Partnerzy w życiu, przeciwnicy w grze

Cezary Harasimowicz, Radosław Pazura i Piotr Rubik vs Grażyna Wolszczak, Dorota Chotecka i Agata Rubik. Czy prywatne więzi przeszkodzą parom w rywalizacji? Kto okaże się wspierającym parterem, a kto poczuje prawdziwy zew walki? Zapraszamy do Dwójki na finałowy odcinek 10. edycji „Kocham Cię Polsko” w sobotę, 20 maja, o godz. 20:05.

"Kocham Cię, Polsko" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp2 Sobota, 20 maja, godz. 20:05
W finałowym odcinku tej edycji na widzów czeka niezwykle emocjonujący pojedynek, bowiem do wspólnej rywalizacji pod wodzą Tomasza Kammela i Antka Królikowskiego staną znane pary.

W dwunastym odcinku „Kocham Cię, Polsko!” dowiemy się także jakimi trzema słowami Agata Rubik opisałaby swojego męża, dlaczego Grażyna Wolszczak woli grać w teatrze niż w filmie, co, zdaniem Doroty Choteckiej, jest najskuteczniejsze na ból głowy, za co Antek będzie chciał przyłożyć Tomkowi Kammelowi i która z par na wizji zaliczy małżeńską sprzeczkę.

Gościem muzycznym programu będzie Szymon Chodyniecki w utworze Sam na sam.

Ostatni odcinek 10. edycji „Kocham Cię, Polsko!” już w sobotę, 20 maja, o godz. 20:05 w TVP2.

„Czy te oczy mogą kłamać? Wieczór z Janem Pietrzakiem”

W piątkowy wieczór w Dwójce spotkanie z niezwykłym artystą – Janem Pietrzakiem. Gośćmi widowiskowego show będą także Natalia Sikora, Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Fair Play Crew, Jerzy Zelnik, Katarzyna Sternik i Jerzy Grunwald.

"Czy te oczy mogą kłamać? Wieczór z Janem Pietrzakiem" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp2 Piątek, 19 maja, godz. 22:20
„Czy te oczy mogą kłamać? Wieczór z Janem Pietrzakiem” to widowisko o charakterze kulturalno-rozrywkowym i towarzyskim. Atmosfera niezobowiązującego spotkania przyjaciół, podczas którego zaprezentowana zostanie nie tylko twórczość artysty, ale również wybrane fakty z życia prywatnego oraz związane z nim anegdoty. Widzowie spojrzą na Jana Pietrzaka także oczami jego bliskich, znajomych oraz współpracowników. Gospodarzem programu będzie Marcin Wolski.

„Czy te oczy mogą kłamać? Wieczór z Janem Pietrzakiem”. Piątek, 19 maja, godz. 22:20. TVP2.

Finał Ligi Europy: Ajax – Mancheter United w TVP1

Pogromca Legii Warszawa w 1/16 finału Ajax Amsterdam zmierzy się z Manchesterem United prowadzonym przez Jose Mourinho. Transmisja decydującego spotkania Ligi Europy w TVP1 w środę, 24 maja, od godz. 20:20.

Finał Ligi Europy antena tvp1 Środa, 24 maja, godz. 20:20
Stawką jest nie tylko okazały puchar i premia finansowa, lecz także możliwość gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów w następnym sezonie. Ani Ajax, ani Manchester nie mają jeszcze tego zagwarantowanego – Manchester zajął 6. miejsce w lidze angielskiej, które nie gwarantuje nawet gry w Lidze Europy, a Ajax, jako wicemistrz Holandii, musi występować w eliminacjach.

Spotkanie pokaże TVP1. Po nim zaplanowano także transmisję z ceremonii wręczenia pucharu. Mecz ze Sztokholmu będą komentować Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Rafał Patyra.

Ajax Amsterdam – Manchester United. Środa, 24 maja, godz. 20:20. TVP1.

TVP w Cannes z premierową koprodukcją „Dwie Korony”

W poniedziałek, 22 maja, podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes odbędzie się światowa premiera koprodukowanego przez Telewizję Polską dokumentu fabularyzowanego „Dwie Korony” w reżyserii Michała Kondrata.

