Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych tylko w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska od 11 stycznia transmituje mecze 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn we Francji. Spotkania reprezentacji Polski można oglądać w TVP2 i TVP Sport, a pozostałe - w sportowym kanale TVP oraz na stronie sport.tvp.pl.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych tylko w Telewizji Polskiej! antena tvp 11 – 29 stycznia
W czwartek Polacy rozegrali pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata w piłce ręcznej, które przegrali 20:22 (10:12). Jednak nasi szczypiorniści zachwycili swoją postawą, zwłaszcza Adam Malcher. W fazie grupowej zagrają jeszcze z Francją, Rosją, Brazylią i Japonią. Jeśli Polska w fazie grupowej zajmie przynajmniej 4. miejsce, awansuje do 1/8 finału.

Boom na piłkę ręczną rozpoczął się w 2007, kiedy podopieczni ówczesnego trenera kadry Bogdana Wenty sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata. W 2009 i 2013 Polacy wywalczyli trzecie miejsce. Teraz podopieczni Tałanta Dujszebajewa staną przed bardzo trudnym zadaniem. Po zajęciu 4. miejsca w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro karierę reprezentacyjną zakończyli bardzo doświadczeni zawodnicy, a na dodatek tuż przed mistrzostwami świata kontuzje wyeliminowały kilku innych. Kadra jest więc bardzo odmłodzona i nieprzewidywalna.

Mecze z Francji komentować będą: Piotr Dębowski i Maciej Iwański. W Warszawie będą komentować: Tomasz Jasina i Jacek Laskowski, ekspertem będzie Wojciech Nowiński. Na mistrzostwa Telewizja Polska wysyła także swojego reportera – będzie nim Filip Czyszanowski. Studio w Warszawie poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Przemysław Babiarz a ich gośćmi będą między innymi byli reprezentanci: Sławomir Szmal, Bartosz Jurecki, Grzegorz Tkaczyk i Mariusz Jurasik.

Najbliższy mecz Polaków – z Brazylią - już w sobotę, 14 stycznia, o godz. 14:30 w TVP2. Więcej informacji na temat transmisji można znaleźć TUTAJ.

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle

Po bardzo udanym dla Polaków Turnieju Czterech Skoczni, czas na zawody Pucharu Świata w Polsce – najpierw w Wiśle (13-15 stycznia), a w następnym tygodniu w Zakopanem. Transmisje w TVP1, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Maciej Kot fot: Getty antena tvp1 13 - 15 stycznia
Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata awansował na 3. miejsce, z bardzo mała stratą do Domena Prevca (13 punktów) i Daniela Andre Tandego (4). Być może właśnie w Wiśle zostanie liderem. Na to liczą kibice – zarówno ci, którzy stawią się na skoczni w Wiśle-Malince, jak i ci, którzy konkursy będą śledzić w telewizji.

Piątkowe kwalifikacje do sobotnich zawodów i oba konkursy widzowie będą mogli zobaczyć w TVP1 i TVP Sport. Dodatkowo kanał sportowy Telewizji Polskiej pokaże kwalifikacje do drugiego, niedzielnego konkursu. Rywalizację skoczków będzie można śledzić także na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream.

Plan transmisji

Piątek, 13 stycznia

Kwalifikacje: TVP1 (godz. 18:00) oraz TVP Sport i sport.tvp.pl (godz. 17:40)
Sobota, 14 stycznia
Konkurs indywidualny: TVP1 i sport.tvp.pl (godz. 15:50) oraz TVP Sport (godz. 23:30)
Niedziela, 15 stycznia
Kwalifikacje: TVP Sport i sport.tvp.pl (godz. 14:20)
Konkurs indywidualny: TVP1, TVP Sport oraz sport.tvp.pl (godz. 15:45)

„Operacja Reszka”

Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Zbigniew Lesień, Zdzisław Wardejn, Krzysztof Banaszyk, Grażyna Barszczewska, Tamara Arciuch, Krzysztof Globisz, Paweł Deląg i inni w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia, o godz. 20:20 w „Operacji Reszka”. Teatr Telewizji zaprasza na opartą na faktach sztukę Włodzimierza Kuligowskiego w reżyserii Ewy Pytki.

