Urodzinki - Wielkanocna podróż

Ile jaj może zjeść Artur Andrus? Co na Wielkanoc śpiewa Anna Dereszowska? Czy Wiktor Zborowski potrafi układać wiersze ad hoc? Jakie przysłowia świąteczne zna Emilia Krakowska? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w familijnym programie „Urodzinki”. Zapraszamy.

"Urodzinki - Wielkanocna podróż" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp1 Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godz. 18:30
Tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne to jeden z wielu tematów, które będą poruszone w specjalnym świątecznym quizie. Bohaterowie programu to najmłodsi Polacy, którzy będą zadawać pytania znanym i lubianym postaciom rodzimego show-biznesu.

Na nietypowe pytania odpowiedzi udzielą Anna Dereszowska, Artur Andrus, Wiktor Zborowski i Emilia Krakowska. Ich wypowiedzi oceni dziecięce jury. W jego składzie zasiądą dziesięciolatkowie urodzeni w roku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gwiazdy, oprócz wiedzy merytorycznej, będą musiały wykazać się również muzykalnością, znajomością europejskiej kuchni i umiejętnościami tanecznymi.

Jednak dzieci nie tylko będą w roli zadających pytania. Wezmą także udział w quizie wiedzy o Europie.

Program Urodzinki - Wielkanocna podróż odbędzie się z okazji 10-lecia naszej przynależności do Unii Europejskiej. Prowadzącym – Arturowi Orzechowi i Katarzynie Stoparczyk, będą towarzyszyć dziecięcy instrumentaliści.

„Urodzinki – Wielkanocna podróż”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, 18:30. TVP1.

Podziel się wrażeniami z obejrzanego programu na naszym facebookowym profilu.

Święta z kabaretem

Ani MruMru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Maciej Stuhr, Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Grupa Rafała Kmity, Koń Polski i Marcin Daniec. Największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej w świątecznych programach Dwójki. Zapraszamy!

"Festiwal PaKA" fot: Andrzej Głuc/TVP antena tvp2 Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
Przegląd kabaretów PaKA w Krakowie to najbardziej prestiżowa i niewątpliwie najlepsza tego typu impreza w Polsce. To właśnie dzięki tym przeglądom ukształtowało się artystycznie całe środowisko kabaretowe po 1989 roku. Tam swoje kariery zaczynały gwiazdy najwyższego formatu – Kabaret Moralnego Niepokoju, Maciej Stuhr, Koń Polski, Neo-Nówka, Ani Mru Mru, Grzegorz Halama, Grupa Rafała Kmity i Formacja Chatelet.

PaKA odbywa się nieprzerwanie od 1985. Pomysłodawcą festiwalu i jego współorganizatorem był Mirosław Wujas. Pierwsza edycja odbyła się bez konkursowych eliminacji. W ostatnich latach na festiwal zgłaszało się około 100 kabaretów.

Festiwalowi PaKA od początku towarzyszy telewizyjna Dwójka. W tym roku impreza obchodzi okrągłe 30. urodziny. Z tej okazji TVP2 pokaże koncert jubileuszowy – SUPERPAKA, czyli Kabareton 30-lecia. Na scenie pojawią się giganci branży - Ani MruMru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Maciej Stuhr, Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Grupa Rafała Kmity, Koń Polski.

„SUPERPAKA czyli kabareton 30-lecia”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 20:45. TVP2.Wielbicielom tego gatunku rozrywki polecamy również:

„Kabaret Hrabi – Co jest śmieszne?”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 17:15. TVP2.
Najnowszy autorski program Kabaretu Hrabi, w którym znani i lubiani artyści spróbują dowiedzieć się, co tak naprawdę śmieszy widzów.

„Marzenia Marcina Dańca”. Część I. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 20:10. TVP2. Część II. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 17:00. TVP2.
Andrzej Piaseczny, Anna Guzik, Cezary Pazura, Jerzy Kryszak oraz Maurycy Polaski z kabaretu pod Wyrwigroszem spełniają marzenia Marcina Dańca. W programie parodie znanych artystów oraz pastisze sztuk teatralnych, duety wokalne i skecze.Świąteczne teleturnieje

„Jaka to melodia?” i „Familiada” w wyjątkowych świątecznych odsłonach. Zapraszamy na spotkania z Budką Suflera, Zbigniewem Bródką, ekipami „Pytanie na śniadanie” i Teatru Kamienica oraz zespołem Trebunie Tutki.

"Familiada" fot: materiały promocyjne antena tvp Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
„Jaka to melodia?”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 18:20. TVP1.
W wielkanocne popołudnie zapraszamy na świętowanie szczególnego jubileuszu - Budka Suflera będzie obchodzić 40-lecie kariery scenicznej. Wśród gwiazd programu zobaczymy jubilatów - Budkę Suflera - oraz Golec uOrkiestra, Tatianę Okupnik, Stefano Terrazzino, Elis Herrera i Modesta Pastiche. Nie zabraknie wielkanocnych akcentów - zawodnicy opowiedzą o świątecznych zwyczajach panujących w ich domach.

