Strona główna » O TVP » Newsletter

Warsaw Summer Jazz Days 2014

Sandro Zerafa Urban Poetics, Gregory Porter Band oraz Hypnotic Brass Ensemble to gwiazdy jednego z najważniejszych festiwali jazzowych – Warsaw Summer Jazz Days!

"Warsaw Summer Jazz Days 2014" fot: materiały organizatora antena tvp2 19 - 20 lipca
Tylko w telewizyjnej Dwójce transmisja trzech koncertów, które odbędą się w ramach festiwalu jazzowego – Warsaw Summer Jazz Days. Emisja pierwszego spotkania już 19 lipca. Wystąpi gwiazda paryskiej sceny jazzowej, Sandro Zerafa i jego zespół Urban Poetics. Jazzman jest laureatem wielu nagród, m.in. 3ème prix d’orchestre na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym La Défense, gdzie wygrał w kategorii specjalnej – Composition. W Polsce wystąpi z własnym kwintetem Urban Poetics, w którym występują także: Laurent Coq (fortepian), Matayas Szandai (bass) oraz Fred Pasqua (perkusja).

Kolejny koncert w ramach Summer Jazz Days emitowany będzie w niedzielę, 20 lipca. Wystąpi miedzy innymi Gregory Porter Band. Znakomity zespół, którego płyta „Be Good”, została nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Album R&B. Gregory Porter Band tworzą: Chip Crawford - fortepian, Aaron James - bas, Emanuel Harrold - perkusja oraz Yosuke Sato - alto-saksofon.

26 lipca zapraszamy na emisję ostatniego festiwalowego koncertu. Więcej szczegółów już za tydzień, w kolejnym wydaniu newslettera.

Daty i godziny emisji:

Sandro Zerafa Urban Poetics – sobota, 19 lipca, godz. 1:40
Gregory Porter Band – niedziela, 20 lipca, godz. 23:15

XVI Mazurska Noc Kabaretowa

Kolejny raz w Mrągowie spotkają się największe polskie gwiazdy kabaretu. Gospodarzami będą Michał Wójcik, Marcin Wójcik i Waldemar Wilkołek, którzy wprowadzą nas w tę wyjątkową noc.

XVI Mazurska Noc Kabaretowa, fot: Marta Andronik, materiały organizatora antena tvp2 Sobota, 19 lipca, godz. 20:05
Mazurska Noc Kabaretowa organizowana jest od 1999 r. Stała się największą, cykliczną imprezą tego typu. Wraz z telewizyjną Dwójką goszczą tutaj już od lat najlepsze grupy kabaretowe. Nieprzypadkowo więc Mrągowo stało się letnią stolicą humoru i dobrej zabawy. Amfiteatr położony nad malowniczym jeziorem Czos przyciąga co roku tłumy fanów i wielbicieli kabaretu.

Stery Mazurskiej Nocy Kabaretowej przejmie kabaret Ani Mru Mru. Członkowie zespołu Michał Wójcik, Marcin Wójcik oraz Waldemar Wilkołek wcielą się w rolę gospodarzy. Każda z trzech części kabaretonu nawiązywać będzie do innego tematu, czyli - seksu, sportu i chwil relaksu.

Nad piękne jezioro Czos, na spotkanie z kabaretem, serdecznie zaprasza Program 2. Wystąpią największe gwiazdy polskiego kabaretu, które przygotowały premierowe numery. Będzie to wyjątkowy wieczór, który umilą nam: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny, Kabaret Nowaki, Kabaret Jurki, K2 i inni.

„XVI Mazurska Noc Kabaretowa”. Sobota, 19 lipca, godzina 20:05.TVP2

Lato Zet i Dwójka 2014 – Zielona Góra

Zielona Góra to kolejny, muzyczny przystanek tegorocznej trasy „Lata Zet i Dwójki”. Na scenie wystąpią: Ania Wyszkoni, De Mono, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Loka, Siostry Hybiak, Ozark Henry, Kim Cesarion.