"Operacja Reszka" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 20:30
Jest druga połowa lat siedemdziesiątych. Zaczynają wydawać „Spotkania”, które starają się odkłamywać historię, ale też nie stronią od tzw. czystej polityki. Piotr Jegliński (Jan Wieczorkowski) postanawia pojechać na Zachód i „zdobyć” powielacz, traktowany przez władze PRL niemal jak kałasznikow.

W Paryżu zakłada emigracyjną filię „Spotkań”, organizuje własne kanały przerzutowe do kraju z książkami, ulotkami, spotyka się też z emisariuszami z kraju we Francji, Frankfurcie oraz w NRD. Służba bezpieczeństwa szybko to odkrywa. Jegliński zostaje poddany totalnej inwigilacji, a MSW postanawia uruchomić operację, która doprowadzi do jego „wyeliminowania”…

Do akcji skierowany zostaje agent SB - Kazimierz (Maciej Zakościelny). Dłuższy czas pracuje jako kurier. Podczas jednego z pobytu w Paryżu zostaje zmuszony przez Jeglińskiego do przyznania się, że jest agentem bezpieki…

„Operacja Reszka”. Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 20:20. TVP1.

„Pigmalion” Bernarda Shawa w reżyserii Macieja Wojtyszki w „Niedzieli z…”

Antyczna historia Pigmaliona i Galatei stała się źródłem inspiracji dla wielu pokoleń artystów. Znalazł się wśród nich Bernard Shaw – irlandzki prozaik, dramaturg i publicysta obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru. Zapraszamy do TVP Kultura na „Niedzielę z... Maciejem Wojtyszką” i „Pigmalionem”.

"Pigmalion" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvpkultura Niedziela, 15 stycznia, godz. 17:15
„Pigmalion” jest to sztuka w dużej mierze świadomie dydaktyczna, a jej temat uważa się za suchy, wobec czego rzucam nią w głowy mędrków, którzy jak papugi pokrzykują, że dzieło sztuki nie może pouczać – pisał Shaw w przedmowie do książkowego wydania komedii. Na szczęście dzięki talentowi Irlandczyka „suchy” temat okazał się istnym komicznym rogiem obfitości. W najbliższa niedzielę zapraszamy na sztukę Bernarda Shawa w reżyserii Maciej Wojtyszki.

Higgins (Jan Englert) – profesor fonetyki, fanatycznie oddany pracy i, oględnie mówiąc, nieprzepadający za kobietami to zaprzysięgły stary kawaler. Nie grzeszy jednak dobrymi manierami, często bywa lekkomyślny, uparty i egoistyczny.

Pewnego dnia los stawia na jego drodze młodą dziewczynę, która pracuje w kwiaciarni. Dla Higginsa jest ona niczym więcej jak nieokrzesaną pokraką i „kocmołuchem”. Nie ma zielonego pojęcia o savoir-vivrze, nie mówiąc już o poprawnej wymowie. Mimo to, a raczej właśnie dlatego Eliza (Edyta Jungowska) postanawia brać lekcje dykcji. Higgins, początkowo niechętny, wreszcie wyraża zgodę. Nie przeczuwa jeszcze, jak bardzo znajomość z Elizą odmieni jego życie.

Przed spektaklem (godz. 17:15) zapraszamy do studia „Niedzieli z…”, w którym spotkają się reżyser spektaklu - Maciej Wojtyszko - oraz Jerzy Walczak, Patrycja Soliman, Artur Barciś, Michał Żebrowski i Grzegorz Kędzierski. Będą rozmawiać m.in. o fascynacjach Bułhakowem i postaciami historycznymi oraz o tym, dlaczego historia jest nauczycielką życia. Gorąco polecamy!

„Niedziela z... Maciejem Wojtyszką”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 17:15. TVP Kultura.
„Pigmalion”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 18:15. TVP Kultura.