„Familiada”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 14:00. TVP2.
Gośćmi świątecznego odcinka teleturnieju będą zespoły warszawskiego Teatru Kamienica oraz porannego magazynu TVP2 – Pytanie na śniadanie. W teatralnej drużynie pojawią się Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński, Sambor Czarnota, Katarzyna Pakosińska i Paweł Burczyk. Natomiast ekipę „PnŚ” reprezentować będą Marzena Rogalska, Urszula Chincz, Anna Popek, Tomasz Kammel i Tomasz Wolny. Główna nagroda przeznaczona zostanie na rzecz Fundacji „Tęczowy Dom” wspierającej osoby niepełnosprawne.

„Familiada”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 14:00. TVP2.
Karol Strasburger tym razem zaprosił do udziału w zabawie ekipę łyżwiarzy szybkich pod wodzą złotego medalisty tegorocznej Olimpiady w Soczi - Zbigniewa Bródki. Drużynę uzupełniają Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Jan Szymański oraz Wiesław Kmiecik - ojciec sukcesu naszych zawodników. Z łyżwiarzami zmierzą się artyści z zespołu muzycznego Trebunie Tutki. Zwycięzcy przekażą główną nagrodę na konto Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową – „Wyspy Szczęśliwe”.

Podziel się wrażeniami z obejrzanych teleturniejów na naszym facebookowym profilu.

The Voice of Poland

Przed nami ostatnia „Bitwa” w „The Voice of Poland”! Justyna Steczkowska, Marysia Sadowska, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron podejmą kolejne niezwykle trudne decyzje. Czy i tym razem trenerzy dokonają „kradzieży” i ocalą któregoś z uczestników?

"The Voice of Poland" fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp2 Wielka Sobota, 19 kwietnia, godz. 20:05
Na początku najbliższego odcinka Bitwy w ringu staną Justyna Steczkowska i Marek Piekarczyk. Zaśpiewają utwór z pierwszej płyty Justyny „Myte dusze”, do której tekst napisał Grzegorz Ciechowski.

W sobotniej Bitwie o tytuł najlepszego głosu w Polsce konkurować będą między innymi podopieczne Justyny Steczkowskiej - Kasia Sawczuk oraz Maja Gawłowska, które wykonają utwór „Angel”.

Kasia Sawczuk jest uczennicą 21 Społecznego LO im. J. Grotowskiego w Warszawie. Ukończyła też Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego. Obecnie gra główną rolę księżniczki Jasmin w spektaklu musicalowym „Alladyn Jr.” w Teatrze Roma w Warszawie. Jej talent i sukcesy nie ograniczają się jednak jedynie do śpiewu. Kasia grała między innymi w serialach „Hotel 52” i „Na dobre i na złe”, etiudzie „Koniec lata” Agaty Wojcierowskiej oraz w filmie „Miasto 44” Jana Komasy.

Maja Gawłowska również jest wszechstronnie utalentowana. W wieku 14 lat pięknym wykonaniem piosenki „Jednym ruchem serca” zespołu Varius Manx wygrała program „Szansa na sukces”. Teraz sama pisze swoje teksty, a jej wiersz „Sutra Snu” zdobył ostatnio nagrodę. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu, a prywatnie pasjonuje się strzelectwem sportowym. Jest uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

Za tydzień czeka nas Bitwa – Nokaut. Przed tym etapem każdy z trenerów wskaże po dwóch uczestników ze swojej drużyny, którzy bez dalszych eliminacji przejdą do etapu Live. W odcinku Dogrywka-Nokaut wezmą udział pozostali wokaliści podzieleni na dwie trzyosobowe grupy. Z każdej grupy dalej przejdzie tylko po jednym uczestniku. Po tym odcinku w grze pozostanie jedynie 16 najlepszych wokalistów.

Telewidzów zapraszamy na www.voice.tvp.pl, vod.tvp.pl oraz na fan page programu na Facebooku.

„The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 20:05. TVP2.

Podziel się wrażeniami z obejrzanej „Bitwy” na naszym facebookowym profilu.

Wielkanoc z Wajdą

Andrzej Wajda od zawsze obserwuje rzeczywistość i ma na nią klarowny pogląd. Ostatnim filmem „Wałęsa, człowiek z nadziei” skłania do refleksji, czy w naszych czasach mamy do czynienia z kryzysem przywództwa. Zapraszamy na niedzielę z Andrzejem Wajdą.

Andrzej Wajda fot: Ireneusz Sobieszczuk/TVP antena tvpkultura Wielkanoc, 20 kwietnia, godz. 17:45
Niedziela z... Andrzejem Wajdą. Godzina 17:45.
Tym razem Agnieszka Szydłowska w programie Niedziela z… spotka się z reżyserem Andrzejem Wajdą i zaproszonymi przez niego gośćmi: Krystyną Zachwatowicz, Danielem Olbrychskim, Jerzym Radziwiłowiczem, Agnieszką Grochowską, Mają Ostaszewską, Wojciechem Marczewskim. Po programie zapraszamy na trzy filmy w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Niedziela z... Andrzejem Wajdą – „Przekładaniec”. Godzina 18:45.
Komedia science-fiction. Rajdowi kierowcy, bracia Richard i Thomas Fox, biorą udział w kolejnym wyścigu. Thomas ginie w wypadku, a większość jego narządów zostaje przeszczepionych innym osobom, w tym także Richardowi. Po kolejnych wypadkach Richard ma w sobie coraz więcej obcych narządów. Pewnego dnia do adwokata przychodzi już tylko twarz Foxa z obcym tułowiem. Stara się go przekonać, że nie może ponosić konsekwencji za ludzi, których organy składają się teraz na jego organizm.

