„Służby specjalne” Patryka Vegi w Dwójce

Nowy, emocjonujący serial TVP2 bezkompromisowo pokazuje realia funkcjonowania służb specjalnych we współczesnej Polsce oraz działania na styku świata polityki, mediów, przestępczości i biznesu. „Służby specjalne” Patryka Vegi już w najbliższą niedzielę w Dwójce!

"Służby specjalne" fot: Andrzej Boldaniuk/TVP antena tvp2 Niedziela, 1 marca, godz. 21:10
Patryk Vega przez dwa lata gromadził dokumentację do filmu fabularnego „Służby specjalne”. Zebrane materiały były zbyt obszerne jak na kinową wersję filmu. Wiele z nich znalazło swoje miejsce w 5. odcinkowym mini serialu Służby specjalne.

Opowieść przedstawiona w filmie fabularnym została istotnie rozwinięta w serialu Dwójki i uwzględniła nowe wątki, wydarzenia i postacie. Elementy thrillera politycznego będą przeplatać się z życiowymi problemami głównych bohaterów.

Służby specjalne łączą ze sobą kilka gatunków. Spotyka się tu political fiction z kryminałem, z filmem sensacyjnym i z kinem psychologicznym. Unikalne jest to, że serial opowiada o aktualnych wydarzeniach w Polsce. Nie mówi o prehistorii sprzed 20 lat, tylko pokazuje rzeczywistość, którą mamy za oknem. Jednocześnie ogromnym atutem Służb specjalnych jest to, że nie trzymają niczyjej strony. Dowalają wszystkim – mówi Patyk Vega.

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych aktorów - Olgę Bołądź, Eryka Lubosa, Kamillę Baar, Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Marcina Bosaka, Wojciecha Zielińskiego, Andrzeja Grabowskiego, Janusza Chabiora, Beatę Kawkę i Wojciecha Machnickiego.

Istotnym elementem kształtującym realizm prezentowanych wydarzeń i postaci jest połączenie pracy profesjonalnych aktorów z naturszczykami – autentycznymi przestępcami, oficerami służb i policji. – Ten szczególny „drugi plan” buduje dla widza ultrarealizm całej historii – wyjaśnia reżyser.

„Służby specjalne”. Odcinek 1/5. Niedziela, 1 marca, godzina 21:10. TVP2.

„Uwikłani” - nowy serial Jedynki już w środę

W najmniej spodziewanym momencie, zupełnie przez przypadek, każdy z nas może stać się mimowolnym uczestnikiem zdarzeń, które całkowicie mogą zmienić bieg naszego życia. Już w najbliższą środę nowy serial kryminalny Jedynki, który uświadamia, jak krucha i niestabilna jest rzeczywistość, w której funkcjonujemy. Każdy może zostać uwikłany w przestępstwo.

"Uwikłani" fot: Andrzej Marchwinski/TVP antena tvp1 Środa, 4 marca, godz. 20:25
Poszczególne odcinki nowego serialu Jedynki to odrębne opowieści osnute wokół innego bohatera, który, często w dramatycznych okolicznościach, zostaje uwikłany w przestępstwo. W każdym odcinku serialu zobaczymy zdeterminowanych, zwyczajnych ludzi, którzy dopuszczają się czynów kładących się cieniem na całym ich życiu i w mgnieniu oka zmieniających ich los.

Uwikłani to seria dziewięciu zamkniętych historii. W role głównych bohaterów poszczególnych odcinków serialu wcielą się Przemysław Sadowski, Anna Mucha, Olga Frycz, Marietta Żukowska, Kamila Baar, Marcin Bosak, Piotr Ligienza, Marcin Czernik i Katarzyna Warnke.

W pierwszym odcinku poznamy historię Tomasza (Marcin Czernik) - wzorowego ojca i męża. Jego syn poważnie choruje, dlatego żona musiała rzucić pracę i zająć się dzieckiem. Nie jest z tego powodu zadowolona - w domu panuje nerwowa atmosfera. Małżeństwo Tomasza wisi na włosku. Kiedy poznaje atrakcyjną studentkę Julię (Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk), zaczyna się z nią spotykać.

