TVP w hołdzie Powstańcom

Kilkadziesiąt pozycji na dziewięciu antenach, relacje ze stołecznych ulic, logo z powstańczą kotwicą oraz wyjątkowe materiały na stronie internetowej. W TVP największe obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego!

"Czas honoru" fot: materiały promocyjne antena tvp 31 lipca - 6 sierpnia
„Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!
Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
Gdy padnie rozkaz Twój, poniesiem wrogom gniew!”


Wyjątkowe filmy, unikatowe dokumentów i programy publicystyczne oraz relacje reporterskie z całej Warszawy poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Ten bogaty program Telewizja Polska pokaże między 31 lipca a 1 sierpnia aż na dziewięciu antenach. To prawie 50 godzin filmów, programów i relacji na żywo!

„Powstanie Warszawskie”. Piątek, 31 lipca, godzina 20:25. TVP1.
Film w reżyserii Jana Komasy określany jako pierwszy na świecie fabularny dramat wojenny non-fiction, zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Obraz stworzony został z autentycznych kronik filmowych nakręconych w sierpniu 1944 roku w Warszawie, przez dwóch młodych reporterów. Głównym bohaterom głosu użyczyli aktorzy, m.in. Maciej Nawrocki, Michał Żurawski i Mirosław Zbrojewicz.

„Miasto ruin”. Piątek, 31 lipca, godzina 21:45. TVP1.
Krótkometrażowy film animowany w reżyserii Damiana Nenowa przedstawiający zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu alianckiego samolotu. Obraz był promowany w mediach jako pierwsza na świecie cyfrowa rekonstrukcja zniszczonego miasta.
„Jeśli ktoś tego nie widział na własne oczy, pojedyncze zdjęcia z czasów wojny tego nie pokażą. Dopiero unaocznienie zniszczeń przez film da wyobrażenie, jak tuż po zakończeniu wojny naprawdę wyglądała Warszawa i z jakich ruin musiała się podnosić” – mówił Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Baczyński”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 16:35. TVP2.
Wzruszająca opowieść o okupacyjnych losach genialnego poety, którego młodość przypadła na okrutne wojenne czasy. Akcja filmu rozpoczyna się w 1939 roku, a kończy w 1944. W tytułową rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz. Bohater to wrażliwy młodzieniec świadomy tragizmu wojny, dla którego poezja była orężem w walce z niesprawiedliwością. Krzysztof Kamil Baczyński zginął w sierpniu 1944 roku, w jednym z pierwszych dni walk o stolicę, jako żołnierz batalionu „Parasol" Armii Krajowej.

„Umrzeć za Warszawę”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 19:00. TVP2.
Film przybliża przyczyny i przebieg Powstania Warszawskiego, poprzez ukazanie sytuacji politycznej w jakiej znajdowała się Polska w latach 1939-44. Przedstawia zarówno działania zbrojne w walczącej stolicy, jak i życie codzienne jej mieszkańców. W dokumencie wykorzystano zdjęcia filmowe oraz fotografie zrobione przez żołnierzy Armii Krajowej. Film opiera się na wspomnieniach uczestników Powstania, co nadaje mu osobistego i emocjonalnego charakteru.

Telewizja Polska pokaże także transmisję z koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” (1 sierpnia, godzina 20:30 w TVP1), interesujące dyskusje w programach publicystycznych „Spór o historię” i „Cafe historia” (1 sierpnia, godzina 15:35 i 16:40 w TVP Historia) oraz transmisje i relacje z przebiegu uroczystości w TVP INFO i na stronie tvp.pl.

Szczegółowy program obchodów: TUTAJ.

Tour de Pologne 2015

Rozpoczyna się najważniejszy wyścig kolarski – Tour de Pologne 2015. Na linii startowej stanie mistrz świata Michał Kwiatkowski. Transmisje wyścigu w TVP1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream. Sportowe emocje gwarantowane!

"Tour de Pologne 2015" fot: Ireneusz Sobieszczuk TVP antena tvp 2 - 8 sierpnia
Tour de Pologne to najważniejsza impreza szosowa w Polsce. Wyścig zaliczany jest do elitarnego cyklu World Tour. Przed rokiem, po jedenastu latach przerwy, triumfował Polak - Rafał Majka. Choć w tej edycji go zabraknie, to na linii startowej w Warszawie stanie aktualny mistrz świata – Michał Kwiatkowski.

Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie skąd wyruszy 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także Reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice. Kolejne etapy rozpoczną się w Częstochowie, Zawierciu, Jaworznie, Nowym Sączu i Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatni akcent 72. Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie, gdzie na 25-kilometrowej trasie rozstrzygną się losy całego wyścigu.

Transmisja 72. Tour de Pologne od 2 sierpnia w TVP1, TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream. Ponadto TVP pokaże kroniki wyścigu (codziennie o godzinie 20:05 w Jedynce), relacje z Mini Tour de Pologne, powtórki etapów w TVP Sport, a także specjalny program poranny – „Kulisy Tour de Pologne”.

Szczegółowy plan transmisji: TUTAJ.

„Dwa Brzegi” i „Przystanek Woodstock”

Inauguracyjny koncert 9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oraz specjalna impreza 21. Przystanku Woodstock - „Flower Power" już w najbliższy weekend w TVP. Na scenach wystąpią m.in. Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz, Dawid Podsiadło oraz Natalia Sikora. Zapraszamy do Dwójki na wyjątkowe koncerty!

„Dwa Brzegi” antena tvp2 Sobota, 1 sierpnia, godz. 00:30 i niedziela, 2 sierpnia, godz. 23:20
„Flower Power - Przystanek Woodstock 2015”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 00:30. TVP2.
Przystanek Woodstock to największy letni Festiwal muzyczny w Polsce odbywający się w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas 21. edycji Przystanku Woodstock zobaczymy specjalny projekt „Flower Power" przygotowany przez Anię Rusowicz oraz zaproszonych przez nią gości. Koncertem tym organizatorzy festiwalu oraz muzycy chcą oddać hołd pokoleniu hipisów, którzy w sierpniu 1969 roku, na farmie pod Nowym Jorkiem, stworzyli legendarny Woodstock Festival.

Na scenie usłyszymy Natalię Przybysz, Anię Rusowicz, Organka, Tymona Tymańskiego, Natalię Sikorę oraz Dawida Podsiadło.
Wokaliści zaśpiewają utwory z repertuaru Janis Joplin, Jimiego Hendrixa, The Beatles, Breakoutu oraz Czesława Niemena.

„Wojtek Mazolewski Quintet - koncert otwarcia - Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2015”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 23:20. TVP2.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, współorganizowany przez Telewizję Polską, odbędzie się w dniach 1-9 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą .

W tym roku w inauguracyjnym koncercie wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet, wybitny reprezentant polskiego jazzu. Muzyk z jednej strony nawiązujący do klasycznych brzmień i technik nagrywania, z drugiej tworzący muzykę świeżą i zrozumiałą dla młodej publiczności. Na scenie pojawi się także gość specjalny - Natalia Przybysz.

Nowy serial kryminalny w TVP

„Telefon 110” – to kultowy niemiecki serial kryminalny, który dzięki współpracy Telewizji Polskiej z niemiecką telewizją publiczną powróci w nowej odsłonie. W serialu wystąpią polscy aktorzy m.in. Danuta Stenka, Robert Gonera i Bartosz Świderski. Premiera już w grudniu w TVP.

"Telefon 110" fot: materiały promocyjne antena tvp Już w grudniu w TVP!
„Telefon 110” to popularny niemiecki serial kryminalny produkowany od 1971 r. Każdy odcinek serialu to odrębny epizod, skupiający się na działaniach policji kryminalnej w Niemczech. „Telefon 110” emitowany jest w niedziele przez pierwszy kanał niemieckiej telewizji publicznej i gromadzi przed telewizory miliony widzów.

Zdjęcia rozpoczęły się 13 lipca 2015 r., a zakończą 12 sierpnia 2015 r. Akcja nowego serialu toczyć się będzie przy granicy polsko-niemieckiej: w Słubicach, we Frankfurcie nad Odrą oraz w Świecku, gdzie działa polsko-niemiecka jednostka policji.