Niedziela z... Andrzejem Wajdą – „Tatarak”. Godzina 19:35.
Marta (Krystyna Janda), żona lekarza (Jan Englert), nie wie o tym, że jest śmiertelnie chora. Pewnego dnia poznaje znacznie młodszego od siebie mężczyznę (Paweł Szajda), który ją oczarowuje.

Niedziela z... Andrzejem Wajdą – „Katyń”. Godzina 21:10.
17 września 1939 roku, na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej wkraczają oddziały armii radzieckiej. Wszyscy znajdujący się tam polscy oficerowie trafiają do sowieckiej niewoli i zostają zamordowani. W filmie pokazane są losy żołnierzy Wojska Polskiego, a także ich rodzin, które starały się dotrzeć do prawdy.

Podziel się wrażeniami z obejrzanych filmów na naszym facebookowym profilu.

Dla dzieci... i nie tylko!

Najpiękniejsze bajki i baśnie. Piękne adaptacje i fabularyzowane opowieści. Zapraszamy na rodzinne oglądanie!

"Odlot" fot: materiały promocyjne antena tvp 18 - 21 kwietnia
„Odlot”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 17:40. TVP1.
Carl i jego przyjaciółka Ela fascynują się odkryciami i dalekimi podróżami. Gdy dorastają pobierają się i planują wielką podróż. Niestety Ela niespodziewanie umiera. Po latach Carl zamienia swój dom w statek powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej. Niespodziewanie okazuje się, że w podróż zabrał ośmioletniego skauta.

„Największe wpadki Steve’a”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 11:10. TVP2.
Odcinek specjalny serialu „Bliskie i groźne spotkania Steve’a”. W trakcie realizacji programu znanemu reporterowi nie udało uniknąć się upadków, poślizgnięć i problemów językowych. Oprócz scen, które nigdy nie były emitowane, w filmie wykorzystano zdjęcia z najbardziej zwariowanych pomysłów Steve'a Backshalla.

„Panda”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 11:20. TVP1.
Jedenastoletni Lu (Daichi Harashima) po śmierci rodziców zostaje adoptowany przez starego człowieka - Lao Chen (Qi Zhang). Pewnego dnia Lao odkrywa, że w pobliskim lesie mieszka panda z dwójką małych. Wbrew protestom chłopca Lao powiadamia o tym naukowca Fenga (Feng Li), który zamierza porwać jednego z niedźwiadków. Lu postanawiać uratować zwierzę.

„Leśny wojownik”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 15:05. TVP1.
Grupa dzieci poznaje legendę o strażniku McKenna. W 1875 roku został on zabity, ponieważ nie chciał sprzedać terenów należących do Indian. Duch gór przywrócił go do życia. Teraz McKenna (Chuck Norris) mieszka w lesie jako anioł stróż. Gdy jeden z przemysłowców zamierza ściąć drzewa, w ich obronie interweniuje duch strażnika. Czy uda się mu uratować las?

„Księżniczka na ziarnku grochu”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 07:00. TVP2.
Stary, mądry kruk Sebastian chce uratować królestwo przed zagładą. W tym celu musi odkryć tajemnicę ziarnka grochu. Niedźwiedź Baltazar oraz świnki Księżniczka, Śmiała i Żarłok postanawiają mu pomóc.

Rodzinne oglądanie – „Mały koala w wielkim mieście”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 08:35. TVP2.
Koala to prawdziwa maskotka Australii. Nikt nie oprze się jego odstającym uszom i uroczemu noskowi. Jeśli jednak baczniej się przyjrzeć, okaże się, że świat niedźwiadków wcale nie jest tak prosty, jak nam się wydaje.

„Księga dżungli”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 11:55. TVP2.
Wychowany wśród zwierząt Mowgli (Jason Scott Lee) postanawia opuścić dżunglę i zostać „cywilizowanym człowiekiem”. Pragnie żyć obok swej ukochanej – pięknej córki angielskiego majora.

„Nawiedzony dwór”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 14:40. TVP2.
Jim Evers (Eddie Murphy) ma piękną żonę Sarę (Marsha Thomason) i dwoje dzieci. W drodze nad jezioro wstępują do pewnej posiadłości, która została wystawiona na sprzedaż. Do środka wpuszcza ich kamerdyner Ramsley (Terence Stamp), który przedstawia im tajemniczego Edwarda (Nathaniel Parker), dziedzica rodu Graceyów. Wkrótce Eversowie uświadamiają sobie, że zamczysko zamieszkują duchy…

Opowieści z tysiąca i jednej nocy – „Aladyn i Szeherezada”. Część 1. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 15:00. Część 2 – 21 kwietnia, godzina 15:00. TVP1.
Księżniczka Szecherezada (Vanessa Hessler) przybywa do zamku zagubionego wśród piasków pustyni. Zamieszkujący w nim książę grozi jej śmiercią. Zgadza się jednak oszczędzić jej życie do świtu, jeśli opowie mu historię, która go zainteresuje. Szecherezada rozpoznaje w tajemniczym księciu swego ukochanego Aladyna (Marco Bocci).

„Aksamitny królik”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 06:20. TVP2.
Toby Morgan (Matthew Harbour) po śmierci mamy mieszka z wymagającą babcią i często nieobecnym ojcem. Wszystko zmienia się, kiedy pluszowy królik – prezent od mamy – ożywa pod wpływem łez samotnego chłopca. Królik zabiera Tobiego w podróż do baśniowej krainy. Obaj liczą, że ich marzenia w końcu się spełnią. Królik chce być prawdziwy, a Toby chce mieć znów szczęśliwą, pełną rodzinę.

