Olga Frycz, Michał Olszański i Sylwester Wardęga w jury „Przygarnij mnie”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Lejla, Agnieszka Włodarczyk i Tosia, Marcelina Zawadzka i Abi, Leszek Stanek i Lord Vader, Kamil Nosel i Dżunior, Marcin Mroczek i Lizak, Dawid Zawadzki i Brego – to bohaterowie nowego programu „Przygarnij mnie”. Zapraszamy do Dwójki na spotkania pełne niezwykłych emocji!

"Przygarnij mnie" fot: Ireneusz Sobieszczuk TVP antena tvp2 Niedziela, 29 marca, godz. 18:55
Każdy pies jest niezwykły i potrzebuje kochających, troskliwych opiekunów. Te, które trafiają do schronisk potrzebują nadzwyczajnej miłości i troski. Wszystkie, a w Polsce do schronisk trafia rocznie ponad 100 tysięcy psów, czekają na nowy dom. Kilka z nich niedawno taki znalazło. Lejla, Tosia, Abi, Lord Vader, Dżunior, Lizak i Brego zostali zaadoptowani przez Ambasadorów nowego programu TVP2 Przygarnij mnie. Przez 10 tygodni będzie można śledzić ich losy.

Postępy psów i ich nowych opiekunów będą oceniać Olga Frycz - aktorka, stale współpracująca z Fundacją „Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt”, Michał Olszański - dziennikarz, ambasador akcji „Zerwij Łańcuchy” walczącej o uwolnienie psów z uwięzi i Sylwester Wardęga - performer i autor głośnych internetowych filmów, współtwórca inicjatywy „psiowóz” popularyzującej dokarmianie bezdomnych zwierząt.

Przygarnij mnie to program, który pokazuje, jak można odmienić psi los. W trakcie programu Ambasadorzy pomogą swoim nowym podopiecznym pokonać traumy i nauczą je odpowiednich zachowań. Wszyscy – pod czujnym okiem trenerów-behawiorystów, specjalistów od żywienia zwierząt oraz lekarzy weterynarii – będą uczyć się, jak postępować z adoptowanym podopiecznym, jak zdrowo go odżywiać i właściwie pielęgnować. Dowiedzą się także, jak dbać o prawidłowy rozwój pupila poprzez wspólną zabawę.

W kolejnych odcinkach opiekunowie wraz z psami wezmą udział w zabawnej rywalizacji - psy będą mogły popisać się świeżo nabytymi sprawnościami i zaprezentować drzemiący w nich potencjał.

W roli gospodyni programu zobaczymy Marzenę Rogalską, dziennikarkę i wielbicielkę zwierząt.

Zapraszamy na FB!

„Przygarnij mnie”. Niedziela, 29 marca, godzina 18:55. TVP2.

„Manon” Masseneta z udziałem Anny Netrebko i Piotra Beczały

Znakomita rosyjska sopranistka Anna Netrebko i wybitny polski tenor Piotr Beczała w operze o bogactwie, honorze i prawdziwej miłości. Jej akcja toczy się we Francji za panowania Ludwika XV. Zapraszamy do TVP Kultura na spektakl Metropolitan Opery w Nowym Jorku.

Metropolitan Opera w Nowym Jorku przedstawia – „Manon”  fot: Bill Cooper/TVP antena tvpkultura Wtorek, 31 marca, godz. 20:30
Francja, Amiens, rok 1721. Manon (Anna Netrebko) ma udać się do klasztoru. Zatrzymuje się w zajeździe, gdzie czeka na nią kuzyn. Tam poznaje kawalera des Grieux (Piotr Beczała), który zakochuje się w dziewczynie. Manon ze strachu przed klasztorem ucieka z des Grieuxem do Paryża.

Zakochani uciekinierzy mieszkają w skromnych warunkach, w niewielkim paryskim mieszkanku. Takie życie nie spełnia jednak oczekiwań Manon. Dziewczyna marzy o życiu w luksusie i opuszcza des Grieux’a.

Manon wiąże się z podstarzałym protektorem – Guillota Morfontaine’a i wiedzie przy nim życie wytwornej damy. Wbrew jej oczekiwaniom bogactwo nie uczyniło jej szczęśliwą. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że des Grieux został księdzem, postanawia prosić go o wybaczenie i odzyskać ukochanego. Des Grieux ulega Manon i porzuca stan duchowny.