Zbliżają się do siebie jeszcze bardziej, gdy Julia żali się, że jej chłopak kilka razy użył wobec niej przemocy. Tomasz proponuje dziewczynie spotkanie w mieszkaniu swojego kolegi. Tam zostają napadnięci przez dwóch zamaskowanych bandytów. Tomasz otrzymuje cios w głowę i traci przytomność. Gdy się budzi, widzi na podłodze zastrzelonego bandytę. Julia mówi Tomaszowi, że to on go zabił. Tomek niestety niczego nie pamięta…

„Uwikłani”. Środa, 4 marca, godzina 20:25. TVP1.

„Strażacy” - gwarancja gorących emocji

Świetna obsada, dynamiczna akcja i płomienna miłość to mieszanka zapewniająca gorące emocje. Weronika Rosati, Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Olaf Lubaszenko i Marta Ścisłowicz wystąpią w nowym serialu Jedynki inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami.

"Strażacy" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp1 Sobota, 28 lutego, godz. 20:25
Aspirant Adam Wojnar (Maciej Zakościelny) to odważny i pełen pasji strażak, jeden z najlepszych w jednostce. Formalnie nie jest dowódcą, ale podczas akcji często to właśnie on podejmuje najważniejsze decyzje. Komendant Kosmala (Jacek Lenartowicz), mentor, przyjaciel i szef Adama ma do niego duże zaufanie i pomaga mu, gdy chłopak wpada czasem w kłopoty. Jego najbliższym przyjacielem jest Wojtek Lewicki (Maciej Mikołajczyk), kolega z jednostki.

Życie zawodowe i osobiste Wojnara układa się znakomicie. Kosmala docenia jego pracę i proponuje młodemu strażakowi wyjazd na staż do Nowego Jorku. Dziewczyna Adama – studentka szkoły muzycznej Kamila (Weronika Rosati) – przyjmuje jego oświadczyny. Jest bardzo zakochana w chłopaku, ale gdy zdobywa prestiżowe stypendium w USA, decyduje się na trzymiesięczny wyjazd.

Niestety, kolejna interwencja strażaków kończy się tragedią: Wojtek zostaje ciężko ranny i zapada w śpiączkę, a Wojnar zostaje oskarżony o niesubordynację. Komendant cały czas wierzy, że Adam jest niewinny i załatwia mu nową pracę. Młody strażak ma przeprowadzić szkolenie z ratownictwa wodnego w jednostce OSP pod Warszawą.

Na prowincji Wojnar spotyka piękną i niezależną Magdę (Marta Ścisłowicz), która dzieli jego życiową pasję i dowodzi jednostką straży pożarnej. Czy Adam zostanie w OSP na dłużej i właśnie tam odnajdzie prawdziwe szczęście?

„Strażacy”. Sobota, 28 lutego, godzina 20:25. TVP1.

Polskie Nagrody Filmowe – ORŁY 2015

Grażyna Torbicka poprowadzi ceremonię wręczenia Polskich Nagród Filmowych „Orły 2015” już w najbliższy poniedziałek, 2 marca. W ubiegłym roku nagrodę za Najlepszy Film otrzymała „Ida”. W tym roku w tej kategorii walczą „Bogowie”, „Jack Strong” i „Miasto 44”.

ORŁY 2015 w Dwójce antena tvp2 Poniedziałek, 2 marca, godz. 22:50
Do Orłów kandydują polskie filmy, które od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku były wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach. Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są w 19. kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Główna Rola Męska, Najlepsza Główna Rola Kobieca, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz, Osiągnięcia Życia, Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia, Najlepsza Muzyka, Najlepsze Kostiumy, Najlepszy Montaż, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Dokument, Najlepszy Film Europejski, Odkrycie Roku oraz Najlepszy Filmowy Serial Fabularny. Głosami widzów przyznawana jest Nagroda Publiczności.

Ponad 600. członków Polskiej Akademii Filmowej dokonuje wyboru Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia oraz bierze udział w głosowaniu na Najlepszy Film i Najlepsze Role Aktorskie. Biorą także udział w wyborze Najlepszego Filmu Europejskiego wyświetlanego na ekranach polskich kin. W tym roku o tę nagrodę walczą „Lewiatan” - reż. Andriej Zwiagincew, „Nimfomanka część 1” – reż. Lars von Trier oraz „Wielkie Piękno” – reż. Paolo Sorrentino. W pozostałych kategoriach w głosowaniu biorą udział specjaliści z danej branży.

