Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni

Kolejna odsłona „Wielkiego Testu” już w poniedziałek! Tym razem będzie można sprawdzić swoją wiedzę o podatkach. W studio TVP - gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, politycy, cudzoziemcy a także ksiądz i policjant. Zapraszamy do Jedynki!

Paulina Chylewska i Maciej Orłoś  fot: Jan Bogacz TVP antena tvp1 Poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 20:25
Właśnie w kwietniu najwięcej Polaków rozlicza się z podatku. To gorący temat, który każdej wiosny budzi wiele emocji. W poniedziałek w warszawskim studiu na pytania z tej dziedziny odpowiadać będą m.in.: Jacek Lenartowicz, Bogdan Kalus, Kacper Kruszewski, Robert Janowski, Jerzy Kryszak, Marek Sierocki, Tomasz Stockinger, Elżbieta Romanowska, Paulina Holtz, Paweł Nastula, Maria Szabłowska, Aldona Orman, Jacek Borkowski i Tomasz Iwan.

Swoją wiedzę sprawdzą nie tylko aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze w Warszawie. Do rozwiązywania Testu zapraszamy widzów przed telewizorami oraz internautów. Na pytania można odpowiadać na stronie Interia.pl oraz na smartfonach i tabletach używając aplikacji WIELKI TEST TVP.

Wielki Test to wyjątkowy konkurs i równocześnie znakomite widowisko. Jak zwykle nie zabraknie wielu ciekawostek i dobrej zabawy. Prowadzący program Maciej Orłoś spróbuje rozliczyć swój PIT - być może pomocną dłoń poda mu Paulina Chylewska. Dziennikarz „Wiadomości” Michał Siegieda zabierze nas w zaskakującą podróż podatkową po Europie. Oprawę artystyczną zapewni Natasza Urbańska z zespołem tanecznym oraz Kabaret KSM.

„Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni”. Poniedziałek, 20 kwietnia, godzina 20:25. TVP1.


Baron i Tomson poprowadzą galę „Fryderyk 2015”!

Już w najbliższy czwartek w warszawskim Teatrze Polskim po raz 21. zostaną wręczone nagrody polskiego przemysłu muzycznego - Fryderyki. Jedno z najważniejszych wydarzeń promujących rodzimą kulturę będzie można zobaczyć w Dwójce.

Baron i Tomson fot: Jan Bogacz TVP antena tvp2 Czwartek, 23 kwietnia, godz. 22:15
Pierwsze Fryderyki wręczono w 1995 roku. Cztery lata później powstała Akademia Fonograficzna licząca początkowo około 300. członków. W kolejnych latach do Akademii zapraszani byli wszyscy nominowani. Dziś Akademia gromadzi ponad 1300 osób i w dwuetapowym, tajnym głosowaniu przyznaje Fryderyki.

W tym roku Fryderyki zostaną wręczone twórcom w 17. kategoriach. Akademia uhonoruje najlepszy album i najwybitniejszego artystę ubiegłego roku w muzyce rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Nagrodzony zostanie również najciekawszy debiutant w muzyce rozrywkowej i jazzie, najlepszy utwór w muzyce rozrywkowej, a także najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej spośród albumów muzyki poważnej.
Wśród nominowanych znaleźli się między innymi: Grzegorz Hyży, Artur Rojek, LemON, Mela Koteluk, Dawid Podsiadło, Grzegorz Turnau, Maleńczuk & Psychodancing, TEDE, Włodek Pawlik, Behemoth, Rafał Sarnecki oraz Jacek Namysłowski Quintet.

Jak co roku, twórcy szczególnie zasłużeni dla polskiej kultury zostają wyróżnieni Złotymi Fryderykami. W 2015 roku laureatami tych szczególnych nagród zostali:
Lech Janerka - polski muzyk rockowy, założyciel zespołu Klaus Mitffoch (muzyka rozrywkowa),
Kazimierz Kord - światowej sławy polski dyrygent, wieloletni dyrektor Filharmonii Narodowej w Warszawie (muzyka poważna),
Janusz Muniak - muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor (muzyka jazzowa).