Lato Zet i Dwójki antena tvp2 Niedziela, 20 lipca, godz. 20:05
W niedzielę, 20 lipca odbędzie się kolejna impreza na trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”. Najlepsza wakacyjna muzyka tym razem zabrzmi w Zielonej Górze. Gospodarzami programu będzie wokalistka Marika oraz Tomasz Olejniczak, szef Radia Zet. Atrakcją każdego z koncertów jest obecność zagranicznej gwiazdy. Tym razem będą to Kim Cesarion oraz Ozark Henry!

Młody i zdolny wokalista Cesarion, nazywany nowym Prince’m, zaprezentuje piosenki z debiutanckiego singla "Undressed”. Singiel odniósł ogromny sukces, pokrywając się w Dani i Szwecji Podwójną Platyną, natomiast w Norwegi – Złotem! Belgijski muzyk Ozark Henry, do tej pory wydał siedem płyt. Na scenie w Zielonej Górze, zaprezentuje utwory z ostatniego krążka - "Stay Gold", który ukazał się w 2013roku.

Na specjalnie przygotowanej, plenerowej scenie pojawi się plejada gwiazd. Usłyszymy Anię Wyszkoni, De Mono, Myslovitz, Kasię Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Lokę, zespół VOX, Ozark Henry i Kim Cesarion. Na letniej scenie usłyszymy również finalistki programu The Voice of Poland – Siostry Hybiak.

„Lato ZET i Dwójki”. Niedziela, 20 lipca, godzina 20:05. TVP2.

Filmy w Jedynce

Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko w "Zabić Sekala", Louis de Funes w „Mistrzach komedii” oraz Harrison Ford w cyklu "Zakochana jedynka". Zapraszamy!

"Viva Maria", fot: materiały promocyjne antena tvp1 18 - 22 lipca
Lato z Bardotką – „Viva Maria!”. Piątek, 18 lipca, godz. 20:25

Maria, śpiewaczka w trupie wodewilowej i jej przyjaciółka, również o imieniu Maria, angażują się w rewolucję w Ameryce Środkowej. Po śmierci przywódcy rebeliantów – Floresa, kobiety stają na czele grupy rewolucyjnej. Rozpoczynają swoją własną walkę z wojskami reżimu.


 Hit na sobotę – „Hellboy: Złota armia”. Sobota, 19 lipca, godz. 20:25

Kolejny raz Hellboy musi stanąć do walki ze złem. Tym razem przeciwnikiem będzie zbudzona do życia armia niepokonanych bestii. Bohaterowi, któremu marzy się już spokojne życie, pomoże grono przyjaciół o paranormalnych zdolnościach.


„Zabić Sekala”. Noc z soboty na niedzielę, 19/20 lipca, godz. 00:50

Sekal, współpracujący z hitlerowcami mężczyzna, terroryzuje wieś na Morawach. Mieszkańcy próbują pozbyć się prześladowcy. Szantażują w tym celu miejscowego kowala, Jurę Barana, który poszukiwany jest przez gestapo.


Zakochana Jedynka – „Sześć dni, siedem nocy”. Niedziela, 20 lipca, godz. 20:25

Wymarzone wakacje w tropikach Robin i jej narzeczonego, przerywa nagłe wezwanie do pracy. Ponieważ wszystkie bilety na samolot zostały już wykupione, pozostało wynajęcie małej awionetki. Pilotem jest ekscentryczny Quinn. W dodatku warunki atmosferyczne zmuszają pilota do awaryjnego lądowania na bezludnej wyspie…


 Mistrzowie komedii – „Żandarm z Saint – Tropez”. Poniedziałek, 21 lipca, godz. 20:25


Inspektor Cruchot zostaje mianowany szefem brygady w policji i przeniesiony do St. Tropez. Jako oddany i surowy stróż prawa, wypowiada wojnę nudystom, opalającym się na popularnej plaży. Niestety wśród golasów znajduje się też „wyzwolona” córka Inspektora.


