Złota drużyna Łukasza Kruczka rozpoczyna kolejny sezon

Nareszcie nadszedł długo oczekiwany czas sportów zimowych! W ten weekend starty rozpoczną skoczkowie narciarscy z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, a tydzień później do boju ruszy multimedalistka Justyna Kowalczyk. Zapraszamy na transmisje!

Kamil Stoch fot: Ireneusz Sobieszczuk/Jan Bogacz/TVP antena tvp 21, 22 i 23 listopada
Cykl Pucharu Świata w skokach narciarskich rusza po ponad 7. miesiącach przerwy. Jego inauguracja nastąpi w niemieckim Klingenthal. Jak będzie wyglądał debiut znakomitych polskich skoczków z drużyny Łukasza Kruczka dowiemy się już 21, 22 i 23 listopada.

W tym roku Telewizja Polska na ogólnodostępnych antenach pokaże zarówno konkursy w skokach narciarskich (TVP1), jak i kwalifikacje (TVP1 lub TVP INFO). Kwalifikacje do zawodów w Klingenthal będą transmitowane w TVP INFO w piątek, 21 listopada o godzinie 18:00. W sobotę o godzinie 15:35 (studio) w TVP1 rozpocznie się konkurs drużynowy. Dzień później - w niedzielę, 23 listopada o godzinie 11:15 (studio) – również w Jedynce transmitowany będzie konkurs indywidualny.

W sobotę 22 listopada TVP1 pokaże również krótkie programy wprowadzające w sezon sportów zimowych, w których znajdą się materiały o Adamie Małyszu, Kamilu Stochu oraz trenerze Łukaszu Kruczku. Oprócz tego na antenie pojawią się programy „Wokół skoczni”, a w nim ważne informacje o ciekawych wydarzeniach z poprzedniego tygodnia oraz „Zimowy sprint” o tym, co ciekawego wydarzyło się na innych sportowych arenach: w biegach narciarskich, łyżwiarstwie szybkim, biathlonie oraz narciarstwie alpejskim.

Ponadto 23 grudnia (we wtorek) w TVP1 i TVP Sport będzie można zobaczyć Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, a już 27 grudnia rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni.

W 2014 roku wszystkie zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich będą transmitowane przez TVP – odpowiednio w TVP1 i TVP2. W 2015 roku Telewizja Polska pokaże także mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (biegi i skoki narciarskie, kombinacja norweska) oraz alpejskim. Na antenach będą transmitowane również mistrzostwa świata w hokeju na lodzie – zarówno elity, jak i Dywizji 1A, które z udziałem reprezentacji Polski zostaną rozegrane w Polsce.

Od października w TVP Sport można także oglądać Polską Hokej Ligę, a od grudnia – po raz pierwszy w historii telewizji publicznej – emocjonujące zawody Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Ta rywalizacja cieszyła się bardzo dużą popularnością podczas igrzysk w Soczi, dlatego TVP pozyskała prawa do PŚ i mistrzostw świata w tych dyscyplinach na najbliższe trzy lata.

Puchar Świata w skokach narciarskich – Klingenthal:
kwalifikacje - piątek, 21 listopada, godzina 18:00 w TVP INFO,
konkurs drużynowy - sobota, 22 listopada, godzina 16:00 w TVP1,
konkurs indywidualny - niedziela, 23 listopada, godzina 11:30 w TVP1


Przed nami drugi LIVE!

Przeboje największych gwiazd w wykonaniu niezwykle utalentowanych wokalistów już w sobotę w Dwójce! Dwanaście utworów w znakomitych aranżacjach, dwunastu zawodników i pięcioro trenerów to mieszanka gwarantująca nadzwyczajne emocje. Gorąco polecamy!

"The Voice of Poland. Najlepszy głos."  fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Sobota, 22 listopada, godz. 20:05
Przed Justyną Steczkowską, Edytą Górniak, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem kolejne trudne decyzje. Na scenie wystąpi dwunastu zawodników. W czasie emisji tego odcinka czworo z nich będzie musiało pożegnać się z programem. O tym, kto pozostanie w programie zadecydują widzowie, których SMS-y przesądzą o losie czterech uczestników. Trenerzy wskażą kolejną zwycięską czwórkę i tym samym ośmioro wokalistów będzie walczyło o tytuł najlepszego głosu w Polsce w kolejnym odcinku.

