„Prokurator”. Kazimierz Proch i Witold Kielak - nowy tandem podążający śladami zbrodni.

Każdy ma tajemnice. Niektóre z biegiem czasu przestają mieć znaczenie, inne - nigdy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jaką tajemnicę skrywa ponadprzeciętnie inteligentny i dociekliwy prokurator Proch? Zapraszamy na nowy serial kryminalny Dwójki, w którym znakomite kreacje aktorskie stworzyli Jacek Koman, Wojciech Zieliński i Magdalena Cielecka.

„Prokurator” fot: Grzegorz Gołębiowski antena tvp2 Czwartek, 3 września, godz. 21:45
„Prokurator” powstał na podstawie scenariusza napisanego przez Zygmunta Miłoszewskiego - jednego z najpopularniejszych polskich twórców kryminałów - oraz jego brata, Wojciecha Miłoszewskiego. Błyskotliwe dialogi, zaskakujące zwroty akcji i wyraziste, świetnie wykreowane pierwszo i drugoplanowe postacie dają gwarancję, że nowy serial TVP2 będzie hitem jesiennej ramówki.

W roli tytułowego bohatera serialu zobaczymy znakomitego Jacka Komana. Prokurator Proch, w którego się wcielił, to rzeczowy i opanowany pięćdziesięciolatek niepozbawiony drobnych manii. Wydaje się, że całym jego życiem jest praca. W pustym mieszkaniu czekają na niego tylko akta, puzle i stary walkmen. Ma niewielu przyjaciół. Czy tropienie przestępców to naprawdę wszystko co go zajmuje? Przecież każdy skrywa jakąś tajemnicę…

Jego najbliższym współpracownikiem jest komisarz Witold Kielak, którego w serialu gra Wojciech Zieliński. Kielak jest ekstrawertycznym czterdziestolatkiem mającym słabość do pięknych kobiet i papierosów. Jakiś czas temu rozwiódł się, ale ciągle pozostaje w dobrych relacjach z byłą żoną i dziećmi. Razem z prokuratorem Prochem tworzą znakomity tandem. Różnice charakteru, temperamentu i doświadczeń nie przeszkadzają w dobrych, wręcz przyjacielskich relacjach.

W zaskakującej roli zobaczymy Magdalenę Cielecką. Piękna, zmysłowa i bardzo inteligentna patolog Ewa Sidlecka to postać jakby specjalnie stworzona dla niej. Rzeczowa, błyskotliwa, uzależniona od swojej pracy. Odpala papierosa od papierosa i zawsze znajduje ślad, który prowadzi śledztwo w zupełnie nowym kierunku.

Akcja pierwszego odcinka rozgrywa się w okolicach warszawskiej elektrociepłowni. Tam zostaje znaleziony powieszony mężczyzna. List pożegnalny wyraźnie wskazuje na samobójstwo. Prokurator Kazimierz Proch podejrzewa jednak udział osób trzecich. Jego wątpliwości potwierdza patolog Ewa Sidlecka, która znajduje ślady kneblowania i krępowania rąk i nóg.

Okazuje się, że denat niedawno burzliwie rozstał się ze swoim partnerem Szymonem (Marcin Kwaśny). Brak alibi Szymona oraz wskazówki z listu pożegnalnego wskazują jednoznacznie, że to on jest sprawcę morderstwa. Coś jednak powstrzymuje prokuratora Procha przed zamknięciem śledztwa…

Już w najbliższy czwartek zapraszamy do Dwójki na emocjonujący wieczór z dobrym kryminałem!

„Prokurator”. Czwartek, 3 września, godzina 21:45. TVP2.

„Kryptonim Szef” już w środę w Jedynce!

Menadżerowie kilku dużych korporacji postanowili incognito wkroczyć w szeregi swoich pracowników. Jak zareagują, gdy dowiedzą się, co tak naprawdę o firmie sądzą ich podwładni? Już w środę premiera nowego programu TVP1.