W krainie dreszczowców – „Druga szansa”. Wtorek, 22 lipca, godz. 20:30

Kate to dziennikarka z kontrowersyjną przeszłością. Kilka lat wcześniej przeprowadziła wywiad z seryjnym mordercą, ale nie zgłosiła tego na policję. Po ukazaniu się wywiadu, została zabita kolejna, młoda dziewczyna. Wydarzenia te sprawiły, że jej życie się załamało. Straciła pracę, zostawił ją mąż. Po kilku latach, Kate zaczyna być prześladowana…

Filmy w Dwójce

Filmowy Oskar, Złoty Glob, Cezar i Złota Kaczka! Te i wiele innych nagród za film Clinta Eastwooda i Hilary Swank „Za wszelką cenę”. Zapraszamy do Dwójki!

"Za wszelką cenę" fot: materiały promocyjne antena tvp2 19 - 25 lipca
„Za wszelką cenę” . Sobota, 19 lipca, godz. 23:20

Frankie to zamknięty w sobie i skrywający bolesną tajemnicę mężczyzna. Pewnego dnia pojawia się u niego Maggie, trzydziestolatka, która chce osiągnąć sukces na ringu boksu zawodowego. Frankie rozpoczyna trudną współpracę z kobietą…


 Kocham kino na bis – „Senność”. Noc z niedzieli na poniedziałek, 20/21 lipca, godz. 01:00

Róża, aktorka, która po wypadku cierpi na narkolepsję, zamyka się w ogromnym domu, rozmyślając o zdradach swojego męża. Młody i zdolny pisarz Robert, który porzucił swoje marzenia, skupiając się na wymagającej żonie Annie. A także Adam, młody lekarz, który przeżywa trudną miłość do kieszonkowca „Bystrego”. Co łączy grupę ludzi z pozoru tak bardzo różniących się od siebie?


„Ostre psy”. Wtorek, 22 lipca, godz. 20:10

Posterunkowy Nicholas Angel, zostaje przeniesiony do sennej wioski Sandford. Jego partnerem zostaje Butterman, prostolinijny, młody posterunkowy. Sielankowe i nudne życie przerywa seria makabrycznych wydarzeń.


Kino relaks – „Tata i małolata”. Środa, 23 lipca, godz. 20:10

Andre zabiera swoją nastoletnią córkę na wakacje. Ma wyrzuty sumienia, ponieważ poświęca Nicole niewiele czasu. Dziewczyna postanawia odegrać się na ojcu i udaje, że jest on jej kochankiem.


Kocham kino – „Chrzest”. Czwartek, 24 lipca, godz. 23:00

Michał to spełniony mąż i ojciec. Wraz ze swoją żoną Magdą, mają pięknego synka, niezłą pracę. Postanawiają ochrzcić dziecko, dlatego zapraszają Janka, przyjaciela z dawnych lat, którego proszą, aby został ojcem chrzestnym. Okazuje się, że to tylko początek planu Michała, który próbuje zainteresować przyjaciela swoją żoną…


„Wyspa”. Noc z czwartku na piątek, 24/25 lipca, godz. 00:40

Dziennikarz Blair Maynard wraz z synem wyrusza na Karaiby, żeby zbadać zagadkę znikających łodzi, należących do turystów. Trafiają na Johna, przywódcę piratów, który wprowadza ich do swojej bandy…

Filmy w TVP Kultura

„Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego , „Korespondent” Pawła Pawlikowskiego oraz „Miasto ślepców” Fernando Meirellesa. To tylko niektóre filmowe propozycje TVP Kultura na najbliższy tydzień.

"Miasto ślepców" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 19 - 24 lipca
Wieczór kinomana – „Angel”. Sobota, 19 lipca, godz. 20:10

Angel to młoda pisarka, która marzy o wielkim świecie. Przeprowadza się z małej miejscowości do Londynu. Jej wyobrażenie o szczęściu i miłości czerpie z banalnych romansów, które sama pisze. Prawdziwe życie i mężczyźni, których spotyka bardzo odbiegają od jej oczekiwań.


Wieczór kinomana – „Żona doskonała”. Sobota, 19 lipca, godz. 22:15

Suzanne to żona biznesmena, który kieruje fabryką parasolek. Jest posłuszną panią domu, która wychowuje dzieci i pełni rolę ozdoby męża. Gdy pewnego dnia w firmie wybucha bunt przeciwko szefowi, który zostaje zakładnikiem pracowników, Suzanne odkrywa swoje nowe oblicze. Zaradna i przedsiębiorcza kobieta, przejmuje firmę, przy okazji odkrywając wiele rodzinnych tajemnic.


