„Kochanie, ratujmy nasze dzieci”

Twoje dziecko ma problem z nadwagą? A może jest niejadkiem? Nie możesz przekonać swojej pociechy do spożywania warzyw i owoców? Uważasz, że spędza zbyt wiele czasu przed komputerem lub telewizorem, niechętnie uprawia sporty, izoluje się od rówieśników? Jeśli któryś z powyższych problemów dotyczy Ciebie i Twojej rodziny, zgłoś się do nowego programu TVP2 zatytułowanego „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”. Na zgłoszenia czekamy do połowy sierpnia!

"Kochanie, ratujmy nasze dzieci"antena tvp2
„Kochanie, ratujmy nasze dzieci” będzie misyjną produkcją, mającą na celu promocję właściwych nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży, walkę z otyłością i propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.

Program zostanie zrealizowany w oparciu o format BBC, zatytułowany „Honey, We are Killing The Kids”, doceniany za misyjny charakter, walory edukacyjne, promocję zdrowia i aktywności fizycznej.

Bohaterowie to rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 15 lat, które borykają się z nadwagą, otyłością albo z syndromem „niejadka”. Uczestnicy – w ścisłej współpracy ze specjalistami ds. żywienia i zdrowia – wdrożą w życie szeroko zakrojony „plan naprawczy“. Domowników czeka prawdziwa rewolucja. Zmianie ulegnie nie tylko menu całej rodziny, ale również rozkład dnia, sposób spędzania wolnego czasu, a nawet przestrzeń domowa. Psychologowie i trenerzy sportowi zadbają o podniesienie samooceny dzieciaków. Młodzi bohaterowie będą też mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami, którzy dostarczą im motywacji i będą mobilizować w chwilach słabości lub zniechęcenia.

Celem zmiany dotychczasowych nawyków będzie podniesienie jakości życia całej rodziny. Stawką – zdrowie najmłodszych, a motywacją – miłość i troska o ich przyszłość.

Aby wziąć udział w programie, należy wysłać zdjęcie i krótką prezentację wideo rodziny, opis problemów, z którymi borykają się najmłodsi domownicy, a także krótką charakterystykę ich stylu życia. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia 2016 roku pod adresem mailowym: zdrowedzieci@tvp.pl. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na numer: 737 992 975.

Program „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” to jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obydwu nadawców porozumienia o współpracy handlowej. Cykl zadebiutuje na antenie TVP2 jesienią 2016 r.

XXII Festiwal Kabaretu – Koszalin 2016

Pod koniec lipca Koszalin staje się kabaretową stolicą Polski. Na scenie wakacyjnego Parku Rozrywki wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Grzegorz Halama, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Czesuaf i Fair Play Crew. Zapraszamy na znakomitą zabawę do Dwójki!

Leszek Malinowski i Waldemar Sieranski fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp2 Sobota, 23 lipca, godz. 20:05
TVP2 zaprasza na transmisję XXII Festiwalu Kabaretu Koszalin 2016. Już w najbliższą sobotę, 23 lipca, widzowie Dwójki i publiczność zgromadzona w koszalińskim amfiteatrze przeniosą się do pełnego atrakcji Parku Rozrywki. Kabarety zaproszą widzów m.in. do Zagrody Kucyków, Strzelnicy i Parku Historycznego.

W roli gospodarzy zobaczymy Leszka Malinowskiego i Waldemara Sierańskiego z kabaretu Koń Polski, a także Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wśród gości zobaczymy gwiazdy polskiej sceny kabaretowej - Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcina Dańca, Kabaret Rak, Grzegorza Halamę, Kabaret Pod Wyrwigroszem i taneczną formację Fair Play Crew.

Na Festiwalu nie zabraknie premierowych skeczy i piosenek. Kabaret Koń Polski pokaże zupełnie nową scenkę z cyklu opowiadającego o perypetiach Mariana i Heli, a także kolejną odsłonę „Manewrów NATO”. Kabaret Rak pochyli się nad trendami w modzie, Kabaret Pod Wyrwigroszem wprowadzi wątek kynologiczny oraz wykona piosenkę o pewnej nietuzinkowej pani, a Grzegorz Halama opowie o… paleniu. To oczywiście tylko niektóre z atrakcji tegorocznego koszalińskiego Festiwalu. Widzów czekają 2,5 godziny wypełnione humorem i satyrą. Początek w najbliższą sobotę, 23 lipca, o godz. 20:05 na antenie TVP2.

