• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Finał Pucharu Króla w TVP2

13:48, 30.09.2008
Finał Pucharu Króla w TVP2 16 kwietnia rozegrany zostanie finałowy mecz o Puchar Hiszpanii – Puchar Króla. Na stadionie w Madrycie Valencia CF podejmować będzie Getafe CF. TVP2 rozpocznie transmisję o 21.50. Komentatorem i gospodarzem studia będzie Dariusz Szpakowski.

16 kwietnia rozegrany zostanie finałowy mecz o Puchar Hiszpanii – Puchar Króla. Na stadionie w Madrycie Valencia CF podejmować będzie Getafe CF. TVP2 rozpocznie transmisję o 21.50. Komentatorem i gospodarzem studia będzie Dariusz Szpakowski.


Podziel się:   Więcej
Finał Pucharu Króla  w TVP2
W rewanżowym meczu Pucharu UEFA Getafe CF po dogrywce pechowo zremisowało 3:3 z Bayernem Monachium, nie wykorzystując ogromnej szansy awansu do półfinału tych rozgrywek. Jeśli defensywa Getafe popełni tak dużo błędów jak w spotkaniu z zespołem z Bawarii szanse na zdobycie Pucharu Króla będą niewielkie.

Największą liczbą triumfów w Pucharze Króla, rozgrywanego od 1902 r., może pochwalić się FC Barcelona i Athletic Bilbao (po 24 razy). Valencia CF 6-krotnie zdobywała to trofeum, a Getafe FC ani razu. DJ

Na zdjęciu fragment meczu Getafe CF - Bayern Monachium. Foto: PAP