Podczas uroczystej gali na scenie Teatru Polskiego wystąpią między innymi: Marcin Wasilewski TRIO, Adam Bałdych, Wojtek Mazolewski Quintet, Fisz, Emade Tworzywo i The Dumplings, Rojek, LemON i Kroke, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Afromental oraz Ten Typ Mes.

Galę poprowadzą - Baron i Tomson z zespołu Afromental.

Retransmisja „Gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2015”. Czwartek, 23 kwietnia, godzina 22:15, TVP2.


„Hala odlotów” urodzinowo

Jak zmieniała się TVP Kultura przez 10 lat? Które programy najbardziej spodobały się telewidzom? Jaka jest kondycja kultury wysokiej w mediach? Na te pytania postarają się odpowiedzieć twórcy Anteny oraz artyści i sympatycy stacji obchodzącej dziesięciolecie istnienia. Katarzyna Janowska i Maks Cegielski zapraszają na urodzinowe wydanie „Hali odlotów”.

Plakat TVP Kultura antena tvp Niedziela, 19 kwietnia, godz.15:00, 16:50 i 18:55
„Hala odlotów – 10 lat TVP Kultura – wydanie specjalne”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 15:00. TVP Kultura.
Jacek Weksler i Jerzy Kapuściński opowiedzą o początkach TVP Kultura. Porozmawiają także o ewolucji teatru w telewizji na przestrzeni ostatniej dekady. Udział w programie wezmą między innymi reżyserzy Agnieszka Glińska i Izabella Cywińska, aktor Adam Woronowicz oraz szef redakcji teatralnej TVP Kultura – Wojciech Majcherek. O literaturze na antenie TVP Kultura opowie jedna z prowadzących program „Cappuccino z książką” – Sylwia Chutnik.

„Hala odlotów – 10 lat TVP Kultura – wydanie specjalne”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 16:50. TVP Kultura.
Tematem drugiej części programu Hala odlotów będzie film oraz sztuki wizualne. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. Paweł Wysoczański - reżyser dokumentu o Jerzym Kukuczce „Jurek” (film tego samego dnia o godz. 17:00 w TVP Kultura), Mariusz Wilczyński - autor pierwszej oprawy wizualnej TVP Kultura i Julia Mirna - autorka najnowszej oprawy Anteny. Udział w programie wezmą także laureatki pierwszej edycji „Gwarancji Kultury” w kategorii „sztuki wizualne” - Aleksandra Kubiak i Karolina Wiktor z performerskiej Grupy Sędzia Główny.

„Hala odlotów – 10 lat TVP Kultura – wydanie specjalne”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 18:55. TVP Kultura.
Muzyka to temat przewodni trzeciej części Hali odlotów. W programie rozmowy o koncercie Inspiracje przygotowanym na 10-lecie TVP Kultura (emisja 25. kwietnia, godz. 21:40) oraz XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (transmisja jesienią 2015).
Wśród gości zobaczymy laureatów Konkursu Chopinowskiego oraz prof. Alicję Paletę-Bugaj - komentatorkę Konkursu, Zbigniewa Wodeckiego - uczestnika serii dokumentalnej „Szlakiem Kolberga” i Roberta Kamyka – szefa redakcji muzycznej TVP Kultura.

Gospodarzami programu są Katarzyna Janowska i Maks Cegielski.

Wywiady z kandydatami na Prezydenta RP

Znane są już terminy i harmonogram wywiadów z kandydatami na prezydenta Polski. Rozmowy będą miały formułę jeden na jeden i emitowane będą na żywo w programach „Polityka przy kawie” oraz „Dziś wieczorem”.

Wywiady z kandydatami na Prezydenta RP antena tvp 22 kwietnia - 7 maja
Spotkania z kandydatami na Prezydenta RP odbędą się w dniach od 22 kwietnia do 7 maja 2015 roku.
Rozmowy emitowane będą „na żywo” w audycjach TVP – „Polityka przy kawie” oraz „Dziś wieczorem”.
Gospodarzami programów będą Beata Tadla, Krzysztof Ziemiec, Piotr Kraśko, Justyna Dobrosz-Oracz i Małgorzata Serafin.