Przywykła do bogactwa Manon nie potrafi przyzwyczaić się do biedy. Kiedy pojawia się okazja do pomnożenia majątku w kasynie, kochankowie nie zastanawiają się ani chwili. Prowadzą hulaszczy tryb życia do czasu, gdy zazdrosny i chciwy Mortonfaine oskarża des Grieux o oszustwa, a Manon o nierząd. Od tego momentu wszystko zmierza do tragicznego końca…

Metropolitan Opera w Nowym Jorku przedstawia – „Manon”. Wtorek, 31 marca, godzina 20:30. TVP Kultura.

„Proszę Państwa, będzie wojna”

Katarzyna Figura, Marek Piekarczyk i Michał Szpak wystąpią w najbardziej oczekiwanym wydarzeniu 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W koncercie galowym usłyszymy gwiazdy w repertuarze wojenno-rewolucyjnym. Zapraszamy w niedzielę do Dwójki!

Plakat 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2015 antena tvp2 Niedziela, 29 marca, godz. 22:55
Proszę Państwa, będzie wojna to koncert galowy tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Spektakl w reżyserii Moniki Strzępki wg scenariusza Pawła Demirskiego pokaże Studio Teatralne Dwójki dzień po jego oficjalnej premierze.

Inspiracją widowiska był koncert, który odbył się 70 lat temu w Berlinie, tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Totalny strach i dekadencja. Bal wśród ruin. Opera Berlińska, mimo nakazu zaciemniania, zapaliła światła i zagrała Wagnera, a przy wejściu na gości czekały kosze wypełnione cyjankiem.

„Nie chcę straszyć, nie chcę wstrząsać, raczej zależy mi na stworzeniu wspólnoty, na tym, byśmy wspólnie spróbowali się skonfrontować z tematem wojny, dopuścić jej możliwość i pomyśleć, czego byłoby nam żal. Za czym byśmy tęsknili, gdyby rzeczywiście wybuchła. Wszyscy gdzieś w głębi czujemy, że taka sytuacja nie jest niemożliwa, ale staramy się prowadzić normalne życie” – mówi Monika Strzępka, reżyser spektaklu.

Nie będziemy świadkami popisów tancerzy, ani wariacji świateł. Na scenie wrocławskiego Teatru Polskiego zasiądzie odświętnie ubrana orkiestra. Dziecięcy chór założy mundury. Zapowiadając kolejnych wykonawców prowadzący (Maciej Nowak i Jeremi Strzępka-Demirski) będą snuć opowieść o naszych czasach - o lęku przed wojną, o tym czego boimy się stracić. W spektaklu usłyszymy m.in. „Warszawo ma”, „Siekiera motyka”, „Nim wstanie dzień”, „Biały krzyż”, „Chłopcy idą na wojnę”, „My ze spalonych wsi”.

W widowisku wystąpią Katarzyna Figura, Marianna Linde, Małgorzata Niemirska, Dorota Pomykała, Gołda Tencer, Alona Szostak, Mariusz Benoit, Marek Piekarczyk, Michał Szpak i inni.

„Proszę Państwa, będzie wojna” – koncert galowy. Niedziela, 29 marca, godzina 22:55. TVP2.

Wiktory na Zamku Królewskim

Krzysztof Ziemiec zaprasza do Jedynki na jubileuszową edycję Wiktorów! W tym roku prestiżowe nagrody dla wybitnych osobistości polityki, sportu, kultury, dziennikarstwa i show biznesu zostaną wręczone po raz 30.

Wiktory fot: materiały promocyjne antena tvp1 Poniedziałek, 30 marca, godz. 20:25
Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 roku - honoruje się nimi wybitne osobistości, które dzięki swej charyzmie, wiedzy i osiągnięciom zapisały się w pamięci Polaków. Kandydatów typują członkowie Akademii Wiktorów złożonej z dotychczasowych laureatów oraz stacje telewizyjne. Nagrody można otrzymywać wielokrotnie, nagrodę złotego Super Wiktora tylko raz w życiu - za całokształt osiągnięć. Ceremonia wręczenia Wiktorów odbędzie się 30 marca na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tym roku w dziewięciu kategoriach zostali nominowani:

Polityk roku 2014: Robert Biedroń, Ewa Kopacz, Adam Daniel Rotfeld, Grzegorz Schetyna i Donald Tusk;