„XXII Festiwal Kabaretu w Koszalinie 2015”. Sobota, 23 lipca, godz. 20:05.TVP2.

Abonament RTV – 5 procent taniej!

Tylko do 25 lipca można skorzystać z bonifikaty opłaty abonamentowej! Jeśli do tego dnia zostanie wniesiona opłata za pół roku, jej wysokość będzie o 5% mniejsza!

Abonament RTV – 5 procent taniej!antena tvp
Przypominamy o obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych do 25 – dnia każdego miesiąca. Obowiązek dotyczy wszystkich użytkowników odbiorników radiowych i telewizyjnych z wyłączeniem osób ustawowo zwolnionych. W tym gronie są między innymi osoby, które ukończyły 75. rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej oraz osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia.

Więcej informacji pod numerem infolinii Poczty Polskiej – 43 842 06 06 oraz na stronach www.krrit.gov.pl i www.poczta-polska.pl

TVP oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży!

Telewizja Polska znów pokaże swoją siłę, transmitując wydarzenie o niezwykłej randze i rozmachu. Relacjom na żywo z najważniejszych uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży będą towarzyszyć liczne programy poświęcone temu wielkiemu spotkaniu młodych katolików. Transmisje w TVP Polonia pozwolą zaś współuczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży rodakom mieszkającym poza granicami naszego kraju.

TVP oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży! antena tvp 25 - 31 lipca
Transmisje najważniejszych uroczystości Światowych Dni Młodzieży, liczne programy, wyjątkowe filmy dokumentalne, a także okolicznościowy spot – Telewizja Polska jest doskonale przygotowana do zaszczytnej roli oficjalnego nadawcy. Z okazji Światowych Dni Młodzieży zostanie uruchomione specjalne studio, którego gospodarze – Krzysztof Ziemiec i Paulina Guzik oraz Anna Popek i Marek Zając – będą zapowiadać poszczególne wydarzenia.

W czasie Światowych Dni Młodzieży niezwykłą oprawę będzie miało również pięć specjalnych głównych wydań „Wiadomości”, które 27 i 31 lipca zostaną nadane na żywo z Wawelu, 28 i 29 lipca – z krakowskich Błoni, a 30 lipca z Brzegów. TVP INFO w czasie ŚDM przygotuje aż 92 godziny programu, z czego 41 godzin nieprzerwanie – od godz. 6.00 w sobotę 30 lipca do godz. 23.00 w niedzielę 31 lipca. Główne studio TVP INFO przeniesie się na wszystkie te dni do Krakowa i stamtąd nadawane będą serwisy informacyjne oraz rozmowy z gośćmi.

Telewizyjna Agencja Informacyjna akredytowała już 282 osoby, w tym dziennikarzy, operatorów, montażystów, etc. Do obsługi ŚDM wyśle też 13 wozów satelitarnych. Ponadto kamery TVP będą obecne w każdym miejscu, które odwiedzi Ojciec Święty. Telewizja Polska jako oficjalny nadawca ma także przywilej towarzyszenia Papieżowi Franciszkowi w trakcie całej jego wizyty w Polsce – każdy moment pobytu Ojca Świętego będzie dokumentowany przez jednego z operatorów TVP.

Więcej informacji na temat Światowych Dni Młodzieży można znaleźć TUTAJ

Filmy w Jedynce

Cameron Diaz zamienia się mieszkaniem z Kate Winslet, Eddie Murphy gra główną rolę w filmie Steva Martina, Gary Cooper i Burt Lancaster szukają pracy w Meksyku, a Robert Więckiewicz przygotowuje do zawodów Adama Werstaka. Zapraszamy na filmy do Jedynki!

"Holiday" fot: materiały promocyjne antena tvp1 22 - 26 lipca
Weekendowy Hit Jedynki – „Vera Cruz”. Piątek, 22 lipca, godz. 21:35. TVP1.
Żądny przygód Amerykanin Beniamin Trane (Gary Cooper) spotyka awanturnika Joe Erina (Burt Lancaster). Obaj po zakończeniu Wojny Secesyjnej szukają pracy w Meksyku. Kiedy wybucha rewolucja postanawiają walczyć po tej stronie, która zapewni im większe korzyści.