Przypomnijmy – w najbliższą sobotę na scenie The Voice of Poland usłyszymy:
- Agnieszkę Twardowską, Aleksandrę Nizio i Gracjana Kalandyka z drużyny Justyny Steczkowskiej;
- Igę Kozacką, Jerzego Grzechnika i Przemka Radziszewskiego z drużyny Edyty Górniak;
- Magdalenę Paradziej, Tomasza Fridycha i Żanetę Łabudzką z drużyny Marka Piekarczyka;
- Justynę Janik, Natalię Lubrano i Sarsę Markiewicz z drużyny Tomsona i Barona.

Jak uczestnicy The Voice of Poland radzili sobie w trakcie Przesłuchań w ciemno oraz w Bitwach można zobaczyć na stronie www.voice.tvp.pl i fanpage'u programu na Facebooku. Tam można również znaleźć wiele dodatkowych materiałów i uzyskać najświeższe informacje dotyczące The Voice of Poland.

„The Voice of Poland”. Sobota, 22 listopada, godzina 20:05. TVP2.

„Don Pasquale” Donizettiego

Światowej klasy rosyjska sopranistka Anna Netrebko i wybitny polski baryton Mariusz Kwiecień w znakomitej operze Gaetana Donizettiego zrealizowanej w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Zapraszamy do TVP Kultura!

"Don Pasquale" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura Wtorek, 25 listopada, godz. 20:30
Rzym, XVIII wiek. Ernesto chce pojąć za żonę Norinę. Jego wuj Don Pasquale nie wyraża na to zgody i zaczyna szukać dla siebie żony, co pozwoli mu na wydziedziczenie siostrzeńca. Pomaga mu w tym doktor Malatesta, który oświadcza, że kandydatką jest jego bogobojna siostra Sofronia. Don Pasquale decyduje się na spotkanie z dziewczyną. Ernesto jest zrozpaczony, kiedy dowiaduje się o zamiarach wuja.

Malatesta tłumaczy Norinie, że został swatem Don Pasquala, bo chce pomóc jej i Ernesto. Norina, jako Sofronia, ma podpisać kontrakt ślubny z Don Pasquale, a potem tak zatruć mu życie, aby ten zrobił wszystko, aby się jej pozbyć. Dziewczyna zgadza się na podstęp.

Ernesto jest przekonany, że Norina już go nie kocha. Kiedy Malatesta przedstawia dziewczynę Don Pasqualowi, ten - oczarowany piękną i skromną kandydatką - postanawia się z nią ożenić. Kiedy Norina staje się właścicielką połowy majątku męża, niespodziewanie pojawia się Ernesto. Doktor po cichu wyjawia mu plan. Nagle zachowanie panny młodej diametralnie się zmienia. Grzeczna, ułożona dziewczyna przeistacza się w despotkę i rozrzutnicę.

Norina trwoni majątek męża na nową służbę, drogie meble i stroje. Don Pasquale bezskutecznie usiłuje przeciwstawić się młodej żonie. Czara goryczy przelewa się, gdy Norina, pozornie przypadkowo, gubi liścik, w którym umawia się na schadzkę z kochankiem. Wściekły Don Pasquale wzywa doktora Malatestę, z którym wspólnie knują kolejną intrygę.

Ernesto śpiewa serenadę w ogrodzie. Po chwili dołącza do niego ukochana Norina. Kiedy niespodziewanie pojawia się Don Pasquale, Ernesto szybko się chowa. Mąż zastaje Norinę samą i żąda natychmiastowego wydania kochanka. Dziewczyna odmawia, a wówczas Don Pasquale każe jej opuścić dom. Informuje, że zamierza pobłogosławić związek siostrzeńca i jego ukochanej. Po tych słowach Ernesto wychodzi z ukrycia i wyjaśnia całą sytuację. Don Pasquale wybacza mistyfikację i wyraża zgodę na małżeństwo młodych kochanków.

Metropolitan Opera w Nowym Jorku przedstawia – „Don Pasquale”. Wtorek, 25 listopada, godzina 20:30. TVP Kultura.

Małgorzata Ostrowska w jury „SuperSTARcia”

W najbliższym odcinku „SuperSTARcia” do Wojciecha Manna dołączy Małgorzata Ostrowska. Polska gwiazda rocka będzie oceniać uczestników show, którzy w najbliższym odcinku zmierzą się z utworami z gatunku reggae i piosenką festiwalową. Zapraszamy do Dwójki!

"SuperSTARcie", fot: Maciej Zawada/tvp antena tvp2 Piątek, 21 listopada, godz. 21:05
Małgorzata Ostrowska będzie jednym z jurorów w najbliższym odcinku SuperSTARcia. Obok niej w jury zasiądzie jak zawsze Wojciech Mann oraz wokalista i gitarzysta Dariusz „Maleo” Malejonek.