„Mów mi Mistrzu” czyli mistrzowska improwizacja z udziałem gwiazd

Nie wiesz kim jesteś. Nic nie widzisz i nie masz pojęcia, co się wydarzy za chwilę. Dokładnie z taką sytuacją w najbliższym odcinku „Mów mi Mistrzu” zmierzą się Joanna Koroniewska, Adam Fidusiewicz i Bartek Kasprzykowski. Jak z niej wybrną? Zapraszamy do Dwójki na zrealizowany z rozmachem rozrywkowy show! Premierowy odcinek programu w piątek, 13 grudnia, o godz. 22:30.

"Mów mi Mistrzu" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Piątek, 13 stycznia, godz. 22:30
W niezwykłej grze biorą udział znane osoby życia publicznego. Poddane szczególnej metamorfozie, odpowiednio ucharakteryzowane występują w scenkach odgrywanych razem z profesjonalnymi aktorami. Trudność polega na tym, że do momentu wyjścia na scenę nie wiedzą, jaki jest scenariusz, jak wyglądają i jaką postać będą musiały zagrać. Na oczach publiczności mierzą się z nieoczekiwanymi, często ekstremalnymi sytuacjami. Czy Joanna Koroniewska, Adam Fidusiewicz i Bartek Kasprzykowski poradzą sobie z zadaniem?

Improwizowany show o komediowym charakterze „Mów mi Mistrzu", które zadebiutowało na antenie telewizyjnej Dwójki na początku grudnia prowadzą Antoni Królikowski i Aleksandra Nieśpielak. Gorąco polecamy!

„Mów mi Mistrzu”. Piątek, 13 grudnia, godz. 22:30. TVP2.

Ferie z TVP ABC

16 stycznia br. rozpoczynają się ferie zimowe. Z tej okazji jedyny polski kanał telewizyjny dla dzieci - TVP ABC - przygotował wyjątkowe propozycje programowe. Premierowe odcinki kultowych Domisiów, pełny pozytywnej energii „Petersburski Music Show”, „Moliki książkowe” i znakomite animacje to tylko niewielka część oferty tej anteny, która 15 lutego br. będzie obchodzić 3. urodziny. Zapraszamy!

Ferie z TVP ABC antena tvpabc Już 16 stycznia!
Ramówka TVP ABC na czas ferii zimowych obfitować będzie w wiele nowości. Prócz premierowych „Domisiów” (21 stycznia, 4 i 18 lutego, godz. 15:00), programu muzycznego „Petersburski Music Show” (sobota i niedziela, godz. 15:10), w ofercie anteny znajdą się również kolejne odcinki „Supełkowego ABC” (program dla dzieci niesłyszących, w soboty ok. godz.14:40) oraz „Margolci i Misia” (godz. 10:00 i 15:00).

Dla fanów animacji TVP ABC proponuje m.in. „Supa Strikes”(od 15 stycznia o 20:20), „Rodzinę Treflików” (od 14 stycznia o 19:40), która zdobyła już rzeszę fanów , „Masza i Niedźwiedź” (codziennie o godz. 20:00) oraz serial animowany dla najmłodszych – „Bracia Koala” (od 22 stycznia o 18:30).

Więcej informacji dotyczącej oferty TVP ABC można znaleźć TUTAJ. Zapraszamy!

Filmy w Jedynce

Izabella Scorupco i Pierce Brosnan w „Goldeneye”, Kyle Chandler i Jamie Foxx w „Królestwie”, Wes Brown i Brooke D'Orsay w „Wymarzonym ślubie”, a Jamie Luner w „Tragicznej pomyłce”. Zapraszamy na seanse filmowe do Jedynki.

