kurowski i Rafał Patyra. Reporterami w Rosji są: Szymon Borczuch, Mariusz Jankowski, Marcin Wojtasik, Maciej Barszczak, Oswald Rodrigo-Pereira i Sylwia Dekiert.

Wśród gości w studiu pojawią się m.in. Jerzy Dudek, Sebastian Mila, Tomasz Frankowski, Jacek Krzynówek, Maciej Szczęsny, Jan Tomaszewski, Marek Jóźwiak, Tomasz Rząsa, Jacek Krzynówek, Włodzimierz Lubański, Jerzy Engel, Paweł Janas, Andrzej Strejlau, Rafał Ulatowski, Michał Listkiewicz i Rafał Rostkowski.

Mundial jest również obecny w Internecie: powstał dedykowany serwis na stronie sport.tvp.pl, w którym można oglądać wszystkie transmisje, skróty, gole oraz sporne sytuacje. W serwisie można znaleźć niezbędne informacje: newsy, plan transmisji, statystyki oraz mnóstwo materiałów wideo: wywiady, materiały reporterskie, konferencje oraz wideoblogi komentatorów i ekspertów TVP.

Więcej informacji na ten temat (między innymi plan transmisji) można znaleźć TUTAJ oraz na stronach SPORT.TVP.PL.

Mocny skład - Europejski Stadion Kultury Rzeszów 2018

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie już szósty raz będzie gościł największe polskie i zagraniczne gwiazdy, które w niepowtarzalnych duetach wykonają swoje najpopularniejsze przeboje. Na retransmisję tego niezwykłego koncertu zapraszamy do Dwójki w piątek, 22 czerwca, o godz. 22:55. Polecamy!

Europejski Stadion Kultury Rzeszów 2018 antena tvp2 Piątek, 22 czerwca, godz. 22:55
Polscy artyści młodego pokolenia wystąpią na jednej scenie z muzykami z Ukrainy, Litwy, Gruzji, Holandii czy Wielkiej Brytanii – wspólnie wykonają swoje najpopularniejsze utwory. Wśród wykonawców zobaczymy Organka z brytyjskim zespołem Fink, Lao Che i gruzińskie Trio Mandili, Golec Orkiestra w duecie z Zdob si Zdub z Gruzji oraz HappySad z pochodzącą z Ukrainy grupą Brunettes shoot Blondes.

Na otwarcie usłyszymy piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” w wykonaniu Davida Chakhalyana z Armenii. Utwór stał się wielkim przebojem w internecie po tym, jak David wygrał nim muzyczny talent show w swoim kraju.

Europejski Stadion Kultury to wyjątkowe połączenia muzyczne różnych kultur i stylów muzycznych tworzące świeżą koncepcję wyróżniająca ten festiwal spośród innych w Europie. Zabawa muzyką, jej treścią i formą stały się filarami tego wydarzenia. Twórcy finałowego koncertu Europejskiego Stadionu Kultury zawsze zwracają szczególną uwagę na niezwykłą plastyczność oprawy widowiska, a najlepsi polscy graficy przygotują klipy graficzne do każdej z piosenek.

Koncert prowadzi Antoni Pawlicki. Gorąco polecamy!

Mocny skład - Europejski Stadion Kultury Rzeszów 2018. Piątek, 22 czerwca, godz. 22:55. TVP2.

Ojciec Mateusz świętuję w Sandomierzu!

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich seriali obchodzi 10. urodziny! Z tej okazji w sobotę, 23 czerwca zapraszamy na wielki zlot fanów, który odbędzie się w Sandomierzu.

"Ojciec Mateusz" - 10 lat antena tvp1 Sobota, 23 czerwca
Wszystkich, którzy w najbliższą sobotę zawitają do Sandomierza, czeka nie lada niespodzianka. Z okazji 10. urodzin Ojca Mateusza odbędzie się tam wielki zlot fanów serialu. W programie ogrom atrakcji, m.in. wspólna wycieczka rowerowa, spotkanie z aktorami, mnóstwo konkursów i oczywiście wyjątkowy tort urodzinowy. Zapraszamy serdecznie!