„Kryptonim Szef” antena tvp1 Środa, 2 września, godz. 20:25
Nikt nie domyślał się, że właśnie pracował wspólnie z szefem, który postanowił na pewien czas zostać szeregowym pracownikiem. Doskonała charakteryzacja uniemożliwiała jego identyfikację i pozwalała na uważną obserwację swoich pracowników…

Menadżerowie wielkich korporacji często po raz pierwszy w życiu będą mogli usłyszeć wprost, co pracownicy sądzą na temat swojej pracy i kadry zarządzającej. Mieszkanie w zakładowych hotelach, wspólne posiłki z podwładnymi i praca na najniższych stanowiskach pozwoli im dowiedzieć się, jaka naprawdę jest firma, którą kierują.

Decyzja o opuszczeniu rodziny i rezygnacja z komfortowego życia nigdy nie jest łatwa. Wśród prezesów dużych polskich przedsiębiorstw znaleźli się jednak tacy, którzy dla dobra własnej firmy zdecydowali się na taki krok. Poznają ją z zupełniej innej perspektywy niż prezesowski gabinet. Robią to tylko w jednym celu – chcą zmian, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy i życia szeregowych pracowników.

Cykl 10 odcinków, z których każdy toczy się w innej firmie, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Zapraszamy do Jedynki w środę, 2 września.

„Kryptonim Szef”. Środa, 2 września, godzina 20:25. TVP1.

Wielki finał kabaretowego lata w Dwójce!

Koniec lata zapowiada się bardzo wesoło! W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej będą żegnać tegoroczne, wyjątkowo gorące lato. Na scenie zobaczymy m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki oraz Artura Andrusa. Zapraszamy do Dwójki na Świętokrzyską Galę Kabaretową 2015!

Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2015 antena tvp2 Sobota, 29 sierpnia, godz. 20:10, 21:20 i 22:25
W niezwykle urokliwym Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach oficjalnie zakończy się letni sezon kabaretowy. Gospodarzami Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej będą kielczanie – Kabaret Skeczów Męczących oraz zjawiskowa Barbara Kurdej-Szatan.

Podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej mistrzowie kabaretu pokażą skecze i piosenki, które okazały się hitami mijających wakacji. Specjalnie na tę okazję przygotowane zostały również premierowe występy.

Na scenie Amfiteatru Kadzielnia zobaczymy najpopularniejsze grupy: Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcina Dańca, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Formację Chatelet, Kabaret K2 oraz Kabaret pod Wyrwigroszem.

Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2015. Sobota, 29 sierpnia, godzina 20:10, 21:20 i 22:25. TVP2.


Fanom dobrej rozrywki polecamy także nowy sezon programu „Paranienormalni Tonight”, który prowadzą znakomici kabareciarze Igor Kwiatkowski i Robert Motyka.
Premierowy odcinek już w czwartek, 3 września o godzinie 20:40 w TVP2. Gorąco polecamy!

Adam Lambert w Szczecinie - Eska Music Awards 2015

Grzegorz Hyży, Enej, Sarsa, Margaret, Cleo, Natalia Nykiel oraz gwiazda wieczoru Adam Lambert wystąpią na muzycznej gali ESKA Music Awards 2015. Na artystów czekają statuetki w siedmiu kategoriach. Zapraszamy do telewizyjnej Jedynki na wieczór pełen radiowych hitów!

Eska Music Awards 2015 antena tvp1 Sobota, 29 sierpnia, godz. 20:30 i 22:00
Gala wręczenia nagród ESKA Music Awards 2015 odbędzie się 29 sierpnia w szczecińskiej Hali Widowiskowej. Koncert składać się będzie z dwóch części, które w całości pokaże Telewizja Polska.

Podczas 14. edycji ESKA Music Awards wystąpi śmietanka polskiej i zagranicznej sceny rozrywkowej. Największe radiowe hity zaśpiewają m.in. Enej, Sound'n'Grace, Donatan & Maryla Rodowicz, Grzegorz Hyży, Sarsa, Margaret, Cleo, Video, K2, Natalia Nykiel, Agata Dziarmagowska, Hurts oraz gwiazda wieczoru Adam Lambert, którego utwór „Ghost Town” jest najczęściej odtwarzanym zagranicznym utworem w polskich stacjach radiowych.

Nagrody Radia ESKI przyznane zostaną w 7. kategoriach – Najlepszy Hit, Najlepszy Artysta, Najlepsza Artystka, Najlepszy Zespół, Eskago Award – Najlepszy Artysta w Sieci, Eska TV Award – Najlepsze Video oraz Najlepszy Radiowy Debiut.