Małgorzata Ostrowska, która jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej, ma na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów i nagranych płyt. Przez lata związana z zespołem Lombard. Podczas kariery solowej nagrywała m.in. z Lechem Janerką, zespołem Dżem, Michałem Urbaniakiem i Acid Drinkers.

W SuperSTARciu profesjonalni, utytułowani wokaliści, gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wykonują utwory w gatunkach muzycznych, w których dotąd ich nie słyszeliśmy. W najbliższym odcinku zaśpiewają po dwie piosenki: „festiwalową” i reggae.

O tytuł Artysty Doskonałego walczą jeszcze Natasza Urbańska, Titus, Rafał Brzozowski i Mietek Szcześniak.

„SuperSTARcie”. Piątek, 21 listopada, godzina 21:05. TVP2.

Liga Mistrzów: Arsenal Londyn - Borussia Dortmund

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Borussia Dortmund przed własną publicznością wygrała z Arsenalem Londyn 2:0. Czy angielskiej drużynie uda się pokonać wicemistrza Niemiec w najbliższa środę na Emirates Stadium?

Liga Mistrzów: Arsenal Londyn - Borussia Dortmund antena tvp1 Środa, 26 listopada, godz. 20:25
Borussia Dortmund to aktualni wicemistrzowie Niemiec. Choć w trwającym sezonie Bundesligi zespół prowadzony przez Jürgena Kloppa zajmuje dopiero 15 miejsce, to w rozgrywkach Ligi Mistrzów w grupie D Borussia wygrała wszystkie cztery spotkania (trzynaście goli zdobytych i zaledwie jeden stracony) i jest pewna awansu do 1/8 finału. Jeżeli w najbliższym meczu niemiecki zespół nie przegra z Arsenalem Londyn, awansuje do dalszej fazy LM z pierwszego miejsca w grupie.

Arsenal Londyn w tym sezonie LM prezentuje nierówną formę. Mimo to angielska drużyna znajduje się w dobrej sytuacji przed dwiema ostatnimi kolejkami, bo nad trzecią drużyną w grupie, belgijskim Anderlechtem Bruksela, ma pięć punktów przewagi.

Środowy mecz będzie nie lada gratką dla polskich kibiców – w bramce Arsenalu zagra prawdopodobnie Wojciech Szczęsny, a w składzie Borussi nie powinno zabraknąć Łukasza Piszczka. Po kontuzji do gry w niemieckim zespole wraca również Jakub Błaszczykowski.

Liga Mistrzów – 5. kolejka: Arsenal Londyn - Borussia Dortmund (studio). Środa, 26 listopada, godzina 20:25. TVP1.

Świat bez pozowania na ściankach

W wielu wywiadach opowiada o tym, że aktorstwo, jako zawód, wymyśliła sobie już w wieku 5. lat. Choć twierdzi przekornie, że jest osobą do wynajęcia, to aktorstwo jest dla niej nie tylko zawodem, ale i pasją. Zapraszamy do TVP Kultura na niedzielę z Agatą Buzek.

Agata Buzek fot: ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvpkultura Niedziela, 23 listopada, godz. 17:15
„Niedziela z...” Agatą Buzek. Niedziela, 23 listopada, godzina 17:15. TVP Kultura.
Najbliższa Niedziela z… to spotkanie ze znakomitą aktorką filmową i teatralną. Agnieszka Szydłowska zaprosiła do swojego programu Agatę Buzek oraz jej gości: Marię Seweryn, Annę Gajewską , Krzysztofa Maternę, Krzysztofa Zanussiego, Katarzynę Lewińską i Eryka Lubosa.
Aktorka filmowa i teatralna. Zanim zadebiutowała w 1999 roku na scenie Teatru Ateneum rolą Meli w „Moralności Pani Dulskiej” miała za sobą kilka spektakli telewizyjnych oraz wygrany casting do włoskiego filmu „Ballada o czyścicielach szyb” (1998) Petera Del Monate. Dla filmu polskiego odkrył ją Robert Gliński powierzając jej rolę Czapli w „Kochaj i rób co chcesz”. Jednak na prawdziwy sukces i popularność Agata Buzek musiała czekać aż do 2009 roku, kiedy to u boku Anny Polony, Krystyny Jandy i Marcina Dorocińskiego wcieliła się w postać Sabiny w „Rewersie” Borysa Lankosza. Za tę rolę zdobyła wiele prestiżowych nagród.
W najbliższej Niedzieli z… będzie rozmawiać o tym, czy można dziś istnieć w świecie filmowym bez pozowania na ściankach, o tym, jakie wartości wyniosła z domu rodzinnego, o pracy filmowej za granicą, o odwadze przyznawania się do bycia wierzącym, o działalności charytatywnej i szczęściu w jego różnych aspektach. Zapraszamy do TVP Kultura.