Kolejność spotkań jest wynikiem losowania, które odbyło się 13 kwietnia.


„Polityka przy kawie” – TVP1, godzina 08:15:

Andrzej Duda - 22.04 (środa)
Paweł Tanajno - 23.04 (czwartek)
Janusz Korwin-Mikke - 24.04 (piątek)
Grzegorz Braun - 27.04 (poniedziałek)
Bronisław Komorowski - 28.04 (wtorek)
Paweł Kukiz - 29.04 (środa)
Janusz Palikot - 30.04 (czwartek)
Magdalena Ogórek - 04.05 (poniedziałek)
Adam Jarubas - 05.05 (wtorek)
Jacek Wilk - 06.05 (środa)
Marian Kowalski - 07.05 (czwartek)


„Dziś wieczorem” – TVP Info, godzina 19:57:

Bronisław Komorowski - 22.04 (środa)
Paweł Kukiz - 23.04 (czwartek)
Janusz Palikot - 24.04 (piątek)
Magdalena Ogórek - 27.04 (poniedziałek)
Adam Jarubas - 28.04 (wtorek)
Jacek Wilk - 29.04 (środa)
Marian Kowalski - 30.04 (czwartek)
Andrzej Duda - 04.05 (poniedziałek)
Paweł Tanajno - 05.05 (wtorek)
Janusz Korwin-Mikke - 06.05 (środa)
Grzegorz Braun - 07.05 (czwartek)

LM: Derby Madrytu w ćwierćfinale

Cristiano Ronaldo i spółka zrobią wszystko, aby zakwalifikować się do półfinału i tym samym zachować szansę na obronę tytułu sprzed roku. W pierwszym meczu padł remis i sprawa awansu jest wciąż otwarta. Wszystko rozstrzygnie się w twierdzy Realu Madryt - Santiago Bernabeu. Na mecz Real Madryt – Atletico Madryt zapraszamy w środę do Jedynki.

Liga Mistrzów antena tvp1 Środa, 22 kwietnia, godz. 20:40
Bezbramkowy remis
W pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Atletico zremisowało na własnym stadionie z Realem 0:0. Na Estadio Vicente Calderon lepszy był Real, który rozegrał świetną pierwszą połowę, ale nie był w stanie przypieczętować przewagi golem.

W gorszej sytuacji Real
Choć rewanż rozegrany zostanie w fortecy Realu Madryt – Santiago Bernabeu, to właśnie gospodarze przystąpią do meczu pod większą presją. Pierwszy ćwierćfinał zakończył się bezbramkowym remisem, który z pewnością jest szczęśliwszym rezultatem dla Atlético. Rewanż zapowiada się niezwykle ciekawie - podopiecznym Diego Simeone wystarczy remis, drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego musi wygrać.

Finał w Berlinie
W poprzednim sezonie po swoją upragnioną Decimę (10. Puchar Europy) po pełnym dramaturgii meczu w Lizbonie sięgnęli gracze Realu Madryt. Tym razem finał odbędzie się w Niemczech na mieszczącym ok. 75 tys. kibiców Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Finał rozegrany zostanie 6 czerwca br. i wtedy poznamy tegorocznego króla najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek na świecie.

Liga Mistrzów. Mecz rewanżowy 1/4 finału: Real Madryt - Atletico Madryt. Środa, 22 kwietnia, godzina 20:40. TVP1.

Jacek Gmoch w "Dwójce sędziowskiej"

Maciej Iwański i Michał Kołodziejczyk zapraszają na nowy program sportowy, w którym rozmawiają ze znanymi osobistościami świata futbolu. W studiu dokładnie tak jak na stadionie - raz przyjemnie i bez fauli, innym razem ostro i bezpardonowo. Na „Dwójkę sędziowską” zapraszamy na stronę SPORT.TVP.PL.