Głosami członków Polskiej Akademii Filmowej najwięcej nominacji, bo aż w 12 kategoriach, otrzymał film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, w 11 kategoriach – „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego, a w 8 – „Miasto 44” Jana Komasy. Spośród tych trzech filmów wyłoniony będzie laureat Nagrody Publiczności.

Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia odbyło się 25 lutego 2015 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Laureatem tej nagrody został Franciszek Pieczka.

Ceremonię wręczenia Orłów 2015, która odbędzie się 2 marca 2015 roku w Teatrze Polskim w Warszawie, poprowadzi Grażyna Torbicka. Zapraszamy na retransmisję tej uroczystości.

Polskie nagrody filmowe „Orły 2015”. Poniedziałek, 2 marca, godzina 22:50. TVP2.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

- Jest to najbardziej ponura rzecz jaką napisałam i chyba najpoważniejsza, niezależnie od tego, że jest całkiem śmieszna - mówi Dorota Masłowska. Zapraszamy na obsypany nagrodami spektakl zrealizowany na podstawie jej dramatu. Premiera 3 marca w TVP Kultura.

"Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvpkultura Wtorek, 3 marca, godz. 20:30
Teatr Telewizji – Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski – „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Wtorek, 3 marca, godzina 20:30. TVP Kultura.

Dwoje młodych zagubionych ludzi pod wpływem niejasnego impulsu (ale w konsekwencji hucznej imprezy), postanawia przebrać się za tytułowych Rumunów i udać się w podróż po Polsce. Choć z początku ich przygody przepełnione są śmiesznymi gagami, to z biegiem wydarzeń widz uświadamia sobie, że pod warstwą komediową kryje się opowieść o ludzkim dramacie. Spektakl idealnie obrazuje prawdę o społecznym wykluczeniu bohaterów, ich problemach z własną tożsamością i samotnością.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku – to debiutancki dramat laureatki Literackiej Nagrody Nike - Doroty Masłowskiej. Jak sama twierdzi - Jest to najbardziej ponura rzecz jaką napisałam i chyba najpoważniejsza, niezależnie od tego, że jest całkiem śmieszna. W przedstawieniu w reżyserii Agnieszki Glińskiej przeniesionym z warszawskiego Teatru Studio, występują Monika Krzywkowska, Agnieszka Pawełkiewicz, Dorota Landowska, Marcin Januszkiewicz i Modest Ruciński.

Spektaklem tym TVP Kultura zainauguruje nowy cykl: Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski. Co najmniej raz w miesiącu, w stałym paśmie Teatru Telewizji (wtorki, godz. 20:30) będzie można zobaczyć rejestrację lub transmisję spektaklu z bieżącego repertuaru wybranego teatru. Udział w festiwalu wezmą teatry z całej Polski.

Teatr Telewizji – „Inka 1946”. Poniedziałek, 2 marca, godzina 20:25. TVP 1.

W najbliższym tygodniu zapraszamy również na spektakl Inka 1946 na podstawie dramatu dokumentalnego Wojciecha Tomczyka. Przedstawienie opowiada o mordzie sądowym, dokonanym na tytułowej bohaterce – siedemnastoletniej sanitariuszce V Brygady Wileńskiej AK.

Teatr Telewizji - „Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzińskiej”. Środa, 4 marca, godzina 13:50, 20:50, 04:20. TVP Polonia.

Do najlepszych tradycji kabaretu literackiego nawiążą natomiast Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzińskiej. Każdy monolog, dialog i piosenka to mistrzowski popis aktorski, z którego wyłania się pełna humoru opowieść o kobiecie i mężczyźnie. Grażynie Barszczewskiej i Grzegorzowi Damięckiemu na scenie towarzyszy Andrzej Poniedzielski, który jako Duch Teatru jest swoistym narratorem, komentatorem stojącym na straży porządku dramatycznego.

Mariolka i Kryspin w natarciu - „Paranienormalni Tonight”

Do nowego rozrywkowego show Dwójki dwaj znakomici komicy i parodyści - Igor Kwiatkowski oraz Robert Motyka - zaproszą gwiazdy sceny, estrady i ekranu, które będą stawiane w nietypowych, często kłopotliwych sytuacjach. W pierwszym odcinku z nawałnicą nieoczekiwanych pytań i przewrotnych zadań zmierzy się Bartek Kasprzykowski. Czy przetrwa spotkanie z Mariolką i Kryspinem?