"Iron Sky" fot: materiały promocyjne antena tvp1 13 - 18 stycznia
Weekendowy Hit Jedynki – „Ben Hur”. Cz. 1. Piątek, 13 stycznia, godz. 21:40. TVP1.
Judea, czasy Imperium Rzymskiego. Nastoletni Juda Ben Hur (Joseph Morgan) pochodzi z jednego z najznakomitszych rodów żydowskich. Razem z matką, siostrą i najlepszym przyjacielem mieszka w Jerozolimie. Tam prowadzi interesy i zaręcza się z piękną i mądrą Esterą (Emily VanCamp).

Hit na sobotę – „Goldeneye”. Sobota, 14 stycznia, godz. 20:25. TVP1.
Generał Arkady Orumow (Gottfried John) i pilotka Xenia (Famke Jannssen) wykradają z syberyjskiego centrum kosmicznego narzędzia przeznaczone do kierowania systemem GoldenEye. Kiedy wychodzi na jaw, że świadkiem całej akcji była Natalia (Izabella Scorupco), na kobietę zostaje wydany wyrok śmierci. Tymczasem do Rosji przyjeżdża James Bond (Pierce Brosnan).

„Królestwo”. Sobota, 14 stycznia, godz. 22:45. TVP1.
W jednym z miast w Arabii Saudyjskiej dochodzi do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego ginie ponad 100 osób, a 200 zostaje rannych. Attache FBI w tym kraju, agent specjalny Francis Fran Manner (Kyle Chandler), wzywa do pomocy swego przyjaciela agenta Ronalda Fleury (Jamie Foxx).

Zakochana Jedynka – „Wymarzony ślub”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 21:25. TVP1.
June Fraser (Brooke D'Orsay) od dziecka marzyła o pięknym ślubie w czerwcowy słoneczny dzień. Kiedy na swej drodze spotkała przystojnego i uroczego Alexa Blackewella (Wes Brown), wiedziała, że to chłopak, z którym zrealizuje to marzenie. Niestety, w wyniku nieprzewidzianych okoliczności, ślub musi odbyć się w środku zimy...

„Psy 2. Ostatnia krew”. Wtorek, 17 stycznia, godz. 22:20. TVP1.
Po czterech latach spędzonych za kratkami, Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi na wolność. Przed bramą więzienia czeka na niego dawny kolega z policji „Nowy” (Cezary Pazura). Franz próbuje rozpocząć normalne życie na wolności. Decyduje się na pracę dla Radosława Wolfa (Artur Żmijewski).

„Tragiczna pomyłka”. Środa, 18 stycznia, godz. 20:30. TVP1.
Jennifer Clarke (Jamie Luner) udaje się wyjeżdża do córki, do Nowego Jorku. W pokoju hotelowym okazuje się, że walizka, którą zabrała z lotniska, nie należy do niej. Niebawem otrzymuje telefon z pogróżkami - jeśli natychmiast nie zwróci walizki, jej córka zginie.

„Iron Sky”. Środa, 18 stycznia, godz. 23:40. TVP1.
W 2018 roku prezydent USA wysyła załogową misję kosmiczną na Księżyc w nadziei, że zapewni jej to reelekcję. Po ciemnej stronie ziemskiego satelity dwóch astronautów odkrywa tajną nazistowską bazę w kształcie swastyki, która powstała po ucieczce nazistów z Ziemi w 1945. Teraz księżycowe imperium zamierza ruszyć do ataku.

Filmy w Dwójce

Juliette Binoche i Johnny Depp w „Czekoladzie”, Tom Hanks i Julia Roberts w „Wojnie Charliego Wilsona”, a Milla Jovovich i Michelle Rodriguez w filmie „Resident Evil: Domena zła”. Zapraszamy do Dwójki!

"Chłopaki też płaczą" fot: materiały promocyjne antena tvp2 15 - 19 stycznia
„U Pana Boga za piecem”. Piątek, 13 stycznia, godz. 20:40. Powtórka w niedzielę, 15 stycznia, godz. 15:15. TVP2.
Młoda Rosjanka Marusia (Irina Lachina) przypadkiem trafia do Królowego Mostu. Jej obecność sieje spustoszenie zarówno w sennym miasteczku, jak i w sercu przystojnego organisty Witka (Jan Wieczorkowski).