„Sztuczki”. Wtorek, 22 lipca, godz. 18:20

Stefek i jego siostra Elka, zostali porzuceni przez ojca. Gdy pewnego dnia chłopak, spotyka na stacji kolejowej mężczyznę podobnego do swojego taty, próbuje w niebanalny sposób nawiązać z nim kontakt. Pomaga szczęściu, stosując małe sztuczki, żeby zbliżyć się do ojca.


„Vatel”. Wtorek, 22 lipca, godz. 21:30

Vatel to oddany sługa starzejącego się księcia de Conde. Ponieważ książę chce wrócić do łask Króla Słońca, Vatel postanawia pomóc mu w zrealizowaniu planu. Przygotowuje wystawne przyjęcie dla arystokratów z Wersalu, a nawet uwodzi Anne de Montausier, ulubienicę Króla.


Kino nocne – „Korespondent”. Środa, 23 lipca, godz. 22:55

O karierze korespondenta marzy młody moskwianin Wadim. Chłopak włóczy się z kamerą po mieście, polując na sensacyjny materiał. Przypadkowo jest świadkiem wybuchu trolejbusu. Materiał jest dla niego szansą na zarobienie pieniędzy, których tak bardzo potrzebuje.


„Miasto ślepców”. Czwartek, 24 lipca, godz. 21:55

W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Kontakt z zarażonymi powoduje ślepotę kolejnych osób. Władze postanawiają odizolować zarażonych i zamykają ich w opuszczonym szpitalu. Liczba pacjentów cały czas się powiększa. W szpitalu wybucha bunt, podyktowany walką o władzę.

Nowy serial w TVP 2

Już jesienią nowości serialowe w Dwójce. 5 września w TVP 2 pierwszy odcinek serialu komediowo-obyczajowego „O mnie się nie martw”. W rolach głównych Joanna Kulig i Stefan Pawłowski. Będzie się działo!

"O mnie się nie martw" fot. materiały promocyjne antena tvp2 5 września
Iga Małecka to 30-letnia rozwódka z dwójką dzieci. Bez wykształcenia, bez pieniędzy. Właśnie straciła pracę. W wyniku zawirowań losu, trafia do kancelarii prawnej. Tam niespodziewanie jej miękkie serce i świetny zmysł obserwacji stają się pierwszorzędnymi atutami. Dzięki nim Iga, jak nikt inny, potrafi zrozumieć ludzkie problemy.

– Zdecydowałam się zagrać rolę Igi po przeczytaniu scenariusza, który okazał się wyjątkowy i w stu procentach przekonał mnie do udziału w tym przedsięwzięciu – podkreśla Joanna Kulig. Aktorka szerszej publiczności znana jest ze „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej, gdzie zagrała u boku Juliette Binoche. Za tę kreację została uhonorowana Polską Nagrodą Filmową „Orzeł” oraz laurami na Gdynia Film Festival. Amerykański dziennik „San Francisco Chronicle” oraz internauci okrzyknęli ją jedną z najbardziej pociągających aktorek 2012 roku, obok gwiazd takich jak Scarlett Johansson czy Sofia Vergara! 

„O mnie się nie martw” to ciepły i pełen humoru serial opowiadający o zderzeniu dwóch światów: świata zwyczajnych ludzi, żyjących od pierwszego do pierwszego i świata prawników, pełnego blichtru i pozorów. Nieoczekiwanie dla samej siebie, Iga staje się łącznikiem między nimi.

Nie zabraknie oczywiście romansowego wątku. Na drodze Igi pojawi się zdolny i niezwykle przystojny adwokat Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski). Do tej pory w życiu młodego prawnika liczyła się tylko zabawa. Czy coś zmieni się, kiedy pozna naszą bohaterkę? Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku. To miłość tak niemożliwa, że niemal skazana na sukces!