„Księga Mistrzów”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 10:05. TVP1.
Córka Baby Jagi w przeciwieństwie do matki była bardzo dobra. Jednak po wpływem magicznego kamienia zmieniła się w okrutną Kamienną Księżną. Księżna odzyska wolność i otrzyma władzę nad światem, jeśli kamień ożyje.

„W ukrytej kamerze”. Poniedziałek Wiekanocny, 21 kwietnia, godzina 10:30. TVP2.
Rodzina Stevensów wygrywa wycieczkę na egzotyczną wyspę. Okazuję się, że bez swojej wiedzy biorą udział w reality show. Mieszkańcy wyspy robią wszystko, żeby skłócić członków rodziny i uatrakcyjnić program

Rodziców i ich dzieci zapraszamy gorąco do TVP ABC, która na Wielkanoc przygotowała dla swoich widzów spotkania z Panem Tik-Takiem, Bolkiem i Lolkiem, Jackiem i Plackiem, Domisiami i Molikami książkowymi. Nie zabraknie świątecznych propozycji - „Wielkanocny Zajączek”, „Wielkanocna weranda Pana Myszki”, „Śmigus dyngus”, „Kocia Wielkanoc”, „Mokra bajeczka” i wiele innych atrakcyjnych programów.

Podzielcie się wrażeniami z obejrzanych filmów na naszym facebookowym profilu.

Filmy w Jedynce

Cameron Diaz, Tom Cruise, François Cluzet, Goran Višnjić, Piotr Adamczyk i Marian Dziędziel – filmy z ich udziałem w wielkanocne dni w Jedynce.

"Wybuchowa para" fot: materiały promocyjne antena tvp1 18 - 22 kwietnia
„Spartakus” - część pierwsza. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 23:10.
Rzym, 71-73 rok p.n.e. Niewolnik Spartakus (Goran Višnjić) jest „uczniem” szkoły gladiatorskiej. Oburzony złym traktowaniem niewolników postanawia namówić swoich towarzyszy do buntu.
Część druga w Wielką Sobotę, 19 kwietnia, godzina 23:35.

Hit na sobotę – „Wybuchowa para”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 21:30.
Tajny agent Roy Miller (Tom Cruise) poznaje na lotnisku atrakcyjną, trochę niezdarną blondynkę June Havens (Cameron Diaz). Każdy ich ruch obserwuje oficer FBI (Peter Sarsgaard). Przy wejściu na pokład samolotu okazuje się, że June nie ma ważnego biletu…

„Nietykalni”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 21:25.
Philippe (François Cluzet), bogaty arystokrata, ulega wypadkowi. Sparaliżowany zatrudnia do opieki Drissa (Omar Sy) - młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.

„Karol – papież, który pozostał człowiekiem”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 20:20.
Historia Jana Pawła II (Piotr Adamczyk) od inauguracji pontyfikatu aż do śmierci. Ukazano m.in. pierwsze papieskie pielgrzymki i tragiczne wydarzenia związane z zamachem. Kontynuacja filmu „Karol – człowiek, który został papieżem”.

„Trick ”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 23:05.
Marek (Piotr Adamczyk) i jego współtowarzysz z celi Witek (Marian Dziędziel) uciekają z więzienia. Przypadkowo zamieszani w rządową aferę, chcą wykorzystać sytuację i wyrównać rachunki z przeszłości.

„Joanna”. Wtorek, 22 kwietnia, godzina 21:20.
Czas okupacji. Joanna (Urszula Grabowska), której mąż zginął na wojnie, opiekuje się kilkuletnią Żydówką Różą (Sara Knothe). Świadoma zagrożenia kobieta żyje w ciągłym strachu. Niestety pada ofiarą donosu.

Podziel się wrażeniami z obejrzanych filmów na naszym facebookowym profilu.

Filmy w Dwójce

Angelina Jolie, Jon Voight, Sylvester Stallone, Denzel Washington, John Travolta, Nicolas Cage. Filmy z aktorami światowej sławy w wielkanocny weekend w Dwójce.

"Mistrz kierownicy ucieka 2" fot: materiały promocyjne antena tvp2 18 - 21 kwietnia
„Jan Paweł II”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 13:50.
Film rozpoczyna scena zamachu na życie papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty (Jon Voight) cofa się myślami do 1938 roku. Wspomina swoją młodość, rodzinę, a także fascynację teatrem, filozofią, sportem, a przede wszystkim Bogiem i drugim człowiekiem.

„Oszukana”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 20:40.
Christine Collins (Angelina Jolie) samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna, Waltera (Gattlin Griffith). Pewnego dnia po powrocie z pracy nie zastaje chłopca w domu. Po kilku miesiącach policjanci odnajdują Waltera, ale Collins twierdzi, że to nie jej dziecko.

„Wyścig”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 23:10.
Były mistrz świata wyścigów bolidów Joe Tanto (Sylvester Stallone) decyduje się wrócić na tor, by pomóc zdobyć mistrzostwo młodemu, utalentowanemu kierowcy Jimmiemu Bly (Kip Pardue). Bly okazuje się jednak wyjątkowo niesfornym nowicjuszem.