Muzyczną galę ESKA Music Awards 2015 poprowadzi duet Paulina Chylewska - Krzysztof „Jankes” Jankowski.

ESKA Music Awards - Szczecin 2015. Sobota, 29 sierpnia, godzina 20:30 i 22:00. TVP1.

Wielki Mecz – TVP kontra TVN!

Tomasz Kammel i Piotr Kraśko kontra Cezary Pazura i Kuba Wesołowski, czyli Wielki Mecz gwiazd Telewizji Polskiej i TVN. Obie stacje ponownie zjednoczył wspólny cel - pomoc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. W ubiegłym roku pojedynek wygrała drużyna TVP. Czy w tym roku powtórzy sukces?

Wielki Mecz – TVP kontra TVN! antena tvp1 Niedziela, 30 sierpnia, godz. 17:00
Choć na co dzień ze sobą konkurują, tym razem podejmują rywalizację w szlachetnym celu. Gwiazdy Telewizji Polskiej i TVN po raz drugi wybiegną na murawę, aby stoczyć piłkarską batalię, która ma przyczynić się do odbudowy Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.

W reprezentacji Telewizji Polskiej zagrają m.in. Adam Feder, Tomasz Wolny, Adam Krzykowski, Tomasz Jasina, Robert El Gendy, Krzysztof Rześniowiecki, Tomasz Kammel oraz aktorzy flagowych seriali Andrzej Nejman, Antoni Królikowski, a także Rafał i Marcin Mroczkowie.

Trenerem TVP jest dziennikarz sportowy Rafał Patyra, a kapitanem szef „Wiadomości” – Piotr Kraśko.

W drużynie TVN zagrają dziennikarze – Tomasz Zubilewicz, Tomasz Sianecki i Dariusz Łapiński oraz aktorzy - Kuba Wesołowski, Cezary Pazura, Filip Bobek i Mikołaj Roznerski. Trenerem reprezentacji TVN jest były piłkarz Jacek Magiera, a kapitanem prowadzący „Faktów TVN” – Grzegorz Kajdanowicz.

30 sierpnia na Pepsi Arena w Warszawie na pewno nie zabraknie emocji. TVP chce potwierdzić swoją dominację na boisku piłkarskim, a TVN jest głodny rewanżu. To będzie Wielki Mecz! Gospodarzami spotkania będą Agata Młynarska i Marcin Prokop.

„Wielki Mecz: Gwiazdy TVP kontra Gwiazdy TVN”. Niedziela, 30 sierpnia, godzina 17:00. TVP1.

Uwielbiane seriale wracają z wakacji!

Każdy z tych seriali od lat przyciąga przed telewizory miliony widzów. Księdza Mateusza, rodzinę Mostowiaków i psiego detektywa Alexa nie trzeba przedstawiać. Już w najbliższym tygodniu, po wakacyjnej przerwie wracają „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” „Na sygnale” i „Klan”. Tych premier nie można przegapić!

"Na dobre i na złe" fot: materiały promocyjne antena tvp Seriale wracają z wakacji już 31 sierpnia!
Seriale Jedynki

Nowe historie, nowe postacie i nowe kryminalne wątki. „Ojciec Mateusz” kolejny raz zaskoczy widzów niezwykle emocjonującą fabułą. W nadchodzącym sezonie dojdzie m. in. do porwania najsłynniejszego sandomierskiego proboszcza, a ojciec Mateusz padnie ofiarą zemsty męża zmarłej parafianki.
Premierowy odcinek w czwartek, 3 września o godzinie 20:30.

Telewidzów czeka także wielki powrót „Komisarza Alexa”. W nowych odcinkach zaiskrzy między przystojnym komisarzem Michałem, a uroczą panią podkomisarz Lucyną. Szczere rozmowy, czułe gesty i pełne pożądania spojrzenia. Czy policjanci pójdą za głosem serca?
Nowy sezon w sobotę, 5 września o godzinie 20:25.

Akcja rozkręci się także w nowym sezonie najdłużej emitowanego polskiego serialu - „Klanu”. Już w pierwszym odcinku rozstrzygną się zarzuty wobec Pawła Lubicza, którego oskarżono o doprowadzenie do śmierci pacjentki.
Serial emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. Premierowy odcinek w poniedziałek, 31 sierpnia.