„Wielka heca Bowfingera”. Sobota, 23 lipca, godz. 13:40. TVP1.
Hollywoodzki reżyser i producent Bobby Bowfinger (Steve Martin) od lat próbuje zrobić karierę, ale wciąż ledwie wiąże koniec z końcem. Postanawia nakręcić jeszcze jeden film. Może pozwolić sobie na najgorszych i najtańszych aktorów. Jedynie w roli głównej ma wystąpić znany hollywoodzki gwiazdor filmów akcji, Kit Ramsey (Eddie Murphy).

Hit na sobotę – „Holiday”. Sobota, 23 lipca, godz. 20:40. Powtórka w niedzielę, 24 lipca, godz. 13:20. TVP1.
Dwie nieznające się kobiety pod wpływem impulsu zamieniają się mieszkaniami na okres świąt. Iris (Kate Winslet) wprowadza się do domu Amandy (Cameron Diaz) w słonecznym Los Angeles, zaś Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce obie kobiety odnajdują w nowych miejscach to, czego najmniej się spodziewały…

Zakochana Jedynka – „Weselna polka”. Niedziela, 24 lipca, godz. 20:35. TVP1.
Frieder Schultz (Christian Ulmen) zostaje kierownikiem oddziału wielkiej korporacji we wschodniej Polsce. Po pewnym czasie zaczyna mu się podobać w nowym kraju – rozpoczyna budowę domu i chce założyć rodzinę. Wkrótce postanawia ożenić się z piękną Gosią Borówką (Katarzyna Maciąg) i osiąść w kraju nad Wisłą na stałe. Niespodziewanie pojawiają się komplikacje.

„Jak się zakochać”. Niedziela, 24 lipca, godz. 22:50. TVP1.
Wrażliwy księgowy szuka dziewczyny. W tym celu zatrudnia specjalistkę od spraw sercowych, która ma mu pomóc radzić sobie z kobietami i umawiać się na randki. Przypadkiem trafia na dziewczynę, w której kiedyś był zakochany...

„Wszystko będzie dobrze”. Poniedziałek, 25 lipca, godz. 23:00. TVP1.
Utalentowany dwunastoletni biegacz Paweł (Adam Werstak) przygotowuje się do międzynarodowych zawodów. Gdy dowiaduje się o śmiertelnej chorobie matki, rezygnuje ze startu. Postanawia pobiec do Częstochowy żeby wymodlić dla niej cud uzdrowienia. W drodze towarzyszy mu nauczyciel wychowania fizycznego (Robert Więckiewicz), który boryka się z alkoholizmem.

„Ranczo Wilkowyje”. Wtorek, 26 lipca, godz. 21:55. TVP1.
Lucy (Ilona Ostrowska) i Kusy (Paweł Królikowski) cieszą się swoją miłością, a bywalcom „ławeczki” pod sklepem - jak zawsze - doskwiera brak pieniędzy. Spokój burzy tryumfalny powrót skompromitowanego Czerepacha (Artur Barciś) i niespodziewane przybycie byłego męża Lucy – Amerykanina Louisa (Radosław Pazura).

Filmy w Dwójce

Catherine Zeta-Jones mści się na Georgu Clooney, John Goodman prowadzi śledztwo, Martin Lawrence kradnie obrazy, Kazimierz Witkiewicz wsiada do niewłaściwego samochodu, a Roger Moore musi odzyskać klejnot. Zapraszamy na seanse filmowe do Dwójki!

"Okrucieństwo nie do przyjęcia"  fot: materiały promocyjne antena tvp2 23 - 28 lipca
„O czym marzą faceci”. Sobota, 23 lipca, godz. 23:35. TVP2.
Wieczór w barze u McCoola dobiega końca. W lokalu zostaje tylko właściciel Randy (Matt Dillon) i jego brat Carl (Paul Reiser). Nagle okazuje się, że popełniono tam morderstwo. Do Randiego i Carla dołącza detektyw Dehling (John Goodman). Mężczyźni jeszcze nie wiedzą, że piękna Jewel (Liv Tyler) całkowicie odmieni ich życie…

Gwiazdy w południe – „Półtora gliniarza”. Niedziela, 24 lipca, godz. 12:20. TVP2.
Sympatyczny ośmiolatek Devon Butler (Norman D. Golden) czerpie pomysły do podwórkowych akcji z telewizyjnych seriali kryminalnych. Chce być twardy i nieustraszony, walczyć z przemocą i niesprawiedliwością, jak bohaterowie „Policjantów z Miami”. Choć jest mały, dzielnie stawia czoło szkolnym osiłkom.