„Wyjście awaryjne”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 15:50.
Pani Kolędowa (Bożena Dykiel) to wpływowa pani naczelnik gminy. Gdy dowiaduje się, że jej niezamężna córka jest w ciąży, w obawie przed skandalem i utratą autorytetu, postanawia kupić narzeczonego z opłaconym rozwodem.
Powtórka, 21 kwietnia, godzina 12:15.

„Plan doskonały”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 22:10.
Grupa przestępców opanowuje jeden z nowojorskich banków. Napastnicy biorą zakładników i wysuwają żądania. Przybyły na miejsce doświadczony negocjator policyjny Frazier (Denzel Washington) rozpoczyna rozmowy z ich przywódcą (Clive Owen).

„Panowie, dbajcie o żony”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 09:40.
Znany przedsiębiorca Guillaume Daubray-Lacaze (Louis de Funes) produkuje odświeżacze powietrza. Niespodziewanie otrzymuje zlecenie, które ma mu przynieść ogromny zysk. W swojej fabryce nie jest jednak w stanie wytworzyć wymaganej ilości produktu. Postanawia przenieść produkcję do domu.

„Pan Wołodyjowski”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 18:40.
Druga połowa XVII wieku. Po śmierci narzeczonej Michał Wołodyjowski (Tadeusz Łomnicki) porzuca służbę żołnierską i wstępuje do klasztoru. Tymczasem Rzeczpospolita przygotowuje się na najazd Turków. Adaptacja trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
Część druga, 21 kwietnia, godzina 18:40.

„Książę Persji: Piaski czasu”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 21:10.
Dastan (Jake Gyllenhaal), syn króla Persji Szaramana (Ronald Pickup), w czasie wyprawy wojennej zdobywa święte miasto Alamut. W trakcie uczty z okazji zwycięstwa niespodziewanie ginie król Szaraman. Dastan zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni.

„Bez twarzy”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 23:15.
Agent FBI Sean Archer (John Travolta) ściga bezwzględnego terrorystę Castora Troya (Nicolas Cage), który podłożył bombę w nieznanym miejscu. Archer, żeby zdezaktywować ładunek, musi wcielić się w Troya. Przeszczepia sobie jego twarz i przejmuje osobowość terrorysty. Sytuacja skomplikuje się, gdy Troy przeszczepi sobie twarzy agenta FBI.

„Mistrz kierownicy ucieka 2”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 15:20.
Brawurowy kierowca, przemytnik Bandyta (Burt Reynolds), eskortuje ogromną ciężarówkę wiozącą niezwykły ładunek - ciężarną słonicą Charlottę. Na jego drodze staje zawzięty szeryf, Buford T. Justice (Jackie Gleason), który stara się udaremnić przemyt.

„Sekcja 8”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 22:50.
Tom Hardy (John Travolta), były komandos, chce rozwiązać zagadkę zniknięcia sierżanta oddziałów specjalnych armii Nathana Westa (Samuel L. Jackson) i kilku jego podwładnych. Wojskowi zaginęli podczas huraganu w trakcie rutynowych ćwiczeń polowych w panamskiej dżungli.

Podziel się wrażeniami z obejrzanych filmów na naszym facebookowym profilu.

Filmy w TVP Kultura

„Mój Nikifor” Krzysztofa Krauze, „Żona doskonała” Francois’a Ozona, „Artysta” Michela Hazanaviciusa – to tylko niektóre z filmowych propozycji TVP Kultura na Wielkanoc.

"Jeszcze nie wieczór" fot: materiały promocyjne antena tvpkultura 18 - 21 kwietnia
„Kolejność uczuć”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 09:20.
Do prowincjonalnego miasteczka przyjeżdża sławny aktor Rafał Nawrot (Daniel Olbrychski), W miejscowym teatrze ma wystąpić w roli szekspirowskiego Romea. Jednak chce zrezygnować z roli. Znajomość z Julią (Maria Seweryn), uczennicą szkoły muzycznej, skłania go do zmiany decyzji.

„Ludzie Boga”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 17:15.
Lata 90. W górach Maghrebu znajduje się klasztor cystersów. Mnisi żyją tam pośród ludności muzułmańskiej. Gdy wybucha wojna na tle religijnym wojskowi proponują zakonnikom ochronę i eskortę podczas opuszczania zapalnego obszaru. Jednak Cystersi decydują się pozostać w klasztorze i nadal wspierać miejscową ludność.

Kino jest sztuką. „Nagroda”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 20:25.
Faszystowska Argentyna lat 70. Siedmioletnia Ceci (Paula Galinelli Hertzog) skrywa sekret, którego wyjawienie może kosztować życie całą jej rodzinę. Dziewczynka nie zdaje sobie sprawy z istoty tajemnicy. Czy uda jej się zachować milczenie?

„Mój Nikifor”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 08:35.
Oparta na faktach opowieść o Nikiforze Krynickim (Krystyna Feldman), łemkowskim artyście, jednym z najbardziej znanych prymitywistów w dziejach malarstwa. Artystą przez ostatnie lata jego życia z oddaniem opiekuje się Marian Włosiński (Roman Gancarczyk).

„Złodzieje rowerów”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 15:50.
Powojenne Włochy. Antonio (Lamberto Maggiorani) zajmuje się rozwieszaniem ogłoszeń. Żeby ułatwić sobie pracę wykupuje z lombardu rower, który niebawem zostaje skradziony. Antonio wraz z małym synem wyruszają na jego poszukiwanie.

