Wielki Test o Polskich Siłach Zbrojnych

Jedynka zaprasza w środę, 15 sierpnia, o godz. 21:00, w dniu Święta Wojska Polskiego, na Wielki Test o Polskich Siłach Zbrojnych. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami będą mieli okazję, aby odpowiedzieć na przygotowane przez ekspertów pytania z tej dziedziny. Serdecznie zapraszamy!

Wielki Test o Polskich Siłach Zbrojnych antena tvp1 Środa, 15 sierpnia, godz. 21:00
15 sierpnia to rocznica zwycięskiej bitwy w wojnie 1920 roku. Został ogłoszony Świętem Wojska Polskiego dzięki Stanisławowi Szeptyckiemu, który w 1923 r. był ministrem spraw wojskowych. Święto jest znakomitą okazją, aby sprawdzić swoją wiedzę o Polskich Siłach Zbrojnych.

W studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadać jak zawsze popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Wielki Test o Polskich Siłach Zbrojnych poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

„Wielki Test o Polskich Siłach Zbrojnych”. Środa, 15 sierpnia, godz. 21:00. TVP1.

„Bake Off Junior” - premiera już jesienią!

Pierwszy raz kuchnię „Bake Off…” przejmują dzieci! Kulinarne zmagania najmłodszych adeptów sztuki cukierniczej oceni doświadczone jury programu „Bake off – Ale Ciacho!”: Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. W programie zadebiutuje nowa prowadząca Ida Nowakowska, która towarzyszyć będzie Marcelinie Zawadzkiej. Premiera już jesienią w TVP2!

"Bake Off Junior" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Już jesienią!
Do walki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków „Bake Off Junior” i 25 tysięcy złotych stanie 12 dzieci w wieku 8-14 lat. Jurorzy programu - Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki przygotowali aż 20 konkurencji, w trakcie których ocenią umiejętności, wyobraźnię i kreatywność uczestników pierwszej polskiej edycji „Bake Off Junior”. Młodzi adepci sztuki cukierniczej będą musieli przygotować m.in. drip cake, pizzę, babeczki, tartę warzywną i francuskie naleśniki.

Uczestnicy będą musieli trzymać się wyznaczonych zadań i nie będą mogli przekroczyć czasu na ich wykonanie. Wielka, kolorowa kuchnia kulinarnego show umiejscowiona na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim, będzie areną, na której dojdzie do najpyszniejszej rywalizacji w polskiej telewizji.

Debiutująca w programie Ida Nowakowska wspólnie z dotychczasową prowadzącą, Marceliną Zawadzką, będą dbały o atmosferę, komfort i dobre samopoczucie juniorów na planie.

Premierowe odcinki pierwszej edycji „Bake Off Junior” już jesienią w TVP2!

Czym zaskoczą widzów nowi Trenerzy 9. edycji „The Voice of Poland”?

W sobotę, 1 września, o godz. 20:05 widzowie telewizyjnej Dwójki obejrzą premierowy odcinek 9. edycji „The Voice of Poland”. W telewizyjnym hicie TVP2 pojawią się nowi trenerzy. Tym razem najlepszego głosu w Polsce będą szukać Patrycja Markowska, Grzegorz Hyży, Piotr Cugowski i Michał Szpak. Czym nas zaskoczą?

"The Voice of Poland" fot: materiały promocyjne antena tvp2 Sobota, 1 września, godz. 20:05
W 9. edycji „The Voice of Poland” w fotelach trenerskich zasiądą znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej. Najlepszego głosu w Polsce poszukiwać będą debiutujący w roli Trenerów: Grzegorz Hyży i Piotr Cugowski

Grzegorz Hyży na swoim koncie ma dwa albumy studyjne - „Z całych sił” i „Momenty”, który był nominowany do Fryderyków. Jeszcze niedawno sam zaczynał swoją muzyczną przygodę w talent show, teraz stanie po „drugiej stronie”. Z kolei Piotr Cugowski to prawdziwy rockman z krwi i kości, z muzycznej rodziny Cugowskich, a także wokalista grupy „Bracia”. Jego charakterystyczna barwa głosu hipnotyzuje tłumy. Jak sam przyznaje, choć bliższe jego sercu są mocniejsze brzmienia, to w programie będzie szukał przede wszystkim ciekawych barw głosów. 