"Paranienormalni Tonight" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp2 Niedziela, 1 marca, godz. 22:00
„Paranienormalni” to jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów. Twórcy uwielbianej przez widzów Mariolki oraz Kryspina specjalnie z myślą o widzach TVP2 przygotowali nowy, cykliczny program rozrywkowy Paranienormalni Tonight.

Do programu co tydzień będą zapraszane gwiazdy i wyraziste osobowości życia publicznego znane między innymi ze sceny, estrady oraz filmów i telewizji. Każdy z gości będzie musiał bardzo się starać, żeby wybrnąć zwycięsko z nawałnicy zaskakujących pytań, zakręconych zadań i nietypowych sytuacji, które wykreują cesarz internetu Kryspin i gwiazda dziennikarstwa Mariolka.

Niezwykły klimat, humor i nowatorska formuła sprawią, że każde spotkanie na pewno pozostawi trwały ślad w pamięci zaproszonych gości i widzów przed telewizorami. Rozmowom i zadaniom towarzyszyć będą skecze nagrane specjalnie na potrzeby programu. Widzowie TVP2 zobaczą też debiutancki serial kabaretów „Paranienormalni” i „Nowaki” zatytułowany „W poczekalni przeżycia”. O oprawę muzyczną całości zadba zespół „De S Band”.

„Paranienormalni Tonight”. Niedziela, 1 marca, godzina 22:00. TVP2.

MŚ Falun: finisz z medalem?

Niedziela to ostatni dzień zmagań w szwedzkim Falun. Do tej pory Polacy zdobyli zaledwie jeden medal. W sobotę szansa na powiększenie dorobku będzie podwójna. Nadzieja jak zawsze w skoczkach i Justynie Kowalczyk.

Piotr Żyła. Kwalifikacje. Wisła 2015. antena tvp 18 lutego - 1 marca
Polska sztafeta nie zawiodła
Choć skończyło się bez medalu, Polki mogą być z siebie zadowolone. W czwartek biegaczki spisały się dobrze w biegu sztafetowym 4x5 kilometrów. Zajęły piąte miejsce, co jest najlepszym wynikiem biało-czerwonych na wielkiej imprezie od ponad 40 lat. Wygrały bezkonkurencyjne Norweżki, dla których było to siódme złoto na tych mistrzostwach. Polki biegły w składzie: Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec.

Najpierw Justyna
W sobotę, w przedostatnim dniu mistrzostw świata, rozstrzygną się losy w biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną. To koronny dystans Justyny Kowalczyk, która mimo słabszego sezonu tego dnia będzie w gronie faworytek.

Bieg 30 km techniką klasyczną: sobota, 28 lutego, godzina 12:50. TVP2, TVP Sport i sport.tvp.pl.

Orły na deser
Polscy skoczkowie - do tej pory - nie mogą zaliczyć tegorocznych mistrzostw świata do udanych. Pamiętajmy jednak, że skoki to dyscyplina nieprzewidywalna. Podopieczni Łukasza Kruczka już w sobotę połączą swe siły i powalczą w konkursie drużynowym. Dwa lata temu z Val di Fiemme biało-czerwoni przywieźli brązowy medal - pierwszy w tej dyscyplinie dotąd zdobyty ma MŚ.

Konkurs drużynowy: sobota 28 lutego, godzina 16:35. TVP1 i sport.tvp.pl, oraz 17:00 w TVP Sport.

„Wspaniałe stulecie” w TVP Historia

Serial o Sulejmanie Wspaniałym zdobył ogromną popularność i sympatię widzów TVP. W TVP Historia emisję pierwszej serii „Wspaniałego stulecia” zakończono 23 lutego. Uwzględniając prośby Telewidzów TVP Historia pokaże dalsze losy serialowych bohaterów już od 3 marca, a nie jak wcześniej planowano - jesienią bieżącego roku.