Ojciec Mateusz to cieszący się wielką popularnością polski serial kryminalno-obyczajowy realizowany na podstawie włoskiego przeboju telewizyjnego „Don Matteo”. Opowiada o przygodach księdza, który po powrocie z misji obejmuje probostwo w Sandomierzu.

Detektyw w sutannie (Artur Żmijewski) wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami rozwiązuje zagadki kryminalne. Subtelnie, ale skutecznie pomaga policji w dotarciu do sedna nierzadko bardzo skomplikowanych spraw. Życzliwy, rozumiejący powikłane losy swoich parafian ksiądz Mateusz zawsze jest gotowy do niesienia pomocy potrzebującym.

Wszystkie odcinki dostępne na www.vod.tvp.pl.

Każdy komuś jest potrzebny!

Joanna Kulig, Włodek Pawlik, Maciej Zakościelny i Paweł Domagała wystąpili w koncercie wieńczącym 14. Ogólnopolskie Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko. Zapraszamy do Dwójki na koncert „Każdy komuś jest potrzebny” w sobotę, 23 czerwca, o godz. 15:15!

Plakat 14. Festiwal Zaczarowanej Piosenki antena tvp2 Sobota, 23 czerwca, godz. 15:15
Koncert „Każdy komuś jest potrzebny” był zwieńczeniem tegorocznych Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko. Anna Dymna zaprosiła do udziału w nim gwiazdy muzyki i estrady: Joannę Kulig, Włodka Pawlika, Macieja Zakościelnego, Pawła Domagałę, Anię Karwan oraz laureatów i finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Podczas koncertu poznamy również historie ludzi, którzy - mimo tego, że sami borykają się z chorobami i niepełnosprawnością - działają na rzecz innych.

W tym roku koncert poprowadzili Anna Dymna i Piotr Polk. Wśród gości specjalnych pojawili się m.in. s. Małgorzata Chmielewska, Grupa Na Górze, Katolicka Wspólnota „Chleb Życia”, Przemysław Kowalik, Bartosz Ostałowski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej „U Pana Cogito”.

„Każdy komuś jest potrzebny” - Koncert Fundacji Anny Dymnej. Sobota, 23 czerwca, godz. 15:15. TVP2.

THE WHOOP GROUP W TVP KULTURA

Scena Klasyczna to nowy cykl TVP Kultura, który prezentuje najciekawszych artystów związanych z muzyką klasyczną. W swojej twórczości nawiązują oni do klasycznych form odczytując je współcześnie i na swój własny sposób. Na koncert THE WHOOP GROUP zapraszamy w czwartek, 28 czerwca, o godz. 22:10. Gorąco polecamy!

The Whoop Group w TVP Kultura antena tvpkultura Czwartek, 28 czerwca, godz. 22:10
W premierowym odcinku Sceny Klasycznej wystąpi zespół THE WHOOP GROUP. Młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół, składa się z czterech saksofonistów. To wybitni studenci i absolwenci takich uczelni jak Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi, Akadamijia za glasbo w Ljulbljanie, a także Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu.

Połączyła ich wspólna radość tworzenia muzyki, ale także dawno zapoczątkowana przyjaźń. Każdy z nich jest laureatem wielu prestiżowych konkursów solowych jak i kameralnych, zarówno za granicą, jak i w Polsce. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także programu stypendialnego Młoda Polska. Grają muzykę pisaną na ten skład oraz transkrypcje utworów w aranżacji jednego z muzyków - Krzysztofa Koszowskiego.

Scena Klasyczna - THE WHOOP GROUP. Czwartek, 28 czerwca, godz. 22:10. TVP Kultura.