"Dwójka sędziowska" fot: Kamil Kacperczyk/TVPantena tvp
Program w internecie
Tym razem mecze rozgrywane są na nietypowym stadionie – w studiu Akademii Telewizyjnej TVP. To tu dziennikarze sportowi Maciej Iwański (TVP) i Michał Kołodziejczyk (Wirtualna Polska) co tydzień rozgrywają spotkania najwyższej rangi.

Do tej pory na pytania „Dwójki sędziowskiej” odpowiadali m.in. Radosław Majdan, Piotr Świerczewski oraz Cezary Kucharski. W najnowszym wydaniu programu Maciej Iwański i Michał Kołodziejczyk goszczą legendę polskiej piłki nożnej, wieloletniego trenera oraz piłkarza reprezentacji Polski – Jacka Gmocha.

Choć zwykle z sędziami lepiej nie dyskutować, to w końcu przychodzi czas na „męską” wymianę poglądów. W studiu omawiane są najczęściej bieżące wydarzenia sportowe, głównie dotyczące piłki nożnej. Nie brakuje także osobistych wyznań, boiskowych wspomnień – w tym popełnionych na nim grzechów. Nie zawsze panuje swobodna atmosfera - czasami rozmowa wymaga powagi i skupienia.

Program powstaje przy współpracy TVP Sport oraz portalu internetowego Wirtualna Polska.

Premierowe odcinki „Dwójki sędziowskiej” publikowane są co tydzień. Wszystkie odcinki programu dostępne są na stronie SPORT.TVP.PL.

Niezwykłe reality show – „Powrót do przeszłości. Walia 1927”

Jak długo współcześni Europejczycy będą w stanie żyć w warunkach identycznych jak ich przodkowie 100 lat temu? Czy dadzą sobie radę bez prądu, łazienki i lodówki? Czy będą potrafili przeżyć w świecie, w którym nieliczni mieli aż cztery łóżka dla ośmiu osób? Zapraszamy do TVP Historia na niezwykłe reality show.

„Powrót do przeszłości. Walia 1927” fot: materiały promocyjne antena tvphistoria Niedziela, 19 kwietnia, godz. 17:00
W dziewięcioodcinkowym cyklu Powrót do przeszłości. Walia 1927 trzy rodziny cofają się w czasie do epoki swoich przodków. Phillipsowie mają sześcioro dzieci, Griffithowie córkę i dwóch synów, a Cartwrightowie dwie córki.

Jedenaścioro dzieci i szóstka dorosłych musi mieszkać w małych górniczych domach bez współczesnych wygód. Codzienne obowiązki są niemal identyczne jak sto lat temu – doglądanie świń i kur, uprawianie jarmużu, brukwi, porów i pasternaku.

Mężczyźni chodzą ponad 6 kilometrów do pracy w kopalni, kobiety muszą pracować po 18 godzin na dobę, a dzieci uczą się w szkole, która w niczym nie przypomina współczesnych. Wszyscy muszą walczyć o przetrwanie na granicy ubóstwa. Czy dadzą sobie radę?

„Powrót do przeszłości. Walia 1927”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 17:00. Kolejne odcinki w sobotę i niedzielę, 25 i 26 kwietnia o tej samej porze. TVP Historia.


Trzy spektakle Teatru Telewizji

Jerzy Trela, Dorota Segda, Krzysztof Globisz, Zbigniew Zamachowski, Anna Radwan, Urszula Grabowska, Leszek Lichota i Kamilla Baar wystąpią w najbliższym tygodniu na trzech scenach Teatru Telewizji. Zapraszamy na spektakl dla najmłodszych widzów „Opowiadania dla dzieci” oraz „Sędziów” i „Czarnobyl – cztery dni w kwietniu”.