„O mnie się nie martw” to opowieść lekka i pełna humoru. W serialu nie zabraknie jednak prawdziwych i aktualnych problemów społecznych. Głównym bohaterom partnerować będą m.in. Aleksandra Domańska, Paweł Domagała, Katarzyna Maciąg, Katarzyna Zielińska, Andrzej Zieliński. Zdjęcia już w toku!

Mundial czy serial?

Ona czeka na serial. On chce obejrzeć mecz. Taki jest stereotyp. Ale czy prawdziwy? Kto w trakcie mistrzostw świata wygrał walkę o pilota? I czy była jakaś walka?

Mundial 2014antena tvp
Do naszej redakcji napisała jedna z fanek: Kto zdecydował, że zamiast emisji naszych ulubionych seriali nadajecie transmisje sportowe? Mamy teraz same mecze i to w godzinach, kiedy większość kobiet chciałoby spokojnie spędzić wieczór przy swoim serialu. Wydawałoby się, że w okresie mistrzostw świata przed ekranami telewizorów przesiadują głównie mężczyźni. Ale czy na pewno?

Jak się okazuje, również panie coraz chętniej oglądają rozgrywki sportowe. Mnóstwo entuzjastycznych listów i wiele profesjonalnych uwag – to dowód na to, że kobiety kibicują na potęgę. Według danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez Quest przeciętny czas oglądania meczy zwiększył się w grupie kobiety o 15 minut w stosunku do poprzedniego roku. W dalszym ciągu piłkarskie igrzyska śledzi 40% mniej kobiet niż mężczyzn, ale wydaje się, że ta różnica stopniowo maleje.

Wiele z pań garnie się do piłki – zwłaszcza tych dobrze wykształconych, z dużych miast. Kobiety znają nazwiska zawodników i wbrew stereotypom aż 70% z nich potrafi wyjaśnić, co to spalony. Co je przyciąga do piłki? Pewnie to samo, co mężczyzn: duch rywalizacji i magia wspólnoty, towarzysząca sportowym widowiskom. I jeszcze jedno: przystojni piłkarze.

 Mistrzostwa w Brazylii pokazały, że coraz więcej kobiet kocha piłkę. Ale i mężczyźni potrafią kochać seriale. Bez wątpienia po zakończeniu mistrzostw świata zarówno panie, jak i panowie z radością do nich powrócą. A już niedługo na antenach TVP nowe odcinki i nowe propozycje. Zapraszamy!

Czas na dokument

Niezwykłe historie, nietuzinkowi ludzie, fakty, które poruszyły cały świat. Zapraszamy na znakomite filmy dokumentalne.

Czas na dokument, fot. materiały promocyjne antena tvp 20 - 24 lipca
 „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu”. Niedziela, 20 lipca, godzina 18:45. TVP Polonia

Ptaki są naturalnymi sprzymierzeńcami lasów. To one dbają o ograniczenie populacji szkodników drzew. W dokumencie pojawia się blisko 30 pospolitych gatunków ptaków w Polsce, m.in. sikora, kos, trznadel, kapturka, remiz, kowalik, zięba, gil, żuraw i pierwiosnek. Film przybliża ich zwyczaje, uświadamia potrzebę wspierania obecności niektórych gatunków ptaków w lasach, z uwagi na ich znaczenie dla ekosystemów.


Czy świat oszalał? – „W obronie dzieci z Syrii”. Poniedziałek, 21 lipca, godz. 22:55, TVP2


Dwie brytyjskie lekarki i działaczki organizacji humanitarnej „Ramię w Ramię z Syrią” , które działają na rzecz dzieci, wyjeżdżają na misję do ogarniętej wojną domową Syrii. Swoją podróż rozpoczynają w jednym z obozów usytuowanych wzdłuż granicy z Turcją. Brakuje tam leków, sprzętu i personelu do walki z epidemią duru brzusznego. Dzieci nie są szczepione. Trwa systematyczny ostrzał przychodni i szpitali…


Czy świat oszalał? – „Korea Północna z ukrycia” . Poniedziałek, 21 lipca, godz. 23:25, TVP2

Znany dziennikarz BBC John Sweeney odwiedza Koreę Północną w ramach grupowej wycieczki turystycznej. Gospodarze nie wiedzą o tym, że potajemnie realizuje reportaż, wykorzystując ukrytą kamerę. Ponure wrażenia z kraju, w którym od dziesięcioleci panuje dyktatura jednej rodziny, pogłębiają rozmowy z uciekinierami przeprowadzone w Korei Południowej.