„Sądny dzień”. Niedziela, 24 lipca, godz. 20:15. TVP2.
Kevin (Martin Lawrence) z powodzeniem dokonuje kolejnych kradzieży. Pewnego dnia w domu aukcyjnym poznaje Amber (Carmen Ejogo), która jest zmuszona sprzedać obraz, do którego jest bardzo przywiązana. Kevin w nieuczciwy sposób odzyskuje dzieło sztuki i oddaje je dziewczynie. Wkrótce bierze udział w kolejnym skoku, ale tym razem szczęście mu nie dopisuje.

„Nie lubię poniedziałku”. Wtorek, 26 lipca, godz. 20:10. TVP2.
Tym razem poniedziałek okazuje się nadzwyczaj pechowy. Włoski przemysłowiec (Kazimierz Witkiewicz) po przylocie do Polski wsiada w niewłaściwy samochód, a milicjant musi jednocześnie kierować ruchem i opiekować się synem. Te zdarzenia to preludium lawiny nieporozumień i problemów.

Kino relaks – „Okrucieństwo nie do przyjęcia”. Środa, 27 lipca, godz. 21:05. TVP2.
Wzięty adwokat Miles Massey (George Clooney) prowadzi sprawę rozwodową pewnego małżeństwa. Niestety rozstrzygnięcie jest niekorzystne dla uroczej rozwódki Marylin Rexroth (Catherine Zeta-Jones). Niezadowolona z wyniku sprawy, postanawia zemścić się na prawniku.

„Oświadczyny po irlandzku”. Czwartek, 28 lipca, 20:10. TVP2.
Anna (Amy Adams) marzy o tym, żeby jej chłopak w końcu się oświadczył. Postanawia wykorzystać możliwość jaką daje „Leap Day” przypadający 29 lutego. Tego dnia, według tradycji irlandzkiej, kobieta może oświadczyć się swojemu mężczyźnie i oświadczyny te muszą być przyjęte.

„Ośmiorniczka”. Czwartek, 28 lipca, 22:00. TVP2.
W Berlinie Wschodnim ginie agent 009. Przed śmiercią udaje mu się dostarczyć do brytyjskiej ambasady bezcenny klejnot pochodzący z carskiej kolekcji. Okazuje się, że diamentowe jajko jest tylko zręcznie wykonanym falsyfikatem, a oryginał ma być wystawiony na aukcji. James Bond (Roger Moore) dostaje kolejne zadanie…

Filmy w TVP Kultura

Mickey Rourke dostaje nietypowe zlecenie od Robert De Niro, Richard Gere ratuje życie gangsterowi, Sam Waterston musi wyjechać do Kambodży, a Marcin Tyrol postanawia zacząć życie od nowa. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Benek" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 22 - 28 lipca
Wieczór kinomana – „Tokijska opowieść”. Piątek, 22 lipca, godz. 20:25. TVP Kultura.
Dwoje ludzi wyrusza do Tokio. Niestety ich zapracowane dzieci nie mają czasu, żeby się nimi zająć…

Bilet do kina – „Pola śmierci”. Sobota, 23 lipca, 20:20. TVP Kultura.
Rok 1972. Sydney Schanberg (Sam Waterston) zostaje wysłany do Kambodży jako korespondent „New York Times’a”. Jego asystentem zostaje dobrze zorientowany w sytuacji politycznej kraju Dith Pran (Haing S. Ngor). Nie zdają sobie sprawy, jak dramatyczne wydarzenia w Kambodży wpłyną na ich życie.

2x Robert de Niro – „Łowca jeleni”. Niedziela, 24 lipca, godz. 20:40. TVP Kultura.
Schyłek lat 60. Trzej młodzi robotnicy - Mike (Robert De Niro), Nick (Christopher Walken) i Steven (John Savage) - zostają powołani do wojska i wyjeżdżają na wojnę. Trafiają do wietnamskiej niewoli, w której przeżywają prawdziwe piekło.