Do programu powróci również Patrycja Markowska, wokalistka i autorka tekstów, która pierwsze doświadczenie trenerskie zdobyła w 2. edycji. To właśnie ona doprowadziła do finału Natalię Nykiel, jedną z najciekawszych dziś postaci sceny electro pop w Polsce.

W 4. trenerskim fotelu ponownie zobaczymy Michała Szpaka, który doskonale odnalazł się rok temu w nowej roli. Debiutujący wówczas Trener świetnie radził sobie w programie, a jego podopieczna Marta Gałuszewska spektakularnie zwyciężyła 8. edycję muzycznego talent show. 

W jaki sposób Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski i Michał Szpak będą rywalizować o swoich uczestników, jaka popłynie od nich energia i jak będą przekonywać młodych artystów, by Ci wstąpili właśnie do ich drużyn? Widzowie Dwójki przekonają się o tym już 1 września o godz. 20:05!

„The Voice of Poland”
to wyjątkowy muzyczny talent show, który odniósł spektakularny sukces na świecie. Polska edycja programu obecna jest na antenie Dwójki od 2011 roku i cały czas cieszy się ogromną popularnością. Uczestnikami poprzednich edycji byli m.in.: Natalia Nykiel, Krzysztof Iwaneczko, Mateusz Ziółko, Rafał Brzozowski, Sarsa, Marta Gałuszewska czy Michał Szczygieł.

Pierwszy odcinek „The Voice of Poland” sobota, 1 września o godz. 20:05 na antenie TVP2.


Fortuna kołem się toczy!

Rafał Brzozowski i Izabella Krzan zapraszają na jeden z najlepszych teleturniejów w historii telewizji! „Koło fortuny” można oglądać w Dwójce od poniedziałku do piątku o godz. 12:30 i 16:30 oraz w każdą sobotę i niedzielę o 14:30. Zapraszamy na świetną zabawę!

"Koło fortuny" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Poniedziałek - piątek, godz. 16:30. Niedziela, godz. 14:40
Współczesna scenografia, formuła wzbogacona o akcenty muzyczne w wykonaniu obecnego w studio bandu, emocjonująca rywalizacja, atrakcyjne nagrody i dwie indywidualności w roli prowadzących – wszystko to składa się na nowoczesne, dynamiczne show, łączące elementy rywalizacji i znakomitej rozrywki. Uczestnicy „Koła Fortuny” wygrywają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe, a zwycięzcy odcinków mają szansę, by wyjechać ze studia nowym samochodem.

„Koła Fortuny” prowadzi energetyczny duet Rafał Brzozowski i Izabella Krzan. Oboje łączy doświadczenie telewizyjne, młodość i zamiłowanie do sportu. Wprowadzą do programu wigor i pozytywne wibracje.

„Koło Fortuny” to jeden z najlepszych teleturniejów w historii telewizji. Widzom Dwójki znany jest z lat 1993-1998 i 2007-2009. Był to wówczas niekwestionowany hit Telewizji Polskiej. Od 1975 „Koło Fortuny” nieprzerwanie, z sukcesem emitowane jest w USA, a w ubiegłym roku ponownie zagościło w Niemczech, Holandii i Turcji. W Hiszpanii wyemitowana zostanie 15. seria teleturnieju, w Gruzji 6., a w Grecji 4.

„Koło fortuny”. Poniedziałek – piątek, godz. 12:30 i 16:30, niedziela, godz. 14:30. TVP2.