„Szósty zmysł”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 20:10. TVP2.
Malcolm Crowe (Bruce Willis) jest wziętym psychiatrą. Pewnego dnia do mieszkania doktora przedostaje się jego były pacjent (Donnie Wahlberg). Chory psychicznie mężczyzna oskarża psychiatrę o to, że ten nie potrafił mu pomóc. Malcolm zostaje postrzelony, zaś intruz – odbiera sobie życie. Mija kilka tygodni. Zainteresowanie psychiatry wzbudza niezwykle inteligentny dziewięciolatek. Dziecko posiadło niezwykły dar – potrafi kontaktować się z umarłymi i widzieć rzeczy, które miały miejsce w przeszłości.

„Czekolada”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 23:05. TVP2.
Do Lasquenet przyjeżdża Vianne Rocher (Juliette Binoche) i otwiera tam sklepik z czekoladą. Przybyszka z Andaluzji tak niefrasobliwie łamie wszystkie zasady obowiązujące w miasteczku, że mer stawia sobie za punkt honoru, aby doprowadzić do jej wyjazdu. Tymczasem dziewczyna zaczyna zdobywać coraz więcej zwolenników. Niespodziewanie w Lasquenet pojawia się tajemniczy Roux (Johnny Depp)…

Kino relaks – „Chłopaki też płaczą”. Środa, 18 stycznia, godz. 22:25. TVP2.
Peter Bretter (Jason Segel) porzucony przez swoją dziewczynę Sarę Marshall (Kristen Bell), próbuje o niej zapomnieć. Zranione serce postanawia wyleczyć na Hawajach. Nie spodziewa się, że spotka tam swoją ex i jej nowego chłopaka.

„Resident Evil: Domena zła”. Czwartek, 19 stycznia, godz. 20:40. TVP2.
Pracownicy Umbrella Corporation tracą kontrolę nad wyhodowanym wirusem. Alice (Milla Jovovich) i Rain (Michelle Rodriguez) muszą stanąć do walki z zombi, głównym komputerem oraz zmutowanymi zwierzętami. Odkrywają również inną mroczną tajemnicę, której wolałyby nigdy nie poznać…

„Wojna Charliego Wilsona”. Czwartek, 19 stycznia, godz. 22:30. TVP2.
Lata 80. XX wieku, czasy „zimnej wojny”. Teksański kongresmanem Charlie Wilson (Tom Hanks) jest członkiem specjalnej komisji przyznającej fundusze na tajne operacje. Właśnie z tego powodu nawiązuje z nim kontakt Joanne Hearing (Julia Roberts), milionerka i zagorzała antykomunistka, która żywo interesuje się sytuacją w Afganistanie.

Filmy w TVP Kultura

Jordan Gelber i Selma Blair w „Czarnym koniu”, Kinga Preis i Marcin Dorociński w „Ogrodzie Luizy”, Urszula Grabowska i Sara Knothe w „Joannie” oraz Philip Seymour Hoffman w filmie „Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz”. Polecamy znakomite cykle filmowe w TVP Kultura.

"Joanna" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 13 - 19 stycznia
Wieczór kinomana – „Pewnego razu w Anatolii”. Piątek, 13 stycznia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Trwają poszukiwania zwłok zamordowanego mężczyzny, którego oprawca był zbyt pijany, aby zapamiętać, gdzie zakopał ciało. Jednak kulisy zbrodni szybko schodzą na drugi plan. Bezduszne procedury i oficjalne kodeksy rozmijają się z rzeczywistością, a bohaterowie miotają się wśród sprzecznych oczekiwań otoczenia…

Bilet do kina – „Czarny koń”. Sobota, 14 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Kolekcjoner japońskich lalek, otyły trzydziestolatek Abe (Jordan Gelber) mieszka z gardzącymi nim rodzicami i udaje, że pracuje w firmie ojca. Pewnego dnia spotyka Mirandę (Selma Blair), która może wszystko zmienić…

„Ogród Luizy”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 20:10. TVP Kultura.
18-letnia Luiza (Patrycja Soliman) jest bardzo wrażliwa i zamknięta w sobie. Ojciec Luizy, Lech Bartodziej (Krzysztof Stroiński) postanawia umieścić ją w szpitalu psychiatrycznym. Dziewczyna trafia pod opiekę psycholog Anny Świątek (Kinga Preis). W zakładzie poznaje gangstera Fabio (Marcin Dorociński) i niespodziewanie nawiązuje z nim głębszą relację.