„Cieszę się, że współpracujemy z niemiecką stacją (…). To renomowany nadawca. Będziemy mieli okazję do wymiany doświadczeń i do rozmowy o ewentualnych dalszych wspólnych projektach. „Telefon 110” to serial z ponad czterdziestoletnią historią. Polscy widzowie mogą pamiętać odcinki emitowane przez TVP jeszcze w latach 70. i 80. Istotne jest, że z polskiej strony udało się pozyskać znakomitych, popularnych aktorów, co gwarantuje wysoki poziom artystyczny i zainteresowanie widzów” - mówił Juliusz Braun.

W serialu wystąpią także polscy aktorzy m.in. Danuta Stenka, Robert Gonera, Bartek Świderski i Barbara Wysocka. Parę policyjnych komisarzy śledczych zagrają Maria Simon i Lucas Gregorowicz. Reżyserem serii jest Jakob Ziemnicki, niemiecki twórca polskiego pochodzenia.

„Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta

Wybitny polski baryton Mariusz Kwiecień w spektaklu zrealizowanym w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Zapraszamy do TVP Kultura na niezwykły wieczór z doskonałym dziełem Wolfganga Amadeusza Mozarta!

„Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta antena tvpkultura Wtorek, 4 sierpnia, godz. 22:00
„Rozpustnik ukarany, czyli Don Giovanni” to pełny tytuł opery napisanej przez Wolfganga Amadeusza Mozarta na podstawie sztuki Moliera „Don Juan”. Dzieło oparte na libretcie Lorenza da Ponte to genialne połączenie opery buffa i opery seria pod nazwą dramma giocoso. Premiera odbyła się 29 października 1787 roku.

Główny bohater, Don Giovanni (Mariusz Kwiecień), to bezduszny i bezwzględny rozpustnik, znany z uwodzicielskich mocy i pogardy dla społecznego porządku. Wkrótce jednak zostaje ukarany za swe niecne czyny.

„Don Giovanni” to swego rodzaju moralitet o morderstwie, seksualnej rozwiązłości i zdradzie, wzbogacony wieloma komediowymi elementami.

Metropolitan Opera w Nowym Jorku przedstawia – „Don Giovanni”. Wtorek, 4 sierpnia, godzina 22:00. TVP Kultura.

Dama o wielkim sercu i niespotykanej empatii

Anna Dymna w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowie o kulisach pracy z największymi polskimi reżyserami oraz o swojej działalności charytatywnej. Zapraszamy do TVP Kultura na spotkanie z wybitną aktorką!

Anna Dymna  fot: Jan Bogacz/TVP antena tvpkultura Niedziela, 2 sierpnia, godz. 17:15
„Niedziela z...” Anną Dymną. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 17:15. TVP Kultura.
Tym razem Agnieszka Szydłowska w programie Niedziela z… spotka się z Anną Dymną i zaproszonymi przez nią gośćmi: Ireną Santor, Ewą Błaszczyk, Józefem Opalskim, Adamem Nowojczykiem i Miłoszem Sakowskim.
Anna Dymna to aktorka teatralna i filmowa, a także założycielka i prezes fundacji „Mimo wszystko”. Jest pedagogiem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego oraz inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji.

Anna Dymna ma w swoim dorobku ponad dwieście pięćdziesiąt ról teatralnych i filmowych. Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in. Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą.

Publiczności znana jest przede wszystkim z ról filmowych w komediach Sylwestra Chęcińskiego „Kochaj albo rzuć", „Nie ma mocnych", a także w „Znachorze" i serialu „Janosik". W rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowie o kreowaniu roli aktorskiej, spotkaniach ze studentami, a przede wszystkim o byciu człowiekiem i pracy w fundacji. Zapraszamy na program!

„Niedziela z...” Anną Dymną – „Tylko strach”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 18:15. TVP Kultura.
Katarzyna Sosnowska (Anna Dymna) to dziennikarka telewizyjna próbująca wyrwać się z alkoholowego nałogu. Po siedmiu latach nieustającego picia, postanawia zostać abstynentką i wrócić do pracy.

Tymczasem w Klubie Anonimowych Alkoholików pojawia się Bożena (Dorota Segda). Katarzyna, której udało się przezwyciężyć nałóg, dostaje zadanie opieki nad nowicjuszką. Niestety optymistyczne diagnozy są przedwczesne. Przy pierwszym zetknięciu z problemami zawodowymi i osobistymi, Katarzyna wraca do nałogu...