Frank Sinatra, Ella Fitzgerald oraz Antonia Carlosa Jobima w TVP Kultura

W sobotni wieczór, 11 sierpnia, o godz. 22:05 TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy koncert telewizyjny Franka Sinatry zrealizowany w 1967 roku. Artysta zaprosił na scenę Ellę Fitzgerald oraz Antonia Carlosa Jobima. Tego po prostu nie można przegapić!

Frank Sinatra: A Man & His Music + Ella + Jobim antena tvpkultura Sobota, 11 sierpnia, godz. 22:05
Frank Sinatra to jeden z najwybitniejszych wokalistów ubiegłego wieku. Największą sławę przyniosły mu przeboje Strangers In The Night, New York, New York, Can't Take My Eyes Of You czy My Way, które dziś zalicza się do najpiękniejszych klasyków muzyki rozrywkowej.

W latach 1965-1967 Frank Sinatra zrealizował trzy programy telewizyjne pod tytułem „A Man And His Music”. Do trzeciego odcinka serii zaprosił wybitne postaci światowej sceny muzycznej: Ellę Fitzgerald oraz Antonio Carlosa Jobima.

Podczas programu usłyszymy między innymi: What Now My Love, Body And Soul, It's All Right With Me, Don't Cry Joe, The Song Is You, Don't Be That Way. Gorąco polecamy!

Frank Sinatra: A Man & His Music + Ella + Jobim. Sobota, 11 sierpnia, godz. 22:05. TVP Kultura.

Kobieca odsłona serii „Mapy polskiego dokumentu” w TVP Kultura

W sierpniowe wtorki w nocnym paśmie „Mapa polskiego dokumentu” TVP Kultura zaprasza na filmy zrealizowane przez uznane polskie dokumentalistki - Karolinę Bielawską, Julię Ruszkiewicz, Lidię Dudę i Agnieszkę Zwiefkę. Na „Warszawę do wzięcia” TVP Kultura zaprasza 14 sierpnia o godz. 23:45!

"Albert Cinema" fot: Aleksander Duraj antena tvpkultura Wtorek, 14 sierpnia, godz. 23:45
Młodsze pokolenie dokumentalistek reprezentuje Karolina Bielawska (autorka głośnego dokumentu „Mów mi Marianna”), która razem z Julią Ruszkiewicz opowiada w „Warszawie do wzięcia” o trzech dziewczynach z prowincji, niepotrzebnie upatrujących w przeprowadzce do stolicy leku na wszystkie swoje bolączki. To właśnie ten dokument zostanie wyemitowany w najbliższy wtorek, 14 sierpnia, o godz. 23:24.

Film „Uwikłani” Lidii Dudy, często stającej w obronie najsłabszych i wykluczonych społecznie, porusza niezwykle trudny temat historii pedofila i skrzywdzonego przez niego chłopca. Pośród wielu nagród obraz został uhonorowany Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Natomiast Agnieszka Zwiefka, autorka nagradzanej „Królowej ciszy”, przedstawia w „Albert Cinema” filmową pasję mieszkańców schroniska im. Brata Alberta. Muzykę do tego dokumentu skomponował Leszek Możdżer.

„Mapa polskiego dokumentu” w sierpniowe wtorki:

„Warszawa do wzięcia”. 14 sierpnia, godz. 23:45.
„Uwikłani”. 21 sierpnia, godz. 23:55.
„Albert Cinema”. 28 sierpnia, godz. 23:35.


Wakacyjny plebiscyt TVP Kultura na Najgorętszą Książkę Lata trwa!

Od 16 lipca do 16 sierpnia TVP Kultura zaprasza do udziału w literackim plebiscycie Najgorętsza Książka Lata. Spośród 10 propozycji widzowie wybiorą tę idealną na letnie miesiące. Zwycięska książka zostanie ogłoszona 19 sierpnia 2018 na Festiwalu Literackim Sopot.

