Idą święta z TVP1 i Radiem ZET

Beata Kozidrak, Kasia Kowalska, Rafał Brzozowski, Bracia, Halina Mlynkova i Basia Kurdej-Szatan z mężem Rafałem w niezwykłym świątecznym koncercie telewizyjnej Jedynki, Radia ZET i miasta Gdańsk. Idą święta! Serdecznie zapraszamy!

Idą święta z Telewizyjną Jedynką i Radiem ZET antena tvp1 Sobota, 20 grudnia, godz. 18:35
Joanna Moro i Rafał Olejniczak poprowadzą świąteczny koncert, który - już tradycyjnie - odbędzie się w ostatnią przedświąteczną sobotę grudnia przy Długim Targu w Gdańsku.

Największe świąteczne przeboje i tradycyjne kolędy zaśpiewają gwiazdy polskiej estrady: Beata Kozidrak, Kasia Kowalska, Rafał Brzozowski, Honorata Skarbek Honey, Halina Mlynkova, Bracia, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Dominika Gawęda i Paweł Rurak Sokal, Barbara Kurdej-Szatan w duecie z mężem Rafałem Szatanem oraz Chór Sound And Grace.

Pierwsza część koncertu pod tytułem Idą święta będzie transmitowana na żywo przez Jedynkę. W świąteczny nastrój wprowadzą nas największe polskie i zagraniczne świąteczne przeboje w nowych interpretacjach. „Happy Xmas. War Is Over”, „Let It Snow”, „Do They Know It's Christmas”, „Dzień jeden w roku”, „Do They Know It's Christmas” znane z wykonań Johna Lennona, Cliffa Richarda, Chrisa Rea, Franka Sinatry i Celine Dion, zabrzmią zupełnie po nowemu. Niektóre światowe hity zostaną wykonane z polskimi tekstami.

Drugą część widowiska Cała Polska śpiewa kolędy, w którym artyści wraz z mieszkańcami Trójmiasta, wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki Jedynka pokaże w Wigilię.

„Idą Święta z TVP1 i Radiem ZET!”. Część 1. Sobota, 20 grudnia, godzina 18:35. TVP1.
Część 2. Środa, 24 grudnia, godzina 18:10. TVP1.


Puchar Świata w skokach i biegach narciarskich

Przed nami kolejne zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich. Tym razem odbędą się w Szwajcarii. Skoczkowie, nadal bez Kamila Stocha, wystąpią w Engelbergu. Natomiast zawody w Davos odbędą się bez naszej czołowej biegaczki. Zapraszamy na transmisje do TVP.

Kamil Stoch fot: TVP antena tvp 19 - 23 grudnia
Puchar Świata w skokach narciarskich – Engelberg i konkurs w Wiśle. Transmisje w TVP1 i na sport.tvp.pl:
piątek, 19 grudnia - kwalifikacje - godzina 13:30,
sobota, 20 grudnia - konkurs indywidualny - godzina 14:15,
niedziela, 21 grudnia - konkurs indywidualny - godzina 14:15.

Polacy w ubiegłotygodniowym konkursie w Rosji nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w styczniu w Sapporo. W Japonii startowali wówczas zawodnicy z kadry B. – Mogę mieć pretensje tylko do siebie. Trzeba potrenować, a jak to nic nie da, trzeba skończyć karierę i iść do pracy w stolarni – komentował załamany Jan Ziobro.

Na początku ubiegłego sezonu Polacy także nie mogli pochwalić się nadmiernymi sukcesami. Przełom nastąpił właśnie w Engelbergu, w którym pierwszy konkurs wygrał Ziobro, a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, a Piotr Żyła i Klemens Murańka zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce. Dzień później zwyciężył Stoch. W każdym z tych konkursów do finałowej serii awansowało aż sześciu Polaków.

Ubiegłoroczne sukcesy w Szwajcarii nie były przypadkowe. Kruczek podkreśla, że zawodnicy lubią skocznię Gross-Titlis-Schanze. – Engelberg trochę jak Zakopane, a jeśli chodzi o wyniki, to nawet lepszy. Jeszcze za czasów Adama Małysza przychodziły tam pierwsze sukcesy w sezonie. Nie wiem, dlaczego, ale zawsze skacze nam się łatwiej, a miniony sezon to była kulminacja – powiedział trener naszej reprezentacji.

W zawodach Pucharu Świata w Engelbergu wystartują Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Do Szwajcarii nie poleci Kamil Stoch, który poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym po operacji stopy.