„Niedziela z...” Agatą Buzek. „Skarby ukryte”. Niedziela, 23 listopada, godzina 18:15. TVP Kultura.
Róża (Maja Komorowska), starzejąca się potomkini polskich arystokratów, przyjeżdża z Paryża w rodzinne strony. Po upadku komunizmu może wrócić do swego dawnego majątku. Nie zamierza jednak starać się o jego odzyskanie, bo nie chce likwidacji domu starców, który teraz tam się znajduje. Róża chce jedynie odzyskać kosztowności i pamiątki zakopane w skrzyni pod jednym z drzew w parku. Nie pamięta jednak dokładnie pod którym. W odszukaniu tajemnego miejsca ma jej pomóc stary pracownik pałacu pamiętający jeszcze czasy przedwojenne. Jednak kiedy mają się spotkać, starzec znika. Pod jego nieobecność pomiędzy arystokratką a Jolą (Agata Buzek) - wnuczką pracownika - zawiązuje się nić sympatii.

„Niedziela z...” Agatą Buzek. „Fale”. Niedziela, 23 listopada, godzina 19:20. TVP Kultura.
Krótkometrażowy film obyczajowy. Polska, 1983 rok. Trzydziestoletnia Ewa (Anna Samusionek), ładna, zadbana blondynka, sama wychowuje sześcioletnią córkę Adę (Natalia Rosińska). Jej mąż pracuje za granicą. Ewa chce wyjechać do męża i już nie wracać do kraju. Przed podróżą postanawia załatwić pewną sprawę - chce spotkać się ze swoim byłym kochankiem Pawłem (Krzysztof Stroiński). To spotkanie ma być ich ostatecznym pożegnaniem. W filmie występuje Agata Buzek.

„Niedziela z...” Agatą Buzek. „Rewers”. Niedziela, 23 listopada, godzina 20:00. TVP Kultura.
Sabina (Agata Buzek) to zamknięta w sobie, samotna, trzydziestoletnia kobieta. Ku zgrozie matki (Krystyna Janda) i babci (Anna Polony) stroni od mężczyzn odrzucając wszystkich adoratorów. Niespodziewanie na jej drodze pojawia się tajemniczy i szarmancki nieznajomy Bronisław (Marcin Dorociński). Okazuje się, że wybranek posiada także drugie, ciemniejsze oblicze…

Filmy w Jedynce

Angelina Jolie szuka swojego syna, Johnny Depp walczy o swoją duszę, Scarlett Johansson ma romans z mężem Penélope Cruz, Dustin Hoffmann walczy w sądzie z Gene Hackmanem, a Kristen Bell rzuca Jason Segela. W tym tygodniu w Jedynce same hity filmowe. Zapraszamy!

"Chłopaki też płaczą" fot: materiały promocyjne antena tvp1 21 - 25 listopada
Weekendowy Hit Jedynki – „Oszukana”. Piątek, 21 listopada, godzina 21:30.
Rok 1928, Los Angeles. Christine Collins (Angelina Jolie) samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna, Waltera (Gattlin Griffith). Pewnego dnia po powrocie z pracy nie zastaje chłopca w domu. Gdy po kilku miesiącach policjanci odnajdują Waltera, Collins twierdzi, że to nie jej dziecko.

Hit na sobotę – „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”. Sobota, 22 listopada, godzina 21:20. Powtórka w niedzielę, 23 listopada, godzina 14:15.
Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) przed laty zaciągnął dług u kapitana Latającego Holendra, władcy mórz - Davy Jonesa (Bill Nighy). Nadchodzi czas zapłaty - Sparrow musi oddać swoją duszę na stuletnią służbę u Jonesa. Może jednak odmienić swój los, jeśli znajdzie klucz do skrzyni umarlaka, w której ukryty jest niezwykły skarb.

Zakochana Jedynka – „Vicky Cristina Barcelona”. Niedziela, 23 listopada, godzina 22:25.
Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Podczas wakacji obie bohaterki dają się uwieść charyzmatycznemu malarzowi - Juanowi Antonio (Javier Bardem). Sielanka kończy się dość raptownie, gdy w życie beztroskich kochanków wkracza Maria Elena (Penélope Cruz) - była żona Juana.