Bilet do kina – „Żona doskonała”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 20:25.
Robert Pujol (Fabrice Luchini) prowadzi fabrykę parasolek. Wobec pracowników jest tak samo bezwzględny, jak w stosunku do swoich najbliższych. Zły stan zdrowia Roberta powoduje, że zarządzanie zakładem przejmuje jego żona Suzanne (Catherine Deneuve). W prowadzeniu biznesu pomaga jej kochanek, były komunista, Maurice Babin (Gérard Depardieu).

„U progu tajemnicy”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 09:45.
Celia (Joan Bennett) wyjeżdża na wakacje do Meksyku, gdzie poznaje przystojnego Marka Lamphere (Michael Redgrave). Para bierze ślub i Celia wprowadza się do posiadłości męża. Niespodziewanie odkrywa, że w przeszłości miały tam miejsce okrutne zbrodnie…

„Inny świat”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 11:35.
Wybitna filmowa i teatralna aktorka Danuta Szaflarska w humorystyczny sposób dzieli się swoimi przeżyciami oraz wspomnieniami z dawnych lat. Film trwa symboliczne 97 minut - 97 lat temu urodziła się jego bohaterka.

„Żeniac”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 10:45.
Trzydziestoparoletni góral, Staszek Żeniac (Edward Kusztal), uchodzi we wsi za starego kawalera. Żadna ze znanych mu dziewcząt nie spełnia jego wysokich wymagań. Żeniac postanawia zamieścić ogłoszenie matrymonialne.

„Co nas kręci, co nas podnieca”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 13:25.
Dwudziestoletnia Melody (Evan Rachel Wood) przyjeżdża do wielkiego miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Zakochuje się w Borisie (Larry David), podstarzałym i ekscentrycznym geniuszu. Matka dziewczyny, Marietta (Patricia Clarkson), jest przeciwna nowemu związkowi córki. Planuje skłócić Melody z jej wybrankiem.

„Opowiedz mi o deszczu”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 15:20.
Kochliwy marszałek Antonio Carotenuto (Vittorio De Sica) powraca do rodzinnego Sorrento, aby objąć funkcję szefa policji. Prędko ulega urokowi zmysłowej Sofii (Sophia Loren). Niespodziewanie okazuje się, że dziewczyna wykorzystuje go, aby wzbudzić zazdrość swojego ukochanego, Nicolino (Antonio Cifariello).

„Jeszcze nie wieczór”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 18:30.
Do Domu Aktora Weterana w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy (Jan Nowicki). Przybycie ekscentrycznego aktora zakłóca spokojne życie pensjonariuszy. Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia „Fausta” Goethego.

Panorama kina światowego – „Artysta”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 20:20.
Gwiazdor niemego kina, George Valentin (Jean Dujardin) pomaga przebojowej Peppy Miller (Bérénice Bejo) wejść do świata show-biznesu. Aby odróżniała się od innych aktorek, maluje jej koło ust drobny pieprzyk. Peppy szybko zyskuje status gwiazdy.

Podziel się wrażeniami z obejrzanych filmów na naszym facebookowym profilu.

Muzyczne święta

Kayah, Sade, Irena Snator, Włodek Pawlik, Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Czesław Niemen, Stanisław Sojka, Marek Piekarczyk, Adam Nowak, Dorota Osińska, Ryszard Rynkowski, „Trebunie-Tutki” i „Golec Orkiestra”. Muzyczne propozycje TVP wpisują się w świąteczny nastrój wielkanocy.

fot: Jan Bogacz/TVP antena tvp 18 - 21 kwietnia
Piątek z baletem - „Wielka Msza”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 12:00. TVP Kultura.
Niedokończona „Wielka Msza c-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta w ujęciu baletowym. Spektakl został wzbogacony kilkoma innymi dziełami Mozarta i wierszami Paula Celana. Choreografia Uwe Scholza.

„Świętokrzyska Golgota. Janowi Pawłowi II – z miłością…”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 14:45 i 23:45. TVP Rozrywka.
Oratorium „Świętokrzyska Golgota” to pomysł Wojciecha Lubawskiego. Libretto napisał Zbigniew Książek, kompozytorem i dyrygentem jest Piotr Rubik. Utwór jest dedykowany Janowi Pawłowi II. Partie solowe wykonują Bogna Woźniak, Joanna Słowińska, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek. Narratorem jest Jan Nowicki.

„Budzimy do życia” – koncert fundacji „Akogo?”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 14:00. TVP1.
W niecodziennym koncercie zorganizowanym przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” wzięli udział m.in. Krystyna Janda, Kayah, Anna Dymna, Stanisław Sojka, Jerzy Stuhr, Jacek Cygan, Maciej Stuhr, Michał Ziomek oraz zespół „Kamelon”. Koncert prowadzą Maciej Stuhr i Andrzej Poniedzielski.

„Tych lat nie odda nikt – benefis Ireny Santor”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 15:15 i 22:25. TVP Rozrywka.
Benefis wspaniałej wokalistki, pierwszej damy polskiej piosenki, która od lat niezmiennie zachwyca talentem. Podczas koncertu wystąpili Zbigniew Wodecki, Jacek Cygan, Marek Piekarczyk, Joanna Lewandowska, Adam Nowak z zespołu „Raz, dwa, trzy”, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder.