"Wspaniałe stulecie" fot: MUHSIN AKGUN/TVP antena tvphistoria Od 3 marca codziennie o godz. 18:00
Akcja serialu toczy się w XVI wieku, w czasach największej świetności Turcji. Sulejman Wspaniały - najdłużej panujący władca Imperium Ottomańskiego (1520-1566) - był nie tylko wybitnym wodzem, ale również prawdziwym człowiekiem renesansu. Pisał wiersze, znał kilka języków obcych, interesował się sztuką i władał imperium, które rozciągało się na trzech kontynentach. Wspaniałe stulecie to niezwykle barwny turecki serial historyczny pełen przepięknych strojów i bajkowych wnętrz.

W 1520 roku Sułtan Selim I Groźny umiera, a władzę w Imperium Osmańskim przejmuje jego syn - światły Sulejman. Wezyrowie w Stambule z niezadowoleniem przyjmują zażyłość nowego władcy z sokolnikiem Ibrahimem z Pargi. Natomiast sułtan jest oburzony, że jego ojciec przymykał oko na poczynania skorumpowanego kapitana Cafera Agi.

Do seraju – muzułmańskiego pałacu - zostają przywiezione branki krymskie, a wśród nich niepokorna Aleksandra, córka popa z Rohatynia. Próbuje uwieść sułtana mdlejąc na jego widok. Tymczasem w drogę do seraju wyrusza żona sułtana Mahidevran z synem Mustafą.

Ukazane we Wspaniałym stuleciu losy niezwykłej miłości między Sulejmanem Wspaniałym i Roksolaną śledzili już widzowie w ponad 50. krajach, m.in. w Afganistanie, Czechach, Chinach, Rosji, USA, Egipcie, Syrii, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji i Litwie. W samej Turcji serial wzbudził ogromne kontrowersje i oburzenie zwłaszcza wśród konserwatywnej części społeczeństwa. W Polsce premiera serialu odbyła się w TVP1 w październiku ubiegłego roku.

„Wspaniałe stulecie”. Drugi sezon. Od 3 marca codziennie o godzinie 18:00 w TVP Historia.

Filmy w Jedynce

O względy Bruce'a Willisa zabiegają największe gwiazdy, Justin Timberlake dostaje w prezencie 116 lat życia, Eddie Murphy trafia do nawiedzonego domu, Kate Hudson i Matt Dillon zapraszają pod swój dach Owena Wilsona. Polecamy filmowe wieczory z Jedynką.

"Ja, ty i on" fot: materiały promocyjne antena tvp1 27 lutego - 4 marca
Weekendowy Hit Jedynki – „Oświadczyny po irlandzku”. Piątek, 27 lutego, godzina 21:20.
Anna (Amy Adams) marzy o tym, żeby jej chłopak w końcu się oświadczył. Postanawia wykorzystać możliwość jaką daje „Leap Day” przypadający 29 lutego. Tego dnia, według tradycji irlandzkiej, kobieta może oświadczyć się swojemu mężczyźnie i oświadczyny te muszą być przyjęte.

„Dzieciak”. Sobota, 28 lutego, godzina 14:40.
Russ Duritz (Bruce Willis) jest cenionym specjalistą od kreowania wizerunku. O współpracę z nim zabiegają największe gwiazdy i osoby z najwyższych kręgów władzy. Jednak jego osiągnięcia zawodowe nie idą w parze z sukcesami osobistymi. Russ to człowiek oschły, cyniczny i zgryźliwy. Pewnego dnia w jego domu pojawia się ośmioletni Rusty (Spencer Breslin), który odmienia jego życie.

Hit na sobotę – „Wyścig z czasem”. Sobota, 28 lutego, godzina 21:25.
Rok 2169. Proces starzenia się człowieka został zatrzymany. Niestety za wieczną młodość trzeba płacić. Najbogatsi mogą przedłużać życie praktycznie w nieskończoność, tymczasem biedni zmuszeni są w tym celu żebrać, pożyczać, zarabiać ciężką pracą, albo po prostu kraść. Jednym z nich jest Will Salas (Justin Timberlake) mieszkający w dwunastej, robotniczej strefie.

„Nawiedzony dwór”. Niedziela, 1 marca, godzina 14:15.
Jim Evers (Eddie Murphy) ma piękną żonę Sarę (Marsha Thomason) i dwoje udanych dzieci. W drodze nad jezioro wstępują do pewnej posiadłości, która została wystawiona na sprzedaż. Do środka wpuszcza ich kamerdyner Ramsley (Terence Stamp), który prowadzi gości przed oblicze dziedzica rodu Graceyów, tajemniczego Edwarda (Nathaniel Parker). Wkrótce Eversowie uświadamiają sobie, że zamczysko zamieszkują duchy…

Zakochana Jedynka – „Ja, ty i on”. Niedziela, 1 marca, godzina 21:20.
Powtórka w poniedziałek, 2 marca, godzina 23:00.