Więcej niż fikcja - Kino przyszłości

TVP Kultura zaprasza na znakomity australijski film dokumentalny „Kino przyszłości”. Fascynujące spojrzenie na świat taśmy celuloidowej, który powoli odchodzi w niebyt, już w poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 21:40. Gorąco polecamy!

"Kino przyszłości" antena tvpkultura Poniedziałek, 25 czerwca, godz. 21:40
Taśma celuloidowa ma już prawie 130 lat. Od kiedy rozpoczęła się rewolucja cyfrowa, powoli przechodzi do historii. Grupa czołowych hollywoodzkich reżyserów filmowych włożyła wiele starań, aby ciągle była produkowana. Nie zatrzymało to przekształcania się archiwów przechowujących taśmy w muzea, a sam nośnik – ciągle uznawany za najlepszy do rejestrowania filmów – odchodzi bezpowrotnie.

Twórcy filmu obserwują, jak rewolucja cyfrowa wpływa na film nie tylko od strony jego produkcji, ale również form jego przechowywania. Przyglądają się archiwom filmowym, bibliotekom zbierającym dane cyfrowe, gigantycznym serwerom, ale też niekończącym się półkom z puszkami z taśmą filmową. Poznają skomplikowane procesy rekonstrukcji starych filmów oraz nowe archiwa - olbrzymie banki danych, w których dygitalizuje się i przechowuje informacje na temat współczesnego świata.

Czy taśma filmowa jest skazana na śmierć? Cy pozostanie tylko fetyszem wykorzystywanym przez tradycjonalistów oraz poszukujących artystów wizualnych? Zapraszamy do TVP Kultura!

Więcej niż fikcja - Kino przyszłości. Poniedziałek, 25 czerwca, godz. 21:40. TVP Kultura.

Nowy profil facebookowy – Bądźmy Razem. TVP

Z przyjemnością informujemy o naszym nowym projekcie, którego akcja rozgrywa się na Facebooku! Przy okazji Mundialu stworzyliśmy profil Bądźmy Razem. TVP, który po zakończeniu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, pozostanie oficjalnym profilem Telewizji Polskiej, skupiającym działania wszystkich jej projektów.

#Bądźmy razem. TVPantena tvp
Naszym celem jest prezentowanie TVP jako miejsca, które odpowiada na potrzeby dzisiejszego widza - na profilu mają znaleźć się smaczki z życia Telewizji oraz treści, które zachęcą odbiorcę do oglądania wszystkich produkcji TVP. Twarzami projektu są Paula Rodak oraz Footroll, czyli Maciek Krawczyk, którzy prowadzą narrację na profilu.

Zachęcamy użytkowników Facebooka do obserwowania TVP w Social Media! Udostępniajcie informację o naszym profilu!

Pamiętajcie #Bądźmy razem. TVP!

Trwają zdjęcia do nowego sezonu telenoweli historycznej „Korona królów”

Drugi sezon „Korony królów” zapowiada się bardzo ciekawie. Historia króla Kazimierza Wielkiego, w którego postać wcieli się, w związku z przeskokiem czasowym pomiędzy sezonami, nowy odtwórca Andrzej Hausner, zostaje rozszerzona o opowieść o losach drugiego niezwykłego Piasta – Bolka II Małego.

Andrzej Hausner fot: materiały promocyjneantena tvp1
Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły. Sympatycy telenoweli dowiedzą się m.in.: jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.

Atrakcją dla widzów będą również niezwykłe losy królowej Elżbiety Węgierskiej – siostry Kazimierza Wielkiego, która w daremnej walce o życie syna, ruszy z wyprawą do Rzymu i Neapolu. Wdowa, matka królów, kobieta na szczycie, a jednocześnie bardzo samotna.