„Trebunie Tutki i Kinior Future Sound”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 18:55. TVP Polonia.
Wspólny koncert zespołów zarejestrowany w amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach.

„Włodek Pawlik Trio – Anhelli”. Wielka Sobota, 19/20 kwietnia, godzina 00:30. TVP2.
Niezapomniany koncert Włodka Pawlika nagrodzonego w tym roku nagrodą Grammy. Włodek Pawlik razem ze swoim trio zaprezentował materiał z płyty „Anhelli” inspirowanej twórczością Słowackiego. Pianiście podczas koncertu towarzyszyli kontrabasista Paweł Pańta oraz perkusista Cezary Konrad.

„Sanctus – artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 14:00, TVP1.
W koncercie symfonicznym z okazji kanonizacji Karola Wojtyły wystąpili Alicja Majewska, Olga Bończy, Dorota Osińska, Zbigniew Wodecki, Marek Bałata i Grzegorz Wilk. Solistom towarzyszyli muzycy Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz chór Capella Gedanensis. W czasie koncertu usłyszymy oratorium „Sanctus” Włodzimierza Korcza, który skomponował muzykę do tekstów krakowskiej poetki Moniki Partyk. Koncert prowadziła Paulina Chylewska.

„Stacja Milówka”. Wielkanoc, 20 kwietnia. Część I godzina 13:15, część II godzina 15:25. TVP Polonia.
Widowisko muzyczne, w którym „Golec Orkiestra” wystąpiła z towarzyszeniem Strażackiej Orkiestry Dętej z Milówki oraz Chóru „Oktoich” z Wrocławia. Prowadząca program - Grażyna Torbicka - zaprosiła na scenę osoby bliskie artystom.

„Dary Losu” – Koncert Ryszarda Rynkowskiego. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 18:55. Powtórka – tego samego dnia o godzinie 00:00 oraz 21 kwietnia, o godzinie 06:10. TVP Polonia.
Obszerne fragmenty koncertu Ryszarda Rynkowskiego, który odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie. Artysta wystąpił z towarzyszeniem kilkunastoosobowego zespołu. W trakcie koncertu usłyszymy m.in. utwory z płyty „Dary losu”.

„Total Niemen, czyli o czym Trąbodzwonisz – koncert pamięci Czesława Niemena”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 22:00.
Powtórka – 21 kwietnia, godzina 03:50 i 10:10. TVP Polonia.

Koncert, który odbył się w trakcie tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, pokazuje drogę, jaką przebył artysta od swoich pierwszych dokonań. Przedstawia Czesława Niemena jako twórcę totalnego, odpowiadającego za każdy aspekt swojej kreacji. W koncercie wzięli udział: Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Sambor Dudziński, Piotr Rogucki, Marcin Januszkiewicz oraz Janusz Kruciński.

Sade - „Bring me home: Live 2011”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 21:55. TVP Rozrywka.
Filmowa relacja występu Sade w Ontario w południowej Kalifornii w 2011 r. Polscy fani mieli okazję oglądać ten muzyczny show w 2012 r., podczas występu Sade w łódzkiej Arenie. Niezwykły koncert, pełen widowiskowych wizualizacji, zawiera 22 utwory, w tym najsłynniejsze przeboje wokalistki: „Smooth Operator”, „By Your Side”, „The Sweetest Taboo”.

„Miłość”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 22:15. TVP Kultura.
Historia „Miłości”, jednej z najważniejszych formacji jazzowych lat. 90. Muzycy - Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała - spotykają się po latach i wspominają stare czasy. Chcą rozpocząć kolejny etap w historii grupy. Czy jest to jeszcze możliwe?

Podziel się wrażeniami z obejrzanych programów na naszym facebookowym profilu.

Filmy dokumentalne

Niezwykłe historie, które warto znać. Nietuzinkowi ludzie, o których warto pamiętać. Fakty, które odbiły się echem na całym świecie. Zapraszamy na filmy dokumentalne!

Zapraszamy na dokument! antena tvp 19 - 21 kwietnia
„Strażnicy piątej ewangelii”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 07:55.
Powtórka 19 kwietnia o godzinie 15:00. TVP Historia.

Niezwykła podróż filmowa po Ziemi Świętej. Przewodnikami są franciszkanie - zakonnicy, którzy od ośmiu wieków opiekują się najważniejszymi miejscami związanymi z wiarą chrześcijańską. Chronią je, a zarazem zgłębiają ich tajemnice.

„Bazylika Saint-Denis”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 10:00. TVP Historia.
W historii architektury zapisała się jako pierwsza gotycka katedra, choć zgodnie z prawem kościelnym do godności katedry podniesioną ją dopiero w 1966 r. To miejsce spoczynku władców Francji, z którym wiążą się niezwykłe historie.

„Świat Józefa”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 13:30. TVP1.
Na skutek zdrady polskiego policjanta Włodzimierza Lesia z Markowej zginęła dziewięcioosobowa rodzina Ulmów, która podjęła próbę uratowania dwóch żydowskich rodzin - Szalów i Goldmanów. Wkrótce podziemne siły zbrojne wykonały wyrok śmierci na zdrajcy.

„Ukryte życie Jezusa”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 18:00. TVP Polonia.
Dokument przedstawiający pierwsze 30 latach życia Jezusa. Film opowiada o tym, co na ten temat wiadomo na pewno, co jest tylko prawdopodobnie, a co pozostanie tajemnicą.