Puchar Świata w biegach narciarskich – Davos. Transmisje w TVP2 i na sport.tvp.pl:
sobota, 20 grudnia – 10 km klasyczną stylem dowolnym – godzina 10:20,
niedziela, 21 grudnia – sprint dowolną stylem dowolnym – godzina 12:35.

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się bez naszej multimedalistki. Po słabym występie w Davos (7. miejsce na 10 km klasykiem i 54. w sprincie stylem dowolnym) Justyna Kowalczyk postanowiła zrezygnować ze startów w PŚ do końca tego roku. Przypominamy, że w tym terminie miały się odbyć zawody we francuskim La Clusaz. Ze względu na problemy ze śniegiem zawody postanowiono przeprowadzić właśnie w szwajcarskim Davos.

„Karski” w Studio Teatralnym Dwójki

Łukasz Simlat, Julia Kijowska, Piotr Głowacki, Dariusz Toczek i Bartłomiej Topa w premierowym spektaklu o Janie Karskim. We współczesnej historii Polski niewiele jest postaci, które - jak Jan Karski - w tak niezwykły sposób uosabiają uniwersalne wartości. Zapraszamy do Teatralnego Studia Dwójki!

"Karski" fot: Jan Bogacz/TVPNiedziela, 28 grudnia, godz. 22:50
Sztuka o Janie Karskim to przedsięwzięcie łączące teatr z historyczną literaturą faktu. Widowisko rozgrywa się na kilku płaszczyznach narracyjnych. Część współczesna opowiada o dwojgu młodych ludzi (w tych rolach Julia Kijowska i Piotr Głowacki), którzy w pośpiechu pracują nad fabularyzowanym dokumentem o Karskim (Łukasz Simlat).
Część historyczna to fragmenty zainscenizowanych na potrzeby dokumentu epizodów z życia Karskiego.

– „Chodzi nam o to, żeby postać Karskiego przefiltrować przez wrażliwość współczesnego widza, pokazać go poprzez optykę młodych ludzi, realizatorów filmu o Karskim, którzy z różnych pobudek podejmują się realizacji filmu o nim, a stopniowo, coraz bardziej, ta realizacja zahacza o ich własne życiowe wybory, a dylematy współczesnego świata niebezpiecznie rymują się z realiami „tamtych” czasów” – mówi Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka spektaklu i współautorka scenariusza.

Po wybuchu II wojny światowej Jan Karski (wł. Jan Romuald Kozielewski) trafił do niewoli, skąd udało mu się uciec i podjąć działalność konspiracyjną. Doskonała pamięć i znajomość języków obcych sprawiły, że powierzono mu obowiązki politycznego emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego.

Zbierając informacje o tragicznej sytuacji ludności żydowskiej pod okupacją niemiecką dwukrotnie przedostał się do warszawskiego getta. Przebrany za strażnika wszedł na teren obozu, z którego Żydzi kierowani byli do miejsc zagłady. Jan Karski wyruszył do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, żeby przekazać aliantom informacje na ten temat.

Jako naoczny świadek wstrząsających wydarzeń swoją relację przedstawił ogromnej liczbie amerykańskich i brytyjskich polityków, dziennikarzy i artystów. Spotkał się m.in. z ministrem spraw zagranicznych rządu brytyjskiego i prezydentem USA. Niestety dramatyczne apele emisariusza o ratunek dla narodu żydowskiego nie przyniosły żadnych rezultatów – większość rozmówców nie uwierzyła jego doniesieniom.

Studio Teatralne Dwójki - „Karski”. Niedziela, 28 grudnia, godzina 22:50. TVP2.

Wielki Test o żywności. Polska smakuje.

Paulina Chylewska i Maciej Orłoś po raz drugi zapraszają na „Wielki Test o żywności. Polska smakuje”. W programie nie zabraknie świątecznych przepisów przygotowanych przez znanych mistrzów kuchni oraz lubianych gości rozwiązujących test.

Paulina Chylewska i Maciej Orłoś fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 22 grudnia, godz. 20:25
- To już drugi Wielki Test TVP1 poświęcony tematyce żywności. Mam nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku wielu widzów zainspirujemy do rozwijania swoich kulinarnych zainteresowań, a atmosfera w studiu pozwoli poczuć zapach zbliżających się świąt - mówi zastępca dyrektora TVP1 Andrzej Godlewski.