Dziennikarz roku 2014 (komentator, prezenter, publicysta): Arleta Bojke, Jarosław Gugała, Piotr Kraśko, Jarosław Kuźniar i Monika Olejnik;

Aktor roku 2014: Janusz Gajos, Tomasz Kot, Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik i Rober Więckiewicz;

Artysta sceny 2014 (piosenkarz, tancerz, muzyk): Piotr Beczała, Margaret, Włodzimierz Pawlik, Dawid Podsiadło i Artur Rojek;

Twórca roku 2014 (kompozytor, malarz, grafik, producent, reżyser): Jan Komasa, Łukasz Palkowski, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska i Mariusz Treliński;

Wyjątkowa osobowość 2014: Agnieszka Chylińska, Aleksander Doba, Andrzej Seweryn, Małgorzata Walewska i Martyna Wojciechowska;

Odkrycie roku 2014: Stephane Antiga, Paweł Domagała, Marta Manowska, Agata Trzebuchowska i Zofia Wichłacz;

Sportowiec roku 2014: Zbigniew Bródka, Michał Kwiatkowski, Rafał Sonik, Kamil Stoch i Mariusz Wlazły;

Wielka osobowość nauki i kultury 2014: prof. Adam Maciejewski, prof. Karol Modzelewski, Agnieszka Odorowicz, Janusz Skalski i prof. Henryk Skarżyśki.

Przypominamy, że telewidzowie mogą głosować na Wiktora Publiczności wysyłając SMS-y pod numer 7150 (koszt sms-a 1,23 zł z VAT ) wpisując w treści:
W1 – głosując na Tomasza Kota
W2 – głosując na Agatę Kuleszy
W3 – głosując na Joannę Moro
W4 – głosując na Kamila Stocha
W5 – głosując na Cezarego Żaka

W tym roku uroczystość, w trakcie której wręczone zostaną słynne statuetki z brązu, poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Wiktory 2014 – Gala. Poniedziałek, 30 marca, godzina 20:25. TVP1.

Opole 2015 - TVP ogłasza rozpoczęcie naboru!

Telewizja Polska ogłasza nabór artystów do koncertu SuperDebiuty oraz czeka na propozycje przebojów, które powalczą o tytuł najlepszej premiery 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Widzowie mogą także wybrać artystów, którzy wystąpią w koncercie SuperJedynki. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 12-14 czerwca br. Tradycyjnie zapraszamy do Jedynki!

Opole 2015 -  TVP ogłasza rozpoczęcie naboru! antena tvp1 Opole 2015 - SuperDebiuty
W tym roku debiutujący artyści zaśpiewają piosenki z repertuaru zespołu Skaldowie. Natomiast do konkursu najlepszych premier można zgłaszać tylko te utwory, które nie były publicznie prezentowane przed 10 czerwca 2014 r. Propozycję piosenek do konkursu SuperDebiuty (pierwszy dzień festiwalu) i SuperPremiery (drugi dzień festiwalu) można przesyłać do 17 kwietnia br.

Biorąc udział w plebiscycie SuperJedynki widzowie mogą wybrać najpopularniejszych polskich artystów nominowanych w pięciu kategoriach – SuperPrzebój, SuperAlbum, SuperArtystka, SuperArtysta i SuperZespół.

Głosować można do 12 kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej www.festiwalopole.tvp.pl, plebiscytu Radiowej Jedynki (Polskie Radio) oraz Super Expressu. Laureatów poznamy drugiego dnia festiwalu w Opolu.

W tym roku do koncertu SuperJedynki nominowano:

SuperPrzebój
„Ostatni raz” (Halina Mlynkova), „Nic do stracenia” (Mrozu feat. Sound’n’Grace), „Zapamiętaj” (Blue Cafe), „Wszystko ma swój czas” (Perfect) i „Chwile jak te” (Bednarek feat. Staff);

SuperAlbum
„Hiper Chimera” (Donatan & Cleo), „Dadadam” (Perfect), „Add the blonde” (Margaret), „Migracje” (Mela Koteluk) i „Pop&roll” (Dawid Kwiatkowski);

SuperArtystka
Mela Koteluk, Halina Mlynkova, Margaret, Natalia Przybysz i Justyna Steczkowska;

SuperArtysta
Dawid Podsiadło, Rafał Brzozowski, Mrozu, Maciej Maleńczuk i Dawid Kwiatkowski;

SuperZespół
Blue Cafe, Enej, LemOn, Perfect i Lady Pank.