„Ława przysięgłych”. Poniedziałek, 24 listopada, godzina 23:15.
Niebawem ma rozpocząć się głośny proces wytoczony producentowi broni. W sądzie naprzeciw siebie staną znakomici adwokaci, szlachetny Wendell Rohr (Dustin Hoffmann) i pozbawiony skrupułów Rankin Fitch (Gene Hackman). Równocześnie toczyć się będzie także zakulisowa rozgrywka, w której wezmą udział sędziowie przysięgli, między innymi przewodniczący ławy Nick Easter (John Cusack).

Wtorek z komedią – „Idealny facet”. Wtorek, 25 listopada, godzina 20:25.
Nastoletnia Holly Hamilton (Hilary Duff) jest zmęczona ciągłymi przeprowadzkami, które zawsze kończą się nieudanymi romansami jej matki. Aby uchronić mamę od kolejnego rozczarowania, Holly wymyśla adoratora. Kiedy wirtualny romans nabiera tempa, Holly musi szybko znaleźć kogoś, kto będzie mógł spotkać się z mamą w realu. Wybór pada na czarującego i bardzo przystojnego wujka koleżanki - Bena (Chris Noth).

„Chłopaki też płaczą”. Wtorek, 25 listopada, godzina 23:20.
Peter Bretter (Jason Segel) zostaje porzucony przez swoją dziewczynę - Sarę Marshall (Kristen Bell). Próbuje o niej zapomnieć, a zranione serce postanawia wyleczyć na Hawajach. Nie spodziewa się, że spotka tam swoją ex i jej nowego chłopaka.

Filmy w Dwójce

Russell Crowe zakochuje się w Cate Blanchett, Anna Dymna musi wyjść za mąż, Channing Tatum bije się w nowojorskim parku, Kam Heskin nie może wyjść za mąż za księcia, Katherine Heigl i Seth Rogen spodziewają się dziecka. Zapraszamy na wieczory pełne dobrej, filmowej rozrywki.

"Wpadka" fot: materiały promocyjne antena tvp2 21 - 27 listopada
„Robin Hood”. Piątek, 21 listopada, godzina 23:50.
Robin Longstride (Russell Crowe) - najlepszy łucznik Ryszarda Lwie Serce (Danny Huston), na wieść o śmierci swojego króla odchodzi z armii. Kiedy poznaje Marion Loxley (Cate Blanchett) jego życie całkowicie się zmienia.

„Nie ma mocnych”. Sobota, 22 listopada, godzina 22:25. Powtórka w cyklu „Gwiazdy w południe” w niedzielę, 23 listopada o godzinie 12:10.
Ciężko chory Kazimierz Pawlak (Wacław Kowalski) chce przekazać swoją ziemię następcy. Jednak starszy syn Witia (Jerzy Janeczek), mąż Jadźki Kargulówny (Ilona Kuśmierska), nie może już powiększyć swojego gospodarstwa. Natomiast młodszy syn, Paweł (Zygmunt Bielawski), jest pracownikiem naukowym we Wrocławiu. Cała nadzieja we wnuczce, osiemnastoletniej Ani (Anna Dymna).

„Fighting. Miejskie walki”. Niedziela, 23 listopada, godzina 22:40.
Shawn MacArthur (Channing Tatum) wdaje się w bójkę w nowojorskim parku. Dostrzega go Harvey Boarden (Terrence Howard), który pośredniczy w organizacji nielegalnych pojedynków. Chłopak zaczyna wygrywać walki. Pewnego dnia poznaje atrakcyjną Zulay (Zulay Henao). Sielankę burzy pojawienie się w życiu Showna jego dawnego przyjaciela.

Kino relaks – „Książę i ja: Królewskie wesele”. Środa, 26 listopada, godzina 22:25.
Amerykanka Paige Morgan (Kam Heskin) kończy studia medyczne w Kopenhadze. Wkrótce ma poślubić przyszłego króla Danii, Edwarda (Luke Mably). Młodzi poznali się przed kilkoma laty na uczelni w Wisconsin i połączyła ich wielka miłość. Niespodziewanie pojawia się norweski książę Albert (Jim Holt), który powiadamia o odkrytym średniowiecznym, ale nadal obowiązującym dekrecie, w którym jest mowa o tym, że następca duńskiego tronu może poślubić jedynie pannę wywodzącą się ze sfery arystokratów.