Seriale Dwójki

W nowym sezonie „Na dobre i na złe” widzowie Dwójki śledzić będą kolejne miłosne perypetie, rozstania i powroty lekarzy z Leśnej Góry. Bohaterowie jak zawsze będą musieli zmierzyć się z trudnymi przypadkami medycznymi.
Nowe odcinki w środy, od 2 września o godzinie 20:40.

W najpopularniejszym polskim serialu - „M jak miłość” - nie zabraknie oświadczyn, gorących romansów, zdrad, a nawet… próby morderstwa. U Mostowiaków pojawi się również... mała Hania.
Serial emitowany będzie w poniedziałki i wtorki o godzinie 20:40. Premierowy odcinek w poniedziałek, 31 sierpnia.

Na Atenę Dwójki powrócą także bardzo chętnie oglądane przez miliony Polaków „Barwy szczęścia”.
Serial emitowany będzie od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:05. Premierowy odcinek w poniedziałek, 31 sierpnia.

Swojej kontynuacji doczekał się także serial „Na sygnale” opowiadający o pracy ratowników medycznych. W nowych odcinkach lekarze zajmą m.in. się chorą na serce matką, ciężko ranionym w szyję magikiem-amatorem oraz pasażerami pociągu zaatakowanego przez pseudokibiców.
Premiera w środę, 2 września o 21:45.

Świat znowu się zakręci!

„Świat się kręci” już 31 sierpnia wraca na antenę TVP1. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. odtwórczynie głównych ról w nowym serialu „Dziewczyny ze Lwowa” oraz Marta Manowska, która opowie o oczekiwanym drugim sezonie programu „Rolnik szuka żony”. Gorąco polecamy!

"Świat się kręci” fot: I. Sobieszczuk\TVP antena tvp1 Poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 18:30
„Świat się kręci” to program, w którym Agata Młynarska i Maciej Kurzajewski w towarzystwie m.in. cenionych postaci ze świata kultury, dziennikarzy oraz ekspertów omawiają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w kraju i na świecie. W programie nie brakuje muzyki na żywo, spotkań z pasjonatami, a także rozmów o książkach, płytach oraz miejscach, które w naszym kraju warto odwiedzić.

W odcinku rozpoczynającym kolejny sezon programu „Świat się kręci” głównym tematem będą hity jesiennej ramówki Jedynki – zarówno nowości jak i oczekiwane kontynuacje. Wśród gości programu zobaczymy m.in. reżysera i odtwórczynie głównych ról nowego serialu „Dziewczyny ze Lwowa” oraz Martę Manowską, która opowie o bohaterach drugiego sezonu „Rolnik szuka żony”. Pierwszy raz zostanie pokazany fragment nowego programu „Kryptonim szef”, a gościem muzycznym będzie bijący rekordy popularności chór Sound'n'Grace.

Główną zaletą „Świat się kręci” jest profesjonalne i rzeczowe podejście do omawianych spraw i jednocześnie przedstawienie ich w sposób przystępny i przyjemny w odbiorze. Ale świat nie kręci się tylko i wyłącznie wokół najważniejszych spraw z kraju i świata. W programie jest także miejsce na rozrywkę – w uwielbianej serii Sejmograf parodiowane są kuluarowe rozmowy polskich posłów.

Na premierowy odcinek „Świat się kręci” zapraszamy w poniedziałek, 31 sierpnia do Jedynki. Program emitowany będzie codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18:30.

MŚ w Lekkoatletyce: Wielki Sukces Polaków

Przed nami ostatnie dni Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Do tej pory Polacy zdobyli aż 6 medali. Złoto wywalczyli Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk, srebro Adam Kszczot, a brąz Wojciech Nowicki, Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. Transmisje w TVP1, TVP2, TVP Sport oraz na stronie SPORT.TVP.PL.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata fot: Norbert Gawin antena tvp 28 - 30 sierpnia
Przed nami ostatnie dni Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2015 i kolejne medalowe szanse Polaków. W sobotę zobaczymy m.in. finał skoku wzwyż z udziałem Kamili Lićwinko oraz finał rzutu dyskiem z Piotrem Małachowskim i Robertem Urbankiem.

