Finał Ligi Mistrzów: Real Madryt vs. Atletico Madryt

To będzie elektryzująca rywalizacja. Już w najbliższą sobotę w Finale Ligi Mistrzów zmierzą się dwa madryckie kluby - Real i Atletico. Na spotkanie wieńczące najważniejsze klubowe rozgrywki zapraszamy do Jedynki oraz na sport.tvp.pl. Kto w tym sezonie sięgnie po Puchar Europy, dowiemy się 28 maja.

Finał Ligi Mistrzów: Real Madryt vs. Atletico Madryt antena tvp1 Sobota, 28 maja, godz. 20:35
W Mediolanie zostanie rozegrany finał klubowych rozgrywek kończący piłkarski sezon w Europie. Ligę Mistrzów kolejny raz zdominowały kluby z Hiszpanii. Tak jak przed dwoma laty o mistrzostwo będą grać dwa kluby ze stolicy tego kraju - Real Madryt i Atletico Madryt.

W 2014 roku w Lizbonie, na Estadio da Luz, górą był Real prowadzony wówczas przez Carlo Ancelottiego. Królewscy wygrali 4:1, ale do zwycięstwa potrzebowali dogrywki, a do wyrównania doprowadzili dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu. Asystentem Ancelottiego był wtedy Zinedine Zidane, obecny trener Realu.

Atletico – podobnie jak obecnie – prowadził Diego Simeone. W jego drużynie doszło jednak do kilku zmian. Nie ma już m.in. Thibaut Courtois, Raula Garcii, Ardy Turana i Diego Costy. Są za to młodzi-gniewni: Jan Oblak, Saul, Antoine Griezmann i Fernando Torres. Jedno się nie zmieniło – styl gry Los Rojiblancos.

Liga Mistrzów - FINAŁ: Real Madryt - Atletico Madryt. Sobota, 28 maja, godz. 20:35. TVP1 i sport.tvp.pl.


Zapraszamy również na mecz Polska – Holandia, który odbędzie się w środę, 1 czerwca, o godz. 20:30. Transmisja w TVP1 oraz na sport.tvp.pl. W roli komentatora zadebiutuje - u boku doświadczonego Macieja Iwańskiego - Piotr "izak" Skowyrski.

„Mąż i żona” w reżyserii Jana Englerta

Jan Englert, Beata Ścibakówna, Grzegorz Małecki, Milena Suszyńska oraz Karol Dziuba w oryginalnej telewizyjnej inscenizacji jednej z najlepszych, ale też i najfrywolniejszych komedii hrabiego Aleksandra Fredry o „czworokącie małżeńskim”. Zapraszamy do Teatru Telewizji w poniedziałek, 30 maja, o godz. 20:25.

"Mąż i żona" fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvp1 Poniedziałek, 30 maja, godz. 20:25
Wielbiciel kart, plotek i miłostek - hrabia Wacław (Jan Englert) traci zainteresowanie swoją sentymentalną żoną Elwirą (Beata Ścibakówna). Nie wie, że żona zdradza go z jego przyjacielem, cynicznym bawidamkiem Alfredem (Grzegorz Małecki). Jednocześnie obaj panowie romansują z uroczą pokojówką Justysią (Milena Suszyńska). Pewnego dnia prawda wychodzi na jaw…

Reżyser Jan Englert przeniósł utwór Fredry do mieszczańskiego domu w pierwszej połowie XX wieku. W koncepcji Englerta najważniejsza staje się dwulicowość wszystkich bohaterów i obowiązujące ich podwójne standardy, oczywiście z zachowaniem komediowej formy. Ta podwójna moralność powoduje, że utwór „Mąż i żona” jest „permanentnie współczesny”. Gorąco polecamy!

Teatr Telewizji – „Mąż i żona”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 20:25. TVP1.

Summer Night - Schönbrunn 2016

Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich to już tradycja. Niezwykła atmosfera barokowych ogrodów pałacu Schönbrunn tworzy niezapomniane tło dla utworów Bizeta, Berlioza, Ravela oraz Offenbacha. Zapraszamy do Dwójki w niedzielę, 29 maja, o godz. 23:15.