Panorama kina polskiego – „Joanna”. Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Kraków, okupacja hitlerowska. Joanna (Urszula Grabowska), której mąż zaginął na wojnie, spotyka w kościele cudem ocalałą z łapanki siedmioletnią Różę (Sara Knothe). Dziewczynka nie ma dokąd pójść, więc Joanna zabiera ją do siebie.

Kino jest sztuką – „Rocco i jego bracia”. Wtorek, 17 stycznia, godz. 22:40 (cz. 1) i 23:50 (cz. 2). TVP Kultura.
Rocco (Alain Delon) to jeden z pięciu synów matki z ubogiego południa Włoch, która przenosi się wraz z rodziną do Mediolanu w poszukiwaniu lepszego życia. Choć jest uosobieniem łagodności i szlachetności, zaczyna karierę na bokserskim ringu.

Panorama kina światowego – „Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz”. Środa, 18 stycznia, godz. 22:25. TVP Kultura.
Dwaj bracia – rozwodnik Hank (Ethan Hawke) i narkoman Andy (Philip Seymour Hoffman) - wpadają na pomysł obrabowania sklepu jubilerskiego swoich rodziców. Niestety w dniu napadu nic nie przebiega zgodnie z planem.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Minnie i Moskowitz”. Czwartek, 19 stycznia, godz. 21:00. TVP Kultura.
Czterdziestoletnia zgorzkniała Minnie Moore (Gena Rowlands) ma romans z żonatym mężczyzną, Jimem (John Cassavetes). Kiedy związek rozpada się, porzucona i upokorzona Minnie decyduje się na randkę z nieznajomym Zelmo Swiftem (Val Avery), który od razu proponuje jej małżeństwo.

Czas na dokument!

„Państwowe dzieci”, „Warszawa. Zmartwychwstałe Miasto”, „Sport. Druga strona medalu”, „Twiggy: ikona lat 60-tych”, „Komórkowa rewolucja” i „Witajcie w Trumplandzie” to znakomite filmy dokumentalne, które w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć na antenach TVP. Gorąco polecamy!

"Komórkowa rewolucja" fot: materiały promocyjne antena tvp 14 - 19 stycznia
Dokument tygodnia – „Eliot Ness kontra Al Capone”. Sobota, 14 stycznia, godz. 12:15. TVP Kultura.
Film o gangsterze wszechczasów - Alphonsie Gabrielu Capone znanym jako Al Capone.

„Szpiedzy. Świadkowie historii”. Sobota, 14 stycznia, godz. 21:40. TVP Historia.
Fil o czterech mężczyznach oskarżonych w PRL-u o szpiegostwo na rzecz USA - Józefie Szaniawskim, Zdzisławie Najderze, Jerzym Pawłowskim i Tadeuszu Płużańskim.

BBC w Jedynce – „Krainy niezwykłych przeobrażeń. Okawango”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 12:55. TVP1.
Przyrodniczy serial dokumentalny prezentujący zjawiska transformacji przyrody w czasie zmieniających się pór roku. Delta Okawango w Afryce z pustyni przeobraża się w magiczny wodny świat.

„Opowieść o Indiach. Początki”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 13:20. TVP Historia.
Film o największej demokracji świata, która powoli zyskuje status nowoczesnego supermocarstwa, kultywując jednocześnie tradycje sięgające początków ludzkości.

„Kim Ki Dok”. Niedziela, 15 stycznia, godz. 22:00. TVP Historia.
Film dokumentalny o niezwykłych imigrantach z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Grupa tysiąca dwustu dzieci, o których opowiada film, mieszkała w Państwowym Ośrodku Wychowawczym w Płakowicach, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku koło Lwówka Śląskiego.