„Wpadka”. Czwartek, 27 listopada, godzina 20:40.
Alison (Katherine Heigl) jest perfekcjonistką odnoszącą sukcesy zawodowe. Ben (Seth Rogen) to wieczny chłopiec, który prowadzi stronę internetową… z gołymi zdjęciami filmowych gwiazd. Po tym, jak przypadkowo spędzają ze sobą noc, oboje mają nadzieję, że nigdy więcej się nie spotkają. Niespodziewanie okazuje się, że Alison jest w ciąży…

Kocham kino – „W rytmie serca”. Czwartek, 27 listopada, godzina 23:00.
Tom (Romain Duris) to 28-letni zblazowany paryżanin, który właśnie przejął po ojcu biznes - nielegalny handel nieruchomościami. Przypadkowe spotkanie z dawnym nauczycielem gry na fortepianie sprawia, że chłopak zaczyna inaczej patrzeć na siebie i swoje otoczenie.

Filmy w TVP Kultura

Larry David wiąże się z Evan Rachel Wood, Marcin Dorociński uwodzi Agatę Buzek, Willem Dafoe i Charlotte Gainsbourg przeżywają prawdziwy koszmar, a Andrzej Chyra składa donos na Olgierda Łukaszewicza. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Co nas kręci, co nas podnieca" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 21 - 27 listopada
Wieczór kinomana – „Do ciebie, człowieku”. Piątek, 21 listopada, godzina 20:20.
Szczęście i rozpacz. Miłość i nienawiść. Radość i smutek. Normalność i szaleństwo. Zdrowie i choroba. Śmiech i łzy. Film, złożony z hipnotycznych, surrealistycznych scen, opowiada o fascynujących i nieprzewidywalnych odsłonach ludzkiej egzystencji.

Bilet do kina – „Co nas kręci, co nas podnieca”. Sobota, 22 listopada, godzina 20:20.
W jesieni życia ekscentryczny i zgryźliwy samotnik Boris Yellnikoff (Larry David) wiąże się z dwudziestoletnią Melody (Evan Rachel Wood). Młoda kobieta z małej miejscowości przyjechała do Nowego Jorku w poszukiwaniu lepszego życia. Wiadomość o związku Melody z dużo starszym mężczyzną niepokoi jej matkę i skłania ją do działania.

Kino nocne – „Podać rękę diabłu”. Sobota, 22 listopada, godzina 23:15.
Hiszpański wojskowy, Generał Romo Dallaire (Roy Dupuis), jest świadkiem krwawych zajść w Rwandzie w 1993 roku. W kilka miesięcy po jego przybyciu prezydencki samolot zostaje zestrzelony...

Niedziela z... Agatą Buzek – „Rewers”. Niedziela, 23 listopada, godzina 20:00.
Sabina (Agata Buzek) to zamknięta w sobie, samotna, trzydziestoletnia kobieta. Ku zgrozie matki (Krystyna Janda) i babci (Anna Polony) stroni od mężczyzn odrzucając wszystkich adoratorów. Niespodziewanie, na jej drodze pojawia się tajemniczy i szarmancki nieznajomy Bronisław (Marcin Dorociński). Okazuje się, że wybranek posiada także drugie, ciemniejsze oblicze…

Kino nocne – „Antychryst”. Niedziela, 23 listopada, godzina 23:30.
Młode małżeństwo - światowej sławy psychiatra (Willem Dafoe) i badaczka historii czarownic (Charlotte Gainsbourg) - wspólnie przeżywa żałobę po tragicznie zmarłym synku. Zaszywają się w lesie, gdzie mają nadzieję odnaleźć ukojenie. Jednak rzeczywistość przeobraża się w jeszcze większy koszmar.

Panorama kina polskiego – „Daas”. Poniedziałek, 24 listopada, godzina 20:20.
Hrabia Jakub Frank (Olgierd Łukaszewicz) zostaje skazany za głoszenie herezji. Ucieka do Wiednia, w którym Jakub Goliński (Andrzej Chyra) składa na niego donos u radcy Kancelarii Nadwornej. Ze śledztwa wynika, że Frank ogłosił się bogiem i planuje reaktywację sekty.

„Egoiści”. Wtorek, 25 listopada, godzina 23:25.
Anka (Magdalena Cielecka), „Smutny” (Olaf Lubaszenko), Filip (Jan Frycz) i „Młody” (Rafał Mohr) to ludzie sukcesu. Ona jest „bogata z domu”, studiuje i ma właśnie okazję wyjechać na dłużej do Stanów Zjednoczonych. Pozostali uprawiają wolne zawody, czerpią z życia pełnymi garściami i bawią się. Jednak ich życie nie jest tak fantastyczne, na jakie wygląda.