Wielki, skromny i wiarygodny w każdej roli. Niedziela z… Kazimierzem Kaczorem

Jan Serce, Leon Kuraś, Zygmunt Kotek - te role Kazimierza Kaczora rozkochały w nim miliony Polaków. Zapraszamy do TVP Kultura na „Niedzielę z...” wybitnym aktorem teatralnym i filmowym.

Kazimierz Kaczor fot: Ireneusz Sobieszczuk TVP antena tvpkultura Niedziela, 29 marca, godz. 17:15
„Niedziela z...” Kazimierzem Kaczorem. Niedziela, 29 marca, godzina 17:15. TVP Kultura.
Najbliższa Niedziela z… to spotkanie ze znakomitym aktorem filmowym i teatralnym. Postacią niezwykłą nie tylko ze względu na aktorski talent, ale i barwne życie. Uwielbiany przez miliony Polaków między innymi za role Leona Kurasia w „Polskich drogach”, Jana Serce oraz dźwigowego Zygmunta Kotka z serialu „Alternatywy 4”. W rozmowie Agnieszki Szydłowskiej z Kazimierzem Kaczorem udział wezmą także Hanna Śleszyńska, Franciszek Pieczka, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Janusz Gajos, Janusz Zaorski i Andrzej Kotkowski.

Kazimierz Kaczor przez półtora roku studiował w Krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej. Pracował jako magazynier i dyspozytor w Krakowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, a następnie jako maszynista w Teatrze Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował 20 grudnia 1959 roku. Aktor Teatru Starego w Krakowie, Teatru Współczesnego w Warszawie oraz Teatru Powszechnego w Warszawie. W latach 1996–2003 prowadził na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej teleturniej „Va Banque”.
W najbliższej Niedzieli z… 74-letni Kazimierz Kaczor będzie rozmawiać o swoich teatralnych dokonaniach oraz o próbie odejścia od serialowego wizerunku.

„Niedziela z...” Kazimierzem Kaczorem. „Dorota”. Niedziela, 29 marca, godzina 18:10. TVP Kultura.
Dorota (Anna Chodakowska) jest dyrektorem instytutu naukowego. Jej mąż (Kazimierz Kaczor) robi wszystko, aby umożliwić jej kontynuowanie naukowej kariery. Postanawia przejąć domowe obowiązki oraz zająć się wychowaniem jedenastoletniej córki. W ich małżeństwie dochodzi do rozłamu w momencie gdy Dorota postanawia usunąć nieplanowaną ciążę, która mogłaby zaważyć na jej zawodowej karierze.

„Niedziela z...” Kazimierzem Kaczorem. „Pokój dziecinny”. Niedziela, 29 marca, godzina 19:20. TVP Kultura.
Jakub (Kazimierz Kaczor) - stary kawaler o nieco infantylnym usposobieniu jest całkowicie zdominowany przez matkę (Danuta Szaflarska). Starsza kobieta tyranizuje go, ale lęk przed jej utratą skłania Jakuba do sprowadzenia uzdrowiciela i uwięzienia go w piwnicy ich ponurej willi.

Weekend z Grupą MoCarta

Inteligentnie zabawni, utalentowani i zasłużenie popularni - Grupa MoCarta obchodzi 20-lecie swojej działalności. W ten weekend zapraszamy do TVP Rozrywka na znakomite skecze i występy z różnych lat twórczej działalności tego wybitnego kabaretowego kwartetu smyczkowego.

Grupa MoCarta 20-lecie kabaretu fot: Ireneusz Sobieszczuk TVP antena tvp Sobota i niedziela, 28 i 29 marca
Grupa MoCarta to czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi - Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Od występu na XIII Przeglądzie Kabaretów PaKa'97 koncertują w Polsce, Francji, Niemczech, Szwecji, Słowacji, na Litwie, Ukrainie, w Brazylii, Chinach i Japonii.

Mówią o sobie – „Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi”.

„Parodie, żarty, parafrazy”. Sobota, 28 marca, godzina 06:35. Niedziela, godzina 06:20. TVP Rozrywka.
Dwie części programu, który był publicznym debiutem Grupy MoCarta.