Młode małżeństwo – Molly (Kate Hudson) i Carl (Matt Dillon) Petersenowie przyjmują do swojego domu zbankrutowanego przyjaciela. Lekkoduch, bałaganiarz i wieczny dzieciak Randy Dupree (Owen Wilson) wywraca ich ustabilizowane życie do góry nogami.

„Z podniesionym czołem”. Środa, 4 marca, godzina 22:15.
Były żołnierz Chris (Dwayne Johnson) powraca do rodzinnego miasteczka po latach nieobecności. Na miejscu zastaje go zupełnie nowa rzeczywistość. Okazuje się, że w niegdyś spokojnym miejscu szerzy się przestępczość, a mieszkańcy są zastraszani przez bandytów. Chris postanawia działać i wkrótce startuje w wyborach na nowego szeryfa.

Filmy w Dwójce

Tom Cruise uwodzi Cameron Diaz, Sylvester Stallone chce zerwać z przestępczą działalnością, Paul Walker podejmuje się niebezpiecznej misji, a Bartłomiej Kasprzykowski szuka prawdziwej miłości. Zapraszamy do Dwójki na filmowe emocje.

"Wybuchowa para" fot: materiały promocyjne antena tvp2 27 lutego - 5 marca
„Fantastyczny Pan Lis”. Piątek, 27 lutego, godzina 20:05.
Powtórka w sobotę, 28 lutego, godzina 15:10.

W czasie napadu na fermę drobiu Pan Lis i jego żona Felicity zostają uwięzieni w zastawionej na nich pułapce. Felicity oznajmia mężowi, że jest w ciąży i wymusza na nim przyrzeczenie, że zmieni zawód na bardziej bezpieczny, jeśli zdołają uwolnić się z zasadzki. Mijają lata. Lisia rodzina wraz z nadętym i niedostępnym synem Ashem mieszka w norze. Pan Lis zgodnie z obietnicą daną żonie zmienił profesję i pracuje w branży gazetowej.

„Oscar, czyli 60 kłopotów na minutę”. Sobota, 28 lutego, godzina 22:05.
Nowy Jork, rok 1934. Gangster Angelo „Snaps” Provolone (Sylvester Stallone) obiecuje swojemu umierającemu ojcu, że porzuci przestępczą działalność i przywróci rodzinie dobre imię. Przemiana Angela budzi jednak poważne wątpliwości jego ludzi i policji. Kiedy robi wszystko, żeby odciąć się przeszłości, jego życie rodzinne niezwykle się komplikuje.

Gwiazdy w południe – „Przygoda na Antarktydzie”. Niedziela, 1 marca, godzina 11:45.
Styczeń 1993 r. Do niewielkiej stacji badawczej na Antarktydzie przybywa z Kalifornii doktor geologii Davis McClaren (Bruce Greenwood). Zamierza szukać meteorytów z Merkurego. Chociaż o tej porze roku lody zaczynają pękać, młody przewodnik Gerry Shepard (Paul Walker) podejmuje się doprowadzić uczonego do wskazanego przez niego rejonu.

„Serenity”. Niedziela, 1 marca, godzina 22:55.
Kapitan Malcolm Reynolds (Nathan Fillion) wraz z załogą spokojnie przemierza kosmos na swym transportowym statku Serenity. Kiedy decyduje się zabrać na pokład lekarza i jego siostrę posiadającą zdolności telepatyczne, trafia w sam środek walk prowadzonych przez Galaktycznych Aliantów i zagrażających światu Reaverów.