Grzegorz Łapanowski, Marcin Budynek i Ewa Olejniczak przypomną widzom tradycyjne polskie smaki i receptury - przygotują wigilijne dania z karpiem oraz inne regionalne potrawy świąteczne.

W warszawskim studiu goście sprawdzą swoją wiedzę o polskich produktach żywnościowych i tradycyjnych potrawach, a także polskich zwyczajach kulinarnych. Rywalizować ze sobą będą m.in.: Dominika Ostałowska, Rafał Mroczek, Magda Steczkowska, Przemysław Cypryański, Anita Włodarczyk, Zofia Noceti-Klepacka, Andrzej Krzywy oraz główni bohaterowie popularnego, jedynkowego programu Rolnik szuka żony. Zwycięzcy przeznaczą główną nagrodę w wysokości 30 tys. zł na szczytny cel.
W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami testu zespoły De Mono i Arka Noego zaśpiewają utwory świąteczne.

Widzowie będą też mogli uczestniczyć w zabawie rozwiązując test w Internecie (www.interia.pl) i na urządzeniach mobilnych (TVP POLSKA SMAKUJE).

„Wielki Test o żywności. Polska smakuje”. Poniedziałek, 22 grudnia, godzina 20:25. TVP1.

Drugi sezon serialu „Krew z krwi” już wiosną w TVP2

Drugi sezon sensacyjnego serialu wraca na antenę Dwójki. Znakomita Agata Kulesza znowu wcieli się w rolę głównej bohaterki - Karmen. Do obsady dołączą Bartłomiej Topa, Jacek Poniedziałek, Adam Woronowicz, Gabriela Muskała oraz Piotr Głowacki.

"Krew z krwi" foy: Robert Palka/Fotos-Artantena tvp2
Drugi sezon sensacyjnego serialu Krew z krwi to kontynuacja historii Karmen (Agata Kulesza) – matki trojga dzieci, wdowy po zamordowanym gangsterze, która zmuszona jest przejąć jego rolę, aby chronić własną rodzinę. Z pozoru spokojne i poukładane życie Karmen zamienia się w piekło zbrodni i przestępstw, które – w finale pierwszej serii – doprowadzają ją do dramatycznej decyzji - ucieczki z Polski.

W drugim sezonie serialu Karmen wraca do kraju. Próbuje ułożyć sobie życie z dala od problemów, przed którymi uciekła kilkanaście miesięcy wcześniej. Nie kontaktuje się z dawnymi znajomymi i rodziną, ma nową tożsamość. Poznaje mężczyznę, z którym zaczyna budować bliższą relację. Niestety okazuje się, że odcięcie się od dawnego życia nie jest proste. Znów musi skonfrontować się z najgroźniejszymi wrogami – swoim bratem i ojcem.

Reżyserii drugiego sezonu serialu podjął się Jan Komasa, jeden z najbardziej wyrazistych i najczęściej nagradzanych twórców filmowych młodego pokolenia, znany m.in. z takich produkcji jak „Sala Samobójców” i „Miasto 44”.

Obok Agaty Kuleszy, rewelacyjnej w roli Karmen, na ekranie ponownie zobaczymy aktorów znanych z pierwszego sezonu serialu - Andrzeja Andrzejewskiego, Iwonę Bielską, Izę Kunę, Jerzego Grałka, Mariusza Bonaszewskiego, Szymona Bobrowskiego, a także najmłodsze pokolenie aktorów reprezentowane przez Macieja Musiała, Małgorzatę Kozłowską i Natana Czyżewskiego.

W drugim sezonie pojawią się liczne nowe wątki i nowi bohaterowie. Do obsady dołączy plejada aktorskich znakomitości: Bartłomiej Topa, Jacek Poniedziałek, Adam Woronowicz, Gabriela Muskała, Roma Gąsiorowska, Kinga Preis, Przemysław Bluszcz, Piotr Głowacki, Tomasz Sobczak, Wiesław Komasa, Bartosz Gellner, Magdalena Popławska, Bartosz Żukowski, Anna Próchniak oraz Antoni Królikowski.

Druga seria serialu „Krew z krwi” powstaje na zlecenie TVP. Premiera już w marcu 2015 roku.

Filmy w Jedynce

Cezary Pazura pisze doktorat z filozofii, Heather Locklear jest świadkiem zabójstwa, Alicia Witt walczy o życie Matthew Settle, Amanda Bynes staje się obiektem westchnień Laury Ramsey, a Sandra Bullock ratuje Petra Callaghana. Zapraszamy do Jedynki!