Summer Night - Schönbrunn 2016 fot: Richard Schuster antena tvp2 Niedziela, 29 maja, godz. 23:15
Letni plenerowy koncert w ogrodach pałacu Schönbrunn już od 12 lat należy do głównych punktów wiedeńskiego kalendarza muzycznego. Pierwszy raz Filharmonicy Wiedeńscy zagrali tam w roku 2004 z okazji przyjęcia nowych państw do Unii Europejskiej. Od tamtej pory każdego roku około półtora tysiąca miłośników muzyki klasycznej spotyka się, aby wspólnie wysłuchać niecodziennego koncertu w parku przed pałacem Schönbrunn.

Niezwykle popularną na całym świecie orkiestrą do tej pory dyrygowali m.in. Zubin Metha, Bobby McFerrin, Christoph Eschenbach i Lorin Maazel. W tym roku orkiestrę poprowadzi Semyon Bychkov, który pracował z orkiestrami najwyższej klasy, takimi jak Grand Rapids Symphony Orchestra, Buffalo Phiharmonic, Orchestre de Paris i Orkiestrą Symfoniczną WDR Köln. Pracował również jako główny dyrygent w Semperoper Dresden. Udział w koncercie zapowiedziały siostry Katia i Marielle Labque - pianistki stanowiące słynny francuski duet.

W tym roku w trakcie koncertu będą wykonywane utwory Georgesa Bizeta, Hectora Berlioza, Maurice'a Ravela oraz Jakuba Offenbacha. Gorąco polecamy!

„Summer Night - koncert Schönbrunn 2015”. Niedziela, 29 maja, godz. 23:15. TVP2.

TVP na 56. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

W niedzielę, 29 maja, rozpoczyna się 56. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To impreza o ustalonej międzynarodowej renomie poświęcona filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom z całego świata. Telewizja Polska, jak co roku, mocno zaznaczy swoją obecność na tym festiwalu.

56. Krakowski Festiwal Filmowy antena tvp 29 maja - 5 czerwca
Telewizja Polska jest od lat stałym uczestnikiem Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a filmy przez nią koprodukowane zawsze znajdują się w gronie najwyżej honorowanych i najmocniej oklaskiwanych laureatów.

Trzon krakowskiego festiwalu stanowią cztery równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, polski oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic. Podczas ośmiu festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć ok. 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych.

Tegoroczny 56. Krakowski Festiwal Filmowy otworzy światowa premiera najnowszego filmu Piotra Stasika pt. „21 x Nowy Jork”. Film powstał w koprodukcji z telewizyjną Dwójką. Na Festiwalu zaprezentowanych zostanie wiele innych koprodukcji TVP2 m.in. „Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego” w reżyserii Adama Sikory oraz „Wytrwałość” Małgorzaty Imielskiej, „Nauka chodzenia” Marcina Stanisława Kopcia, „Dwa światy” Macieja Adamka, „Ikona” Wojciecha Kasperskiego i „Alisa w krainie wojny” Alisy Kovalenko i Liubov Durakowej.

Redakcja Filmu Dokumentalnego TVP1 wystąpi na krakowskim festiwalu z dwoma dokumentami wpisanymi w ramy konkursu polskiego. Pierwszy z nich to film Pawła Łozińskiego pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham”. Drugim obrazem jest cieszące się ogromnym zainteresowaniem na festiwalach międzynarodowych „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego i przejmującą muzyką Michała Lorenca oraz zdjęciami Jacka Januszyka.

Więcej na temat Festiwalu oraz filmów konkursowych koprodukowanych przez Telewizję Polską można znaleźć TUTAJ oraz na stronach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Śpiewająca „Rodzina Treflików” w TVP ABC

TVP ABC zaprasza na 13-odcinkowy animowany musical „Rodzina Treflików”. Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Treflikiem, Treflinką, ich ciocią czarownicą oraz innymi, niezwykle sympatycznymi bohaterami już 1 czerwca o godzinie 19:25.