Wakacyjny plebiscyt trwa! antena tvpkultura Tylko do 16 sierpnia!
W tym roku o tytuł Najgorętszej Książki Lata 2018 ubiegają się następujące pozycje wydawnicze: 

 „Bajka na końcu świata” Marcina Podolca, Kultura Gniewu. Świat po wielkim wybuchu to zdecydowanie nie jest najlepsze miejsce dla dziewczynki i psa. Jeśli już jednak mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie ich wyprawy! 

„Pochód duchów” Jana Polkowskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu. Najnowszy zbiór wierszy poety, o którym Stanisław Barańczak powiedział kiedyś, że „ma nieprzepartą chęć mówienia prawdy”. 

„Inni ludzie” Doroty Masłowskiej, Wydawnictwo Literackie. Miasto zatrute smogiem i pogardą, drogie auta, tanie relacje, wysokie aspiracje i najniższe pobudki. Z potoków hiphopowej nawijki wyłania się zarazem poetycka i wulgarna, zabawna i mroczna wizja współczesnej Warszawy. 

„Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” Marka A. Cichockiego, Teologia Polityczna. Zbiór esejów, które łączy pytanie o ideowe korzenie polskiej wspólnoty, jej sens i miejsce w Europie. 

„Nieprzysiadalność. Autobiografia” Rafała Księżyk/Marcina Świetlickiego, Wydawnictwo Literackie. Marcin Świetlicki — jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, który z sukcesem łączy dwa pola działań: literaturę i muzykę — w obszernej autobiograficznej rozmowie z Rafałem Księżykiem, mistrzem wywiadu rzeki. 

„Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie. Zbiór dziesięciu zaskakujących i nieprzewidywalnych opowiadań pełnych groteski, czarnego humoru, fantastyki i grozy, zmieniających spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. 

„Imigranci wracają do domu” Wojciecha Kudyby, PIW . Historia człowieka, który odzyskując pamięć i wspomnienia zepchnięte w podświadomość odkrywa na nowo swoją tożsamość i miejsca na świecie. 

„Pogrom 1905” Wacława Holewińskiego, Zysk i s-ka. Powieść odkrywająca mało znane wydarzenia z polskiej historii, na tle których rozgrywają się szemrane interesy warszawskiego półświatka, afery kryminalne, zamachy i romanse. 

„Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, ZNAK. Biografia Krzysztof Komedy i poruszający portret pokolenia, dla którego muzyka była całym życiem oraz przepustką do sławy i upragnionego, zachodniego świata. 

„Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego, W.A.B. Pełna humoru opowieść o tym, czy potrafimy wykorzystać drugą szansę i oszukać los - zabawa w historię alternatywną i ćwiczenie praktyczne z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła”.


Oddaj swój głos TUTAJ

Pierwsze odcinki „M jak Miłość” w TVP VOD!

Pierwsze 50. odcinków kultowego serialu TVP2 „M jak miłość” można już oglądać w TVP VOD! Przeżyjmy to jeszcze raz!

"M jak Miłość" fot: materiały promocyjneantena tvp
„M jak miłość” to jeden z najbardziej lubianych seriali TVP. Emitowany w Dwójce od 2000 roku wciąż bije rekordy oglądalności. Teraz na VOD można przypomnieć sobie, jak zaczęła się historia, która do dziś przyciąga przed telewizory miliony telewidzów.

To również znakomita okazja dla wszystkich, którzy dotąd nie widzieli jeszcze „M jak miłość”. Serial opowiadający o wielopokoleniowej rodzinie Mostowiaków, ich codziennym życiu, problemach, zmaganiach z przeciwnościami losu, sukcesach i porażkach, rozpoczyna się w dniu 40. rocznicy ślubu seniorów rodu - Barbary i Lucjana. Gorąco polecamy!

Pierwsze odcinki „M jak Miłość” w TVP VOD dostępne są za darmo!

Filmy w Jedynce

Tomasz Schuchardt jest u szczytu sławy, François Cluzet zatrudnia Omara Sy, a Mieczysław Pawlikowski skłania Tadeusza Łomnickiego do opuszczenia klasztoru. Zapraszamy do Jedynki na dobre kino.