Historia w Jedynce – „Warszawa. Zmartwychwstałe Miasto”. Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 22:40. TVP1.
Film o Warszawie widzianej oczami Dana Cruickshanka - dziennikarza BBC, który jako kilkuletnie dziecko mieszkał w Warszawie.

Polskie życiorysy - „Czesław Niemen”. Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 23:15. TVP Polonia.
Dokumentalny obraz przedstawiający życie i twórczość Czesława Niemena.

Czy świat oszalał? – „Sport. Druga strona medalu”. Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 23:40. TVP2.
Dokument o wielu twarzach współczesnego sportu, który pomimo kryzysu ekonomicznego ciągle dynamicznie się rozwija.

Portrety – „Twiggy: ikona lat 60-tych”. Wtorek, 17 stycznia, godz. 18:55. TVP Kultura.
Dokument o uosobieniu swingujących lat sześćdziesiątych - szesnastolatce z północnego Londynu, która stała się twarzą rewolucji kulturowej – Twiggy.

Świat bez fikcji – „Komórkowa rewolucja”. Wtorek, 17 stycznia, godz. 22:50. TVP2.
Historia telefonu komórkowego, który zmienił na zawsze życie ludzi.

Polska w dokumencie – „Zwyczajny Marzec”. Środa, 18 stycznia, godz. 18:50. TVP Kultura.
Film dokumentalny poświęcony wydarzeniom marcowym w 1968 roku w Polsce.

Więcej niż fikcja – „Monsterman”. Środa, 18 stycznia, godz. 20:20. TVP Kultura.
Dokument o fińskiej grupie muzycznej, która w 2006 r. zasłynęła zwycięstwem w konkursie Eurowizj – zespołowi „Lordi”.

Nasz Świat w Jedynce – „Witajcie w Trumplandzie”. Środa, 18 stycznia, godz. 22:35. TVP1.
Film dokumentalny o ludziach, którzy w ostatnich wyborach prezydenckich w USA głosowali na Donalda Trumpa.

Tak było - „Oblicza naszej i waszej wolności”. Środa, 18 stycznia, godz. 23:15. TVP Polonia.
Film o losach ludzi uwiecznionych na fotografiach zdeponowanych w Litewskim Archiwum Historycznym w Wilnie. Albumy pochodzące z połowy XIX wieku zawierają 800. zdjęć, które trafiły na Listę Światowego dziedzictwa Kultury UNESCO.

„Historia żywa. Na polu chwały 1920”. Czwartek, 19 stycznia, godz. 18:20. TVP Polonia.
Cykl prezentujący działalność grup rekonstrukcji historycznej.

Dokument przed północą – „Niewolnice w piwnicy”. Czwartek, 19 stycznia, godz. 23:30. TVP1.
Dokument o Lenie i Katii, które przez blisko cztery lata były przetrzymywane w piwnicy i poddawane psychicznym i fizycznym torturom. Mimo traumatycznych doświadczeń, młodym kobietom udało się wrócić do normalnego życia.

Świat bez tajemnic – „Państwowe dzieci”. Czwartek, 19 stycznia, godz. 00:20. TVP2.
Film ukazuje polityczne kulisy wydania dekretu prezydenckiego, który wprowadził w Rosji zakaz zagranicznej adopcji dzieci, początkowo do USA, później do 15 krajów UE.

TVP3 na 68 pozycji w Cyfrowym Polsacie

Od stycznia 2017 r. widzowie mogą oglądać program TVP3 na 68 pozycji EPG platformy Cyfrowy Polsat, w grupie kanałów informacyjnych. Dotychczas ta antena była dostępna na 190 pozycji. Dzięki tej zmianie, widzowie mają łatwiejszy dostęp do swojej telewizji regionalnej. Na platformie Cyfrowego Polsatu emitowane jest pasmo ogólnopolskie TVP3 oraz lokalny program TVP3 Warszawa.