„Smyczkiem i skeczem”. Sobota, 28 marca, godzina 08:50 i 20:25. Niedziela, godzina 17:15. TVP Rozrywka.
Dowcipny reportaż z obchodów 20-lecia Grupy MoCarta.

„Pojedynek nie na żarty - Grupa MoCarta kontra Łowcy.B”. Sobota, 28 marca, godzina 08:50 i 20:25. Niedziela, godzina 17:15. TVP Rozrywka.
Kolejną atrakcją soboty będzie starcie - fraki kontra sweterki, czyli Grupa MoCarta kontra kabaret Łowcy.B.

„W górę smyki!”. Sobota, 28 marca, godzina 23:20. Niedziela, godzina 17:15. TVP Rozrywka.
XIII Mazurska Noc Kabaretowa, której gospodarzem była Grupa MoCarta.

„Cztery pory roku”. Niedziela, 29 marca, godzina 13:20 i 15:15. TVP Rozrywka.
„Cztery pory roku” w wykonaniu Grupy MoCarta. Koncert muzycy nagrali na 10-lecie swojej działalności.

„Nie ma gadania”. Niedziela, 29 marca, godzina 20:20. TVP Rozrywka.
Program nagrany w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach został przygotowany specjalnie na festiwal Róże Montreux, a Grupę MoCarta wsparł znakomity mim Ireneusz Krosny.

„A wszystko to ty...” - piosenki Marka Grechuty

Krystyna Janda, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski i wiele innych gwiazd polskiej estrady w hołdzie jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli poezji śpiewanej w Polsce – Markowi Grechucie. Zapraszamy na koncert do TVP Kultura!

Marek Grechuta fot: Jan Bogacz - OSM antena tvpkultura Sobota, 28 marca, godz. 14:50
Na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie w 2002 roku odbył się galowy 38. Studencki Festiwal Piosenki, który był jednocześnie jubileuszem 35-lecia pracy Marka Grechuty. Na scenie, oprócz artysty, pojawili się Krystyna Janda, Maryla Rodowicz, Ewa Bem, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Wiktor Zborowski, Ryszard Rynkowski i inni.

Marek Grechuta wielki artysta - piosenkarz, poeta i kompozytor. Jeden z najwybitniejszych wykonawców poezji śpiewanej w Polsce. Zadebiutował w 1967 roku w kabarecie studenckim „Anawa”, z którym był związany przez wiele lat. Śpiewał wiersze Tuwima, Mickiewicza, Leśmiana, pisał również własne teksty do skomponowanej przez siebie muzyki.

A wszystko to ty... to okazja do przypomnienia sobie największych przebojów Marka Grechuty wykonanych w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Koncert galowy 38. Studenckiego Festiwalu Piosenki „A wszystko to ty…”. Sobota, 28 marca, godzina 14:50. TVP Kultura.

Filmy w Jedynce

Ostatnia nadzieja Ashley Judd to Morgan Freeman, Ashton Kutcher nie odpowiada rodzinie narzeczonej, Steve Martin pisze bestseller, Vin Diesel napada na cysterny, a Brittany Robertson szuka króla Artura. Zapraszamy na filmy do Jedynki!

"Zgadnij kto" fot: materiały promocyjne antena tvp1 27 marca - 1 kwietnia
Weekendowy Hit Jedynki – „Bez przedawnienia”. Piątek, 27 marca, godzina 21:30. TVP1.
Claire i Tom Kubikowie (Ashley Judd i Jim Caviezel) to idealna para, która spodziewa się narodzin dziecka. Podczas bożonarodzeniowych zakupów nagle otaczają ich funkcjonariusze policji, a Tom zostaje aresztowany pod zarzutem masakry mieszkańców małej salwadorskiej wioski. Claire przeżywa szok, nie wierzy jednak, że jej mąż mógł być zdolny do takiej zbrodni i zwraca się o pomoc do byłego prawnika wojskowego Charlesa Grimesa (Morgan Freeman).