- Mamy nadzieję, że poznawanie losów tej niezwykłej piastowskiej trójki – Kazimierza Wielkiego, Bolka II Małego, Elżbiety Węgierskiej będzie przyjemnością dla widza. Chcemy, aby drugi sezon „Korony królów” podtrzymał zainteresowanie historią, zachęcamy do szukania ciekawostek o młodszym bracie Bolka – Henryku, o bitwach, układach małżeńskich i dramatycznych wyborach. Zapraszamy przed telewizory już we wrześniu – mówią twórcy serialu.Filmy w Jedynce

Gwyneth Paltrow i Whoopi Goldberg postanawiają otoczyć opieką Kathleen Turner, Romain Duris jest podejrzany o kradzież, Paweł Domagała i Bartosz Opania zostają „wkręceni”, a Megan Montaner chce się zemścić na najbliższych. Zapraszamy do Jedynki na wieczorne seanse filmowe.

"Wkręceni 2" fot: materiały promocyjne antena tvp1 22 - 26 czerwca
„Księżyc i Valentino”. Piątek, 22 czerwca, godz. 23:40. TVP1.
Mąż pięknej, ambitnej i szczęśliwej Rebeki Lott (Elizabeth Perkins) ginie w wypadku. Jej najlepsza przyjaciółka Sylvie (Whoopi Goldberg), młodsza siostra Lucy (Gwyneth Paltrow) macocha Alberta (Kathleen Turner) otaczają młodą wdowę opieką.

Hit na sobotę – „Arsene Lupin”. Sobota, 23 czerwca, godz. 23:30. TVP1.
„Nieuleczalny” złodziej i uwodziciel Arsene Lupin (Romain Duris) zostaje głównym podejrzanym o kradzieże i morderstwa popełnione przez jego śmiertelnych wrogów. Na ich czele stoi piękna i tajemnicza Hrabina Cagliostro (Kristin Scott Thomas).

„Wkręceni 2”. Niedziela, 24 czerwca, godz. 22:25. TVP1.
Tomek Zarówny ‘Szyja’(Paweł Domagała) i Zenobiusz Kozioł ‘Fikoł’ (Bartosz Opania) ponownie trafiają do Warszawy i tym razem zostają „wkręceni” w świat show-biznesu. Szalona przygoda zaczyna się w momencie, kiedy Tomek przypadkowo poznaje agentkę gwiazd, Klementynę (Małgorzata Socha), specjalistkę od manipulacji, kłamstw i szantażu.

„Bez tożsamości”. Odc. 1, część 2. Poniedziałek, 25 czerwca, godz. 22:35. TVP1.
Maria Fuentes (Megan Montaner) to młoda, zdolna prawniczka. Wraca do Hiszpanii, żeby zemścić się na tych, przez których znalazła się w chińskim więzieniu - na swojej rodzinie…

Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Odc. 11: „Ojcowie i dzieci”. Wtorek, 26 czerwca, godz. 23:30. TVP1.
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

Filmy w Dwójce

Nicolas Cage i Elijah Wood planują skok życia, Benedict Cumberbatch i Martin Freeman rozwiązują kolejną zagadkę, Ashton Kutcher i Zoe Saldana chcą poinformować rodzinę o planowanym ślubie, Sylvester Stallone zostaje wyzwany na pojedynek, a Melanie Griffith postanawia zrobić karierę za plecami swoje szefowej. Zapraszamy do filmowej Dwójki.

"Wyjazd integracyjny" fot: materiały promocyjne antena tvp2 22 - 28 czerwca
„Pracująca dziewczyna”. Piątek, 22 czerwca, godz. 20:10. TVP2.
Młoda, ambitna sekretarka w firmie maklerskiej, Tess McGill (Melanie Griffith) podczas nieobecności bezwzględnej szefowej postanawia zrealizować sprytny plan, który pozwoli jej awansować w urzędniczej hierarchii.

„Skarbiec”. Sobota, 23 czerwca, godz. 22:30. TVP2.
Jim Stone (Nicolas Cage) i David Waters (Elijah Wood) pracują w policyjnym biurze ewidencji dowodów w Los Angeles. Gdy pewnego dnia trafia do nich informacja o ukrytym mafijnym skarbcu, w głowach dwójki funkcjonariuszy rodzi się plan skoku.