"Rodzina Treflików" fot: materiały promocyjne antena tvpabc Środa, 1 czerwca, godz. 19:25
Trefliki to rodzina stworków składająca się z taty, mamy, Treflika i Treflinki. W ich przygodach towarzyszą im różne postacie, między innymi babcia, dziadek, pan Jareczek wraz z wnuczkiem, Mały Wujcio, król z królową, Robobot i ciocia-czarownica. W każdym odcinku epizody z życia tej niezwykłej rodziny i jej znajomych.

„Rodzina Treflików” to animowany musical. Jego bohaterowie w każdym odcinku śpiewają piosenki, które są komentarzem do treści bajki bądź rozwinięciem jej akcji.

Odcinki trwają po 8 minut i są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym, ale zapewne zainteresują także widzów w innym wieku. W założeniu twórców prezentowane historie mają rozwijać wyobraźnię dzieci, wyjaśniać pojęcia przyjaźni i współpracy, uczyć wiary w siebie, a także ukazywać sposoby radzenia sobie z nudą, strachem, czy zranieniem.

Premierowe odcinki od 1 do 13 czerwca o godz. 19:25. Powtórki od 2 do14 czerwca o godz. 09:35 i 13:40. TVP ABC.

Filmy w Jedynce

Maciej Stuhr i Borys Szyc spiskują przeciw Annie Cieślak i Marcie Żmuda-Trzebiatowskiej, Anthony Hopkins przechodzi kryzys wieku średniego, a John Wayne pragnie zemsty. Zapraszamy do Jedynki na dobre filmy.

"Poznasz przystojnego bruneta" fot: materiały promocyjne antena tvp1 27 maja - 2 czerwca
„Rewolwerowiec”. Piątek, 27 maja, godz. 21:30. Powtórka w sobotę, 28 maja, godz. 14:05. TVP1.
Początek XX wieku. John Bernard Books (John Wayne), słynny na całym Dzikim Zachodzie rewolwerowiec, przybywa do miasteczka Carson City w Nevadzie. Odwiedza swego dawnego przyjaciela, doktora Hostetlera (James Stewart), który potwierdza diagnozę postawioną wcześniej przez innego lekarza - Books jest chory na raka i prawdopodobnie zostało mu już tylko kilka tygodni życia. Przed śmiercią postanawia wyrównać porachunki ze swoimi wrogami.

„Pan Kleks w Kosmosie - Porwanie Agnieszki”. Sobota, 28 maja, godz. 09:35. TVP1.
Wielki Elektronik (Henryk Bista) ucieka przed kosmiczną ekspedycją Pana Kleksa (Piotr Fronczewski). Zatrzymuje się na planecie Mango. Marzy o zemście na Panu Kleksie.

„Śluby panieńskie”. Niedziela, 29 maja, godz. 14:10. TVP1.
Ekranowa wersja znanej sztuki Aleksandra Fredy utrzymana w realiach XIX wieku. Albin (Borys Szyc) i Gustaw (Maciej Stuhr) za wszelką cenę próbują uwieść spiskujące przeciw mężczyznom panny - Anielę (Anna Cieślak) i Klarę (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Jednak poszukiwacze mocnych miłosnych wrażeń i słabych kobiecych punktów trafiają na ekstremalnie trudne przeciwniczki…

Zakochana Jedynka – „Poznasz przystojnego bruneta”. Niedziela, 29 maja, godz. 22:40. TVP1.
Helena (Gemma Jones) i Alfie (Anthony Hopkins) to małżeństwo z długim stażem. Alfie wszelkimi sposobami broni się przed zbliżającą się starością. Zaczyna chodzić do siłowni, kupuje sportowe auto i rzuca żonę dla call girl z ptasim móżdżkiem (Lucy Punch). Nie dostrzega, że staje się pośmiewiskiem otoczenia, a jego decyzje mają destrukcyjny wpływ na życie żony i dorosłej córki (Naomi Watts).