"Dwie Korony" fot: materiały promocyjne antena tvp Poniedziałek, 22 maja
Film przedstawia życie o. Maksymiliana Kolbe od dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Artur Barciś, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, m.in. Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

- To kolejna po „Bodo” kinowa produkcja z udziałem Telewizji Polskiej. Dystrybucja „Dwóch Koron” jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Piękna historia o heroizmie o. Kolbego z pewnością zainteresuje widzów nie tylko w Polsce, ale i na świecie – powiedział Maciej Stanecki, Członek Zarządu Telewizji Polskiej. TVP, która jest koproducentem i oferentem filmu na zagranicę liczy, że po Festiwalu zainteresowanie jego zakupem wzrośnie. Pozostałymi koproducentami są: Narodowy Instytut Audiowizualny i Fundacja Filmowa im. Św. Maksymiliana Kolbe.

W tym wyjątkowym pokazie filmu weźmie udział reżyser i producent „Dwóch Koron” - Michał Kondrat. Premierowy pokaz filmu jest ważnym wydarzeniem, gdyż podczas tegorocznego Festiwalu będzie to jedyny pełnometrażowy polski film kinowy.

Telewizja Polska jest obecna na tegorocznym Festiwalu w Cannes w Polskim Pawilonie wraz z Państwowym Instytutem Sztuki Filmowej i Film Commission Poland.

„Mistrz i Małgorzata” w TVP1

Przybycie Wolanda do rosyjskiej stolicy sprawia, że świat przestaje być takim, jakim zawsze wydawał się być… Zapraszamy do TVP1 na spektakl Artura Tyszkiewicza według powieści Michaiła Bułhakowa. Emisja telewizyjnej rejestracji przedstawienia Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie w poniedziałek, 22 maja, godz. 20:30. Gorąco polecamy!

"Mistrz i Małgorzata" fot: materiały promocyjne antena tvp1 Niedziela, 23 kwietnia, godz. 22:10
„Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa to powieść z wieloma wątkami, postaciami, mnóstwem pytań i tajemnic. To dzieło, do którego bez wątpienia istnieje więcej niż jeden klucz. Każdy, kto podejmie się próby scenicznej adaptacji tego tekstu, skazany jest na wybór perspektywy spojrzenia na historię nawiedzającego Moskwę Wolanda i jego świty.

Przybycie Wolanda do rosyjskiej stolicy sprawia, że wielu zaczyna tracić poczucie rzeczywistości, w dobrze znaną codzienność wkracza niesamowitość, niemożliwe staje się możliwe, pojawia się niepokój, czy świat jest naprawdę takim, jakim zawsze wydawał się być. Od tego wszystkiego niektórzy (dosłownie i w przenośni) zaczynają tracić głowy. Takie mieszanie prawdy i fałszu, rzeczywistości i fikcji może (choć nie musi) być działaniem szatańskim. Takie mieszanie odbywa się też każdego wieczoru w teatrze.

Artur Tyszkiewicz, reżyser i autor adaptacji „Mistrza i Małgorzaty” przygotowanej w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, postanowił spojrzeć na tekst Bułhakowa właśnie z takiej specyficznie pojętej teatralnej perspektywy, uruchomić w teatrze (znów dosłownie i w przenośni) burzącą porządki i hierarchie karuzelę publiczność umieścić na scenie, a aktorów tam, gdzie zwykle siedzą widzowie. Monsieur Woland przejąwszy bowiem kontrolę nad moskiewskim Teatrem Variete spełnia zachcianki widowni, dostarcza jej rozrywki, śmieszy i straszy, ale przede wszystkim odkrywa jej tajemnice, pokazuje, co ludziom siedzi w głowach.

Zorganizowana ułuda teatru, z całym blichtrem i powierzchownością, okazuje się być zatem znakomitą maszynką do tego, byśmy mogli samych siebie poznać, a czasem i zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, aby zobaczyć, jak Bóg i szatan potrafią igrać z człowiekiem.

Teatr Telewizji - „Mistrz i Małgorzata”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 20:30. TVP1.