"Savages: Ponad bezprawiem" fot: materiały promocyjne antena tvp1 10 - 15 sierpnia
„Savages: Ponad bezprawiem”. Piątek, 10 sierpnia, godz. 23:55. TVP1.
Przyjaciele Ben (Aaron Taylor-Johnson) i Chon (Taylor Kitsch) zakładają plantację najlepszej na świecie marihuany. Ich interesy idą tak dobrze, że zwracają uwagę meksykańskiego kartelu Baja, którym kieruje Elena (Salma Hayek).

Hit na sobotę – „Nietykalni”. Sobota, 11 sierpnia, godz. 22:15. TVP1.
Bogaty arystokrata Philippe (François Cluzet) ulega wypadkowi. Sparaliżowany wymaga ciągłej opieki. Do pomocy zatrudnia Drissa (Omar Sy) - młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.

Zakochana Jedynka – „Rosa: Duchy przeszłości”. Niedziela, 12 sierpnia, godz. 23:20. TVP1.
Rosa Winter (Alexandra Neldel) i jej ukochany mają bardzo mało czasu dla siebie, od kiedy jej matka Ruth tymczasowo zamieszkała razem z nimi. Na domiar złego muszą poszukać nowego mieszkania w Berlinie, bo właściciel wypowiedział im umowę najmu.

„Pan Wołodyjowski”. Środa, 15 sierpnia, godz. 8:45 (część 1) i godz. 10:15 (część 2). TVP1.
Jest rok 1668. Po tragicznej śmierci narzeczonej pułkownik Michał Wołodyjowski (Tadeusz Łomnicki) postanawia poświęcić życie Bogu i wstępuje do klasztoru kamedułów. Jego wieloletni przyjaciel, Onufry Zagłoba (Mieczysław Pawlikowski), za pomocą sprytnego fortelu , skłania go do opuszczenia klasztornych murów.

„Bodo”. Środa, 15 sierpnia, godz. 22:25. TVP1.
Rok 1917. Młody chłopak, Bodzio (Antoni Królikowski), ucieka z domu. Nie chce zostać lekarzem, marzy o karierze scenicznej. Kilka lat później Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt) jest u szczytu sławy.

Filmy w Dwójce

Anne Hathaway szuka niezależności, Robert De Niro, Jean Reno i Sean Bean spotykają się w paryskim magazynie, John Travolta, Tim Allen i Martin Lawrence wyruszają w podróż, a Edward Lubaszenko i Cezary Pazura inwestują w wykształcenie Anny Przybylskiej. Na spotkana z dobrym filmem zapraszamy do Dwójki.

"Woda dla słoni" fot: materiały promocyjne antena tvp2 10 - 16 sierpnia
„W cywilu 3”. Piątek, 10 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.
Po przyjeździe do rodzinnego miasta sierżant Jake Carter (Mike 'The Miz' Mizanin) dowiaduje się, że jego siostra została uprowadzona przez bandę ekstremistów. By ją uratować, atakuje ich bazę operacyjną...

„Gang dzikich wieprzy”. Niedziela, 12 sierpnia, godz. 20:20. TVP2.
Woody Stevens (John Travolta), Doug Madsen (Tim Allen) i Bobby Davis (Martin Lawrence) mają rodziny, stałe prace i szereg obowiązków. O ich chłopięcych ekscesach przypominają im tylko cotygodniowe spotkania z przyjaciółmi, z którymi dzielą pasję motocyklową. Pewnego dnia decydują się wyruszyć w podróż śladami minionej młodości.

„Złoty środek”. Poniedziałek, 13 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.
Wychowana na warszawskiej Pradze Mirka (Anna Przybylska) ukończyła studia prawnicze. Natomiast jej dziadek (Edward Lubaszenko) i ojciec (Cezary Pazura) szczycą się licznymi pobytami w zakładach karnych. Może się wydawać, że zawód Mirki to wręcz ujma na honorze rodziny, jednak jej prawnicza wiedza okazuje się przydatna w walce o starą kamienicę.