Podróż na wschód – „Żyła sobie baba”. Czwartek, 27 listopada, godzina 22:15.
Rosja, początek XX wieku, lata pierwszej wojny i rewolucji bolszewickiej. Tragiczna historia Varvary (Darya Yekamasova) w dobitny sposób ukazuje rosyjską mentalność. W jej życiu, jak w soczewce, skupiły się losy ludzi, którzy stali się ofiarą patologii i degeneracji, jaką przyniósł bolszewizm.

Podlasie na talerzu

Gosia Molska przeciera nowe trasy na kulinarnym szlaku po Polsce. Tym razem dociera do wyjątkowego miejsca - na Podlasie. Tu kultury swobodnie przenikają się, tworząc ciekawy i malowniczy tygiel. Zapraszamy do TVP HD na bardzo smaczny program kulinarny!

"Polska Molskiej" fot: materiały promocyjne antena tvphd Czwartek, 27 listopada, godz. 20:25
W gospodarstwie agroturystycznym „Tatarska Jurta” działa rodzinna restauracja, w której kultywuje się tradycje przodków. Można tam zjeść mięsny placek pierekaczewnik, tatarską babkę ziemniaczaną, kibiny i pieremiacze czyli mięsne pieczone pierogi, bełysz, kołduny z rosołem i słodkie buły.

W samym środku Puszczy Białowieskiej, na ogromnej zielonej polanie stoją tradycyjnie wykonane chaty, w których można poczuć atmosferę Podlasia sprzed wieków. Tam można poznać niezwykły smak potraw, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie: chłodnika, wareników i bajecznie kruchego steka z polędwicy żubrowej.

Gospodyni programu i przewodniczka po kulinarnych perełkach Polski - Gosia Molska - będzie przyrządzać soczysty stek z polskiego wołowego antrykotu z sosem tatarskim oraz chrupiące wegetariańskie kotlety z kaszy gryczanej z lekkim warzywnym dressingiem. Polska jest pyszna!

Zapraszamy na następne wyprawy Gosi Molskiej, która w poszukiwaniu prawdziwych smaków zawędruje w Bieszczady i na Kujawy.

„Polska Molskiej”. Czwartek, 27 listopada, godzina 20:25. TVP HD.

Program można zobaczyć również na www.facebook.com/polskamolskiej oraz na instagram.com/polskamolskiejCzas na dokument

Niezwykłe historie, które warto poznać. Nietypowi ludzie, o których warto pamiętać. Fakty, które odbiły się echem na całym świecie. Zapraszamy do TVP na znakomite filmy dokumentalne.

Ocalony świat -  „Na mokradłach życie kwitnie” fot: Marta Kadziela/ Radoslaw Niziolek/TVP antena tvp 21 - 27 listopada
„Janosik z Podlasia”. Piątek, 21 listopada, godzina 23:15. TVP Historia.
Kolejny odcinek cyklu opowiada o zbrodniach Józefa Koryckiego, który okradał bogatych po to, aby obdarowywać biednych.

„Bliskie i groźne spotkania Steve'a”. Seria 2. Odcinek 23/26. Sobota, 22 listopada, godzina 13:20. TVP2.
W tym odcinku cyklu Steve Backshall próbuje odpowiedzieć na pytanie, co powoduje, że zwierzęta są tak skutecznymi myśliwymi.

„Poświęcając życie prawdzie”. Sobota, 22 listopada godzina 21:35. TVP Historia.
Wstrząsający dokument o 12. lekarzach, specjalistach i ekspertach z dziedziny medycyny sądowej, którzy znaleźli się w składzie Międzynarodowej Komisji Lekarskiej do zbadania mordu w Katyniu.

„Tatrzański Park Narodowy”. Sobota, 22 listopada, godzina 15:00. TVP Polonia.
Monografia Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Rodzinne oglądanie - „Dzika Alaska”. Niedziela, 23 listopada, godzina 10:05. TVP2.
Północna część Alaski to jedno z najzimniejszych miejsc na Ziemi. Przez kilka miesięcy w roku nie wschodzi tu słońce. Film ukazuje krótki okres, w którym zwierzęta i rośliny nadrabiają stracony czas.

„JAN XXIII”. Niedziela, 23 listopada, godzina 11:55. TVP Polonia.
Film przedstawia sylwetkę Jana XXIII - papieża, który zmienił oblicze Kościoła katolickiego w XX wieku.