Polacy już mogą zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce do bardzo udanych. Po siedmiu dniach turnieju biało-czerwoni zgromadzili aż 6 krążków, co dało 5. pozycję w rankingu medalowym.

Polska okazała się bezkonkurencyjna w konkursie rzutu młotem. Paweł Fajdek obronił tytuł mistrza świata wywalczony dwa lata temu w Moskwie, a Anita Włodarczyk ustanowiła nowy rekord mistrzostw świata. Po raz pierwszy w historii dwukrotnie posyłała młot poza granicę 80 m. Gigantyczny sukces osiągnął również Wojciech Nowicki, który sensacyjnie sięgnął po brązowy medal w tej dyscyplinie.

Świetnie zaprezentował się także Adam Kszczot, który zdobył srebrny medal po kapitalnym biegu na 800 metrów. Do medalowego worka brąz dorzucili jeszcze tyczkarze - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek.

Szczegółowy plan transmisji można znaleźć TUTAJ.

Filmy w Jedynce

Ben Stiller zostaje zdradzony przez żonę, Jennifer Aniston nie planuje przyszłości, Jason Biggs i Alyson Hannigan postanawiają się pobrać, a Sasha Jackson wyrusza do Jeffrey's Bay. Zapraszamy do Jedynki na wieczorne seanse filmowe.

"American Pie: Wesele" fot: materiały promocyjne antena tvp1 28 sierpnia - 2 września
„Surferka z charakterem”. Piątek, 28 sierpnia, godzina 20:25. Powtórka w sobotę, 29 sierpnia, godzina 10:20. TVP1.
Trzynastoletnia Bethany Hamilton (Anna Sophia Robb) razem z rodzicami i braćmi mieszka na Hawajach. Cała rodzina z pasją uprawia surfing, ale to właśnie Bethany jest największa miłośniczką tego sportu. Pewnego dnia dochodzi do tragedii – dziewczynę atakuje rekin i odgryza jej rękę. Mimo tego Bethany nie poddaje się i robi wszystko, żeby znowu surfować…

„Idealni nieznajomi”. Piątek, 28 sierpnia, godzina 22:20. TVP1.
Sympatyczny, przystojny trzydziestolatek Lloyd Rockwell (Rob Lowe) pracuje w Nowym Jorku w dużej firmie reklamowej. W londyńskiej filii tej firmy zatrudniona jest żywiołowa Anna Friel (Susie Wilding). Pewnego dnia oboje dowiadują się, że muszą na miesiąc zamienić się miejscami pracy.

„American Pie: Wesele”. Sobota, 29 sierpnia, godzina 22:55. TVP1.
Jim (Jason Biggs) i Michelle (Alyson Hannigan) zamierzają się pobrać. Na ślubie pojawia się kłopotliwy gość Steve Stiffler (Seann William Scott). Nie dość, że zakłóca ceremonię, to jeszcze zakochuje się w siostrze panny młodej. Czy perfekcyjnie zaplanowane wesele okaże się katastrofą?

„Nadchodzi Polly”. Wtorek, 1 września, godzina 20:25. TVP1.
Pedantyczny, przezorny i rozsądny analityk Reuben Feffer (Ben Stiller) w trakcie podróży poślubnej zostaje zdradzony przez żonę Lisę (Debra Messing). Jego najlepszy przyjaciel Sandy Lyle (Philip Seymour Hoffman) postanawia rozerwać zrozpaczonego Rubena i zabiera go na wernisaż. Jedną z kelnerek obsługujących gości jest szalona i żyjąca bez zobowiązań i dalekosiężnych planów Polly Price (Jennifer Aniston). Mimo różnic charakterów Ruben i Polly nawiązują romans.

„Błękitna fala 2”. Wtorek, 1 września, godzina 23:15. TVP1.
Dana (Sasha Jackson) straciła matkę, gdy miała 5 lat. Mieszka z ojcem, który nie poświęca zbyt wiele uwagi nastoletniej córce. Pewnego dnia Dana dowiaduje się, że marzeniem jej matki było surfowanie w legendarnej zatoce Jeffrey's Bay. Dziewczyna zostawia list do ojca i jedzie do RPA.