„Ronin”. Wtorek, 14 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.
Sześciu obcokrajowców, ekspertów od spraw uzbrojenia, ochrony i tajnych operacji, spotyka się w zatęchłym magazynie w Paryżu. Sam (Robert De Niro ), Larry (Skipp Sudduth), Spence (Sean Bean), Gregor (Stellan Skarsgard), Vincent (Jean Reno) i Deirdre (Natasha McElhone) na zlecenie tajemniczego klienta mają wykraść Rosjanom doskonale strzeżoną tajemniczą walizkę.

„C. K. Dezerterzy”. Środa, 15 sierpnia, godz. 15:15 (część 1) i 16:50 (część 2). TVP2.
Rok 1918. Kres I wojny światowej. Do kompanii na Węgrzech przybywa nowy zastępca dowódcy - von Nogay (Wojciech Pokora), który postanawia wprowadzić surową dyscyplinę. Tymczasem żołnierz Jan Kaniowski (Marek Kondrat) wraz z kompanami postanawiają zupełnie się tym nie przejmować.

„Ella zaklęta”. Środa, 15 sierpnia, godz. 20:10. TVP2.
Ella (Anne Hathaway) jest mieszkanką fantastycznego, magicznego świata, w którym dzieci w dniu swoich urodzin otrzymują od matki chrzestnej - wróżki prezent na całe życie. Dziewczynka zostaje obdarowana "przywilejem" posłuszeństwa wobec innych. Aby uwolnić się od zaklęcia i przejąć kontrolę nad własnym życiem, Ella wyrusza w podróż pełną przygód i niebezpieczeństw.

„Woda dla słoni”. Środa, 15 sierpnia, godz. 21:55. TVP2.
Lata 30. ubiegłego stulecia. Jacob Jankowski (Robert Pattinson) trafia do wędrownej trupy cyrkowej, prowadzonej przez bezwzględnego Augusta (Christoph Waltz). Sytuacja komplikuje się, gdy zakochuje się w jego pięknej żonie (Reese Witherspoon).

Kino relaks – „Lagardere”. Czwartek, 16 sierpnia, godz. 20:45. TVP2.
Film płaszcza i szpady. Lagardere (Bruno Wolkowitch) to sierota wychowany przez dwóch mistrzów, którzy przekazali mu wszystkie tajniki sztuki szermierczej. Lagardere darzy wielkim podziwem księcia de Nevers (Frédéric van den Driessche) i pragnie zgłębić tajemnicę jego mistrzowskiego pchnięcia szpadą.

Filmy w TVP Kultura

Omar Sy i Laurent Lafitte pracują nad rozwikłaniem kryminalnej zagadki, Julie Delpy i Ethan Hawke wyjeżdżają do Grecji, Krzysztof Stroiński zostaje warunkowo zwolniony z więzienia, a Catherine Deneuve przejmuje kierownictwo teatru na Montmartrze. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Nieobliczalnie" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 10 - 15 sierpnia
Na wschód od Hollywood – „W objęciach węża”. Piątek, 10 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Dwóch naukowców przybywa do Amazonii, żeby odnaleźć świętą roślinę o niezwykłych właściwościach. Cywilizacja, którą przynoszą, niszczy świat szamana Karamakate (Nilbio Torres/Antonio Bolivar).

Bilet do kina – „Dzieciństwo wodza”. Sobota, 11 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Podparyska wieś tuż po I wojnie światowej. Amerykański dyplomata (Liam Cunningham), pracujący nad Traktatem Wersalskim i jego sfrustrowana żona (Berenice Bejo) kompletnie nie poświęcają uwagi dziecku. W inteligentnym chłopcu powoli budzi się dyktator.