Kino relaks – „Podejrzani zakochani”. Środa, 4 marca, godzina 22:25.
Przystojny, inteligentny, lecz bardzo nieśmiały Albert Wolski (Bartłomiej Kasprzykowski) pragnie prawdziwej miłości. Przeszukuje portale randkowe w nadziei, że w końcu znajdzie tę jedyną. W końcu trafia na tajemniczą Simone, z którą zaczyna korespondować. Kiedy ma dojść do spotkania w realu, Abert wysyła „zastępcę”. Nie wie, że Simone postąpiła tak samo…

„Wybuchowa para”. Czwartek, 5 marca, godzina 20:40.
Tajny agent Roy Miller (Tom Cruise) poznaje na lotnisku atrakcyjną, trochę niezdarną blondynkę June Havens (Cameron Diaz). Każdy ich ruch obserwuje oficer FBI (Peter Sarsgaard). Przy wejściu na pokład samolotu okazuje się, że June nie ma ważnego biletu…

Kocham kino – „Take this Waltz”. Czwartek, 5 marca, godzina 22:35.
Małżeństwo Margot (Michelle Williams) było szczęśliwe. Jednak po pięciu latach w związek powoli zaczęła wkradać się nuda i rutyna. Pewnego dnia dziewczyna poznaje artystę Daniela (Luke Kirby).

Filmy w TVP Kultura

Robert De Niro i Liza Minnelli spotykają się na Times Square, Gemma Arterton przebiera w mężczyznach, a Radosław Pazura chce zaimponować dziewczynie. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Tamara i mężczyźni" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 27 lutego - 5 marca
Wieczór kinomana – „Wschód słońca”. Piątek, 27 lutego, godzina 20:20.
Wczasowiczka odpoczywająca na wsi omamia młodego rolnika i usiłuje doprowadzić do tego, aby zamordował żonę. Mężczyzna targany namiętnością, jakiej nigdy dotąd nie doświadczył, musi wybrać między dobrem i złem.

Bilet do kina – „Oslo, 31 sierpnia”. Sobota, 28 lutego, godzina 20:20.
Trzydziestoletni Anders (Anders Danielsen Lie) opuszcza odział odwykowy, w którym leczył się z różnych uzależnień. Spotyka się z kolegami, idzie na rozmowę o pracę i próbuje dodzwonić się do byłej dziewczyny...

„Tamara i mężczyźni”. Niedziela, 1 marca, godzina 20:30.
Londyńska dziennikarka Tamara (Gemma Arterton) po latach nieobecności wraca do rodzinnej miejscowości. Jej niespodziewany powrót burzy stabilną egzystencję lokalnej społeczności. W życiu Tamary najpierw pojawia się miłość ze szkolnych lat Andy (Luke Evans), później ekscentryczny muzyk Ben (Dominic Cooper), a na końcu pisarz Nicholas (Roger Allam)…

Panorama kina polskiego – „Szwadron”. Poniedziałek, 2 marca, godzina 20:20.
Polska, rok 1863, ziemie zaboru rosyjskiego. Baron Fiodor Jeremin (Radosław Pazura) wstępuje na ochotnika do szwadronu dragonów - chce zaimponować dziewczynie, w której zakochał się bez wzajemności. Kiedy wybucha powstanie, Jeremin zgłasza się do oddziału wysłanego do jego stłumienia.

„Kamorysta”. Środa, 4 marca, godzina 22:35.
We włoskim więzieniu odsiaduje wyrok mafiozo Raffaele Cutolo „Profesor” (Ben Gazzara). Sukcesywnie przejmuje władzę w neapolitańskim półświatku, aby przejąć władzę nad kamorrą.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „New York, New York”. Czwartek, 5 marca, godzina 21:15.
Rok 1945. Na nowojorskim Times Square gromadzą się tłumy, aby wspólnie świętować Dzień Zwycięstwa. Wśród roztańczonych mieszkańców miasta i byłych żołnierzy bawi się Jimmy Doyle (Robert De Niro), który dopiero co zrzucił mundur. Podobnie jak inni chce zaszaleć w ramionach jakiejś ładnej dziewczyny i zapomnieć o wszystkich problemach. Dostrzega śliczną Francine Evans (Liza Minnelli), która od razu przypada mu do gustu.

Czas na dokument

„Sen o Warszawie”, „Sonda o mężczyznach” i „Sonda o kobietach”, „Tajemnice początków Polski”, „Pocałunek Putina”, „Historia kryminalistyki” oraz „Ciemności skryją ziemię” i „Inka. Zachowałam się jak trzeba”– zapraszamy do Telewizji Polskiej na znakomite filmy dokumentalne.