„Liceum Avalon”. Sobota, 28 marca, godzina 11:45. TVP1.
Nastoletnia Allie (Brittany Robertson) trafia do liceum Avalon. Musi napisać pracę o stowarzyszeniu „Zakon Niedźwiedzia”. Członkowie tego stowarzyszenia wierzą, że król Artur odrodzi się, aby uratować świat od ciemności. Wszystko wskazuje na to, że powróci w tym pokoleniu…

Hit na sobotę – „Szybko i wściekle”. Sobota, 28 marca, godzina 21:25. Powtórka w niedzielę, 29 marca, godzina 23:20. TVP1.
Dominic Toretto (Vin Diesel) i jego załoga napadają na cysterny z paliwem. Wyczyny jego ukochanej Letty (Michelle Rodriguez) są godne najlepszych kaskaderów. Jednak Dominic nie chce dłużej narażać dziewczyny na śmiertelne niebezpieczeństwo. Postanawia zawiesić działalność i rozstać się z ukochaną. Kilka tygodni później dostaje wiadomość, że Letty została zamordowana przez jednego z członków narkotykowego gangu...

„Samotny facet”. Niedziela, 29 marca, godzina 14:10. TVP1.
Larry Hubbard (Steve Martin) to początkujący pisarz z Manhattanu. Pewnego dnia zostaje porzucony przez swoją ukochaną Danielle (Robyn Douglass) i ląduje na bruku. Włócząc się bez celu, poznaje w parku Warrena Evansa (Charles Grodin), którego również porzuciła dziewczyna. Panowie zaprzyjaźniają się, a Larry chętnie słucha cennych uwag doświadczonego samotnika…

Zakochana Jedynka – „Zgadnij kto”. Niedziela, 29 marca, godzina 21:25. Powtórka w poniedziałek, 30 marca, godzina 23:10. TVP1.
Theresa Jones (Zoe Saldana) zabiera swego chłopaka Simona Greena (Ashton Kutcher) do rodzinnego domu. Zamierza poinformować rodziców o swoich małżeńskich planach. Ojciec dziewczyny daje wyraz swej dezaprobaty na widok narzeczonego córki, który ma inny kolor skóry.

„Kochaj albo rzuć”. Wtorek, 31 marca, godzina 21:15. TVP1.
Trzecia i ostatnia część kultowej opowieści o repatriantach ze Wschodu – rodzinach Karguli i Pawlaków. Tym razem Władysław Kargul (Władysław Hańcza) i Kazimierz Pawlak (Wacław Kowalski) wyruszają do Chicago na zaproszenie Johna Pawlaka. Niespodziewanie nadchodzi wiadomość o jego śmierci…

„Coś”. Środa, 1 kwietnia, godzina 21:20. TVP1.
Na Antarktydzie ekipa naukowców odkrywa pod pokrywą lodową gigantyczny pojazd kosmiczny z obcej planety. Okazuje się, że w statku znajduje się ciało przybysza z kosmosu. W czasie, gdy zespół świętuje epokowe znalezisko, obcy wydobywa się z bryły lodu i ucieka…

Filmy w Dwójce

Helene Hunt i Scarlett Johansson spotykają się w małym włoskim miasteczku, Naomi Watts traci pracę, Paweł Małaszyński popada w kłopoty finansowe, Jennifer Lopez ściga George’a Clooneya, a Michael Sheen przeprowadza wywiad z Frankiem Langellą. Zapraszamy na filmowe wieczory do Dwójki.

"Co z oczu, to z serca" fot: materiały promocyjne antena tvp2 28 marca - 2 kwietnia
„King Kong”. Piątek, 28 marca, godzina 20:05. Powtórka w cyklu „Gwiazdy w południe” w niedzielę, 29 marca, godzina 10:40. TVP2.
Jesień 1932 roku. Apogeum wielkiego kryzysu i bezrobocia w Nowym Jorku. Wodewilowa artystka Ann Darrow (Naomi Watts) traci pracę. Przypadkiem spotyka producenta filmowego Carla Denhama (Jack Black), który chce ją zatrudnić. Zdjęcia do filmu mają być kręcone w okolicach tajemniczej wyspy.

„Skrzydlate świnie”. Sobota, 28 marca, godzina 23:20. TVP2.
Prowincjonalny klub piłki nożnej przestaje istnieć. Jego zagorzały kibic Oskar (Paweł Małaszyński) popada w finansowe kłopoty. Zmuszony do podjęcia pracy u Bossa (Cezary Pazura) nieustannie wplątuje się w kłopoty…

„Frost/Nixon”. Poniedziałek, 30 marca, godzina 23:45. TVP2.
Prezenter telewizyjny David Frost (Michael Sheen), 3 lata po aferze Watergate, ma przeprowadzić wywiad z byłym prezydentem USA Richardem Nixonem (Frank Langella). Dla dziennikarza wywiad może stać się przepustką na medialny szczyt, a dla byłego prezydenta to szansa na powrót do wielkiej polityki.