„Sydney i siedmiu nieudaczników”. Wtorek, 31 maja, godz. 22:35. TVP1.
Sydney White (Amanda Bynes) trafia do collage'u. W wyniku nieprzewidzianego splotu okoliczności zostaje wygnana z akademika i zmuszona do zamieszkania w domu razem z siedmioma nieudacznikami. Wkrótce między współlokatorami zawiązuje się przyjaźń.

„Strażnik”. Czwartek, 2 czerwca, godz. 23:15. TVP1.
Specjalista od reklamy Phil (Dwier Brown) otrzymuje intratną propozycję pracy w Kalifornii. Wraz z żoną Kate (Corey Lowell) przeprowadza się do Los Angeles do domu otoczonego lasami. Wkrótce przychodzi na świat upragnione dziecko. Opiekunka Camilla (Jenny Seagrove), która wynajęli do opieki nad synem, okazuje się wysłanniczką pradawnej sekty druidów...

Filmy w Dwójce

Jacek Fedorowicz i Halina Kowalska przenoszą się do nowego mieszkania, Piotr Adamczyk zdradza Małgorzatę Sochę, a Sylvester Stallone postanawia trenować Tommy’ego Morrison’a. Zapraszamy do Dwójki na seanse filmowe.

"Mur" fot: materiały promocyjne antena tvp2 28 maja - 2 czerwca
„Nie ma róży bez ognia”. Sobota, 28 maja, godz. 10:45. TVP2.
Jan i Wanda Filikiewiczowie (Jacek Fedorowicz i Halina Kowalska) gnieżdżą się w starej willi w ciasnym pokoju. Pewnego dnia odwiedza ich niejaki Malinowski (Wiesław Gołas) i proponuje zamianę swego dwupokojowego mieszkania spółdzielczego na ich klitkę. Po przeprowadzce okazuje się, że mają sublokatora…

„Och, Karol 2”. Sobota, 28 maja, godz. 21:45. TVP2.
Karol (Piotr Adamczyk) swój wolny czas dzieli między narzeczoną Marysią (Małgorzata Socha) i trzema kochankami: namiętną Ireną (Katarzyna Zielińska), słodką Pauliną (Marta Żmuda-Trzebiatowska) i gorącą Wandą (Małgorzata Foremniak). Nad Karolem zbierają się czarne chmury, kiedy kobiety dowiadują się, że żadna z nich nie jest „tą jedyną”…

„Układ zamknięty”. Niedziela, 29 maja, godz. 20:10. TVP2.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech współwłaścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Kino relaks – „Salon piękności”. Środa, 1 czerwca, godz. 22:25. TVP2.
Atrakcyjna Gina Norris (Queen Latifah) przenosi się z Chicago do Atlanty. Tam mieści się prestiżowa szkoła muzyczna, w której ma się uczyć jej córka Vanessa (Paige Hurd). Gina rozpoczyna pracę w salonie kosmetycznym, ale kiedy szef zaczyna mieć zastrzeżenia do jej pracy, otwiera swój własny salon piękności.

„Rocky 5”. Czwartek, 2 czerwca, godz. 20:40. TVP2.
Rocky Balboa (Sylvester Stallone) wraca ze Związku Radzieckiego, gdzie w brutalnym pojedynku pokonał potężnego przeciwnika. Mordercza walka pozostawiła ślady, które przekreśliły jego dalszą karierę. Do tego bardzo źle wyglądają jego sprawy finansowe. Pewnego dnia Rocky przygarnia pod swój dach Tommy'ego Gunna (Tommy Morrison) - młodego, utalentowanego boksera.

„Mur”. Czwartek, 2 czerwca, godz. 22:40. TVP2.
Mariusz (Tomasz Schuchardt) opiekuje się schorowaną matką, a jednocześnie robi wszystko, żeby zmienić swoje życie i status społeczny.

Filmy w TVP Kultura

Johnny Depp jedzie na wesele wujka, Heath Ledger wyjeżdża w góry, Jack Lemmon i Tony Curtis przebierają się za kobiety, a Ethan Hawke i Philip Seymour Hoffman planują napad. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite cykle filmowe.

"Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 27 maja - 2 czerwca
Wieczór kinomana – „Pół żartem, pół serio”. Piątek, 27 maja, godz. 20:25. TVP Kultura.
Bezrobotni muzycy Jerry (Jack Lemmon) i Joe (Tony Curtis) są przypadkowymi świadkami zbrodni. Z obawy przed zemstą uciekają przebrani za kobiety. Jako Daphne i Josephine zatrudniają się w damskim zespole jazzowym, który wyrusza na tournee do Miami.

„Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz”. Piątek, 27 maja, godz. 23:30. TVP Kultura.
Dwaj bracia – rozwodnik Hank (Ethan Hawke) i narkoman Andy (Philip Seymour Hoffman) - wpadają na pomysł obrabowania sklepu jubilerskiego swoich rodziców. Niestety w dniu napadu nic nie przebiega zgodnie z planem.

Bilet do kina – „Arizona Dream”. Sobota, 28 maja, godz. 20:25. TVP Kultura.
Axel Backmar (Johnny Depp) za namową swego przyjaciela jedzie do Arizony na wesele swego wuja Leo (Jerry Lewis), który żeni się z Millie (Paulina Porizkova). Przed laty Leo spowodował wypadek, w którym zginęli rodzice Axela.

„Tajemnica Brokeback Mountain”. Niedziela, 29 maja, godz. 20:25. TVP Kutlura.
Stany Zjednoczone, lata 60. ubiegłego wieku. Dwaj kowboje - Jack Twist (Jake Gyllenhaali) i Ennis Del Mar (Heath Ledger) zatrudniają się do sezonowego wypasu owiec. Zdani na własne towarzystwo spędzają w górach całe lato.

Panorama kina polskiego – „Zabij mnie, glino”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Gangster Jerzy Malik (Bogusław Linda) kolejny raz ucieka przed wymiarem sprawiedliwości. Postanawia zemścić się na policjancie, który go schwytał. Bandyta włamuje się do mieszkania porucznika Popczyka (Piotr Machalica) i przypadkowo zabija jego żonę i jej kochanka. Popczyk, mimo że został odsunięty od śledztwa, postanawia odnaleźć Malika… Filmy, które zmieniły Amerykę – „Minnie i Moskowitz”. Czwartek, 2 czerwca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Czterdziestoletnia zgorzkniała Minnie Moore (Gena Rowlands) ma romans z żonatym mężczyzną, Jimem (John Cassavetes). Kiedy związek rozpada się, porzucona i upokorzona Minnie decyduje się na randkę z nieznajomym Zelmo Swiftem (Val Avery), który od razu proponuje jej małżeństwo.

Czas na dokument!

„Agfa 1939”, „Kto się boi GMO?”, „Maksimum przyjemności”, „Maestro, czy Mefisto - Sir Georg Solti”, Królowe Popu – „Beyonce” i „Madonna” oraz „Dzieci w czasach ADHD” to znakomite dokumenty, które będzie można zobaczyć w TVP w najbliższym tygodniu. Czas na dobry dokument!

"Marina Abramović: artystka obecna" fot: materiały promocyjne antena tvp 28 maja - 1 czerwca
Dokument tygodnia – „Dzieci w czasach ADHD”. Sobota, 28 maja, godz. 12:20. TVP Kultura.
Syndrom ADHD jest diagnozowany u coraz większej liczby dzieci w wieku 6 - 9 lat. Określa różne, zindywidualizowane, często przeciwstawne symptomy. U trzech duńskich siedmiolatków - Victora, Martina i Marino zdiagnozowano ADHD w przypadku skrajnie odmiennych zachowań.

„Maestro, czy Mefisto - Sir Georg Solti”. Niedziela, 29 maja, godz. 10:05. TVP Kultura.
Film dokumentalny o jednym z najsławniejszych i najbardziej kontrowersyjnych dyrygentów XX wieku. Urodzony na Węgrzech Georg Solti charakteryzował się wielkim temperamentem, energią i ambicjami. Połączenie silnej woli i niezwykłego talentu zaprowadziło go na zawodowy szczyt.