Świat bez fikcji – „W drodze”. Wtorek, 22 lipca, godz. 23:55, TVP2


Zapis podróży po Polsce, którą reżyser odbywa samochodem, zabierając po drodze przypadkowych autostopowiczów. Za szybą zmieniają się krajobraz i pory roku, w samochodzie zaś zmieniają się pasażerowie. Każdy z nich ma własną historię – niektórzy są bardziej wylewni, inni zachowują powściągliwość. Bohaterowie filmu, dzieląc się własnymi radościami, smutkami i refleksjami, sprawiają, że ów swoisty „dokument drogi” staje się symbolicznym obrazem współczesnej Polski widzianej oczyma jej obywateli. „Nieznana Białoruś. Siewca”.


„Ninja – wojownicy cienia”. Noc ze środy na czwartek, 23/24 lipca, godzina 00:45. TVP 2

Dokument przybliża historię wojowników ninja – niewielkiej grupy japońskich rebeliantów. Wojownicy cienia, ponieważ tak ich nazywano, udoskonalali techniki szpiegowania, sabotażu, a także umiejętności w zakresie śmiercionośnych sztuk walki. Film jest opowieścią o Tanbie, wychowanym przez swojego dziadka na jednego z największych wojowników. Na ekranie zobaczymy po raz pierwszy ostatniego z żyjących mistrzów ninja.Czwartek, 24 lipca, godzina 23:40. TVP Polonia

Bohaterem filmu jest mieszkaniec dzielnicy Studziwody w Bielsku Podlaskim, Doroteusz Fionik. Białorusin, obywatel Polski z dziada pradziada, absolwent prawosławnego seminarium duchownego a także czynny psalmista. Pełni on wiele funkcji, m.in.: założyciela Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, redaktora pisma etnograficznego Bielski gościniec, a nawet autora książek o historii regionu i twórcy zespołu folkloru podlaskiego Żemerwa. Jest także rolnikiem, który z pomocą rodziny w tradycyjny sposób prowadzi gospodarstwo rolne. Jednak za najważniejszą swoją powinność uważa propagowanie kultury duchowej i materialnej podlaskich Białorusinów

Kultowa „Kobra” w TVP Kultura

Historie, które trzymają w napięciu. Kryminalne zagadki i niezwykłe rozwiązania. Przed nami kolejny spektakl legendarnej „Kobry”. „Amerykańska guma do żucia Pinky” już w czwartek w TVP Kultura.

Kobra w TVP Kultura antena tvpkultura Czwartek, 24 lipca, godz.20:10
Przez całe dziesięciolecia w czwartki, po Dzienniku Telewizyjnym charakterystyczny sygnał „Kobry” rozbrzmiewał w każdym domu. Zainteresowanie publiczności Teatrem Sensacji „Kobra” wskazuje, że budzi on emocje także dzisiaj. Powtórka kultowego cyklu to doskonała okazja, by przypomnieć sobie realia PRL-u. I wspólnie z Emilem Karewiczem ( kapitan milicji) rozwiązać kryminalną zagadkę. W spektaklu wystąpili: Krzysztof Kowalewski (Pieniążek), Ryszard Barycz (Wapiennik), Bolesław Płotnicki (Drabik), Joanna Jędryka (Henia), Barbara Klimkiewicz (Basia) i Aleksander Sewruk (Dojnerowicz).

Akcja „Amerykańskiej gumy do żucia Pinky” rozgrywa się nad morzem. W trakcie wakacji zamordowany zostaje właściciel lodziarni. Nie zdążył wpłacić na pocztę znacznej sumy pieniędzy, zginęła też drogocenna ikona, którą zamierzał sprzedać. Kto jest podejrzany o zbrodnię, a kto jest jej sprawcą? I jaką rolę w odkryciu tajemnicy odgrywa tytułowa guma do żucia? Znakomitą sztukę Jerzego Janickiego „Amerykańska guma do żucia Pinky” w reżyserii Józefa Słotwińskiego zobaczymy 24 lipca o godz. 20:10 w TVP Kultura.