2x Robert de Niro – „Harry Angel”. Niedziela, 24 lipca, godz. 23:50. TVP Kultura.
Nowojorski prywatny detektyw Harry Angel (Mickey Rourke) dostaje nietypowe zlecenie od Louisa Cyphre'a (Robert De Niro). Jeszcze nie wie, że wkracza na ścieżkę zbrodni, czarnej magii i voodoo.

Bohaterowie polskiej wyobraźni – „Życie za życie. Maksymilian Kolbe”. Poniedziałek, 25 lipca, godz. 20:20.
Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Jednemu z więźniów (Christoph Waltz) udaje się uciec. Po czasie dowiaduje się, że przez to dziesięciu innych więźniów zostało skazanych na śmierć głodową. Za ułaskawienie jednego z nich ginie ojciec Maksymilian Kolbe.

Panorama kina polskiego – „Benek”. Wtorek, 26 lipca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Przepracowany i przemęczony górnik Benek (Marcin Tyrol) postanawia zacząć życie od nowa - bierze odprawę i odchodzi z kopalni. Kolejne próby zdobycia pracy kończą się niepowodzeniem. Niespodziewana miłość wyzwala w nim siły do dalszej walki.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Cotton Club”. Czwartek, 28 lipca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Harlem, rok 1928. Występujący w nocnych klubach z murzyńskimi orkiestrami biały muzyk Dixie Dwyer (Richard Gere) poznaje gangstera Dutcha Schultza (James Remar) i jego atrakcyjną przyjaciółkę, Verę Cicero (Diane Lane). W klubie nagle zjawiają się ludzie innego gangstera rywalizującego z Dutchem o wpływy w nowojorskim świecie przestępczym. Mają za zadanie wykonanie na nim wyroku śmierci. Niespodziewanie Dwyer ratuje Schultzowi życie.

Polska góra była ich redutą… Kostiuchnówka 1916

Przez trzy dni polscy żołnierze Legionów odpierali ataki dwa i półkrotnie liczniejszych oddziałów rosyjskich. Po raz pierwszy – i jedyny – Legiony Polskie wystąpiły pod wspólną komendą i na jednym terenie. Zapraszamy do TVP Historia na premierę znakomitego filmu dokumentalnego. Emisja w sobotę, 23 lipca, o godz. 21:50.

"Polska góra była ich redutą… Kostiuchnówka 1916" fot: materiały promocyjne antena tvphistoria Sobota, 23 lipca, godz. 21:50
Ten unikatowy film przypomina po latach zapomnienia największe starcie polskiej formacji zbrojnej w czasie I wojny światowej. Przez trzy dni polscy żołnierze Legionów odpierali ataki dwa i półkrotnie liczniejszych oddziałów rosyjskich trwając na pozycjach i nie dopuszczając do przerwania frontu na swoim odcinku. Po raz pierwszy – i jedyny – Legiony Polskie wystąpiły pod wspólną komendą i na jednym terenie.

Bój został okupiony wielkimi stratami. Poległo, zostało rannych lub wziętych do niewoli ponad dwa tysiące legionistów. Straty w pułkach I Brygady Legionów, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego, sięgały połowy stanów osobowych. Ofiara nie była jednak daremna. 5 listopada 1916 roku cesarze Niemiec i Austro-Węgier wydali akt zapowiadający utworzenie niepodległego państwa polskiego.

W II Rzeczpospolitej pamięć o bojach legionowych pod Kostiuchnówką była czczona i powszechnie znana. W miejscu walk utworzono cmentarze, organizowano uroczystości upamiętniające bitwę, przywoływano przebieg starć i pamięć bohaterów w czasie ceremonii wojskowych i świąt patriotycznych. Staraniem Fundacji Legionów Polskich wzniesiono szkołę ze schroniskiem turystycznym, która szczęśliwie przetrwała do dziś. Uroczystości jej otwarcia w 1936 roku, w dwudziestolecie bitwy, zgromadziły 15 tysięcy osób.

Po II wojnie światowej pamięć o bitwie pod Kostiuchnówką wymazano z historii. Podobny los spotkał zmagania żołnierza polskiego spod Łowczówka, Rokitnej, Jastkowa, Rarańczy. Wiedza o bojach legionistów w I wojnie światowej jest wciąż znikoma. Ożywa w filmie Leszka Wiśniewskiego dzięki spisanym na karatach pamiętników emocjonalnym wspomnieniom uczestników walk mistrzowsko odtworzonym przez aktorów i rekonstruktorów, a także dzięki opowieściom historyków i „strażników pamięci”. Gorąco polecamy!