Rodzinne oglądanie – „Życie pingwina”. Niedziela, 29 maja, godz. 10:40. TVP2.
Dokument przyrodniczy o pingwinach królewskich. Przez miliony lat pingwiny zaadaptowały się do ekstremalnych warunków panujących na Antarktydzie.

Portrety – „Królowe Popu – Beyonce”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 18:50. TVP Kultura.
Dokument o Beyonce Knowles - amerykańskiej wokalistce i aktorce. Swoją popularność zyskała jako liderka zespołu Destiny's child. Uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych celebrytek na świecie. Razem z mężem, raperem Jay'em - zostali uznani za najbogatszą parę przemysłu muzycznego.

Portrety – „Królowe Popu – Madonna”. ”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 19:15. TVP Kultura.
Dokument o Madonnie - amerykańskiej wokalistce, kompozytorce i producentce muzycznej, która od lat 80. ubiegłego wieku jest jedną z najważniejszych gwiazd muzyki pop. Dzisiaj uważana jest za królową popu i jedną z czołowych gwiazd muzyki w historii.

Oto historia – „Agfa 1939”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 21:55. TVP1.
Film złożony z oryginalnych niemieckich materiałów z czasów II wojny światowej odnalezionych po blisko 70 latach w prywatnych zbiorach.

Czy świat oszalał? – „Pakistańskie ulice wstydu”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 22:55. TVP2.
Film dokumentalny o Pakistanie - jednym z najpotężniejszych krajów muzułmańskich na świecie. Posiada broń nuklearną i jest sojusznikiem Zachodu w wojnie z terroryzmem. Ale to tylko jedna strona medalu…

„Karski i władcy ludzkości”. Poniedziałek, 30 maja, godz. 23:25. TVP Polonia.
Filmowy portret słynnego polskiego kuriera i emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego, świadka holokaustu - Jana Karskiego.

Podróże z historią. – „Legenda czarnej Wołgi”. Wtorek, 31 maja, godz. 18:20. TVP Polonia.
Radosław Kotarski odkrywa tajemnicę samochodu, który oficjalnie nie istniał, a należał do najważniejszych osób w państwie.

Polska w dokumencie – „Maksimum przyjemności”. Wtorek, 31 maja, godz. 18:55. TVP Kultura.
Subtelna i zabawna próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego wśród emerytów sprzedaż bezpośrednia cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Świat bez fikcji – „Kto się boi GMO?”. Wtorek, 31 maja, godz. 22:55. TVP2.
Dokument poszukuje odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące wykorzystywania produktów GMO. Czym właściwie są, jak wiele osób wie, że zdecydowana większość produktów żywieniowych bazuje na produktach zmodyfikowanych i jaki wpływ na ludzki organizm ma długoletnie spożywanie takich produktów?

Więcej niż fikcja – „Marina Abramović: artystka obecna”. Środa, 1 czerwca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Filmowy portret nieustraszonej, radykalnej i nonkonformistycznej artystki Mariny Abramović. Córka jugosłowiańskich partyzantów od 20 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Ukazano prywatne życie artystki oraz przygotowania Mariny do indywidualnej wystawy w nowojorskim MoMA.

Świat nieprzedstawiony – „W obronie dzieci Syrii”. Środa, 1 czerwca, godz. 23:00. TVP1.
Film dokumentalny o Syrii, która od 2011 roku pogrążona jest w wojnie domowej. Podzielona i zdezorientowana społeczność międzynarodowa nie jest zdolna do podjęcia stanowczych kroków, zwłaszcza odkąd dominującą pozycję w ruchu antyreżimowym zajęli fundamentaliści zbliżeni do Al - Kaidy.

„Ucieczka z piekła”. Środa, 1 czerwca, godz. 23:25. TVP Polonia.
Film o dramatycznych przeżyciach rodziców, którym Jugendamt, organizacja d.s. zarządzania dziećmi i młodzieżą w Niemczech, odebrała dzieci.