„Golgota jasnogórska Dudy Gracza”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 18:05. TVP Historia.
„Golgota Jasnogórska Dudy Gracza” ma aż 18 stacji. Malarska opowieść przeplata się ze scenami misteriów w Kalwarii Zebrzydowskiej i Górce Klasztornej.

„Cud na Kostaryce”. Wielki Piątek, 18 kwietnia, godzina 20:15. TVP1.
Film o Floribeth Morze Diaz z Kostaryki, u której zdiagnozowano tętniaka mózgu, a jej uzdrowienie zostało uznane przez kościół rzymsko-katolicki za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II.

„Nasz profesor papieżem”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 10:20. TVP1.
W 1978 roku transparent z hasłem „Nasz profesor papieżem” przez kilka tygodni, nietknięty przez SB, wisiał na frontonie KUL. Film opowiada o niezwykłych związkach Karola Wojtyły z Lublinem.

„Bazylika Grobu Pańskiego”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 10:25. TVP Historia.
Historia i dzień dzisiejszy Bazyliki, w której rolę strażników tego świętego miejsca pełnią duchowni sześciu wyznań chrześcijańskich. Polskim strażnikiem Świętego Grobu jest franciszkanin, ojciec Władysław Waśko, który oprowadza widzów po świątyni.

Polacy w Rzymie i w Watykanie – „Hanna Suchocka – rzymskie pasje”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 13:20. TVP2.
Osobisty portret Hanny Suchockiej, która odkrywa przed widzami swoje rzymskie pasje. Film mówi również o miłości, wierze oraz spełnieniu.

„Wielki Tydzień w Jerozolimie – w stronę światła”. Wielka Sobota, 19 kwietnia, godzina 18:30. TVP Historia.
Wielkosobotnia liturgia w Bazylice Grobu w Jerozolimie ma swój niepowtarzalny charakter. Przeplata się z opowieściami zakonnic prowadzących Dom dla Dzieci na Górze Oliwnej i Franciszkanów sprawujących pieczę nad Grobem Pańskim.

„Połączył nas papież”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 06:40. TVP1.
Film o papieżu Janie Pawle II, który doskonale rozumiał środki społecznego przekazu, specyfikę pracy dziennikarzy i wszystkich, którzy tworzą medialny przekaz.

„Kardynał Wojtyła papieżem”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 08:00. TVP Historia.
Film dokumentalny o wyborze kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i pierwszych tygodniach pontyfikatu.

„Papieskie okno. Franciszkańska 3”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 09:20. TVP1.
Sentymentalny film dokumentujący chwile, jakie Jan Paweł II spędził z polską młodzieżą zgromadzoną pod słynnym oknem budynku przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

„Radość zmartwychwstania”. Wielkanoc, 20 kwietnia, godzina 19:00. TVP Historia.
Swoisty „przewodnik” po wielkanocnych tradycjach i obyczajach ojców Franciszkanów i Sióstr Klarysek.

„Smak tradycji – Lany Poniedziałek”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 06:55. TVP Polonia.
Od XIV wieku kościół walczył z wielkanocnym zwyczajem oblewania się wodą. Mimo tego przetrwał on do dziś. Źródła „lanego poniedziałku” sięgają czasów prasłowiańskich.

„Jan XXIII”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godz. 12:20. TVP1.
Film prezentuje sylwetkę papieża Jana XXIII. Narracja opiera się na opowieściach współpracowników Jana XXIII oraz świadków jego pontyfikatu.

„Kalwaryjskie peregrynacje Polaków”. Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, godzina 19:15. TVP Historia.
Reportaż o polskich śladach w Palestynie i Izraelu.

Podziel się wrażeniami z obejrzanych filmów dokumentalnych na naszym facebookowym profilu.

Uroczystości religijne na antenach TVP

Telewizja Polska tradycyjnie transmituje najważniejsze uroczystości religijne związane ze Świętami Wielkanocnymi. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Świąt.

TVP antena tvp Wielki Piątek - Poniedziałek Wielkanocny
WIELKI PIĄTEK, 18 kwietnia

Transmisja papieskiej Drogi Krzyżowej w Rzymskim Koloseum. Godzina 20:55. TVP1 i TVP Polonia.

Wielki Piątek w Mrągowie. Godzina 17:00. TVP2.

Transmisja nabożeństwa wielkopiątkowego z Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Mrągowie.
WIELKA SOBOTA, 19 kwietnia

Orędzie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego na Wielkanoc. Godzina 20:15. TVP1.
WIELKANOC (20 kwietnia)

Transmisja mszy świętej Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi z Watykanu. Godzina 10:10. TVP1 i TVP Polonia.

Transmisja mszy oraz uroczyste błogosławieństwo Miastu i Światu wygłaszane przez papieża Franciszka.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 21 kwietnia

Chrystus zmartwychwstał. Godzina 07:50. TVP2.

Retransmisja Wieczernii Paschalnej – uroczystego Wielkanocnego nabożeństwa Kościoła prawosławnego sprawowanego w pierwszym dniu Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W nabożeństwie w całości śpiewanym przez duchownych i chór usłyszymy głównie hymny paschalne. Nabożeństwu przewodniczyć będzie biskup supraski Grzegorz w asyście duchowieństwa parafii.