Kino relaks – „Co z oczu, to z serca”. Środa, 1 kwietnia, godzina 22:25. TVP2.
Jack (George Clooney) i jego kumpel w trakcie ucieczki z więzienia porywają policjantkę (Jennifer Lopez). Między nią a Jackiem rodzi się nić sympatii, dzięki której kobieta odzyskuje wolność. Natychmiast po uwolnieniu staje na czele pościgu za więźniami…

„Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Czwartek, 2 kwietnia, godzina 20:40. TVP2.
Kontynuacja filmu „Karol – człowiek, który został papieżem”. Historia Jana Pawła II (Piotr Adamczyk) od inauguracji pontyfikatu aż do jego śmierci.

Kocham kino – „Porządna kobieta”. Czwartek, 2 kwietnia, 23:20. TVP2.
Lata trzydzieste XX wieku. Do małego miasteczka na włoskim wybrzeżu przyjeżdża Erlynne (Helene Hunt). W mieście pojawiają się plotki o jej romansie z lordem Robertem Windermere (Mark Umbers). Pogłoski o zdradzie staną się swoistym sprawdzianem dla Meg (Scarlett Johansson) – młodej żony Roberta.

Filmy w TVP Kultura

„Soul Kitchen”, „Harfa birmańska”, „Joanna”, „Remake” i „Ostatnie kuszenie Chrystusa” to propozycje TVP Kultura na najbliższy tydzień. Zapraszamy na znakomite filmy.

"Joanna" fot: Marcin Makowski / MAKUFLY antena tvpkultura 27 marca - 2 kwietnia
Wieczór kinomana – „Harfa birmańska”. Piątek, 27 marca, godzina 20:20. TVP Kultura.
Japoński żołnierz harfista wędruje po Birmie i grzebie szczątki japońskich żołnierzy. Pod wpływem tych wydarzeń podejmuje decyzję, że zostanie mnichem.

Bilet do kina – „Soul Kitchen”. Sobota, 28 marca, godzina 20:20. TVP Kultura.
Grek z pochodzenia, Zinos Kazantsakis (Adam Bousdoukos), mieszka w Hamburgu, gdzie prowadzi podupadającą restaurację Soul Kitchen. Ma same problemy - interesy idą kiepsko, a narzeczona wyjeżdża do Szanghaju, aby tam realizować swoje ambicje zawodowe. Sytuacji nie poprawia niespodziewane pojawienie się brata Zinosa, Illiasa (Moritz Bleibtreu), który właśnie wyszedł z więzienia i nie ma gdzie mieszkać.

„W lepszym świecie”. Niedziela, 29 marca, godzina 20:45. TVP Kultura.
Christian (William Jøhnk Nielsen) i Elias (Markus Rygaard) to przyjaciele ze szkolnej ławki. Obaj boleśnie przeżywają rodzinne dramaty. Zbuntowany Christian obwinia ojca za śmierć matki. Nieśmiały Elias nie może się pogodzić z tym, że rodzice myślą o rozwodzie. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Elias zostaje uwikłany w niebezpieczny plan Christiana.

Panorama kina polskiego – „Joanna”. Poniedziałek, 30 marca, godzina 20:20. TVP Kultura.
Kraków, okupacja hitlerowska. Młoda wdowa Joanna (Urszula Grabowska) znajduje w kościele siedmioletnią Różę (Sara Knothe), która niemal cudem ocalała z łapanki. Dziewczynka nie ma dokąd pójść, więc Joanna zabiera ją do siebie.

„Remake”. Środa, 1 kwietnia, godzina 22:30. TVP Kultura.
Tuż przed wybuchem wojny w Bośni młody, utalentowany scenarzysta filmowy Tarik Karaga (Ermin Bravo) wysyła swój scenariusz na konkurs do Francji. Opowiada w nim historię ojca, który podczas drugiej wojny światowej trafił do obozu koncentracyjnego. Przeżył dzięki pomocy serbskiego przyjaciela. Kiedy Tarik sam trafia do takiego obozu, grupa francuskich krytyków usiłuje go uratować.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Ostatnie kuszenie Chrystusa”. Czwartek, 2 kwietna, godzina 21:15. TVP Kultura.
Jezus (Willem Dafoe), cieśla z Nazaretu, odkrywa powołanie do głoszenia Słowa Bożego. Tuż przed śmiercią jest kuszony przez szatana - może wypełnić swoje przeznaczenie lub uniknąć śmierci i rozpocząć życie normalnego człowieka.