TVP3 na 68 pozycji w Cyfrowym Polsacie antena tvp Od stycznia 2017!
TVP3 tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.

TVP3 rzetelnie i szybko informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce i jej regionach. To kanał poruszający ważne sprawy społeczne i obywatelskie z najbliższego otoczenia, oferujący lokalne serwisy informacyjne, ciekawe reportaże, dokumenty oraz magazyny dotyczące danego regionu.

AKADEMIA TELEWIZYJNA ZAPRASZA NA PODSTAWOWY KURS PREZENTERSKI

Akademia Telewizyjna TVP przyjmuje zgłoszenia na trzydniowy weekendowy „Podstawowy kurs prezenterski” przeznaczony dla osób początkujących lub pragnących ocenić swoje predyspozycje do wykonywania zawodu prezentera telewizyjnego. Intensywny program kursu obejmuje łącznie 25 godzin (w tym 14 godzin ćwiczeń w studiu i przed kamerą). Polecamy!

PODSTAWOWY KURS PREZENTERSKI antena tvp Przyjmujemy zgłoszenia!
Zajęcia praktyczne prowadzone są w grupach około 8-osobowych. Kurs pozwala zweryfikować dotychczasowe doświadczenia i umiejętności oraz dostarcza wskazówek do dalszej pracy. Uczestnicy poznają zasady zachowania i pracy przed kamerą, uczą się przygotowywania i prowadzenia wywiadów, pisania oraz wygłaszania zapowiedzi (także przy użyciu telepromptera).

Program obejmuje:
• spotkania warsztatowe ze znanymi prezenterami,
• wybrane zagadnienia prawa mediów w ujęciu praktycznym,
• zasady posługiwania się głosem i „sztuki mówienia” oraz zachowań przed kamerą,
• zasady redagowania zapowiedzi i tekstów informacyjnych,
• tworzenie konspektów i scenariuszy rozmowy,
• praktyczny trening zapowiedzi prezenterskich,
• praktyczny trening „sztuki rozmowy”.

Rozkład zajęć:
piątek, od godz. 14:00 do 21:00
sobota, niedziela, od godz. 10:00 do 20:00

Miejsce: Akademia Telewizyjna TVP, ul. Woronicza 17, blok „R”

Cena kursu wynosi: 1200,00 zł + VAT od osoby (cena brutto: 1476,00 zł)

Uczestnicy otrzymują:
• materiały do zajęć i przybory do notowania
• komplet własnych nagrań dokonanych podczas kursu (pliki na płycie dvd)
• serwis napojów (kawa, herbata, woda mineralna) podczas całego kursu
• obiady (sobota/niedziela)
• dostęp do sieci Wi-Fi

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: Zgłoszenie powinno zawierać:
• list motywacyjny
• CV (ze zdjęciem)
• wypełnioną kartę zgłoszenia (pobraną ze strony www.akademia.tvp.pl)

Wypełnioną kartę zgłoszenia (wraz z CV i listem motywacyjnym) należy przesłać pod adres: szkolenia@tvp.pl

Zastrzegamy sobie prawo weryfikacji zgłoszeń oraz możliwość odwołania kursu (z bardzo ważnych powodów organizacyjnych).

Opłaty za udział w kursie (kwota 1476 zł) należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia udziału w szkoleniu, co najmniej 10 dni przed datą rozpoczęcia kursu. Numer rachunku bankowego zostanie podany w potwierdzeniu.

TVP wystawia fakturę VAT (istnieje możliwość wystawienia faktury pro-forma).


Dodatkowe informacje: szkolenia@tvp.pl, tel. (22) 5478674 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 – 16:00).

ZAPRASZAMY TAKŻE DO KORZYSTANIA Z POZOSTAŁYCH KURSÓW I SZKOLEŃ AKADEMII TELEWIZYJNEJ TVP.

Szczegółowe informacje i terminy zawsze na www.akademia.tvp.pl oraz na www.facebook.com/akademiatelewizyjna.