"Nora Roberts - Angels Fall"l fot: materiały promocyjne antena tvp1 19 - 23 grudnia
Weekendowy Hit Jedynki – „Czerwony świt”. Piątek, 19 grudnia, godzina 20:25.
Znaczna część Stanów Zjednoczonych znalazła się pod kontrolą wojska z Korei Północnej. Grupa młodych ludzi pod dowództwem zawodowego żołnierza Jeda (Chris Hemsworth) decyduje się walczyć z wrogiem.

„E = MC2”. Piątek, 19 grudnia, godzina 22:05.
Doktor filozofii Max (Olaf Lubaszenko) pisze za pieniądze prace dla młodej studentki Stelli (Agnieszka Włodarczyk) i jej chłopaka Ramzesa (Cezary Pazura) - warszawskiego gangstera. Sytuacja komplikuje się, kiedy Max wdaje się w romans ze Stellą, a Ramzes dowiaduje się o zdradzie.

Hit na sobotę – „Ultimatum Bourne'a”. Sobota, 20 grudnia, godzina 20:25.
Tropem Jamesa Bourna (Matt Damon) podążają jego dawni współpracownicy z CIA. Były agent stanowi w ich oczach zagrożenie, które należy jak najszybciej wyeliminować. Bourne nie ma już nic do stracenia...
Powtórka w niedzielę, 21 grudnia, godzina 23:20.

„Nora Roberts - Angels Fall”. Sobota, 20 grudnia, godzina 22:30.
Reese Gilmore (Heather Locklear) po tym, jak cudem przeżyła strzelaninę w bostońskiej restauracji, stale ucieka od ludzi. Wreszcie znajduje spokój w niewielkim miasteczku Angels Fall. Pewnego dnia staje się świadkiem zabójstwa młodej kobiety. Nikt nie wierzy w przedstawianą przez nią wersję wydarzeń. Wyjątkiem jest pisarz Brody (Johnathon Schaech), z którym Reese nawiązuje romans.

Zakochana Jedynka – „Ona to on”.
Wielbicielka piłki nożnej Viola (Amanda Bynes) postanawia udawać swego brata bliźniaka Sebastiana (James Kirk), aby dostać się do drużyny piłkarskiej. Po wielu perypetiach to się jej udaje, ale dziewczyna udająca swojego brata kompletnie traci głowę dla Duke'a (Channing Tatum), z którym mieszka w akademiku. Natomiast sama staje się obiektem westchnień Olivii (Laura Ramsey), w której kocha się Duke. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian.
Powtórka w niedzielę, 21 grudnia, godzina 21:25.

„Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi”. Poniedziałek, 22 grudnia, godzina 10:25.
Rodzina Duncanów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia u dziadków w Palm Springs. Podczas podróży dwójka dzieci - Teddy (Bridgit Mendler) i Amy (Leigh-Allyn Baker) - postanawia święta spędzić gdzie indziej. Po pewnym czasie znowu zmieniają zdanie. Jednak teraz szybkie dotarcie do domu dziadków graniczy z cudem.

„Ryś i spółka”. Wtorek, 23 grudnia, godzina 10:10.
Sympatyczny ryś Ryszard i jego przebojowa drużyna ruszają na niebezpieczną misję. Próbują stawić czoło podstępnemu porywaczowi - myśliwemu Warczakowi, któremu jedynie polowania sprawia przyjemności. Na szczęście Ryszard zawsze może liczyć na swoich przyjaciół - mistrza kamuflażu Leona Kameleona, dzielnej kozy Beaty, specjalisty od misji niemożliwych kreta Krecika oraz odlotowej jastrzębicy Olgi.

„Córka Mikołaja 2: Święta pod znakiem zapytania”. Wtorek, 23 grudnia, godzina 13:20.
Po latach ciężkiej pracy Święty Mikołaj (Paul Sorvino) marzy o przejściu na emeryturę. Zmęczony przekazuje obowiązki córce Mary (Jenny McCarthy), która chce realizować także własne życiowe plany. Sytuacja komplikuje się, gdy była listonoszka Teri (Kelly Stables) chce zająć jej miejsce.

„Nora Roberts - Płomienie wspomnień”. Wtorek, 23 grudnia, godzina 20:25.
Reena Hale(Alicia Witt) zostaje policjantką i specjalizuje się w ściganiu podpalaczy. Któregoś dnia zaczyna dostawać anonimowe telefony z pogróżkami - każdy kto się do niej zbliży, zginie w płomieniach. Reena zaczyna bać się o życie swojego chłopaka Bo (Matthew Settle). Czy to wszystko ma związek z pożarem w restauracji jej rodziców, który miał miejsce dwadzieścia lat wcześniej.