Mocne Kino – „Prorok”. Środa, 2 września, godzina 23:05. TVP1.
Dziewiętnastoletni Malik (Tahar Rahim) zostaje skazany na sześć lat więzienia. Nie potrafi czytać ani pisać, jednak bardzo szybko się uczy. Z więziennego chłopca na posyłki staje się szefem mafii. O swoją pozycję musi toczyć bezwzględną walkę.

Filmy w Dwójce

Kate Hudson pracuje na koszmarnej plantacji, Andrzej Grabowski uciera nosa własnym dzieciom, Mateusz Banasiuk odkrywa, że jest kimś innym niż dotąd sądził, a Albert Dupontel ucieka z więzienia. W tym tygodniu polecamy dobre Dwójkowe kino.

"Zróbmy sobie wnuka" fot: Zygmunt Druzbicki antena tvp2 29 sierpnia - 3 września
„Kłamstwo ma krótkie nogi”. Sobota, 29 sierpnia, godzina 16:15. TVP2.
Czternastolatek Jason Shepherd (Frankie Muniz) mieszka na przedmieściach dużego miasta. Mizerną posturę nadrabia błyskotliwą inteligencją i wybujałą fantazją. Jason wprost nie może powstrzymać się od zmyślania niestworzonych historii, co przysparza mu sporo kłopotów.

„Łup”. Sobota, 29 sierpnia, godzina 23:35. TVP2.
Franck Adrien (Albert Dupontel) odbywa karę więzienia za napad na bank. Jego towarzysz z celi – podejrzany o gwałt na nieletniej Jean Louis Maurel (Stéphane Debac) - z braku dowodów wychodzi na wolność. Po pewnym czasie do Adriena przychodzi były policjant, który informuje go, że Maurel jednak jest seryjnym mordercą i gwałcicielem. Kiedy do Adiena dociera, że jego żonie i córeczce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ucieka z więzienia i rusza na ratunek rodzinie.

„Klucz do koszmaru”. Niedziela, 30 sierpnia, godzina 23:25. TVP2.
Caroline Elis (Kate Hudson) jest młodą, pełną ideałów pielęgniarką, która podejmuje się opieki nad właścicielem opuszczonej plantacji Benem Devereaux (John Hurt). Miejsce, w którym rozpoczyna pracę słynie z mistycznych praktyk i pogańskich ceremonii. Dom i jego mieszkańcy wydają się być spowici mroczną, ponurą historią. Początkowo otoczenie nie robi na Caroline większego wrażenia…

Kino relaks – „Zróbmy sobie wnuka”. Środa, 2 września, godzina 22:25. TVP2.
Maniek Kosela (Andrzej Grabowski) jest właścicielem dwóch mórg ziemi w samym centrum Warszawy. Dzieci Koseli, wraz z tajemniczym greckim milionerem, knują intrygę, aby przejąć i spieniężyć atrakcyjny teren, którego ich ojciec nie zamierza sprzedawać.

Kocham kino – „Płynące wieżowce”. Czwartek, 3 września, godzina 22:45. TVP2.
Student AWF-u, świetni zapowiadający się pływak Kuba (Mateusz Banasiuk) mieszka razem z matką i swoją dziewczyną Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Kiedy poznaje Michała (Bartosz Gelner) nieoczekiwanie odkrywa, że jest homoseksualistą.

Filmy w TVP Kultura

Max von Sydow szuka szczęścia w Danii, Robert De Niro, Christopher Walken i John Savage dostają powołanie do wojska, a Jowita Budnik i Arkadiusz Janiczek tracą wszystko. Polecamy znakomite cykle filmowe w TVP Kultura.

"Jesteś Bogiem" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 28 sierpnia - 3 września
Kino Azja – „Z ostatniej chwili”. Piątek, 28 sierpnia, godzina 20:30. TVP Kultura.
Ekipa wiadomości telewizyjnych transmituje na żywo starcie policji i przestępców, którzy napadli na bank. Parę dni po tym wydarzeniu detektyw Cheung (Nick Cheung) odkrywa kryjówkę złodziei. Inspektor Rebecca (Kelly Chen) decyduje się przywłaszczyć sobie sukces detektywa.