Panorama kina polskiego – „Anatomia zła”. Niedziela, 12 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Lulek (Krzysztof Stroiński), płatny zabójca pracujący dla gangsterów, zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. W zamian, na polecenie prokuratora, który kilka lat wcześniej go zamknął, ma „sprzątnąć” komendanta Centralnego Biura Śledczego.

Mistrzowie polskiego kina – „Zmory”. Poniedziałek, 13 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Mikołaj Srebrny (Piotr Łysak) mieszka razem z ojcem, emerytowanym nauczycielem, we dworze w Porębie Murowanej. Matka, młoda i piękna Zofia (Teresa Marczewska) cierpiąca na suchoty, mieszka oddzielnie. Gdy Miki zostaje przyjęty do gimnazjum, musi zamieszkać u wujostwa.

Lekkie obyczaje – „Nieobliczalni”. Wtorek, 14 sierpnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Paryż. Dwaj skrajnie różni policjanci - Ousmane Diakhité (Omar Sy) i François Monge (Laurent Lafitte) - pracują nad rozwikłaniem pewnej kryminalnej zagadki. Żeby ją wyjaśnić muszą przeciwstawić się ludziom z najwyższych kręgów władzy, którym wydaje się, że są nietykalni.

NIE-ZŁE-FIL-MY – „Deszczowy żołnierz”. Wtorek, 14 sierpnia, godz. 21:55. TVP Kultura.
Roku 1949 i w połowa lat 90. Niespełna trzydziestoletnia prokuratorka Anna (Antonina Choroszy) niespodziewanie łączy ze sobą dwie dawno zamknięte sprawy, odkrywając trzecią, w którą zamieszani są wysocy urzędnicy państwowi.

Wieczór kinomana – „Ostatnie metro”. Środa, 15 sierpnia, godz. 20:05. TVP Kultura.
Hitlerowska okupacja Francji, II wojna światowa. Aktorka Marion Steiner (Catherine Deneuve) przejmuje od swego męża kierownictwo teatru na Montmartrze. Powszechnie sądzi się, że ten niemiecki Żyd przebywa na emigracji w Ameryce Południowej, lecz w rzeczywistości ukrywa się w piwnicach teatru i daje żonie wskazówki co do realizacji nowego przedstawienia.

Pocztówki z wakacji – „Przed północą”. Środa, 15 sierpnia, godz. 22:40. TVP Kultura.
Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke) są w związku od dwudziestu lat, a od kilku – małżeństwem. Wspólne wakacje w Grecji skłaniają ich do rozmowy o swoim związku i problemach z nim związanych.

Strefa ABO na TVP VOD

W TVP VOD dostępna jest strefa ABO oferująca szeroki wachlarz wyjątkowych i wartościowych produkcji. Gorąco polecamy!

vod.tvp.pl antena tvp Od 1 kwietnia
Strefa ABO (strefa Abonenta) na platformie TVP VOD to najnowsza oferta subskrypcyjna Telewizji Polskiej. Katalog TVP VOD został rozbudowany o treści Premium, produkowane lub dystrybuowane przez BBC Studios, ale też o inne produkcje polskie i zagraniczne.

Dzięki porozumieniu z BBC Studios użytkownicy będą mieli dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym dokumentów muzycznych oraz dokumentalnych serii przyrodniczych. W pierwszej odsłonie serwisu pojawiło się 150 godzin filmów i seriali. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.

Wśród już dostępnych na platformie treści znajdują się, m. in.: „Burton i Taylor”- rewelacyjna fabuła ze świetną rolą Heleny Bonham Carter w roli Elizabeth Taylor; „Ostatni posterunek” („Last post”) – serial mający swoją polską premierę na platformie TVP VOD oraz takie klasyki jak „Allo, ‘Allo!”, „Wojna i pokój”, „Duma i uprzedzenie” czy brytyjski „Dom z kart” („House of Cards” z 1990 roku). Pierwsze odcinki wybranych tytułów zostaną udostępnione do obejrzenia za darmo.

Dostęp do strefy ABO w TVP VOD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