„Ja cię kocham, a ty śpisz”. Wtorek, 23 grudnia, godzina 22:10.
Sprzedawczyni biletów w metrze Lucy (Sandra Bullock) przypadkowo ratuje życie Peterowi (Peter Callaghan). Mężczyzna w wyniku wypadku zapada w śpiączkę i trafia do szpitala. Tam dziewczyna poznaje rodziców mężczyzny, którzy biorą ją za narzeczoną syna. Lucy nie potrafi przyznać się do tego, że Peter nie wie o jej istnieniu.

Filmy w Dwójce

Marian Kociniak ucieka z sądu, Ryan Kwanten musi zmierzyć się z przerażającą legendą, Paul Rudd i Seann William Scott zostają niańkami, a Księżyc jest w prawdziwym niebezpieczeństwie. Zapraszamy do Dwójki!

"Wyrolowani" fot: materiały promocyjne antena tvp2 19 - 21 grudnia
„Jak ukraść księżyc”. Piątek, 19 grudnia, godzina 20:10.
Ambitny złodziej Gru chce zrobić coś, czego jeszcze nikt nie dokonał. Wyposażony w arsenał laserowych miotaczy i supernowoczesnych maszyn zamierza ukraść księżyc. Jego plan ulegnie znacznej komplikacji, kiedy na jego drodze staną trzy urocze sierotki, które zobaczą w nim potencjalnego kandydata na tatę.
Powtórka w sobotę, 20 grudnia, godzina 15:20.


„Wyrolowani”. Piątek, 19 grudnia, godzina 23:50.
Danny (Paul Rudd) i Wheeler (Seann William Scott) zostają skazani na więzienie za wykroczenie drogowe. Kiedy pojawia się możliwość zamiany odsiadki na prace społeczne, nie wahają się ani chwili. Okazuje się, że wyznaczono im 150 godzin opieki nad dziećmi. Nie domyślają się, że kara więzienia była łagodniejszym wymiarem kary…

Gwiazdy w południe – „Jak rozpętałem II wojnę światową”, cz. 3 – „Wśród swoich”. Sobota, 20 grudnia, godzina 22:05.
Frank Dolas (Marian Kociniak) w trakcie ucieczki wpada w ręce Niemców. Podczas lotu na front wschodni wyskakuje z samolotu i ląduje w Polsce. Czy uda mu się zdobyć zaufanie polskich partyzantów?
Powtórka w niedzielę, 21 grudnia, godzina 12:30.

„Martwa cisza”. Niedziela, 21 grudnia, godzina 22:55.
Lisa (Laura Regan) zostaje brutalnie zamordowana. Jej mąż Jamie (Ryan Kwanten) chce rozwiązać zagadkę śmierci żony. W tym celu udaje się do jej rodzinnego miasteczka. Jego mieszkańcy żyją w ciągłym strachu przed starą legendą o brzuchomówczyni Mary Shaw i jej lalkach…

Filmy w TVP Kultura

Magaly Solier poznaje smak gorzkiego mleka, Emma Suárez i Eduard Fernández przechodzą małżeński kryzys, Nikita Michałkow wyjeżdża do podmoskiewskiej daczy, a Gemma Arterton zamienia się w pięknego łabędzia. Zapraszamy do TVP Kultura.

"Tamara i mężczyźni" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 19 - 23 grudnia
,,Gorzkie mleko”. Piątek, 19 grudnia, godzina 20:20.
Syndrom gorzkiego mleka dotyka kobiety wykorzystywane seksualnie. Mit głosi, że dziecko karmione mlekiem skrzywdzonej w ten sposób matki dziedziczy jej strach i smutek. Młoda Indianka – Fausta (Magaly Solier) po śmierć matki wyjeżdża do Limy, żeby stawić czoła takiemu dziedzictwu...

,,Moskitiera”. Sobota, 20 grudnia, godzina 20:20.
Małżeństwo Alicii (Emma Suárez) i Miguela (Eduard Fernández) przeżywa kryzys. Mężczyzna wyprowadza się do młodej dziewczyny, która dla nich pracowała, a jego żona nawiązuje romans z nieletnim kolegą ich syna Lluísa (Marcos Franz). Wrażliwy 15-latek mocno przeżywa rozpad rodziny. Zaczyna sprowadzać do domu bezpańskie psy i koty.