"Opowiadania dla dzieci" fot: Ireneusz Sobieszczuk TVP antena tvp 19, 21 i 22 kwietnia
„Opowiadania dla dzieci”. Część 1. Sobota, 19 kwietnia, godzina 15:35. TVP Kultura.
Opowiadania dla dzieci powstały w oparciu o siedem baśni Isaaca Bashevisa Singera: „Nowy Jork”, „Noe”, „Miasto Głupców”, „Trzy życzenia”, „Menasze i Rachela”, „Jak Szlemiel wędrował do Warszawy” i „Ucel i jego córka Nędza”. Spektakl ma formę kilku poetyckich przypowieści i rozgrywa się na wielu poziomach interpretacji. Piękna, niezwykle kolorowa i wysmakowana forma plastyczna oraz żywiołowa muzyka stanowią dodatkowy atut tego niezwykłego przedstawienia.
Opowiadania dla dzieci to telewizyjna wersja wybitnego przedstawienia Teatru Narodowego z 2009 roku nagrodzonego Felixem Warszawskim. Spektakl jest dedykowany najmłodszym widzom, ale na pewno z przyjemnością obejrzą go widzowie w każdym wieku.
Na drugą część przedstawienia zapraszamy do TVP Kultura w niedzielę, 26 kwietnia, godzina 16:05.

„Sędziowie”. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 20:30. TVP Kultura.
Akcja dramatu rozgrywa się w żydowskiej karczmie w Galicji Wschodniej na przełomie XIX i XX wieku. Stanisław Wyspiański zaczerpnął temat z kroniki sądowej, która doniosła o zabójstwie popełnionym przez syna karczmarza na młodej dziewczynie ze wsi. Gazetowa historia przybrała formę tragedii antycznej.

„Czarnobyl – cztery dni w kwietniu”. Środa, 22 kwietnia, godzina 13:50, 20:50, 04:20. TVP Polonia.
Akcja spektaklu obejmuje pierwsze cztery dni po katastrofie elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie. Świat dowiaduje się o tym nie z radzieckich oficjalnych komunikatów, lecz dzięki urządzeniom pomiarowym zainstalowanym w różnych częściach Europy, nad którymi przeszła radioaktywna chmura. W Polsce władze komunistyczne stają przed dylematem: co zrobić? Jak się zachować w sytuacji kryzysowej, aby – z jednej strony – zapobiec możliwym, tragicznym skutkom skażenia promieniotwórczego, a z drugiej – nie narazić się Moskwie.

Czas na dokument

„Szaleniec w kokpicie”, „Akcja AB. Ofiary, świadkowie, kaci”, „Na północ od Kalabrii”, „Niedokończony film” i „Odmieniec”. Zapraszamy do TVP na znakomite filmy dokumentalne, które nikogo nie pozostawiają obojętnym.

"Na północ od Kalabrii" fot: materiały promocyjne antena tvp 18 - 23 kwietnia
„Akcja AB. Ofiary, świadkowie, kaci”. Sobota, 18 kwietnia, godzina 19:40. TVP Historia.
Film o genezie i realizacji hitlerowskich planów eksterminacji Polaków. Efektem tych zbrodniczych planów miało być pozbawienie zniewolonego narodu elit przywódczych i sparaliżowanie potencjalnych ośrodków oporu wobec III Rzeszy.

Rodzinne oglądanie - „Słodkie maleństwa”. Odc. 1/6. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 10:10. TVP2.
Film o dwóch pierwszych miesiącach życia małych mopsów, rottweilerów i miniaturowych owczarków australijskich.

Natury Dzieła Wybrane – „Warta”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 16:25. TVP Polonia.
Cykl przyrodniczy prezentujący najpiękniejsze zakątki województwa łódzkiego - parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody i zabytki.

Czy świat oszalał? - „Bostoński pościg”. Poniedziałek, 20 kwietnia, godzina 22:55. TVP2.
15 kwietnia 2013 roku w Bostonie, podczas jednego z najstarszych światowych maratonów miejskich, doszło do ataku terrorystycznego. Film szczegółowo odtwarza wydarzenia w dniu zamachu i etap poszukiwania sprawców.

Polska w dokumencie – „Na północ od Kalabrii”. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 17:15. TVP Kultura.
Twórcy filmu zaangażowali mieszkańców małego miasteczka do stworzenia miejsca, w którym czas płynie powoli, ludzie dobrze się znają i akceptują swoje niedoskonałości. Po kilku lekcjach kuchni śródziemnomorskiej i sztuki carpe diem polska prowincja zaczęła przypominać malowniczą Kalabrię, a film - włoską komedię.