„Zgadnij kto”. Niedziela, 24 czerwca, godz. 20:10. TVP2.
Theresa Jones (Zoe Saldana) jedzie ze swym chłopakiem Simonem Greenem (Ashton Kutcher) do rodzinnego domu. Zamierza poinformować rodziców o swoich małżeńskich planach. Na widok narzeczonego córki, który ma inny kolor skóry, ojciec dziewczyny daje wyraz swej dezaprobaty.

Kino bez granic - „Sherlock - Sześć razy Thatcher”. Niedziela, 24 czerwca, godz. 22:05. TVP2.
Sherlock (Benedict Cumberbatch), Watson (Martin Freeman) i Mary (Amanda Abbington) muszą wyjaśnić serię tajemniczych dewastacji popiersi premier Margaret Thatcher. Czy to robota zwykłego szaleńca czy zapowiedź poważnych w skutkach wydarzeń?

„Wyjazd integracyjny”. Poniedziałek, 25 czerwca, godz. 22:20. TVP2.
Pracownicy korporacji Polish Lody i wybrani klienci firmy trafiają do malowniczo położonego kompleksu hotelowego, aby pod wodzą ambitnego, choć fajtłapowatego dyrektora kadr (Tomasz Kot) zacieśniać zawodowe więzi i świętować sukcesy lidera branży lodziarskiej.

„Rocky 3”. Wtorek, 26 czerwca, godz. 22:15. TVP2.
Rocky Balboa (Sylvester Stallone) jest szczęśliwy w małżeństwie. Razem z ukochaną Adrian (Talia Shire) i synkiem mieszka w komfortowym domu w rodzinnej Filadelfii. Resztę życia ma zamiar spędzić spokojnie, bez stresów, u boku rodziny. Rodzinną sielankę zakłóca łaknący zwycięstwa bezwzględny Clubber Lang (Mr. T), który wyzywa go do walki o tytuł mistrza.

Kino relaks – „Droga do serca”. Środa, 27 czerwca, godz. 22:20. TVP2.
Basson (Ivan Botha) ma pięć dni na zorganizowanie pogrzebu swego ojca w Kapsztadzie oraz załatwienie formalności, aby móc przejąć rodzinną firmę. Po drodze spotyka pełną fantazji i przebojową Amory (DonnaLee Roberts). Czy uda im się odnaleźć drogę do prawdziwej miłości?

Kino relaks – „Markiza Angelika”. Czwartek, 28 czerwca, godz. 22:20. TVP2.
Francja, wiek XVII. Młoda i piękna Angelique de Sance (Michèle Mercier) zostaje zmuszona do poślubienia dużo od siebie starszego, bogatego arystokraty, Joffreya de Peyrac (Robert Hossein). Kiedy okazuje się, że jest on człowiekiem wyjątkowo szlachetnym i czułym, dziewczyna obdarza go wielką miłością. Niestety de Peyrac zostaje oskarżony o herezję i stracony na stosie. Zrozpaczona Angelika poprzysięga zemstę.

Filmy w TVP Kultura

Robert Więckiewicz szuka sprawcy zbrodni, Naomi Watts i Ben Stiller przeżywają drugą młodość, Steve McQueen przeciwstawia się mafii i policji, Michalina Olszańska i Marta Mazurek stają się sensacją nocnego życia stolicy, a André Wilms porzuca bohemę. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Córki dancingu" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 22 - 28 czerwca
Na wschód od Hollywood – „Człowiek z Hawru”. Piątek, 22 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Niegdyś autor i człowiek dobrze znany w środowisku artystów Marcel Marx (André Wilms) wycofuje się z życia bohemy. Zaczyna pracę pucybuta w portowym mieście Le Havre. Pewnego dnia jego spokój burzy choroba ukochanej żony oraz pojawienie się pewnego chłopca - emigranta z Afryki.

Bilet do kina – „W kręgu miłości”. Sobota, 32 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Elise (Veerle Baetens) i Didier (Johan Heldenbergh) od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Wszystko zmienia się, kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle (Nell Cattrysse) zapada na ciężką chorobę.