,,Spaleni słońcem”. Sobota, 20 grudnia, godzina 23:55.
Pułkownik Armii Czerwonej Siergiej Petrowicz Kotow (Nikita Michałkow), bohater wojenny, wyjeżdża wraz z żoną i córką do podmoskiewskiej daczy, aby schronić się przed stalinowskimi czystkami. Jego dawny znajomy, z wykształcenia muzyk, niespodziewanie zakłóca ich sielankę. Wkrótce okazuje się, że jest on agentem KGB i nieprzypadkowo składa im wizytę.

,,Tamara i mężczyźni”. Niedziela – 21 grudnia, godzina 20:10.
Tamara (Gemma Arterton) - nieatrakcyjna i zakompleksiona dziewczyna - wraca do rodzinnego miasteczka całkowicie odmieniona. Jej dziennikarska kariera w Londynie kwitnie, a ona z brzydkiego kaczątka stała się pięknym łabędziem. Jej stara szkolna miłość – Andy (Luke Evans), zakochuje się w niej na nowo, lecz w życiu dziewczyny pojawia się inny mężczyzna.

,,Księstwo”. Poniedziałek, 22 grudnia, godzina 20:20.
Wychowany na wsi 20-letni Zbyszek (Rafał Zawierucha) marzy o wyrwaniu się z rodzinnych stron do miasta, do lepszego świata. Przekorny los sprawił jednak, że jego kariera piłkarska legła w gruzach, a studia prawnicze zakończyły się porażką. Wszystko to, od czego chciałby uciec, zostaje jego jedyną życiową opoką.

,,Być jak Stanley Kubrick”. Wtorek, 23 grudnia, godzina 21:45.
Prawdziwa historia mężczyzny, który podawał się za Stanleya Kubricka, kiedy ten pracował nad swoim filmem „Oczy szeroko zamknięte”. Alan (John Malkovich), mimo że nie był nawet do Kubricka podobny, nie miał problemu, aby wejść do hermetycznego świata filmowców. Zanim jego kłamstwo wyszło na jaw, przez długi czas pojawiał się na ekskluzywnych przyjęciach i wystawnych bankietach.

UWAGA! ZMIANA SATELITY ASTRA NA HotBird!

Od 1 stycznia 2015 r. na terenie Europy zmieni się satelita, z którego nadawane są programy TVP Polonia i TVP Info. Osoby, które odbierają TVP Polonia i TVP Info z satelity Astra, powinny ustawić antenę na satelitę HotBird.

UWAGA! ZMIANA SATELITY ASTRA NA HotBird!antena tvp
Note! As of January 1st, 2015, the signal of TVP Polonia in Europe will be available from the Hot Bird satellite. Persons receiving TVP Polonia from the Astra satellite should set their antennas to HotBird 13°E. For more details, please visit www.jaknasodbierac.tvp.pl.

Hinweis. Seit dem 1. Januar wird das Signal von TVP Polonia in Europa über den Satelliten Hot Bird gesendet. Personen, die TVP Polonia über den Satelliten Astra empfangen, sollen noch heute ihre Antenne auf HotBird 13°E ausrichten. Einzelheiten finden Sie unter www.jaknasodbierac.tvp.pl.

Aby ułatwić przejście na nową częstotliwość Telewizja Polska już dziś nadaje program TVP Polonia z satelity HotBird 13°E (sygnał niekodowany - free-to-air).

Niekodowany sygnał TVP Info jest dostępny na satelicie Astra do 31 grudnia 2014 r., a od 1 stycznia 2015 r. będzie dostępny na HotBird 13°E.

Osoby niekorzystające z usług platform cyfrowych, sieci kablowych i Naziemnej Telewizji Cyfrowej prosimy o przestrojenie anten satelitarnych zgodnie z nowymi parametrami technicznymi.

Szczegółowe parametry są dostępne na stronie www.jaknasodbierac.tvp.pl.

Równocześnie przypominamy, iż na terenie Polski TVP Info i TVP Polonia oraz programy TVP Historia i TVP Kultura (nadawane dotychczas z satelity Astra) są dostępne w Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz w ofercie operatorów kablowych i platform satelitarnych. Dodatkowo TVP Info dzięki aplikacji TVP Stream można oglądać na urządzeniach mobilnych (telefony komórkowe i tablety).