"Pocałunek Putina" fot: materiały promocyjne antena tvp 28 lutego - 7 marca
Dokument tygodnia – „Sen o Warszawie”. Sobota, 28 lutego, godzina 13:20. TVP Kultura.
Biograficzny film o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej, który powstał 10 lat po śmierci artysty.

Rodzinne oglądanie - „Dzika Ameryka”. Odcinek 1/ 5. Niedziela, 1 marca, godzina 09:45. TVP2.
Skute lodem wyżyny Jukonu, zielone lasy Belize, ośnieżone szczyty Gór Skalistych i jałowe pustynie południowo–zachodniej części Ameryki Północnej to regiony, gdzie obowiązuje prawo selekcji naturalnej. Autorzy filmu pokazują, jak do trudnego życia przystosowały się niedźwiedzie, bizony, wydry, bobry, wilki i rekiny młoty.

„Inka. Zachowałam się jak trzeba”. Niedziela, 1 marca, godzina 11:10. TVP1.
Filmowa opowieść o działalność legendarnej łączniczki z Oddziału V Wileńskiej Brygady AK - Danuty Siedzikówny ps. Inka. Po wojnie, za przynależność do AK, została aresztowana i skazana na śmierć.

Natury Dzieła Wybrane - „Tomaszów”. Odcinek 1. Niedziela, 1 marca, godzina 16:25. TVP Polonia.
Cykl przyrodniczy prezentujący najpiękniejsze zakątki województwa łódzkiego - parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody i zabytki.

„Historia kryminalistyki”. Od poniedziałku do piątku, 2 - 6 marca, godzina 19:45. TVP Historia.
Serial poświęcony historii kryminalistyki. Wiele ze zbrodni do dziś wykrywa się dzięki metodom opracowanym dwa wieki temu.

Świat bez fikcji - „Sonda o mężczyznach” i „Sonda o kobietach”. Wtorek, 3 marca, godzina 22:55. TVP2.
„Sonda o mężczyznach” - młode i aktywne kobiety z dużych miast dzielą się swoimi doświadczeniami na temat współczesnych mężczyzn. „Sonda o kobietach” – trzydziestu mężczyzn przed trzydziestką mówi o doświadczeniach, przeżyciach i refleksjach związanych z kobietami.

Ruski miesiąc - „Pocałunek Putina”. Wtorek, 3 marca, godzina 22:40. TVP Historia.
Film o Władimirze Putinie. Zachód postrzega go jako antydemokratycznego tyrana, a Rosjanie – jako kolejnego ojca narodu.

„Jan Nowak Jeziorański – kulisy zdarzeń”. Odcinek 9. Wtorek, 3 marca, godzina 23:40. TVP Polonia.
Jan Nowak Jeziorański dzieli się refleksjami o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim oraz o generale Wojciechu Jaruzelskim.

„Dzika Polska. Koń wschodzącego słońca”. Czwartek, 5 marca, godzina 11:10. TVP Polonia.
Koniki polskie znane są z wytrwałości i odporności na ciężkie warunki. Niegdyś żyły na wolności, dziś ich hodowle są rozrzucone po całym kraju.

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „5 rozbitych kamer”. Czwartek, 5 marca, godzina 22:20. TVP1.
Palestyński rolnik Emad za pomocą pięciu kamer dokumentuje różne oblicza walki z izraelską agresją.

„Rachela na Dworcu Gdańskim”. Czwartek, 5 marca, godzina 23:40. TVP Polonia.
Historia Żydów zmuszonych do wyjazdu z Polski w efekcie wydarzeń, które miały miejsce w marcu 1968 roku. Do dzisiaj szukają odpowiedzi na pytanie: dlaczego muszą żyć na wygnaniu.

„Tajemnice początków Polski”. Sobota, 7 marca, godzina 19:40. TVP Historia.
Fabularyzowany dokument o poszukiwaniach miejsca, z którego wywodzi się dynastia Piastów. Film prezentuje najbardziej znane hipotezy dotyczące ich pochodzenia.

„Ciemności skryją ziemię”. Sobota, 7 marca, godzina 21:15. TVP Historia.
Niezwykłe materiały archiwalne, nakręcone przez wojskowych operatorów alianckich armii dokumentujące dni po wyzwoleniu obozów koncentracyjnych m.in. w Buchenwaldzie, Majdanku, Auschwitz i Dachau.