Mocne Kino – „Córki dancingu”. Sobota, 23 czerwca, godz. 23:35. TVP Kulura.
Złota (Michalina Olszańska) i Srebrna (Marta Mazurek) to dwie syreny, które prosto z Wisły trafiają w roztańczone lata 80., do mieniącego się różnymi kolorami i dźwiękami świata PRL-owskich dancingów. Błyskawicznie stają się sensacją nocnego życia stolicy.

Panorama kina polskiego – „Ziarno prawdy”. Niedziela, 24 czerwca, godz. 20:30. TVP Kultura.
Adaptacja powieści kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego. W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Nagie ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego (Robert Więckiewicz), będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Mistrzowie polskiego kina – „Prognoza pogody”. Poniedziałek, 25 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Jesień 1981 roku. Katastroficzna prognoza pogody na nadchodzącą zimę wywołuje przerażenie wśród mieszkańców domu starców.

Lekkie obyczaje – „Ta nasza młodość”. Wtorek, 26 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Josh i Cornelia (Ben Stiller i Naomi Watts) to bezdzietne małżeństwo po czterdziestce. Pewnego dnia poznają nowych sąsiadów - hipsterską parę dwudziestokilkulatków. Początkowy dystans zastępuje fascynacja…

Wieczór kinomana – „Bullitt”. Środa, 27 czerwca, godz. 20:05. TVP Kultura.
Detektyw Frank Bullitt (Steve McQueen) otrzymuje rozkaz ochrony człowieka, który ma składać zeznania przeciwko mafii. Niestety, informator ginie, a wszystko wskazuje na to, że zabójstwo zlecił ktoś z policji.

Pocztówki z wakacji – „Trishna. Pragnienie miłości”. Środa, 27 czerwca, godz. 22:20. TVP Kultura.
Piękna Triszna (Freida Pinto) z małej hinduskiej wsi poznaje przystojnego i bogatego Jaya Singha (Riz Ahmed). Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci. Z czasem okazuje się, że dzieli ich więcej, niż mogło wydawać się na początku…

Czwartkowy klub filmowy – „Cały ten zgiełk”. Czwartek, 28 czerwca, godz. 20:00. TVP Kultura.
Znany choreograf i reżyser broadwayowski Joe Gideon (Roy Schneider) całe życie podporządkowuje karierze. Poświęca dla niej wszystko.

Strefa ABO na TVP VOD

W TVP VOD dostępna jest strefa ABO oferująca szeroki wachlarz wyjątkowych i wartościowych produkcji. Gorąco polecamy!

vod.tvp.pl antena tvp Od 1 kwietnia
Strefa ABO (strefa Abonenta) na platformie TVP VOD to najnowsza oferta subskrypcyjna Telewizji Polskiej. Katalog TVP VOD został rozbudowany o treści Premium, produkowane lub dystrybuowane przez BBC Studios, ale też o inne produkcje polskie i zagraniczne.

Dzięki porozumieniu z BBC Studios użytkownicy będą mieli dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym dokumentów muzycznych oraz dokumentalnych serii przyrodniczych. W pierwszej odsłonie serwisu pojawiło się 150 godzin filmów i seriali. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.

Wśród już dostępnych na platformie treści znajdują się, m. in.: „Burton i Taylor”- rewelacyjna fabuła ze świetną rolą Heleny Bonham Carter w roli Elizabeth Taylor; „Ostatni posterunek” („Last post”) – serial mający swoją polską premierę na platformie TVP VOD oraz takie klasyki jak „Allo, ‘Allo!”, „Wojna i pokój”, „Duma i uprzedzenie” czy brytyjski „Dom z kart” („House of Cards” z 1990 roku). Pierwsze odcinki wybranych tytułów zostaną udostępnione do obejrzenia za darmo.

Dostęp do strefy ABO w TVP VOD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