Dzień prezydencki w TVP Historia

W dniu przekazania Urzędu Prezydenta RP Panu Andrzejowi Dudzie, TVP Historia przypomni historię polskiej prezydentury – od II Rzeczpospolitej przez Rzeczpospolitą na Uchodźstwie, po czasy współczesne. Na prezentację sylwetek i dorobku polskich prezydentów zapraszamy 6 sierpnia do TVP Historia.

Dzień prezydencki w TVP Historia antena tvphistoria 6 sierpnia
Dzień prezydencki w TVP Historia zostanie zainaugurowany o godz. 10:00 filmem dokumentalnym „Wracam do domu” w reż. Lucyny Smolińskiej, będącym biograficzną opowieścią o Gabrielu Narutowiczu, pierwszym prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

O godzinie 10:50 antena zaprezentuje film pt. „Prezydenci – Stanisław Wojciechowski”. Obraz przedstawia sylwetkę drugiego prezydenta Polski międzywojennej, Stanisława Wojciechowskiego. Jego prezydentura zakończyła się w dramatycznych okolicznościach. W filmie wykorzystano niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia prezydenta.

O godzinie 11:20 rozpocznie się emisja filmu „Być w cieniu” w reż. Wincentego Ronisza. Film opowiada o Ignacym Mościckim, długoletnim i ostatnim prezydencie Drugiej Rzeczypospolitej. Prof. Mościcki światową sławę osiągnął jeszcze przed I wojną światową dzięki pracom naukowym i wynalazkom z dziedziny chemii. Zafascynowany osobą Józefa Piłsudskiego, porzucił naukę i wkroczył do świata polityki. Mościcki bronił swoich racji z głęboką wiarą w ich słuszność i skuteczność.

O godzinie 12:25 antena przedstawi program pt. „Historia - Współczesność - Depozyt Niepodległości”, poświęcony Prezydenturze Rzeczypospolitej na Uchodźstwie począwszy od września 1939 r. aż po rok 1990. Natomiast o godzinie 13:00 TVP Historia przypomni transmisję sprzed 25 lat - podniosłej i wzruszającej uroczystości przekazania insygniów Prezydenta RP przez ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego prezydentowi RP, Lechowi Wałęsie.

O godzinie 13:40 TVP Historia pokaże film „1828 dni Prezydenta” w reż. Aliny Mrowińskiej. Autorka podjęła w nim próbę ukazania drogi, jaką przeszedł kolejny prezydent RP – Aleksander Kwaśniewski. Była to droga od polityka wywodzącego się z PRL i kontestowanego przez wiele środowisk społeczno-politycznych do szanowanego przywódcy państwa, posiadającego rekordowe w całej historii III RP, poparcie społeczne.

O godzinie 15:45 zaplanowano emisję dokumentu „Gorycz i chwała” również w reż. Aliny Mrowińskiej. Film o tragicznie zmarłym prezydencie Lechu Kaczyńskim, który powstał w pierwszych tygodniach żałoby narodowej. Córka tragicznie zmarłego prezydenta, Marta Kaczyńska, odbywa sentymentalną podróż po rodzinnym albumie ze zdjęciami.

O godzinie 17:05 antena przypomni rozmowę z prezydentem Bronisławem Komorowskim pt. „Rok Powstania Styczniowego”. Przedmiotem rozmowy jest nie tylko powstanie z 1863 roku, lecz także historia Polski oraz wpisana w nią rodzinna historia ustępującego Prezydenta.

O godzinie 20:05 premiera w TVP Historia, czyli program „Spór o historię – Polscy prezydenci”. Jego gośćmi będą wybitni profesorowie, znawcy przedmiotu: Marek Kornat, Janusz Oziemkowski i Andrzej Paczkowski. Przedmiotem ich dyskusji będą historia i ranga Urzędu Prezydenckiego w Polsce.

„Wspaniałe Stulecie” hitem TVP1!