Filmy w Jedynce

Zachary Levi ma problemy z pamięcią, Gary Oldman przejmuje kontrolę nad Air Force One, Gerard Butler ratuje Jonny’ego Westona, a Diane Kruger zostaje skazana za zabójstwo. Zapraszamy na filmy do Jedynki!

"Pamiętaj o niedzieli" fot: materiały promocyjne antena tvp1 19 - 23 maja
Weekendowy Hit Jedynki – „Sabata”. Piątek, 19 maja, godz. 21:25. TVP1.
W małym teksańskim miasteczku dochodzi do napadu na miejscowy bank. Napastnikami są nie pospolici rabusie, a miejscowa elita - sędzia, właściciel Saloon`u oraz bogaty właściciel ziemski. Sytuacja komplikuje się, kiedy w miasteczku pojawia się łowca nagród.

„Pamiętaj o niedzieli”. Sobota, 20 maja, godz. 10:10. TVP1.
Samotna kelnerka Molly (Alexis Bledel) marzy o odpowiednim partnerze. Kiedy poznaje przystojnego urzędnika Gusa (Zachary Levi) jest przekonana, że tym razem jej się uda. Jednak Gus wydaje się rozkojarzony i stale czymś zaabsorbowany…

Hit na sobotę – „Air Force One”. Sobota, 20 maja, godz. 21:25. TVP1.
Grupa terrorystów z Ivanem Korshunovym (Gary Oldman) na czele przejmuje kontrolę nad samolotem Air Force One, który startuje z moskiewskiego lotniska. Ivan żąda uwolnienia faszyzującego generała Radka (Jürgen Prochnow) wziętego do niewoli przez rosyjskie wojska. W razie odmowy grozi wysadzeniem samolotu, na pokładzie którego znajduje się prezydent Stanów Zjednoczonych James Marshall (Harrison Ford).

„Całujesz jak szatan”. Sobota, 20 maja, godz. 23:35. TVP1.
Helena (Kamila Magálová) i Frantisek (Oldřich Kaiser) po licznych przejściach są wreszcie razem i wydaje się, że nic nie jest w stanie zmącić ich szczęścia. Jednak były mąż Heleny - Karel (Jiří Bartoška) i była żona Frantiska – Bohunka (Eva Holubová) chcą odzyskać swoich byłych partnerów.

Zakochana Jedynka – „Wysoka fala”. Niedziela, 21 maja, godz. 21:25. TVP1.
Rok 1987. Dziewięciolatek z Santa Cruz w Kalifornii Jay Moriarity (Jonny Weston) zostaje uratowany przez swego sąsiada, surfera Frosty'ego Hessona (Gerard Butler). Jay zaczyna się interesować surfingiem, który staje się jego pasją. Chłopiec pozostaje jej wierny do końca życia…

„Dla niej wszystko”. Wtorek, 23 maja, godz. 23:20. TVP1.
Lisa (Diane Kruger) i Julien (Vincent Lindon) wspólnie wychowują maleńkiego jeszcze synka. Życie szczęśliwej rodziny przerywa nagłe wtargnięcie policji, który aresztuje Lisę pod zarzutem zabójstwa. Kobieta uparcie powtarza, że jest niewinna, ale wszystkie dowody przemawiają przeciwko niej…

Filmy w Dwójce

Justin Timberlake walczy o życie, Elizabeth Olsen zakochuje się w tym samym chłopaku, co jej przyjaciółka, Ewan McGregor uchodzi za wroga publicznego numer jeden, a Eddie Kaye Thomas postanawia zostać prawdziwym mężczyzną. Zapraszamy na wieczorne seanse filmowe do Dwójki.

"Wyścig z czasem" fot: materiały promocyjne antena tvp2 19 - 25 maja
„Zabójczy dar”. Piątek, 19 maja, godz. 23:35. TVP2.
Irlandia. Ratownicy morscy zostają wezwani do ratowania łodzi. Kiedy do niej docierają, na pokładzie odnajdują zamordowaną kobietę i ładunek narkotyków wartych milion euro. Postanawiają nie zgłaszać tego policji, sprzedać narkotyki, a za uzyskane pieniądze uratować podupadający zakład przetwórstwa rybnego, którego są właścicielami.