„Polska góra była ich redutą… Kostiuchnówka 1916”. Ogólnopolska premiera w TVP Historia w sobotę, 23 lipca, o godz. 21:50.

Czas na dokument!

„Franciszek. Papież Miłosierdzia”, „Tango Papieża”, „Dziś uznany za najwybitniejszego”, „Betty White wśród dzikich zwierząt”, „Otwarte serce” i „Pina” to znakomite filmy dokumentalne, które w najbliższym tygodniu będzie można zobaczyć na antenach Telewizji Polskiej. Czas na dokument!

"Projekt Nim" fot: materiały promocyjne antena tvp 23 - 27 lipca
Dokument tygodnia – „Projekt Nim”. Sobota, 23 lipca, godz. 11:45. TVP Kultura.
Film o eksperymencie, jakiemu został poddany szympansi noworodek Nim. Został odebrany swojej matce i oddany na wychowanie ludzkiej rodzinie.

Rodzinne oglądanie – „Betty White wśród dzikich zwierząt”. Niedziela, 24 lipca, godz. 09:35. TVP2.
Laureatka Emmy, wybitna aktorka komediowa Betty White, przedstawia w filmie swoje ukochane, największe koty świata - lwy, tygrysy i gepardy.

„Franciszek. Papież Miłosierdzia”. Poniedziałek, 25 lipca godz. 20:40. TVP1.
Film dokumentalny, którego bohaterem jest Papież Franciszek - Jorge Mario Bergoglio, duchowny z Argentyny.

„Otwarte serce”. Poniedziałek, 25 lipca, godz. 23:20. TVP2.
Film przestawia historię ośmiorga ruandyjskich dzieci cierpiących na chorobę reumatyczną serca. Jadą do Chartumu, by poddać się ratującej życie operacji.

„Dziś uznany za najwybitniejszego”. Poniedziałek, 25 lipca, godz. 23:35. TVP Polonia.
Filmowa opowieść o Jerzym Giedroyciu - polityku i publicyście, epistolografie, twórcy i redaktorze paryskiej „Kultury”.

„Galicjanie w Apostoles”. Cz. 2. Wtorek, 26 lipca, godz.15:30. TVP Polonia.
Bohaterowie dokumentu – Polacy w Argentynie, rodzina Boyków, odwiedza dawne ziemie przodków – tereny dawnej Galicji.

„Tango Papieża”. Wtorek, 26 lipca, godz. 15:40. TVP1.
Film dokumentalny, którego bohaterem jest Papież Franciszek.

Polska w dokumencie – „Jestem Kuba”. Wtorek, 26 lipca, godz. 18:35. TVP Kultura.
Historia Kuby (13 lat) i Mikołaja (8 lat), których rodzice musieli wyjechać do pracy za granicę po upadku rodzinnej firmy. Podczas ich nieobecności chłopcami opiekują się dziadkowie i sąsiedzi.

„Papież Franciszek”. Wtorek, 26 lipca, godz. 22:00. TVP2.
Film przedstawia sylwetkę papieża Franciszka.

„Pałac” Wtorek, 26 lipca, godzina. 23:25. TVP Polonia.
Film o codzienności w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, symbolu komunizmu, który dziś funkcjonuje według zasad rynku kapitalistycznego.

Więcej niż fikcja – „Pina”. Środa, 27 lipca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Film Wima Wendersa z 2011 roku jest hołdem złożonym zmarłej w 2009 roku choreografce Pinie Bausch. Żywiołowe sceny tańca współczesnego zestawione są z wypowiedziami tancerzy prestiżowego teatru Wuppertal, którzy mieli okazję z Piną współpracować.

Świat nieprzedstawiony – „Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego”. Środa, 27 lipca, godz. 22:30. TVP1.
Film dokumentujący wyprawę znanego polskiego podróżnika i poszukiwacza przygód - Marka Kamińskiego. Tym razem wyrusza do Santiago de Compostela historycznym szlakiem Św. Jakuba, potocznie nazywanym Camino.

„Opowieści gołdapskiego lasu”. Środa, 27 lipca, godz. 23:35. TVP Polonia.
Film poświęcony kobietom internowanym w stanie wojennym w Ośrodku Odosobnienia w Gołdapi.