Miłość, zdrady, intrygi. Dwieście milionów widzów na całym świecie, ponad dwa miliony w Polsce. Przez jednych kochana, przez drugich nienawidzona. Jaki jest przepis na sukces tureckiej superprodukcji? Co takiego ma w sobie „Wspaniałe Stulecie”, że podbiło serca widzów?

"Wspaniałe stulecie" fot: MUHSIN AKGUN antena tvp1 Czwarty sezon już w październiku!
Akcja „Wspaniałego Stulecia” toczy się w XVI wieku, w czasach największej świetności Turcji. Głównym bohaterem złotego wieku imperium Osmanów jest najpotężniejszy władca ówczesnego świata, czyli Sulejman Wspaniały (Halit Ergenç). W rządzeniu pomaga mu jego małżonka – Hürrem (Meryem Uzerli), która m.in. intrygami zapewniła sobie niezachwianą pozycję przy mężu. Czy jednak tylko aspekt historyczny serialu przyciągnął przed ekrany telewizorów tak wielu fanów?

„Chciałam tylko napisać, jak fajnie jest, że puszczacie „Wspaniałe stulecie”, (…) ten serial jest super; dawno nie było w TVP czegoś tak dobrego, tak świeżego, innego, przyciągającego przed ekran”.

Serial podbija Świat
Świeżość i odmienność tureckiego serialu to przede wszystkim znakomite kreacje aktorskie oraz historia opowiedziana w sposób wyjątkowo barwny i intrygujący. Oczy widzów już od pierwszego odcinka są rozpieszczane przez malownicze kostiumy i scenografię. Prawa do tureckiej produkcji zostały sprzedane w ponad pięćdziesięciu krajach świata i w każdym z nich serial bije rekordy oglądalności. Fala zadowolenia i fascynacji produkcją nie ominęła również Polaków, którzy dzięki Telewizji Polskiej od października 2014 roku mogą śledzić zawiłe losy rodu Sulejmana Wspaniałego.

„Wielki ukłon, gromkie brawa i podziękowanie dla Jedynki za emisję cudownego serialu „Wspaniałe stulecie”. Mówię to w imieniu własnym i wszystkich moich sąsiadów”.

Liczby nie kłamią
Drugi sezon serialu, emitowanego w Telewizji Polskiej, oglądało średnio 1,8 miliona widzów. To o ponad pół miliona więcej niż poprzedni, pokazywany jesienią. Tendencja wzrostowa nie ominęła również trzeciego sezonu, który pobił wszelkie rekordy oglądalności, gromadząc przed telewizory 2-milionową publiczność. Skrzynka pocztowa TVP została zapełniona listami od widzów z podziękowaniami i wielkimi prośbami o emisję kolejnych sezonów.

„Bardzo dziękuję za wspaniały serial „Wspaniałe stulecie”. Jestem emerytką i z ogromnym zainteresowaniem i radością oglądam ten serial. Dziękuję, za powtórkę początkowych odcinków, Jak również za fakt, że od września będę mogła oglądać dalsze losy bohaterów serialu a szczególnie Sułtana Sulejmana. Pozdrawiam Barbara”

„Ogromnie dziękuję, że zakupiliście Państwo dla nas ten wspaniały, cudowny serial „Wspaniałe stulecie”. Naprawdę już od lat nie było takiego serialu”

Fanów serialu z pewnością ucieszy informacja, że już 6 października br. „Wspaniałe stulecie” powróci na antenę telewizyjnej Jedynki. Serial emitowany będzie od poniedziałku do piątku o 15:50. Odcinki dostępne są również na stronie internetowej –vod.tvp.pl

Dla tych, którzy z niecierpliwością czekają na kolejny sezon, Jedynka przygotowała również powtórki serialu dostępne od 15 czerwca – od poniedziałku do piątku o 15:50 i 17:30.

Filmy w Jedynce

„Osaczeni” z Seanem Connerym i Catheriną Zetą-Jones, telewizyjna wersja „Titanica”, komedia romantyczna „Bez pamięci” i mrożący krew w żyłach „Sierociniec” to propozycje Jedynki na najbliższy tydzień. Gorąco polecamy!