Świat bez fikcji - „Niedokończony film”. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 22:55. TVP2.
W maju 1942 roku do warszawskiego getta przybyła ekipa filmowa Urzędu Propagandy III Rzeszy. Operatorzy pracowali przez miesiąc rejestrując sceny z życia ulicy. Taśmy odnaleziono zaraz po wojnie w archiwach filmowych nazistów. Przez lata uważano, że odzwierciedlają one prawdziwy obraz życia w warszawskim getcie.

Rozkaz sumienia – „Wyspa miłości”. Odc. 6. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 23:45. TVP Polonia.
Fabularyzowany serial dokumentalny o Batalionach Chłopskich.

„Kiriat Białystok. Szkice do sagi białostocczan”. Środa, 22 kwietnia, godzina 23:50. TVP Polonia.
Historia polskich Żydów, którzy przeżyli holocaust i zamieszkali w Izraelu w osadzie o nazwie Kiriat Białystok.

Świat w dokumencie - Ameryka w prime time'ie – „Odmieniec”. Czwartek, 23 kwietnia, godzina 17:15. TVP Kultura.
Serial dokumentalny opisujący fenomen amerykańskich seriali telewizyjnych na przestrzeni lat - ich wpływ na kinematografię i kształtowanie amerykańskiego społeczeństwa.

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Szaleniec w kokpicie”. Czwartek, 23 kwietnia, godzina 22:20. TVP1.
Film o katastrofie Airbusa A320 Germanwings. Autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to było możliwe, że pilot Andreas Lubitz celowo rozbił samolot.

„Ojciec i syn”. Czwartek, 23 kwietnia, godzina 23:40. TVP Polonia.
Film jest rejestracją rozmów prowadzonych przez słynnych filmowców - Marcela i Pawła Łozińskich, w trakcie wspólnej podróży po Europie.

Filmy w Jedynce

„Chłopiec w pasiastej piżamie”, „80 milionów”, „Młodzi gniewni” i „Piękna i szalona” to propozycje Jedynki na najbliższy tydzień. Zapraszamy na dobre kino!

"Zróbmy sobie wnuka" fot: Zygmunt Druzbicki antena tvp1 17 - 21 kwietnia
Weekendowy Hit Jedynki – „Chłopiec w pasiastej piżamie”. Piątek, 17 kwietnia, godzina 21:30. Powtórka w niedzielę, 19 kwietnia, godzina 14:10. TVP1.
II wojna światowa. Ośmioletni Bruno (Asa Butterfield) mieszka z rodzicami i siostrą w Berlinie. Kiedy jego ojciec - wysokiej rangi oficer SS - awansuje na komendanta obozu koncentracyjnego, cała rodzina musi się przeprowadzić. W nowym miejscu Bruno zaprzyjaźnia się z więźniem obozu, swoim rówieśnikiem Szmulem (Jack Scanlon).

„Tata - gwiazda rocka”. Sobota, 18 kwietnia, godzina 11:45. TVP1.
Jerry Harden (Gary Cole) jest przykładnym mężem, dobrym ojcem i wzorowym pracownikiem banku. Jego szef Carl Hunter (Joe Inscoe) ceni go i darzy zaufaniem. Pewnego dnia do Jerry'ego przyjeżdża przyjaciel, gitarzysta Izzy (David Jensen). Okazuje się, że przeszłość Jerry’ego jest pełna tajemnic…

Hit na sobotę – „80 milionów”. Sobota, 18 kwietnia, godzina 21:20. Powtórka w niedzielę, 19 kwietnia, godzina 23:40. TVP1.
Rok 1981. W Polsce zbliża się stan wojenny. Funkcjonariusze SB działają coraz bardziej nerwowo, trwa inwigilacja, organizowane są prowokacje i naloty na drukarnie. Dla wielu Polaków staje się jasne, że konfrontacja opozycji z komunistami jest już nieunikniona. Młodzi działacze Solidarności muszą ocalić 80 milionów złotych zdeponowanych przez związek we wrocławskim banku.