„Wyścig z czasem”. Niedziela, 21 maja, godz. 20:10. TVP2.
Rok 2169. Proces starzenia się człowieka został zatrzymany. Niestety za wieczną młodość trzeba płacić. Najbogatsi mogą przedłużać życie praktycznie w nieskończoność, tymczasem biedni zmuszeni są w tym celu żebrać, pożyczać, ciężko pracować, albo po prostu kraść. Jednym z nich jest Will Salas (Justin Timberlake).

„Bardzo grzeczne dziewczyny”. Niedziela, 21 maja, godz. 22:45. TVP2.
Lilly (Dakota Fanning) i Gerry (Elizabeth Olsen), dwie dziewczyny z Nowego Jorku, właśnie ukończyły liceum. Postanawiają wykorzystać wakacje do tego, żeby wreszcie stracić cnotę. Pewnego dnia poznają Davida (Boyd Holbrook), w którym obie się zakochują…

Kino relaks – „American Pie”. Środa, 24 maja, godz. 22:30. TVP2.
Jim Levenstein (Jason Biggs), Chris „Oz” Ostreicher (Chris Klein), Kevin Myers (Thomas Ian Nicholas) i Paul Finch (Eddie Kaye Thomas) postanawiają, że jeszcze przed maturą staną się mężczyznami. Buzujący hormonami młodzi ludzie przeżywają pierwsze fascynacje płcią odmienną, ale trudny okres dojrzewania to przede wszystkim źródło różnorakich problemów…

„Son of a Gun: Młoda krew”. Czwartek, 25 maja, godz. 21:50. TVP2.
JR (Brenton Thwaites) zostaje aresztowany za niewielkie przestępstwo. W twardych warunkach więzienia szybko zdaje sobie sprawę, że bez silnej opieki nie ma szans na przetrwanie za kratami. Młodemu przestępcy udaje się zawrzeć znajomość z groźnym kryminalistą uchodzącym za wroga publicznego numer jeden - Brendanem Lynchem (Ewan McGregor).

„Najczarniejsza godzina”. Czwartek, 25 maja, godz. 23:50. TVP2.
Grupka młodych Amerykanów przyjeżdża służbowo do Moskwy. Tam niespodziewanie wpadają w wir przerażających wydarzeń: próbują przetrwać inwazję przedstawicieli obcej cywilizacji, którzy dysponują niszczącą siłą o nieznanym pochodzeniu i ogromnej mocy.

Filmy w TVP Kultura

Joaquin Phoenix zakochuje się w Scarlett Johansson, a Pierce Brosnan w Trine Dyrholm, John Malkovich zostaje wyrzucony z pracy, Jordan Gelber mieszka z gardzącymi nim rodzicami, a Brad Davis zostaje osadzony w przerażającym więzieniu. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Wesele w Sorrento" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 19 - 25 maja
Wieczór kinomana – „Ona”. Piątek, 19 maja, godz. 20:30. TVP Kultura.
Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) pracuje w serwisie BeautifulHandwrittenLetters.com. Pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, aby móc je jak najlepiej zaspokajać. Tak zaczyna się jego związek z systemem komputerowym (Scarlett Johansson), który rozumie go lepiej niż jakikolwiek człowiek.

Bilet do kina – „Wesele w Sorrento”. Sobota, 20 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Czterdziestoletnia Ida (Trine Dyrholm) tuż po tym, jak pokonała raka, dowiaduje się, że mąż odchodzi do swojej kochanki. Mimo fatalnego samopoczucia wyrusza na ślub córki, która wychodzi za mąż na Sorrento. Tam poznaje owdowiałego Philipa (Pierce Brosnan), ojca pana młodego, z którym bardzo się zaprzyjaźnia.

„Tajne przez poufne”. Niedziela, 21 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Tajny agent CIA Osbourne Cox (John Malkovich) zostaje wyrzucony z pracy. Postanawia spisać wspomnienia z wieloletniej służby. Jego żona nagrywa wszystko na płytę CD, która trafia w ręce obcego wywiadu. Jakie będą tego konsekwencje?