Bilet do kina – „Pelle zwycięzca”. Sobota 29 sierpnia, godzina 20:05. TVP Kultura.
Koniec XIX w. Wdowiec Lasse Karlsson (Max von Sydow) razem z dziewięcioletnim synem Pelle (Pelle Hvenegaard) przyjeżdża z ubogiej Szwecji do zasobnej Danii. Na miejscu okazuje się, że nie mogą znaleźć dobrze płatnej pracy - jeden jest za stary, a drugi za młody. W końcu udaje im się znaleźć pracę na dużej farmie.

„Z daleka widok jest piękny”. Sobota, 29 sierpnia, godzina 22:40. TVP Kultura.
Paweł (Marcin Czarnik) wraz ze starą, schorowaną matką mieszka w odludnej podkarpackiej wiosce. Żyje – tak jak większość jego sąsiadów - ze zbierania złomu. Pewnego dnia chłopak znika, a opuszczony dom systematycznie jest okradany przez mieszkańców wsi. Niespodziewanie Paweł wraca…

„We mgle”. Niedziela, 30 sierpnia, godzina 20:05. TVP Kultura.
Na Białorusi w okupowanej przez Niemców wsi wykoleja się pociąg. Kolejarz Suszenja (Vladimir Svirskiy) trafia do aresztu, z którego niebawem zostaje zwolniony. Partyzanci oskarżają go o kolaborację. Vladimir musi podjąć decyzję, która nie jest jednoznaczna moralnie.

Panorama kina polskiego – „Plac Zbawiciela”. Poniedziałek, 31 sierpnia, godzina 20:20. TVP Kultura.
Bartek wraz z żoną Beatą (Arkadiusz Janiczek i Jowita Budnik) mieszkają u jego matki (Ewa Wencel). Niebawem razem z dziećmi mają przenieść się do nowego mieszkania, na które przeznaczyli wszystkie pieniądze. Kiedy okazuje się, że developer zbankrutował rozpoczyna się prawdziwy dramat…

Bohaterowie naszej wyobraźni – „Jesteś Bogiem”. Środa, 2 września, godzina 21:55. TVP Kultura.
Piotr Łuszczak - „Magik” (Marcin Kowalczyk), Sebastian Salbert - „Rahim” (Dawid Ogrodnik) i Wojciech Alszer - „Fokus” (Tomasz Schuchardt) to trzej kumple z Mikołowa i Katowic. Założyli grupę „Paktofonika”, która stała się głosem pokolenia i na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Łowca jeleni”. Czwartek, 3 września, godzina 20:20. TVP Kultura.
Schyłek lat 60. Trzej młodzi robotnicy Mike (Robert De Niro), Nick (Christopher Walken) i Steven (John Savage) zostają powołani do wojska i wyjeżdżają na wojnę. Trafiają do wietnamskiej niewoli, w której przeżywają prawdziwe piekło.

Czas na dokument

W tym tygodniu na Antenach Telewizji Polskiej pojawi się wiele filmów dokumentalnych nawiązujących do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Szczególnie polecamy cykl „Tajemnice Trzeciej Rzeszy”, film „Hitler i Niemcy. Chora namiętność” oraz dokument „Ocaleni”.

"Tajemnice Trzeciej Rzeszy" fot: materiały promocyjne antena tvp 28 sierpnia - 4 września
„Wrocławskie tropy Warszawskich Dzieci”. Piątek, 28 sierpnia, godzina 23:20. TVP Historia.
Film o żyjących we Wrocławiu powstańcach warszawskich. Bohaterowie opowiadają o swoim udziale w Powstaniu, zadaniach, jakie otrzymali, nadziejach, klęsce, strachu i rozczarowaniu.

„Rok w puszczy – Białowieski Park Narodowy”. Sobota, 29 sierpnia, godzina 15:05. TVP Polonia.
Film o Białowieskim Parku Narodowym wyodrębnionym z Puszczy Białowieskiej.

„Bard”. Sobota, 29 sierpnia, godzina 21:25. TVP Historia.
Film o życiu i twórczości poety Jacka Kaczmarskiego nazywanego często bardem Solidarności. Teksty jego piosenek, pełne aluzji i odniesień do politycznej i społecznej rzeczywistości wpływały na światopogląd i wrażliwość dwóch pokoleń.