Czas na dokument

Czym jest śmierć? Jak Kleopatra uwiodła Juliusza Cezara i Marka Antoniusza? W jaki sposób korporacje gromadzą informacje o użytkownikach Internetu? Zapraszamy do Telewizji Polskiej na znakomite filmy dokumentalne odsłaniające kulisy życia.

"Jan Paweł II i Jego przyjaciel" fot: materiały promocyjne antena tvp 28 marca - 2 kwietnia
„Zielona Ziemia”. Sobota, 28 marca, godzina 15:00. TVP Polonia.
Film o rodzinie Szychowskich - polskich emigrantach, którzy są właścicielami jednej z największych wytwórni yerba mate w Argentynie.

„Natury Dzieła Wybrane. Nieborów”. Niedziela, 29 marca, godzina 16:25. TVP Polonia.
Cykl przyrodniczy prezentujący najpiękniejsze zakątki województwa łódzkiego - parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody i zabytki.

„Konkwistador. Historia Gonzala Guerery”. Poniedziałek, 30 marca, godzina 19:40. TVP Historia.
W 1512 r. grupa Hiszpanów przybyła na półwysep Jukatan. Tylko dwóch przeżyło spotkanie z Majami - jednym z nich był Gonazlo Guerera.

Czy świat oszalał? - „W poszukiwaniu utraconego krajobrazu”. Poniedziałek, 30 marca, godzina 22:50. TVP2.
Powojenna historia społeczności żydowskiej we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Naoczny świadek mówi o ich życiu, nadziejach, rozterkach, a po 1968 roku - ostatecznej emigracji.

Śmierć: opowieść o życiu – „Śmierć fizyczna”. Wtorek, 31 marca, godzina 18:50. TVP Kultura.
Film o tym, co dzieje się z naszym ciałem, gdy umieramy i o roli śmierci w naturze. Równowaga między życiem i śmiercią panuje również w naszych ciałach. Każdego dnia tysiące komórek ginie, aby zrobić miejsce nowym.

„Kleopatra. Portret morderczyni”. Wtorek, 31 marca, godzina 19:45. TVP Historia.
Film o Kleopatrze, która posłużyła się władzą i urodą, aby uwieść dwóch wielkich wodzów Rzymu - Juliusza Cezara i Marka Antoniusza.

Świat bez fikcji - „Na zawsze twoje”. Wtorek, 31 marca, godzina 22:50. TVP2.
Historia trojga dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych – Inki, której matka nie żyje, a ojciec odbywa karę więzienia oraz Mette i Miko – rodzeństwa, którego matka nie radziła sobie z wychowywaniem dwójki „trudnych” dzieci.

Rozkaz sumienia – „Innej drogi nie ma”. Wtorek, 31 marca, godzina 23:45. TVP Polonia.
Serial o Batalionach Chłopskich. W tym odcinku autorzy opowiedzą o wybuchu tzw. powstania zamojskiego oraz nakreślą przebieg bitwy pod Wojdą (30.12.1942).

„Warunki i zasady użytkowania”. Środa, 1 kwietnia, godzina 20:20. TVP Kultura.
W filmie przedstawiono mechanizmy stosowane przez duże koncerny i portale internetowe w celu gromadzenia danych osobowych użytkowników.

„Cud na Kostaryce”. Środa, 1 kwietnia, godzina 23:45. TVP Polonia.
Film o Floribeth Mory Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie z tętniaka mózgu zostało uznane przez Kościół rzymskokatolicki za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II.

„Lolek”. Czwartek, 2 kwietnia, godzina 14:55 + 23:40. TVP Polonia.
Wspomnienia bliskich i znajomych Karola Wojtyły, którzy wspominają jego młodzieńcze lata (1920 – 1946).

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Jan Paweł II i Jego przyjaciel”. Czwartek, 2 kwietnia, godzina 22:25. TVP1.
Dokument o przyjaźni dwóch chłopców: niegdyś Lolka i Jurka, czyli Karola Wojtyły i Jerzego Klugera.