"Bez pamięci" fot: materiały promocyjne antena tvp1 31 lipca - 3 sierpnia
„Sierociniec”. Piątek, 31 lipca, godzina 23:50. TVP1.
Laura (Belen Rueda) decyduje się zamieszkać w domu, który pełnił niegdyś funkcję sierocińca. Jej syn Simon (Roger Princep) zaczyna snuć opowieści o swoich niewidzialnych przyjaciołach. Wkrótce po tym niespodziewanie znika…

Hit na sobotę - „Osaczeni”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 21:45. TVP1.
W Nowym Jorku dochodzi do brawurowej kradzieży obrazu Rembrandta. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą napadu jest słynny złodziej Robert „Mac” MacDougal (Sean Connery). W ślad za przestępcą wyrusza, pracująca dla firmy ubezpieczeniowej, Virginia „Gin” Baker (Catherine Zeta-Jones). Od momentu ich spotkania, rozpoczyna się zaskakująca i niejednoznaczna gra...

Zakochana Jedynka – „Bez pamięci”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 20:30. Powtórka, poniedziałek, 3 sierpnia, godzina 22:15. TVP1.
Amanda Pierce (Monica Potter) ma wymarzoną pracę w Metropolitan Museum. Mieszka w luksusowym apartamencie i nie przejmuje się jutrem. Jedynie, czego brakuje w jej życiu, to prawdziwej miłości.

„Titanic”. Cz.1. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 22:05. TVP1.
Wdowa Isabella Paradine, (Catherine Zeta Jones), jej kochanek Wynn Park, (Peter Gallagher), kapitan Edward J. Smith (George C. Scott) oraz arogancki armator Roger Rees (J. Bruce Ismay) znajdują się na pokładzie słynnego Titanica.

„D'Artagnan i trzej muszkieterowie”. Cz.1. Poniedziałek, 3 sierpnia, godzina 20:25. TVP1.
Młody d`Artagnan (Vincent Elbaz) przybywa do Paryża, by dostać się do gwardii muszkieterów królewskich. Już pierwszego dnia popada w terapaty, narażając się – Atosowi ( Heino Ferch), Portosowi (Grégory Gadebois) i Aramisowi (Grégori Derangère). Wkrótce jednak muszkieterowie będą zmuszeni połączyć swe siły w walce z przebiegłym kardynałem Richelieu (Tchéky Karyo).Filmy w Dwójce

Brad Pitt i Bruce Willis próbują ocalić ludzkość przed zagładą, Robert Redford i Paul Newman organizują przekręt wszech czasów, a Mel Gibson ucieka przed groźnym gangsterem. Zapraszamy do Dwójki na wieczory z bardzo dobrym kinem.

"Dwanaście małp" fot: materiały promocyjne antena tvp2 1 - 5 sierpnia
„Dwanaście małp”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 22:15. TVP2.
Rok 2035. James Cole (Bruce Willis) w zamian za wcześniejsze zwolnienie z więzienia odbywa podróż w czasie, by powstrzymać śmiertelną epidemię. W tajnej misji pomagają mu pacjent szpitala psychiatrycznego Jeffrey (Brad Pitt) oraz naukowiec dr Kathryn Railly (Madeleine Stowe).

Gwiazdy w południe – „Żądło”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 11:40. TVP2.
Dwóch drobnych złodziejaszków, Johnny Hooker (Robert Redford) i Henry Gondorff (Paul Newman), pragną pomścić śmierć swego przyjaciela, za którą odpowiedzialny jest potężny gangster Doyle Lonnegan (Robert Shaw). Dwaj spryciarze knują misterną intrygę wszech czasów…

„Inteligent w armii”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 20:05. TVP2.
Billy Rago (Danny De Vito) to copywriter, którego w życiu osobistym i zawodowym prześladuje pech. Kiedy traci posadę w agencji reklamowej, biuro pośrednictwa pracy wysyła go do bazy wojskowej. Zadaniem Billy’ego jest wyprowadzenie na prostą wyjątkowo odpornych na wiedzę młodych ludzi. Bohater – dobrze wykształcony humanista – postanawia zainteresować kursantów Szekspirem.

„Druga strona medalu”. Poniedziałek, 3 sierpnia, godzina 21:30. TVP2.
Eve Pretson (Emmanuelle Vaugier) wskutek wypadku samochodowego traci pamięć. Ktoś chciał ją zabić po tym, jak przeprowadzała wywiad z człowiekiem, który dokonał niezwykłego odkrycia. Reporterce w rozwikłaniu zagadki pomaga psycholog Harry Griggs (Anthony Lemke).