„Adam Loret. Szkic do portretu”. Niedziela, 30 sierpnia, godz. 14:35. TVP Polonia.
Dokumentalny zapis dokonań i tragicznego losu przedwojennego Dyrektora Naczelnego i organizatora Lasów Państwowych - Adama Loreta.

„Młodzi pytają o Sierpień”. Poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 17:55. TVP Polonia.
Jerzy Borowczak, jeden z inicjatorów strajku w Stoczni Gdańskiej, odpowiada na pytania trójmiejskich licealistów, dotyczące przebiegu sierpniowego protestu w 1980 roku. Jego opowieść o strajku uzupełniają uczestnicy tamtych wydarzeń.

„Zanim opadną liście”. Poniedziałek, 31 sierpnia, godzina 17:15. TVP Kultura.
Wybitny reportaż Władysława Ślesickiego o życiu polskich Cyganów.

Czy świat oszalał? – „Tajemnice Trzeciej Rzeszy. Speer – architekt Hitlera”. Poniedziałek, 31 sierpnia, godzina 22:55. TVP2.
Film o Albercie Speer, niemieckim polityku i architekcie, jednym z przywódców hitlerowskich Niemiec. Główny architekt Hitlera na jego zlecenie miał przebudować Berlin na stolicę świata – Germanię.

Polska w dokumencie – „Ocaleni”. Wtorek, 1 września, godzina 16:10. TVP Kultura.
W wyniku akcji Czerwonego Krzyża zwanej „Białe Autobusy”, do małego portowego miasta Malmö przybyło tysiące uwolnionych więźniów obozów koncentracyjnych.

Świat bez fikcji - „Tajemnice Trzeciej Rzeszy. Generał Hitlera”. Wtorek, 1 września, godzina 22:55. TVP2.
Film o niemieckim generale Erwinie Rommlu, który był m. in. dowódcą Korpusu Afrykańskiego. Dzięki mistrzowskiej taktyce przeszedł do legendy jako Lis Pustyni.

„Atak Hitlera na Polskę. Jak rozpoczęła się II wojna światowa”. Wtorek, 1 września, godz. 23:40. TVP Polonia.
Bombardowanie Wielunia rozpoczynające II wojnę światową stanowi klamrę filmowej opowieści, na którą składają się wspomnienia niemieckich żołnierzy oraz polskich cywilów.

Świat w dokumencie – „Hava nagila”. Czwartek, 3 września, godzina 16:10. TVP Kultura.
Hawa nagila to żydowska pieśń, która ze sztetli Europy Wschodniej trafiła do Izraela, a następnie na przedmieścia metropolii w USA i stała się światowym przebojem muzyki popularnej. Wykonywali ją m. in. Bob Dylan, Harry Belafonte, Connie Francis.

„Sprawiedliwi wśród Nas. Nigdy nie poznam ich imienia”. Czwartek, 3 września, godzina 18:25. TVP Polonia.
Cykl dokumentalny poświęcony Polakom, którzy w czasie II wojny światowej pomagali ludności żydowskiej. Bohaterem filmu jest Anna Drabik, która zawdzięcza swoje życie ludziom nieznanym jej nawet z imienia.

„Hitler i Niemcy. Chora namiętność”. Wtorek 1 września - czwartek 3 września, godz. 19:45. TVP Historia.
Mini-serial dokumentalny próbujący wyjaśnić fenomen popularności Adolfa Hitlera. Co spowodowało, że zbrodniarz wszechczasów uwiódł miliony Niemców?

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Czerwone Gitary i pół wieku”. Czwartek, 3 września, godzina 22:20. TVP1
Reportaż przedstawia muzyków zespołu Czerwone Gitary pięćdziesiąt lat po powstaniu grupy. W filmie wykorzystano archiwalne materiały z zasobów TVP, m.in. fragmenty koncertów, stare teledyski.

„Ostatni korespondent”. Piątek, 4 września, godzina 19:45. TVP Historia.
Odświeżona wersja słynnego filmu dokumentalnego „Korespondent Bryan”. Film zawiera wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum Juliena Bryana, amerykańskiego dziennikarza, który 4 września 1939 roku przyjechał z Berlina do Warszawy.