Ocalony świat. „Na mokradłach życie kwitnie”. Odcinek 11 - ostatni. Niedziela, 23 listopada, godzina 16:25. TVP Polonia.
Cykl przedstawia najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt i najbardziej unikalne siedliska przyrodnicze Polski. Grzegorz Miśtal i Paweł Królikowski wspólnie odkryją tajemnice, jakie skrywają mokradła...

Czy świat oszalał - „Grabież”. Poniedziałek, 24 listopada, godzina 22:55. TVP2.
Film opowiada o rosyjskiej mafii i szerzącym się procederze brutalnego przejmowania domów, biznesów, fabryk i prywatnej ziemi. Wszystko dzieje się przy milczącym przyzwoleniu władz, które czerpią korzyści z wszechobecnej korupcji.

Świat bez fikcji - „Rytmy wojny”. Wtorek, 25 listopada, godzina 22:55. TVP2.
Autorzy filmu badają związek muzyki z przemocą. Jego symbolicznym przykładem są piosenki z kultowego programu dla dzieci „Ulica Sezamkowa”, które, po przesterowaniu, godzinami puszczano więźniom w Guantanamo.

„Operacja Życie”. Odcinek 39. Wtorek, 25 listopada, godzina 23:40. TVP Polonia.
Mariusz jest młodym ojcem. Ma niezwykle rzadką wadę serca, ale ogromną wolę życia. Tomaszowi nerkę postanowiła oddać matka. W Katowicach na operację czeka Sławek. Rzadka choroba genetyczna niszczy jego nerki i wzrok. Nie ma dla niego dawcy nerki, ale wzrok można uratować, przeszczepiając rogówkę.

„Urszula Dudziak: Życie jest piękne”. Środa, 26 listopada, godzina 23:45. TVP Polonia.
Film dokumentalny o wybitnej, oryginalnej i niepowtarzalnej wokalistce jazzowej, jej karierze oraz artystach, z którymi występowała na scenie.

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Okrutny sierociniec”. Czwartek, 27 listopada, godzina 22:25. TVP1.
W wietnamskim sierocińcu mieszka osiemnaścioro dzieci, którymi zajmują się bezdomne i ciężarne kobiety. Właścicielem placówki jest Tong Phuoc chwalony za swoją działalność przez samego premiera Wietnamu. Media odkrywają jednak ciemną stronę domu – przebywające w nim dzieci są molestowane, bite i poniżane.

Regionalny System Ostrzegania z TVP

Każdy, kto ma telefon komórkowy i dostęp do telewizji publicznej, będzie mógł być powiadamiany o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych. Aplikacja mobilna RSO umożliwia dostęp do komunikatów w kilku kategoriach tematycznych - ogólnych, meteorologicznych, hydrologicznych i dotyczących stanu wód.

Regionalny System Ostrzegania z TVPantena tvp
W czwartek, 13 listopada 2014 r. minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki i prezes TVP Juliusz Braun podpisali umowę dotyczącą Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Umożliwi ona kontynuację i rozwój projektu poprzez rozszerzenie RSO na wszystkie programy multipleksu trzeciego (MUX-3), a także sukcesywne uzupełnianie systemu o nowe poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Już od 1 stycznia 2015 r. Regionalny System Ostrzegania będzie w pełni wykorzystywany w TVP Regionalnej i w Aplikacji Mobilnej. Od 1 lipca 2015 r. RSO obejmie cały MUX-3, czyli wszystkie kanały TVP nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej. Komunikaty będą także wysyłane SMS-em do osób, które wyrażą na to zgodę zgłaszając swój numeru telefonu do bazy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Regionalny System Ostrzegania jest już dostępny w telewizji cyfrowej w programach regionalnych w standardzie HbbTV, w telegazecie oraz z wykorzystaniem napisów DVB. Na razie jednak jest to wersja testowa. Od niedawna można także używać bezpłatnej aplikacji w telefonach komórkowych. Można ją znaleźć w sklepach z aplikacjami (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store) po wpisaniu słów kluczowych „RSO” lub „Regionalny System Ostrzegania”.

Aplikacja mobilna RSO umożliwia dostęp do komunikatów generowanych przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego urzędów wojewódzkich na terenie całego kraju. W celu zapoznania się z konkretnym komunikatem wystarczy „ściągnąć” aplikację RSO, a następnie wybrać odpowiednie województwo.

Komunikaty/ostrzeżenia rozpowszechniane w ramach RSO obejmują cztery kategorie tematyczne: ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne, stany wód (wodowskazów). Ponadto, w części „dla kierowców” RSO dostarcza informacje drogowe. Aplikacja zaopatrzona została również w część zawierającą poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Więcej na ten temat na stronach Centrum Informacji TVP