„Largo Winch”. Wtorek, 4 sierpnia, godzina 21:30. TVP2.
Largo (Tomer Sisley) to 26-letni spadkobierca olbrzymiej fortuny swojego ojca – prezesa międzynarodowej korporacji. Gdy potężni konkurenci oskarżają młodego miliardera o dokonywanie zbrodni przeciwko ludzkości, Winch postanawia udać się w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu dowodów swojej niewinności. Po piętach depcze mu przebiegła agentka Interpolu Diane Francken (Sharon Stone).

Kino relaks – „Ptaszek na uwięzi”. Środa, 5 sierpnia, godzina 21:30. TVP2.
Rick (Mel Gibson) zostaje objęty programem ochrony świadków. Kiedy rozpoznaje go była narzeczona Marianne (Goldie Hawn), Rick wpada w panikę. Ponadto gangster, który przez niego trafił do więzienia (David Carradine), zostaje zwolniony i wraca, aby się zemścić…

Filmy w TVP Kultura

„Uwikłanie” z Mają Ostaszewską i Markiem Bukowskim, „Pogoda na jutro” z Jerzym i Maciejem Stuhrami oraz „Człowiek, który wiedział za dużo” Alfreda Hitchcocka to filmowe propozycje TVP Kultura. Zapraszamy na bardzo dobre kino.

"Uwikłanie" fot: M.SOSNOWSKI/MAKUFLY antena tvpkultura 31 lipca - 6 sierpnia
Kino Azja - „Żyć”. Piątek, 31 lipca, godzina 20:25. TVP Kultura.
Chiny. Po przejęciu władzy przez komunistów uboga rodzina próbuje stawić czoła wojennej rewolucji i terrorowi hunwejbinów.

Bilet do kina – „Uwikłanie”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 20:10. TVP Kultura.
W pałacu w Przegorzałach podczas hipnotycznego seansu dochodzi do morderstwa. Tropem zabójcy podążają komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska), których przed laty łączył burzliwy romans. W trakcie śledztwa prokurator Szacka musi zmierzyć się z ukrywaną przez lata tajemnicą. Czy zostanie ona ujawniona?

„W lepszym świecie”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 20:05. TVP Kultura.
Christian (William Jøhnk Nielsen) i Elias (Markus Rygaard) to przyjaciele ze szkolnej ławki. Obaj boleśnie przeżywają rodzinne dramaty. Zbuntowany Christian obwinia ojca o śmierć matki. Nieśmiały Elias nie może się pogodzić z tym, że rodzice myślą o rozwodzie. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Elias zostaje uwikłany w niebezpieczny plan Christiana.

Kino kobiet - „Córy szczęścia”. Poniedziałek, 3 sierpnia, godzina 20:05.
Historia Rosjanek, które utrzymywały się z handlu na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia. Wiera (Ewa Telega) zostaje zamordowana, a Natasza (Olga Drozdowa) i jej córka tracą środki do życia. Natasza, by zdobyć pieniądze zostaje prostytutką.

„Kukułka”. Niedziela, 4 sierpnia, godzina 20:05.
Laponia, rok 1944. Przykuty łańcuchem do skały fiński żołnierz Veikko (Ville Haapasalo) cudem wydostaje się na wolność. W tym samym czasie młoda Laponka Anni (Anni-Kristiina Juuso) znajduje rannego kapitana Armii Czerwonej Ivana (Viktor Bychkov) i postanawia walczyć o jego życie. Wkrótce w jej domu znajduje też schronienie Veikko. Od tej pory żołnierze wrogich armii, mimo nienawiści i bariery językowej, zmuszeni są działać razem.