To już przedostatnie spotkanie z legendarnym Teatrem Sensacji „Kobra”. Wakacyjny cykl zakończy spektakl „Szafir jak diament” Marii Starzyńskiej w reżyserii Marii Kaniewskiej. Zapraszamy!

Nowe szaty „Pana Wołodyjowskiego”

„Pan Wołodyjowski” to ostatnio nie tylko „Mały Rycerz” XVII-wiecznej Rzeczpospolitej, ale również bohater TVP. Po głośnej kampanii abonamentowej, czas na premierę filmu w nowej szacie graficznej. Cyfrowo zrekonstruowany „Pan Wołodyjowski” w reżyserii Jerzego Hoffman już jutro w TVP HD!

"Pan Wołodyjowski" fot: materiały promocyjne antena tvphd Sobota, 19 lipca, godz. 21:50
W tytułowego bohatera znakomicie wcielił się Tadeusz Łomnicki. Niezapomnianą kreację stworzyła również Magdalena Zawadzka, odtwórczyni Baśki. Jak pisali recenzenci, nawet epizodyczne role w filmie zagrane zostały po mistrzowsku , by przypomnieć tylko Mieczysława Pawlikowskiego w roli komicznego Zagłoby.

Po tragicznej śmierci narzeczonej, pułkownik Michał Wołodyjowski postanawia wstąpić do klasztoru. Odwodzi go od tego przyjaciel Zagłoba. Pułkownik szybko znajduje nową ukochaną, ale i tu nie brakuje komplikacji. Miłość bywa przewrotna, a na drodze pana Wołodyjowskiego staje groźny Azja i wojenna zawierucha…

Widowiskowa ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza została zrealizowana z wielkim rozmachem i olbrzymim nakładem środków finansowych. Na potrzeby filmu zrekonstruowano m.in. twierdzę kamieniecką, wybudowano miasteczko Raszków oraz fortyfikację chreptiowską. W niektórych scenach brało udział kilka tysięcy statystów.

Obecnie film został zrekonstruowany cyfrowo. Dzięki temu nakręcone z rozmachem sceny stały się jeszcze bardziej spektakularne. Zobaczcie Państwo sami! Zapraszamy do TVP HD w sobotę 19 lipca o godz. 21.50 i 23.15!

Jubileusz Franka Dolasa w TVP Seriale!

Znacie Franka Dolasa? Na pewno! Główny bohater serialu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” właśnie obchodzi swój jubileusz. Kultowa komedia towarzyszy widzom już od 45 lat!

Jubileusz Franka Dolasa, fot. Jan Bogacz/tvp antena tvpseriale 15 - 17 sierpnia
Z tej okazji w długi weekend ( 15 -17 sierpnia, godz. 19.55) trzy części serialu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” ponownie będzie można obejrzeć w TVP Seriale. 14 sierpnia o godz. 16.20 zostanie też wyemitowany jubileuszowy program „Franek Dolas powraca”. Pracę na planie będą wspominać odtwórcy głównych ról: Marian Kociniak (Franek Dolas), Joanna Jędryka (Teresa) oraz reżyser Tadeusz Chmielewski.

Komedia „Jak rozpętałem II wojnę światową” została nakręcona w 1969 r., na podstawie powieści Kazimierza Sławińskiego „Przygody kanoniera Dolasa”. Miniserial składa się z trzech części: „Ucieczka”, „Za bronią” i „Wśród swoich”. Opowiada o przygodach polskiego żołnierza Franciszka Dolasa, któremu na skutek komicznych zbiegów okoliczności wydaje się, że to przez niego wybuchła II wojna światowa.

Pomimo upływu lat „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” należy do najchętniej oglądanych polskich seriali. Tę kultową już komedię kochają i młodzi, i starzy! Nezwykłe perypetie Franka Dolasa przypomnimy sobie w długi weekend w TVP Seriale. Zapraszamy!