Panorama kina polskiego – „Dzień kobiet”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Porzucona przez męża Halina Radwan (Katarzyna Kwiatkowska), pracownica sieci handlowej „Motylek”, samotnie wychowuje córkę. Kiedy dostaje awans, przekonuje się, że cena, jaką musi zapłacić za przywileje i lepsze wynagrodzenie, jest bardzo wysoka…

Panorama kina światowego – „Czarny koń”. Środa, 24 maja, godz. 22:35. TVP Kutlura.
Kolekcjoner japońskich lalek, otyły trzydziestolatek Abe (Jordan Gelber) mieszka z gardzącymi nim rodzicami i udaje, że pracuje w firmie ojca. Pewnego dnia spotyka Mirandę (Selma Blair), która może wszystko zmienić…

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Midnight Express”. Czwartek, 25 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Wracający z wakacji w Turcji amerykański student, Billy Hayes (Brad Davis), zostaje aresztowany na lotnisku w Stambule za próbę przemytu dwóch kilogramów haszyszu. Trafia do więzienia, w którym jest bity, torturowany, wykorzystywany seksualnie i poniżany…

Czas na dokument!

„YouTube'owa rewolucja”, „Śmierć na receptę”, „Bitwa o Monte Cassino”, „Nowe imperium Putina”, „Ostatni naziści” i „Sugar Man” to znakomite filmy dokumentalne, które w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć w TVP. Gorąco polecamy!

"Planeta Ziemia" fot: materiały promocyjne antena tvp 20 - 25 maja
Fascynujący świat – „Ziemia. Podwodny świat”. Cz. 1. „Prolog”. Sobota, 20 maja, godz. 12:45. TVP1.
Dokumentalna seria przyrodnicza o podwodnym świecie naszej planety, która powstawała w głębinach Indopacyfiku, Morza Karaibskiego, Morza Czerwonego oraz w podziemnym, zatopionym świecie jaskiń półwyspu Jukatan.

„Bitwa o Monte Cassino”. Sobota, 20 maja, godz. 22:00. TVP Historia.
Film o genezie, przebiegu i następstwie bitwy o Monte Cassino ze szczególnym uwzględnieniem roli 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem generała Władysława Andersa.

Rodzinne oglądanie – „Narodziny zwierząt według Davida Attenborough - Pierwsze ssaki”. Niedziela, 21 maja, godz. 11:05. TVP2.
David Attenborough przedstawia trwający ponad 500 milionów lat proces rozwoju kręgowców, od zwierząt wodnych aż do powstania człowieka, ukazując kolejne rewolucyjne innowacje, które zapewniły ssakom aktualną całkowitą dominację środowiska ziemskiego.

BBC w Jedynce – „Planeta Ziemia. Sezon drugi. Pustynie”. Niedziela, 21 maja, godz. 12:55. TVP1.
Dokumentalny film przyrodniczy o pustyniach świata, które stają się coraz większe, bardziej gorące i bardziej suche. By na nich przetrwać, trzeba stosować wyjątkowe strategie.

„Czerwony guzik”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 20:35. TVP Historia.
Historia rosyjskiego podpułkownika, który uchronił świat przed globalną wojną nuklearną.

Polskie życiorysy - „Rozmowa kontrolowana z Sylwestrem Chęcińskim”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 23:10. TVP Polonia.
Sentymentalna podróż Sylwestra Chęcińskiego z Lubomierza śladami bohaterów "Kochaj, albo rzuć" - ostatniej kultowej części trylogii.

Czy świat oszalał? – „Śmierć na receptę”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 23:55. TVP2.
Dokument przedstawia narastające problemy wynikające z nadmiernego i pochopnego przepisywania pacjentom środków psychoaktywnych, często niepoprzedzonego odpowiednim badaniem.

Historia w Jedynce – „Ostatni naziści”. Cz 3. „Dzieci rasy panów”. Poniedziałek, 22 maja, godz. 23:55. TVP1.
Film dokumentalny o Nazistach, którzy po zakończeniu II wojny światowej uciekali zagranicę i próbowali uniknąć odpowiedzialności i kary za popełnione zbrodnie.