„Pogoda na jutro”. Środa, 5 sierpnia, godzina 20:30. TVP Kultura.
W klasztornej kaplicy pogrążony w modlitwie zakonnik zostaje wezwany do ojca przełożonego. Józef (Jerzy Stuhr) musi zastąpić swojego chorego brata zakonnego podczas występu na festiwalu Sacrosong. Niespodziewanie rozpoznają go żona (Małgorzata Zajączkowska) i syn (Maciej Stuhr). Wydarzenie rozpoczyna serię nieprzewidzianych rodzinnych perypetii…

Filmy Alfreda Hitchcocka – „Człowiek, który wiedział za dużo”. Czwartek, 6 sierpnia, godzina 21:35. TVP Kultura.
Amerykański lekarz Ben McKenna (James Stewart) wyjeżdża z rodziną na wakacje do Maroka. W Marakeszu, na ich oczach, zostaje zamordowany agent francuskiego wywiadu Bernard (Daniel Gélin). Tuż przed śmiercią szpieg wyznaje Benowi, że w Londynie dojdzie do zamachu terrorystycznego. Od tej pory Ben zostaje wplątany w niebezpieczną grę z przestępcami…

Czas na dokument!

Wspomnienia syna nazistowskiego zbrodniarza Hansa Franka, niezwykłe losy więźnia Treblinki i opowieść o ostatnich mieszkających we Wrocławiu powstańcach warszawskich. Zapraszamy na fascynujące filmy dokumentalne!

"Siedem epok Kataru" fot: materiały promocyjne antena tvp 31 lipca - 5 sierpnia
„Rozjaśnić mrok”. Piątek, 31 lipca, godzina 23:15. TVP Historia.
Film dokumentalny o twórcy polskiego górnictwa i przemysłu naftowego - Ignacym Łukaszewiczu.

„Kampinoski Park Narodowy – Z łososiem w herbie”. Sobota, 1 sierpnia, godzina 15:00. TVP Polonia.
Film przedstawia najcenniejsze walory przyrody Puszczy Kampinoskiej oraz wszelkie aspekty funkcjonowania parku.

„Siedem epok Kataru”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 09:35. TVP2.
Film opowiada historię Katarczyków, którą poznajemy dzięki pracy archeologów, odsłaniających przeszłość ukrytą w piaskach pustyni.

„Misja natura. Odc. 7 Góry Słonne i Pogórze Przemyskie”. Niedziela, 2 sierpnia, godzina 11:25. TVP Polonia.
Pod okiem koordynatora i asystenta akcji, Małgosia Kosik i Romuald Mikusek przemierzają obszar Natura 2000. W kolejnej misji bohaterowie ruszają w poszukiwania Yeti.

„Groźny czerwony kur”. Niedziela, 2 sierpnia, godz. 14:25. TVP Polonia.
Każdego roku ogień niszczy kilka tysięcy hektarów lasu. Jakie są sposoby ochrony przyrody przed pożarami?

„Samuel”. Poniedziałek, 3 sierpnia, godzina 23:05. TVP2.
Film o niezwykłych losach Samuela Willenberga – artysty, więźnia Treblinki, uczestnika powstania warszawskiego, kawalera Orderu Virtuti Militari oraz odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

„Akcja AB”. Poniedziałek, 3 sierpnia, godzina 23:55. TVP Historia.
Film opowiadający o powstaniu i realizacji jednego z najbardziej ponurych hitlerowskich planów eksterminacji Polaków w okresie okupacji.

„Sprawiedliwi wśród Nas. Miłość była jego siłą”. Wtorek, 4 sierpnia, godzina 14:55. TVP Polonia.
Cykl dokumentalny poświęcony Polakom, którzy w czasie II wojny światowej pomagali ludności żydowskiej. Bohaterem tego odcinka jest Jerzy Bielecki, który w pierwszym transporcie trafił do obozu Auschwitz.

„Jestem synem ludobójcy”. Wtorek, 4 sierpnia, godzina 19:45. TVP Historia.
Film dokumentalny o Niklasie Franku - najmłodszym dziecku Hansa Franka. Niklas spędził większość życia w poszukiwaniu rodziny, przyjaciół i podwładnych swojego ojca.

„Wrocławskie tropy Warszawskich Dzieci”. Środa, 5 sierpnia, godzina 15:55 oraz 23:40. TVP Polonia.
Film jest opowieścią o ostatnich, mieszkających we Wrocławiu, powstańcach warszawskich. Bohaterowie opowiadają o swoich nadziejach, klęsce, strachu i rozczarowaniu.