Zakochana Jedynka – „Piękna i szalona”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 21:25. TVP1.
17-letnia Nicole (Kirsten Dunst) mieszka wraz z ojcem (Bruce Davison) i jego drugą żoną (Lucinda Jenney) w bogatej dzielnicy Los Angeles. Dziewczyna czuje się osamotniona, sprawia kłopoty wychowawcze. Pewnego razu poznaje Carlosa (Jay Hernandez) pochodzącego z ubogiej latynoskiej rodziny. Między nastolatkami rodzi się uczucie...

„Zróbmy sobie wnuka”. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 21:20. TVP1.
Maniek Kosela (Andrzej Grabowski) jest właścicielem dwóch mórg ziemi w samym centrum Warszawy. Dzieci Koseli wraz z tajemniczym greckim milionerem knują intrygę, aby przejąć i spieniężyć atrakcyjny teren, którego ich ojciec nie zamierza sprzedawać.

„Młodzi gniewni”. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 23:00. TVP1.
Louanne Johnson (Michelle Pfeiffer) rozpoczyna pracę w Parkmont College. Ma zajmować się trudną młodzieżą objętą specjalnym programem wychowawczym. Początkowo całkowicie ignorowana przez uczniów, z czasem zdobywa ich uwagę i zainteresowanie. Niestety zmiany, jakie wprowadza w sposobie nauczania, zostają storpedowane przez bezdusznego dyrektora szkoły.

Filmy w Dwójce

Ben Affleck pobudza zmysły, Rowan Atkinson zwiedza Europę, Denzel Washington nie może poradzić sobie z przeszłością, a Jennifer Love Hewitt nie chce dłużej wspierać Sigourney Weaver. Zapraszamy do Dwójki!

"Jaś Fasola. Nadciąga totalny kataklizm" fot: materiały promocyjne antena tvp2 17 - 23 kwietnia
„Daredevil”. Piątek, 17 kwietnia, godzina 23:45. TVP2.
Matt Murdock (Ben Affleck) razem ze swoim przyjacielem Foggy Nelsonem (Jon Favreau) prowadzi kancelarię prawną. Matt jest niewidomy, ale pozostałe zmysły wyostrzyły mu się tak bardzo, że nie tylko zastępują utracony, ale też wykształciły nadzwyczajne umiejętności. Nocami Matt zakłada kostium superbohatera, aby walczyć z przestępczością.

„Wakacje Jasia Fasoli”. Sobota, 18 kwietnia, godzina 20:05. Powtórka w cyklu „Gwiazdy w południe” w niedzielę, 19 kwietnia, godzina 12:15. TVP2.
Jaś Fasola (Rowan Atkinson) wygrywa w parafialnej loterii główną nagrodę - wakacje na południu Francji, kamerę wideo oraz 200 euro. Jedzie do Paryża, skąd ma ruszyć do Cannes, gdzie trwa słynny festiwal filmowy. Nieznajomość języka francuskiego okazuje się najmniejszym problemem angielskiego turysty…

„Człowiek w ogniu”. Sobota, 18 kwietnia, godzina 21:45. TVP2.
Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej John Creasy (Denzel Washington) zmaga się z tragicznymi wspomnieniami. Dzięki swojemu przyjacielowi Rayburn (Christopher Walken) dostaje pracę u biznesmena Samuela Ramosa (Marc Anthony), który angażuje Creasy'ego do ochrony swej dziewięcioletniej córki. Pewnego dnia dziewczynka zostaje porwana…

„Ostre psy”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 22:55. TVP2.
Jeden z czołowych londyńskich policjantów Nicholas Angel (Simon Pegg) zostaje przeniesiony do sennej wioski Sandford. Gdy już sądzi, że jego kariera zawodowa jest całkowicie zaprzepaszczona, w miasteczku dochodzi do serii śmiertelnych wypadków.