Świat bez fikcji – „YouTube'owa rewolucja”. Wtorek, 23 maja, godz. 22:55. TVP2.
Film o Youtube, który przez dziesięć lat funkcjonowania przyczynił się do gwałtownych przemian w światowej kulturze popularnej, znacząco zmieniając realia produkcji i dystrybucji filmów.

Więcej niż fikcja – „Sugar Man”. Środa, 24 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Film przedstawia historię życia piosenkarza Sixto Rodrigueza, któremu wróżono karierę większą niż osiągnął Bob Dylan. Twórczość tego amerykańskiego muzyka folkowego była mało znana w jego rodzinnych Stanach, ale niezwykle popularna w RPA.

Nasz Świat w Jedynce – „Nowe imperium Putina”. Środa, 24 maja, godz. 23:40. TVP1.
Zainteresowanie Rosją i polityką Władimira Putina wciąż rośnie i wzbudza żywe dyskusje. Zwłaszcza po serii ataków terrorystycznych w listopadzie 2015 we Francji oraz w obliczu narastającego zagrożenia ze strony tak zwanego Państwa Islamskiego.

Świat w dokumencie – „Era wąsów”. Czwartek, 25 maja, godz. 18:20. TVP Kultura.
Era wąsów to zabawna i nieco dziwaczna opowieść o wąsach, które są pretekstem do pokazania, czym jest współczesna męskość.

Dokument przed północą – „Skąd się biorą dzieci. Naprotechnologia”. Czwartek, 25 maja, godz. 23:35. TVP1.
Film o naprotechnologii - naturalnej metodzie wsparcia płodności.

Zgłoś się do nowej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”!

Ruszają castingi do nowej edycji najsłodszego programu w polskiej telewizji! Jeśli chcesz przeżyć ogromne emocje i pokazać całej Polsce, że pieczesz jak zawodowiec, weź udział w castingu do trzeciej edycji „Bake Off – Ale ciacho!”.

"Bake Off – Ale ciacho!" fot: materiały promocyjneantena tvp2
Wszystkich chętnych zapraszamy na przesłuchania, które odbędą się w dziewięciu miastach Polski! W poszukiwaniu nowego Polskiego Mistrza Wypieków ekipa „Bake Off – Ale Ciacho!” wyruszy do dziewięciu miast Polski: Torunia, Katowic, Gdańska, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Wrocławia, Lublina i Warszawy.

Na wszystkich chętnych, którzy chcieliby pojawić się w trzeciej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” i przeżyć niezapomnianą przygodę, czekamy:

20 majaToruń – Hotel Bulwar, ul. Bulwar Filadelfijski 18, godz. 10-16
20 majaKatowice – Novotel Katowice Centrum, al. Roździeńskiego 16, godz. 10-16
21 majaGdańsk – Mercure Gdańsk Stare Miasto, ul. Jana Heweliusza 22, godz. 10-16
21 majaKraków – Novotel Kraków Centrum, ul. Tadeusza Kościuszki 5, godz. 10-16

27 majaPoznań – Mercure Poznań Centrum, ul. Roosevelta 20, godz.10-16
27 majaBiałystok – Hotel Gołębiewski, ul. Pałacowa 7, godz. 10-16
28 majaWrocław – Mercure Wrocław Centrum, pl. Dominikański 1, godz.10-16
28 majaLublin – Mercure Lublin Centrum, Aleje Racławickie 12, godz.10-16

3 czerwcaWarszawa – Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, ul. Racjonalizacji 5, godz. 10-16

Na casting koniecznie weź swój popisowy słodki lub wytrawny wypiek, który zachwyci naszą komisję.

Do trzeciej edycji kulinarnego show TVP2 możesz zgłosić się już teraz drogą elektroniczną. Autorski przepis wraz ze zdjęciami wypieku, wypełnioną ankietą (do pobrania na stronie programu oraz na profilu Facebook) i swoim zdjęciem wyślij na adres bakeoff@tvp.pl

Więcej informacji znajdziesz na Facebooku – www.facebook.com/bakeoffaleciachoTVP, na stronie www.bakeoff.tvp.pl oraz pod numerem telefonu 881-771-066.

Zapraszamy! Być może to właśnie Ty wygrasz kolejną edycję i otrzymasz tytuł Polskiego Mistrza Wypieków!