Kino relaks – „Wielki podryw”. Środa, 22 kwietnia, godzina 22:25. TVP2.
Max Conners (Sigourney Weaver) i jej córka Page (Jennifer Love Hewitt) kochają pieniądze i luksus. Na zaspokajanie swoich potrzeb zarabiają w nietypowy sposób. Max łamie serca bogatym mężczyznom, szybko doprowadza ich do ołtarza i - korzystając z pomocy córki - szybko się z nimi rozwodzi zatrzymując oczywiście sporą część mężowskich majątków. Jednak Page ma już dosyć współpracy z matką…

„Jaś Fasola. Nadciąga totalny kataklizm”. Czwartek, 23 kwietnia, godzina 20:40. TVP2.
Jaś Fasola (Rowan Atkinson) jest woźnym w prestiżowej National Gallery w Londynie. Mimo że o sztuce nie ma zielonego pojęcia, złośliwi pracownicy galerii delegują właśnie jego na uroczyste odsłonięcie obrazu zakupionego przez amerykańskiego milionera…

Filmy w TVP Kultura

Dustin Hoffman pokłada wielkie nadzieje w swoich dzieciach, Jeff Bridges musi stawić czoła porywaczom, Marcin Dorociński musi zlikwidować Macieja Stuhra, a Helen McCrory nawiązuje romans z młodym mężczyzną. Zapraszamy do TVP Kultura na znakomite filmy!

"Obława" fot: Skorpion Arte/Jacek Drygała antena tvpkultura 17 - 23 kwietnia
Wieczór kinomana – „Mamo, kocham cię”. Piątek, 17 kwietnia, godzina 20:20. TVP Kultura.
Silvija (Vita Varpina), lekarz ginekolog, samotnie wychowuje trzynastoletniego syna Raimondsa (Kristofers Konovalovs). Zbieg okoliczności sprawia, że chłopak trafia do półświatka.

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Big Lebowski”. Piątek, 17 kwietnia, godzina 23:00. TVP Kultura.
Jeff Lebowski (Jeff Bridges) to prawdziwy luzak żyjący w ubogiej dzielnicy Los Angeles. Wraz ze swoimi przyjaciółmi Sobchakiem (John Goodman) i Donnym (Steve Buscemi) słuchają muzyki, palą marihuanę i grają w kręgle. Pewnego dnia Jeff zostaje napadnięty przez dwóch bandytów, którzy żądają okupu za porwaną żonę. Problem w tym, że Jeff nie ma ani żony, ani pieniędzy...

Bilet do kina – „Diaz”. Sobota, 18 kwietnia, godzina 20:20. TVP Kultura.
Pod pretekstem szukania terrorystów włoska policja wkracza do szkoły Diaz, w której przebywają protestujący w trakcie szczytu G8. Policjanci stosują przemoc używają niemal faszystowskich metod. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność za tę masakrę?

„Obława”. Niedziela, 19 kwietnia, godzina 20:30. TVP Kultura.
Żołnierz oddziału partyzanckiego Kapral „Wydra” (Marcin Dorociński) wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Pewnego dnia dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi - konfidenta Henryka Kondolewicza (Maciej Stuhr).

Panorama kina polskiego – „Z daleka widok jest piękny”. Poniedziałek, 20 kwietnia, godzina 20:20. TVP Kultura.
Paweł (Marcin Czarnik) mieszka ze starą, schorowaną matką w odludnej podkarpackiej wiosce. Żyje – tak jak większość jego sąsiadów - ze zbierania złomu. Pewnego dnia chłopak znika, a opuszczony dom systematycznie jest okradany przez mieszkańców wsi. Niespodziewanie Paweł wraca…

Jedna scena – „Zaślepiona”. Wtorek, 21 kwietnia, godzina 22:05. TVP Kultura.
40-letnia Frankie (Helen McCrory) nawiązuje romans ze studentem z Algierii Kahilaem (Najib Oudghiri). Różnice pomiędzy dojrzałą Europejką i młodym muzułmaninem w końcu dają o sobie znać…

Filmy, które zmieniły Amerykę – „Śmierć komiwojażera”. Czwartek, 23 kwietnia, godzina 21:15. TVP Kultura.
Willy Loman (Dustin Hoffman) święcie wierzy, że któryś z jego synów, w przeciwieństwie do niego, odniesie sukces. Jednak okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna od tej, którą sobie wymarzył...